Rok szkolny 2012/2013
ŻYCZENIA
Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Szkoły
i Wszystkim Uczniom,życzymy aby czas wakacji był czasem dobrego odpoczynku,
czasem nabierania sił do dalszej nauki.
Wakacje to zarazem beztroskość, stan relaksu
i czasami także potrzebnego "nic nie robienia"
a także podróżowania, poznawania nowych miejsc i ludzi.
Życzymy aby wakacje, ten długo oczekiwany czas,
dał wszystkim dużo radości,
aby bezpiecznie z nich powrócić
i aby w pełni sił i młodzieńczej radości
spotkać się 2 września 2013 r.Krystyna Haładaj i Alicja Łukomska
ZAPROSZENIE NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Dyrektor, grono pedagogiczne, pracownicy i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Obornikach Śląskich serdecznie zapraszają RODZICÓW na uroczystość zakończenia roku.
Przebieg uroczystości:
08:00 - 08:45 - Msza św. w Kościele przy ul. Trzebnickiej;
08:50 - 09:25 - Pożegnanie uczniów ze swoimi wychowawcami
w klasach (min. rozdanie świadectw);
09:30 - Uroczysty apel pożegnalny dla absolwentów szkoły, w którym uczestniczą zaproszeni goście, rodzice, uczniowie klas 4 - 5 i wszyscy nauczyciele.Zapraszamy!
Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego w Albumie fotograficznym
SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO APELU
26 czerwca 2013 r. na trzeciej lekcji 3 w czasie zajęć z wychowawcą odbył się ostatni apel organizacyjny, na którym został podsumowany cały rok szkolny. Jako pierwszy zaprezentował się nowy Samorząd Szkolny z przewodniczącym Piotrem Kurnickim z klasy V b.
Następnie przedstawiono nowy skład Pocztu Sztandarowego, który tworzą uczniowie klas piątych. Są nimi:- Michał Głąbicki V a
- Paweł Domagała V b
- Jakub Rutkowski V c
- Lidia Sikora Va
- Klaudia Kwietniewska V a
- Kamila Ścisłowska V b
- Aleksandra Krasowska V b
- Daria Gruberska V c
- Katarzyna Komorowska V c.
Kolejnym punktem apelu była prezentacja wyników klasyfikacji. Zestawień wszystkich ocen, frekwencji dokonała pani wicedyrektor Alicja Łukomska.
Najlepszymi w roku szkolnym 2012/13 okazały się dwie uczennice Anna Gołecka Va i Anna Nehrebecka VI a. Otrzymały oceny wzorowe z zachowania i uzyskały średnią 5,91.
Wszystkie wyniki, zestawienia są przedstawione na tablicach ogłoszeń i na stronie szkoły.
Sporą część czasu przeznaczonego na apel zajęło wręczanie nagród i dyplomów za udział i uzyskane miejsca w konkursach ekologicznych i przyrodniczych, którymi opiekowały się panie Urszula Mielniczuk, Krystyna Bosak i Grażyna Stanaszek. Inne konkursy to: czytelniczy – opiekunem pani Małgorzata Cymerman i artystyczne - pani Joanna Marcinkowska. Gratulacje dla najlepszych i pogodnych wakacji.opr. Adam Politowicz
KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW
We wtorek - 25 czerwca 2013 roku - organizujemy KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH.
Prosimy uczniów o przygotowanie na ten dzień podręczników, które chcą odsprzedać swoim młodszym koleżankom i kolegom.
Kiermasz odbędzie się na drugiej lekcji (08:55 - 9:40) w holu szkoły.
Nad organizacją czuwa Pani Małgorzata Mnich i Pan Adam Politowiczinf.
WYJAZDY EDUKACYJNE KLAS 2 i 3
KLASY 2a i 2b
18 czerwca 2013 r., razem z klasą IIa, pojechaliśmy na wycieczkę do wioski indiańskiej Pocahontas. Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, wyznaczono nam opiekunów. Każdy dostał opaskę z piórkiem.
Nasza klasa przyjęła nazwę Dzikie Konie, a IIa Szybkie Strzały.
Poznaliśmy wodza Indian, który opowiedział nam, jak żyli Indianie w Ameryce. Podczas pobytu spotkało nas wiele atrakcji, m.in. strzelaliśmy z łuku i wchodziliśmy na Górę Mocy. Za dobrze wykonane zadanie dostawaliśmy pieczątki na rękę. Było bardzo gorąco, ale na szczęście można było kupić lody.
