• KONKURS ORTOGRAFICZNY

Dnia 15 kwietnia 2024 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny "Złote pióro". Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności ortograficznych oraz kształtowanie zainteresowań i umiejętności samodzielnej pracy. Uczestnicy pisali dyktando pełne "pułapek" ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.

• „DOOKOŁA ŚWIATA”

05.04.2024 odbył się w naszej szkole konkurs „Dookoła Świata”.

W konkursie brali udział uczniowie klas II. Był to konkurs drużynowy a każda z drużyn miała 2 reprezentantów. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą matematyczną i znajomością map.
            I miejsce w konkursie zajęli: Mira Zalewska i Mieszko Gajkowski z klasy 2a. To oni wezmą udział w IV Powiatowym Konkursie „Dookoła Świata”, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzebnicy.
            II miejsce: Igor Błaszkowski i Adam Sąsiadek z klasy 2a
            III miejsce zajęli: Bruno Mukoid i Grzegorz Bokuszewski z klasy 2b.

Celem konkursu było:

• KONKURS MATEMATYCZNY "POTĘGA"

5 kwietnia 2024 roku odbył się etap szkolny Konkursu Matematycznego "POTĘGA". Wzięło w nim udział 12 uczniów i uczennic klas szóstych. Młodzież pracowała bardzo wytrwale. W skupieniu rozwiązywali trudne zadania matematyczne.
            Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Następny etap (powiatowy) już w przyszłym tygodniu, w SP2 w Obornikach Śl.

Drodzy Uczniowie oraz Rodzice,

wraz z grupą etyczną przygotowujemy się już do Dnia Ziemi. W tym roku zaplanowaliśmy 2 akcje:
            - roślinny SWAP, czyli wymianę sadzonek i odnóżek kwiatów na długich przerwach w dniach 23, 24 i 25 kwietnia;
            - rozdawanie sadzonek pomidorów w ramach projektu Klimat dla Ziemi - My dla Klimatu, w której chcemy zachęcić dzieci i młodzież do uprawy własnej roślinki i opieki nad nią, by zwrócić uwagę na wagę roślin w kształtowaniu klimatu i gwarantowaniu równowagi na Ziemi. Liczba sadzonek jest ograniczona, dlatego z pewnością nagrodzimy te klasy/osoby, które zaangażują się w akcję SWAP :)

• TAJEMNICE KOTŁA

Drodzy Uczniowie, jeśli macie 13 lat lub więcej serdecznie zapraszamy do udziału w najnowszym projekcie pt: "Tajemnice Kotła, czyli jaki tworzyć więzi dzieląc się doświadczeniami, smakiem i dobrostanem" realizowanym w ramach Programu Równać Szanse 2024 przez KGW Damski Kocioł w Pęgowie.

Zapraszamy Was na spotkania informacyjno- organizacyjne

• KOLOROWA PISANKA

Już trzeci raz w naszej szkole odbył się konkurs pt: ”Kolorowa pisanka”. Wzięli w nim udział uczniowie klas młodszych. Zabawy było co niemiara, bo przecież na co dzień nie maluje się na skorupce jajka. Każdego roku dzieci zadziwiają nas jak ładnie i pomysłowo można udekorować wydmuszki.

Spośród wielu prac wyróżnienie otrzymali:

Piątek 19.04.2024