Po skończonej zabawie kupiliśmy sobie różne pamiątki: łuki, kolczyki, naszyjniki i łapacze snów. Bardzo zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.
opr. Beata Klejner kl. II bKLASY 2c I 3a
18 czerwca2013 klasy 3a i 2c pojechały na wycieczkę do Rodzinnego Centrum Zabaw Loopy's World we Wrocławiu. Jest to bardzo nowoczesny obiekt, w którym dzieci wraz z rodzicami mogą wesoło, ciekawie i bezpiecznie spędzać czas. Uczniowie wraz z nauczycielkami -panią Wiolettą Chomnicką panią Małgorzatą Iskrą oraz mamami dzieci odwiedzili to miejsce po raz pierwszy. Dzieci wspaniale bawiły się korzystając z wielu atrakcji tego miejsca. Są tu zjeżdżalnie, trampoliny, kolorowe boiska, tor saneczkowy, tunele, tajemnicze przejścia, tor dla samochodzików elektrycznych, kolorowy pociąg, wieża pajęczyn oraz miejsca gdzie można zjeść, napić się i odpocząć. Dwie godziny zabawy bardzo szybko minęły. Dzieci były zachwycone i z pewnością jeszcze tu powrócą.opr. Małgorzata Iskra
KLASY 3b i 3c
18 czerwca 2013 klasy 3b i 3c wraz ze swoimi Paniami wybrały się na wycieczkę do Wrocławia do Parku Rozrywki Rodzinnej Bobolandia.
Jest to największy tego typu obiekt w Polsce. Znajdują się w nim liczne atrakcje, których nie sposób znaleźć gdzie indziej. Tak więc dzieci mogły do woli bawić się wykorzystując małpi gaj, ogródek z zabawkami, wulkan, trampolinę pięciopolowa, 10-cio metrową zjeżdżalnię rolkową, stoły bilardowe, krokodyla, górę piaskową, latarnię morską, komputery edukacyjne, cymbergaja i wiele innych atrakcji.
Jako pamiątkę z pobytu wiele osób wybrało zdjęcie, które można było wykonać sobie samodzielnie i ozdobić według własnego pomysłu.
Zabawa tak pochłonęła naszych milusińskich, że wcale nie chciały opuszczać Bobolandii i zapowiadały, że chcą wrócić do tego miejsca z rodzicami.
To był wspaniały wyjazd.opr. Ewa Ślęzak
DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE
W tym roku, tak jak i w poprzednim, pani aura ponownie spłatała nam figla i Dzień Dziecka zamiast spędzać na łonie natury w gościnnym Wilczynie u Pana Zenona Łosia, spędziliśmy w szkole.
Jednak, wcale nam to nie przeszkadzało, bo atrakcji było bez liku, a i słoneczko od czasu do czasu wyglądało zza chmur umilając nam czas.
Na boisku szkolnym rozgościły się ogromne wozy strażackie z OSP w Urazie i SP w Trzebnicy oraz samochód policyjny. Nie tylko chłopcy przymierzali kaski strażackie, dziewczętom też się one podobały. Panowie policjanci również pozwolili, na chwilkę, kilku chłopcom zobaczyć jak prezentują się w czapkach policjantów. Dali się, tym nieprawdziwym policjantom – uczniom, zaaresztować (oczywiście na niby). Co chwilę, szczęśliwcy, którym udało się wejść do kabiny wozów strażackich, podrywali wszystkich na nogi sygnałami dźwiękowymi.
Starsi uczniowie, pod okiem policjanta Pana Sławka Gruberskiego, strzelali do tarczy z karabinka pneumatycznego. Kolejka na „strzelnicy” była długa jak wąż. Stali w niej zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Wszyscy chcieli sprawdzić, czy mają celne oko.
Po raz kolejny usłyszeliśmy wspaniałe sygnały myśliwskich polowań, które dla nas wygrywali uczniowie i uczennica – hejnaliści z Technikum Leśnego w Miliczu.
Nie tylko hejnaliści grali nam miłe melodie. Zagrali dla nas również, na wesołą nutę, panowie z ludowej kapeli „Boduszki”. Skoczne oberki i mazurki oraz spokojne kujawiaki porwały wszystkich do tańca.
Zgłodniali imprezowicze posilali się ciepłymi kiełbaskami, napojami i słodkościami w szkolnej stołówce, gdzie jak w ulu uwijały się panie z personelu technicznego, dbając o to, żeby każdy dostał swoją porcję.
Na sali gimnastycznej mogliśmy podziwiać różnorodne talenty z naszej szkoły. Był śpiew, taniec współczesny i balet oraz breakdance, a także gra na skrzypcach i klawiszach. Wspaniały popis dali karatecy, nawet ci najmłodsi z klasy I i 0.
Brak pogody nie zepsuł nam humorów i zabawy, a Pan Zenon Łoś wcale nie był smutny, bo bawił się razem z nami.opr. Róża Kaczmarek
UWAGA!
Szanowni Rodzice
Informujemy, że 31 maja to dzień, w którym nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze (Rozporządzenie MEN z dnia 5 października 2010 r. w sprawie organizacji roku szkolnego; Dz.U. 2010r. Nr 186, poz. 1,245 - § 5).
Organizacja pracy szkoły w tym dniu:
- Opiekę – zgodnie z potrzebami rodziców i uczniów zapewnia świetlica szkolna.
- Nauczyciele w tym dniu uczestniczyć będą w zadaniach WDN.
inf.
PROŚBA DO RODZICÓW
Drodzy Rodzice,
rok szkolny zbliża się ku końcowi. Na początku roku szkolnego ustaliliśmy składkę na RR w wysokości 40,00 zł od rodziny. Pieniążki te są wykorzystywane w ciągu całego roku szkolnego między innymi na pomoc w organizacji i dojazdy na konkursy, zawody sportowe, pomoc w organizacji różnych imprez dla dzieci, np. Dnia Dziecka, a przede wszystkim na nagrody dla dzieci na zakończenie roku szkolnego.
Bardzo proszę w miarę możliwości o wpłaty do wychowawców klas bądź w sekretariacie szkoły, gdyż i tak większość tych pieniędzy wraca do dzieci.
Jednocześnie pragnę podziękować tym wszystkim , którzy już wpłacili na RR, gdyż dzięki Wam możemy wykonywać powierzone obowiązki.Elżbieta Kosowska – przewodnicząca RR
UWAGA!
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach Śl., serdecznie zaprasza Rodziców dzieci przyszłych "zerówek" na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 27 maja 2013 r. o godz. 17:00 w sali gimnastycznej.
Dyrektor szkoły Krystyna Haładaj
INSTRUKCJE DOSTĘPU DO FRONTERA I E-DZIENNIKA
INSTRUKCJA_DOSTEPU_DO_E-DZIENNIKA_DLA_RODZICA_I_UCZNIA.pdf
INSTRUKCJA_DOSTEPU_DO_FRONTERA_DLA_RODZICA_I_UCZNIA.pdf
SPOTKANIE RADY RODZICÓW
Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 27 maja 2013 r. o godz. 17:00 w sali nr 10 (parter).
Zapraszam! Przewodnicząca RR - Elżbieta Kosowska
WYCIECZKI KOŃCOWOROCZNE
KLSY Ia, Ib, Ic, IIIa
Dnia 14 maja 2013 roku klasy 1a,b,c i 3a wybrały się na całodniową wycieczkę krajoznawczą pod hasłem „PRZYGODA Z NIEDŹWIEDZIEM”.
Pierwszym etapem naszego wyjazdu był Antonin, słynny z pałacyku myśliwskiego Radziwiłłów i pobytu tam Fryderyka Chopina. Było zwiedzanie i spacer po parku. Następnie pojechaliśmy do pobliskich Przygodzic. Przespacerowaliśmy się po mini – zoo oraz byliśmy na magicznej wyspie z Domkiem Czerwonego Kapturka. Najwięcej czasu spędziliśmy w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie oczekiwało na nas 70 gatunków zwierząt i skansen starego sprzętu. Dzieci świetnie bawiły się na placu zabaw. Chętni mieli możliwość przejażdżki bryczką. Wyjazd był udany, a przeżycia niezapomniane.opr. Małgorzata Wolska
KLASY II
28 maja 2013 r. klasy drugie wyjechały na wycieczkę pielgrzymkowo - turystyczną (po I Komunii Świętej) do Wambierzyc, tzw. Dolnośląskiej Jerozolimy, która uwagę przyciąga imponującym zespołem obiektów sakralnych, będących symbolicznym odwzorowaniem miejsc znanych ze Starego i Nowego Testamentu.
Kierownikiem wycieczki był ksiądz Michał Gołębiowski, a opiekunami wychowawczynie i wspaniali rodzice.
Dzieci wzięły udział we Mszy Świętej, którą celebrowało kilku księży z innych parafii oraz nasz ksiądz Michał.
A potem rozpoczęło się zwiedzanie Bazyliki. Ksiądz Michał oprowadził zwiedzających po Sanktuarium opowiadając historię tego obiektu. Przedmiotem szczególnego kultu jest znajdująca się w ołtarzu głównym figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem wykonana około 1380 roku z drewna lipowego.
Duże zainteresowanie wśród dzieci i opiekunów wzbudziła ruchoma szopka, w której obok scen o tematyce religijnej znalazł się przekrój kopalni węgla oraz zabawa ludowa.
W szopce jest około 800 postaci w tym 300 jest ruchomych.
Dzieci z wielkim zapałem liczyły schody wiodące do Bazyliki i na Kalwarię oraz kapliczki.
W planach wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Jednak deszczowa pogoda uniemożliwiła zrealizowanie tego punktu.
Przed powrotem do Obornik Śląskich zatrzymaliśmy się na posiłek w Mc Donaldzie, co bardzo ucieszyło dzieci
Wycieczka była bardzo udana, gdyby nie ten deszcz…….opr. Krystyna Bosak
KLASY IIIb i IIIc
14 maja 2013 o godzinie 8.00 rano razem z naszą Panią Wychowawczynią pojechaliśmy autokarem na wycieczkę do Dusznik Zdrój. Podczas podróży pani przewodnik – Monika opowiadała nam różne historie związane z górami, które mijaliśmy. Po ponad 2 godzinach dojechaliśmy do wyznaczonego miejsca.
W Dusznikach udaliśmy się do Muzeum Papiernictwa, gdzie zwiedziliśmy dziedziniec, sale muzealne oraz sklepik z pamiątkami. Pan, który oprowadzał nas po muzeum opowiedział nam historię wytwarzania papieru:
- papier zaczęto wyrabiać w Chinach około 105 r. n.e., a za wynalazcę papieru uznaje się Caj Luna;
- pierwsze w dziejach ludzkości arkusze papieru powstały z włókien pozyskanych z morwy oraz szmat, starych sieci rybackich i sznurów;
- w Europie pierwsze papiernie założyli na południu Włoch i Hiszpanii Arabowie w X-XI w.;
- pierwsza polska papiernia powstała w 1491 r. w Prądniku Czerwonym (dziś dzielnica Krakowa);
- w Dusznikach czerpanie papieru zapoczątkowano przed 1562 r., a wzniesiona w 1605 r. obecna papiernia jest bezcennym zabytkiem techniki w Europie i jedną z największych atrakcji turystycznych regionu.
Po wykładzie z historii poszliśmy czerpac papier. Ubraliśmy gumowe żółte fartuch, aby nie zmoczyc ubrań. Sama zrobiłam papier biały ze znakiem wodnym i zwykły zielony. To było przeżycie!
Po wyjściu z papierni pojechaliśmy do Pijalni Wód Mineralnych. Tam dostaliśmy kubeczki i mogliśmy spróbowac wód ze źródeł. Niestety woda wcale nam nie smakowała.
Potem pojechaliśmy do Wambierzyc do mini Zoo. Zamieszkują tam następujące zwierzęta: osioł, strusie, świnie i dziki, daniele, jelenie,…
Następnie jedliśmy kiełbaski i chleb z ogniska.
Na sam koniec bawiliśmy się chustą i puszczaliśmy bańki mydlane.
Gdy wracaliśmy autokarem do domu oglądaliśmy filmy „Alwin i wiewiórki 3”, „Film o pszczołach”.
Wycieczka bardzo mi się podobała, bo zwiedziłam kolejne bardzo ciekawe miejsca w Polsce.
Marceliny Mazurkiewicz klasy 3bDnia 14 maja 2013 r. nasza klasa i klasa 3b wraz z wychowawczyniami pojechalismy na całodniową wycieczkę do Dusznik Zdroju.
Ze szkoły wyjechaliśmy o godzinie 8.00, na miejsce dotarliśmy około godziny 10.45.
Na pierwszą pozycję zwiedzania nasza Pani przewodnik wybrała Muzeum Papiernictwa. Budynek muzeum to bardzo stary i piękny obiekt. W środku mieliśmy okazję nauczyć się samodzielnie czerpać papier i zwiedzając różne pomieszczenia zapoznać się z historią papiernictwa. W Muzeum mieści się dużo starych przedmiotów związanych z wyrabianiem papieru oraz stare maszyny do jego produkcji. Na koniec zwiedzania Muzeum otrzymaliśmy na pamiątkę wyrobiony przez nas papier. Następnie udaliśmy się do Pijalni Wód Mineralnych, gdzie mogliśmy spróbować wody źródlanej, która jest bardzo zdrowa i leczy różne choroby. Budynek, w którym mieści się pijalnia jest bardzo duży i ładny, a tuż przy nim jest muszla koncertowa, w której odbywają się koncerty dla kuracjuszy i nie tylko.
Na koniec pojechaliśmy autokarem w kierunku Wambierzyc do mini zoo. Tam na bardzo dużej powierzchni łąk w specjalnych zagrodach mogliśmy zobaczyć przeróżne zwierzęta np. dziki, kozy, strusie, jelenie, gołębie, kury ozdobne - kurę barmankę. Po obejrzeniu zwierząt piekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się w różne gry i zabawy z naszą Panią przewodnik.
Przez cały czas wycieczki towarzyszyła nam piękna pogoda i widoki gór Kotliny Kłodzkiej. Do domu wróciliśmy po godzinie 18.00, może troszkę zmęczeni, ale znowu bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.
P.S. Największym hitem tej wycieczki były maskotki MORTY.
Marcel Skorek – klasa 3cWe wtorek 14 maja 2013 r. wyjechaliśmy na wycieczkę do miejscowości Duszniki Zdrój. Jazda autobusem trwała niecałe dwie godziny. Gdy już dotarliśmy na miejsce, wszystkie dzieci poszły do sklepu pamiątkami, ale tylko na chwilę. Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie Muzeum Papiernictwa. Wewnątrz czerpaliśmy papier w dwóch kolorach, a później go suszyliśmy. W tym czasie pani Basia robiła nam dużo zdjęć. Dalej podziwialiśmy część wystawową muzeum. Dowiedziałam się dużo o historii produkcji papieru. Potem nastąpiła krótka przerwa na lody i różne smakołyki
Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w pijalni wód wraz z jej degustacją. Myślę, że smak i zapach tej wody każdego zaskoczył. W tym miejscu mogliśmy zrobić zakupy pamiątkowe, po czym spacerkiem udaliśmy się do autokaru.
Na koniec pojechaliśmy do Skansenu Mini ZOO w Wambierzycach. Tam sami upiekliśmy pyszne kiełbaski i mogliśmy podziwiać zwierzęta takie jak: kozy, strusie, owce, osły, sarny, jelenie, dziki i różne gatunki ptaków.
Do domów wróciliśmy cali, zdrowi i zadowoleni z udanej wycieczki.
Hanna Frankiewicz – klasa 3cDnia 14 maja 2013 r. trzecie klasy wybrały się na jednodniową wycieczkę do Muzeum Papiernictwa.
Spotkaliśmy się o 7.45 na parkingu, gdzie czkał na nas autokar. O godzinie 8.00 wyruszyliśmy w drogę. Nasza podróż trwała około dwóch godzin. W czasie jazdy rozmawialiśmy i podziwialiśmy widoki.
Po przyjeździe na miejsce, w oczekiwaniu na przewodnika zjedliśmy lody i udaliśmy się do muzeum, gdzie oglądaliśmy różne eksponaty maszyn i urządzeń. Po krótkim czasie przyszła pani przewodnik, która zabrała nas do hali wyrobu papieru. Gdy zdjęliśmy bluzy i plecaki, panie pomogły nam założyć fartuchy. Tak przygotowani przystąpiliśmy do nauki wyrobu papieru. Poznaliśmy różne techniki czerpania papieru. Kolejnym punktem naszej wycieczki była pijalnia wód mineralnych, gdzie napiliśmy się źródlanej wody a następnie wyruszyliśmy w dalszą drogę.
Udaliśmy się do „Mini Zoo”, gdzie podziwialiśmy piękne zwierzęta takie jak sarny, kozy i strusie.
Następnie troszkę głodni piekliśmy kiełbaski i chlebek. Kiedy byliśmy najedzeni i wypoczęci, wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Na miejsce dotarliśmy około godziny 18.00.
Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ zobaczyłam wiele interesujących i nieznanych urządzeń.
Wiktoria Bugaja – klasa 3c14 maja 2013 roku trzecioklasiści pojechali na wycieczkę do Dusznik Zdroju. Podróż do tej miejscowości trwała kilka godzin.
Gdy byliśmy na miejscu, poszliśmy do Muzeum Papiernictwa. Podziwialiśmy stare maszyny, dzięki którym produkowano kiedyś papier czerpany. Mieliśmy okazję zrobić go własnoręcznie. Było to bardzo ciekawe zajęcie. Dowiedzieliśmy się, że niektóre egzemplarze robi się nawet z odchodów słonia, które przywozi się z wrocławskiego zoo.
Po zwiedzeniu Muzeum Papiernictwa udaliśmy się do Pijalni Wód Mineralnych. Mogliśmy tam ugasić pragnienie i kupić ciekawe pamiątki. Spodobał mi się mały pluszowy miś, za którego zapłaciłem 9 złotych.
Ostatnią atrakcją wycieczki było zwiedzanie mini zoo. Widzieliśmy tam różne zwierzęta, między innymi: strusie, osiołka, dziki, sarenki i łosia.Najwięcej przyjemności sprawiło nam karmienie kóz trawą i mleczami.
Do Obornik wróciliśmy w doskonałych humorach. Z całodniowej wycieczki mamy wiele zdjęć, które będziemy często oglądać.
Maciej Kotwicki – klasa 3cWe wtorek 14 maja 2013 r. pojechaliśmy z klasą na wycieczkę do Dusznik - Zdroju.
Jest to bardzo ładne miasteczko w Kotlinie Kłodzkiej.
Najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Papiernictwa. Podobały mi się maszyny do robienia papieru, które stały na dziedzińcu. Udało nam się z kolegami przekręcić duże, zardzewiałe koło w maszynie do robienia masy papierowej. Potem, już w środku, mieliśmy okazję zrobić własną kartkę papieru. Później ściskaliśmy papier specjalną maszyną.
Po wyjściu muzeum pojechaliśmy do Pijalni Wód. Podobno są zdrowe, ale mi nie smakują.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w mini zoo w Wambierzycach i to właśnie było tam ognisko.
Wycieczka bardzo mi się podobała, bo można było się dużo nauczyć.
Adam Pałka – klasa 3cKLASY IV
W dniu 20 maja 2013 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Krasiejowa w województwie opolskim, żeby zobaczyć jeden z największych obszarów paleontologicznych na świecie, rekonstrukcję triasowego jeziorzyska i fauny krasiejowskiej. Jest to liczący 40 ha park, największy tego typu park tematyczny w Europie, który rozpoczął swoją działalność dopiero od czerwca 2010 roku.
Choć w Obornikach Śl. żegnał nas deszcz, na miejscu przywitała nas słoneczna pogoda.
Zwiedzanie Parku zaczęliśmy od „Tunelu Czasu”. Jest to miejsce, które przeniosło nas w czasy, gdy jeszcze nie istniała ziemia. Poznaliśmy teorię Wielkiego Wybuchu, byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Następnie zobaczyliśmy jak rodzi się Ziemia, oglądaliśmy wędrówkę kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Wszystko to zobaczyliśmy dzięki najnowszym osiągnięciom technologii multimedialnej zaopatrzeni w okulary 3D.
Po wizycie w Tunelu Czasu, rozpoczęliśmy z przewodniczkami spacer wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej o długości 1,5 km. Wzdłuż ścieżki zobaczyliśmy rozmieszczonych prawie 200 modeli mezozoicznych gadów i płazów. W unikalnej jurajskiej scenerii widzieliśmy największe giganty prehistorycznego świata – wspaniałe modele dinozaurów.
W połowie drogi doszliśmy do Pawilonu Paleontologicznego, gdzie zostały zabezpieczone największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które oglądaliśmy przez przeszkloną podłogę. Ekspozycja nosi tytuł „Świat Opolskiego Dinozaura”.
Następnie poszliśmy na Plac Zabaw, gdzie mieliśmy okazję skorzystać z różnych urządzeń i miło spędzić czas dobrze się bawiąc korzystając ze zjeżdżalni, karuzel, przeplotni, „dmuchawców”, niektórzy z nas przejechali się kolejką lub „oblatywali” samoloty, a inni szaleli wśród olbrzymiej ilości piłeczek.
Po zabawie wybraliśmy się na ognisko z pieczonymi kiełbaskami.
W drugim dniu zwiedzania JuraParku wzięliśmy udział w warsztatach paleontologiczno – plastycznych, gdzie każdy z nas miał możliwość samodzielnie dokonać „odkrycia” paleontologicznego.
Po tej ciekawej lekcji wybraliśmy się do Parku Rozrywki miejsca, w którym przeżyliśmy sporą dawkę emocji – jedni wczuli się w rolę rajdowych kierowców prowadząc gokarty na specjalnie przygotowanym torze, inni woleli „podróż w czasie sztormu ” na pokładzie Statku Pirackiego, a jeszcze inni wybrali szaloną podróż kolejką. Byli także tacy śmiałkowie, którzy skorzystali ze wszystkich tych atrakcji.
Po zabawie pełnej niezapomnianych przeżyć wybraliśmy się do Kina Emocji - 5D na horror. Jeśli ktoś z nas myślał, że emocje z Parku Rozrywki były najbardziej ekscytujące w tym dniu, to był w błędzie. To co nam zaoferowało kino, gdzie oprócz trójwymiarowego obrazu doznaliśmy wrażeń dźwiękowych, ruchowych i dotykowych, niejednemu z nas rozdygotało nerwy do granic wytrzymałości. Było to przeżycie mrożące wielu z nas krew w żyłach.
Po obiedzie wróciliśmy do domu pełni wrażeń, trochę zmęczeni, ale zadowoleni z przeżytych atrakcji tych dwóch dni.opr. Małgorzata Mnich
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
KLASA 5a
W dniach 20 – 21 maja 2013 r. klasa 5a udała się na dwudniową wycieczkę do Zamku w Kliczkowie i do Fabryki Naczyń Kamionkowych w Bolesławcu. Pełni emocji nie mogliśmy się doczekać wyjazdu. W poniedziałek rano stawiliśmy się punktualnie na miejsce zbiórki, gdzie czekała już na nas nasza pani Małgosia Krupska i przesympatyczny pan kierowca.
Do Kliczkowa dotarliśmy około godziny 11:00. Po zjedzeniu drugiego śniadania spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po Zamku i okolicach. Historia Zamku sięga 1297 roku, a sam Zamek znajduje się w czołówce obiektów zabytkowych Dolnego Śląska. Wszyscy wysłuchaliśmy o dziejach tej budowli, ale z niecierpliwością oczekiwaliśmy na zakwaterowanie w pokojach Folwarku Książęcego, gdzie ugoszczono nas iście po królewsku. W tak wyjątkowym miejscu obiad smakował nam jak nigdy. Następnie przygotowano dla nas atrakcje konne. Każdy mógł spróbować swoich sił w siodle, a także zwiedzić okolice wozem konnym, co zrobiło na nas ogromne wrażenie. Kolejnym punktem programu były questy – zadania terenowe, połączenie zabawy z nauką. Niestety skarb był poza naszym zasięgiem i nie udało nam się go zdobyć. Kończyliśmy dzień wspaniałym ogniskiem, gdzie każdy mógł upiec sobie pyszną kiełbaskę i skosztować pieczonych ziemniaczków. Po tak spędzonym dniu nie czuliśmy się zmęczeni. Po powrocie do pokoi rozmowom nie było końca.
Drugi dzień rozpoczął się śniadaniem, po którym udaliśmy się na hotelowy basen. W wodzie dziewczyny relaksowały się, a chłopcy grali w piłkę i pływali. Przykro było żegnać się z Zamkiem w Kliczkowie, ale czekał na nas kolejny punkt wycieczki. Około godz. 13:00 przyjechaliśmy do Bolesławca. Zwiedziliśmy Fabrykę Naczyń Kamionkowych ,,Manufaktura” zapoznając się z cyklem produkcji. Następnie rozpoczęły się specjalnie dla nas zorganizowane warsztaty ceramiczne. Wszyscy ozdabiali swoje filiżanki, które po wypaleniu zostaną nam przekazane. W sklepie ,,Manufaktury’’ mogliśmy dokonać zakupu tradycyjnych, ręcznie robionych naczyń. I gdy wszyscy myśleliśmy, że to już koniec atrakcji, pani Małgosia i mama naszego kolegi z klasy, która pomagała naszej pani na wycieczce oznajmiły nam, że zabierają wszystkich do McDonalda na obiad i lody. Do domu wróciliśmy około godz. 18:00.
To były dla nas niezapomniane chwile. Spędziliśmy czas aktywnie. Okazało się, że mamy bardzo zgraną klasę, która potrafi się ze sobą bawić. Nie mieliśmy ochoty wracać, ale w Obornikach Śląskich czekali już na nas rodzice, z którymi chcieliśmy się podzielić wrażeniami. Może uda nam się powtórzyć taki wyjazd w przyszłym roku.opr. Jakub Płóciennik
RELACJA ZE ŚWIĘTA SZKOŁY
Dnia 15 maja 2013 roku miało miejsce uroczyste Święto Szkoły. Łączy się ono bardzo mocno z postacią patrona placówki, wielkim Polakiem – Janem Pawłem II.
Rano cała społeczność uczniowska wraz z Dyrekcją Szkoły, nauczycielami i rodzicami udała się do kościoła pod wezwaniem św. Judy Tadeusza na Mszę Świętą. Podczas Eucharystii towarzyszył nam Sztandar Szkolny. Po Mszy głos zabrał głos Ksiądz Proboszcz Jacek Wawrzyniak przypominając przesłanie nauki Wielkiego Papieża i życząc zebranym wielu łask bożych.
Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie nastąpiło spotkanie z zaproszonymi gośćmi oraz został zaprezentowany występ artystyczny. Na tle pięknej dekoracji poświęconej hasłu przewodniemu „Gdy duży Karol był małym Lolkiem” swoje piosenki zaprezentował chór szkolny, a koło teatralne pod opieką Pana Adama Politowicza zaprezentowało przedstawienie. Wspólnie zaśpiewano też ulubioną pieśń Papieża pt. „Barka”.
Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Krystyna Haładaj, Pani Przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Kosowska, Pani Dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury Halina Muszak oraz przedstawiciel kombatantów Pan Ryszard Chwaliński.
W dalszej części tego niezwykłego dnia odbyły się warsztaty plastyczne podczas, których każda klasa w swojej sali przygotowywała okolicznościową kartę do Księgi Pamiątkowej Szkoły założonej w momencie nadania szkole imienia Jana Pawła II. Wykonano też tematyczną wystawę w holu szkoły.
Końcową część stanowił turniej sportowy rozegrany między poziomami klas a, b i c. Rywalizacja była bardzo zacięta, a różnice w punktacji niewielkie. Każdy uczeń wkładał maksimum wysiłku, aby zdobyć jak najlepszą lokatę.
Ten uroczysty dzień dostarczył nam wielu niezapomnianych przeżyć i na długo zostanie w naszej pamięci.opr. Ewa Ślęzak
ŚWIĘTO SZKOŁY
Program uroczystości:
08:00 – 09:00 Msza św. w kościele św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego
09:00 – 10:00 Uroczysta akademia
10:00 – 11:00 Udział uczniów w warsztatach na temat „Od Lolka do Karola"
11:00 – 12:30 Zawody sportowe
12:30 Zakończenie Święta Szkoły (w sali gimnastycznej)
KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
XXI Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny 2013"
Luareci:
- Mateusz Olszewski kl. 2c
- Krzysztof Olejniczak kl. 5a
wyróżnienie:
- Maja Adamek kl. 2a
- Katarzyna Olejniczak kl. 2a
- Piotr Raczyński kl. 2b
- Anna Olejniczak kl. 2a
- Marcelina Mazurkiewicz kl. 3b
- Michał Sapijaszko kl. 3a
- Bartosz Bambrowicz kl. 4c
- Magdalena Ceranka kl. 6b
GRATYLUJEMY!!!
UWAGA!
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach Śl. serdecznie zaprasza Rodziców dzieci przyszłych klas pierwszych na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 6 maja 2013 r. o godz. 17:00 w sali gimnastycznej.
Dyrektor szkoły Krystyna Haładaj
ZEBRANIA Z RODZICAMI
Zebrania z Rodzicami odbędą się 6 maja 2013 r.
- oddziały przedszkolne godz. 16:30
- klasy 1 – 2 godz.16:30
- klasy 3 godz.16:00 -
- klasa 4c godz. 16:30
- klasy 4 - 6 godz. 17:00
- Zebranie dla rodziców uczniów kl. 6c odbędzie się 13 maja 2013 r. o godz. 17:00 w sali nr 5
Spotkania z wychowawcami odbędą się w salach:
- grupa przedszkolna 0a - sala grupy
- grupa przedszkolna 0b - sala grupy
- kl. 1a - sala nr 30 (II piętro),
- kl. 1b - sala nr 25 (I piętro),
- kl. 1c - sala nr 6 (parter),
- kl. 2a - sala nr 33 (II piętro),
- kl. 2b - sala nr 32 (II piętro),
- kl. 2c - sala nr 24 (I piętro),
- kl. 3a - sala nr 29 (II piętro),
- kl. 3b - sala nr 31 (II piętro),
- kl. 3c - sala nr 17 (parter),
- kl. 4a - sala nr 21 (I piętro),
- kl. 4b - sala nr 5 (parter),
- kl. 4c - sala nr 19 (parter),
- kl. 5a - sala nr 10 (parter),
- kl. 5b - sala nr 016 (piwnica),
- kl. 5c - sala nr 07 (piwnica),
- kl. 6a - sala nr 20 (I piętro),
- kl. 6b - sala nr 23 (I piętro),ZAPRASZAMY!
UWAGA!
Szanowni Rodzice
Informujemy, że 2 maja to dzień, w którym nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze (Rozporządzenie MEN z dnia 5 października 2010 r. w sprawie organizacji roku szkolnego; Dz.U. 2010r. Nr 186, poz. 1,245 - § 5).
Organizacja pracy szkoły w tym dniu:
- Opiekę – zgodnie z potrzebami rodziców i uczniów zapewnia świetlica szkolna.
- Nauczyciele w tym dniu uczestniczyć będą w zadaniach WDN.
Przypominamy, że następny wolny dzień (na podstawie powyższego rozporządzenia) to:
31 maja 2013 r. – tj. piątek po Bożym Ciele
inf.
UWAGA!
8 kwietnia 2013 r.
Informujemy, że rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach Śl. została zakończona.
Lista dzieci przyjętych znajduje się w sekretariacie szkoły (telefon 713101481).Dyrektor szkoły Krystyna Haładaj
SPRAWOZDANIE Z UDZIAŁU W ARTYSTYCZNYM ŚWIECIE MALUCHA
Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w prezentacjach teatralnych z cyklu Artystyczny Świat Malucha w Obornickim Ośrodku Kultury. W tym roku swoje talenty zaprezentowała klasa 2a. W imprezie uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy oraz wychowankowie Domu Dziecka. Nasza klasa przygotowała przedstawienie pt.”Opowieści z podróży po Europie”. W czasie występu próbowaliśmy „przenieść” widzów w ciekawe miejsca Europy, zaprezentować wybrane kraje, ich kulturę, zwyczaje, ciekawostki historyczne i zachęcić do ich zwiedzania. Występ uatrakcyjniła prezentacja multimedialna, która odnosiła się do naszych recytacji. Wspólnie śpiewaliśmy oraz tańczyliśmy zorbę, rock and rola i flamenco. Na fortepianie pięknie grała Maja. Mamy nadzieję, że przedstawienie wszystkim się spodobało. Otrzymaliśmy od widzów gromkie brawa, a od organizatorów globusy, które mają nas zachęcić do podróżowania po świecie. Po naszej prezentacji z ciekawością oglądaliśmy występy uczniów z innych szkół.
Występy dostarczyły nam wielu wzruszeń i satysfakcji.opr. Agnieszka Garczyk
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
KOLEJNY SUKCES SZACHOWY
Trzy lata temu z inicjatywy nauczycieli p. Grażyny Stanaszek i p. Łukasza Polaka w PSP nr 3 rozpoczęła zajęcia grupa 22 uczniów zainteresowanych grą w szachy. Rodzice, dzieci oraz Rada Rodziców zakupili dziesięć plansz szachowych. Z pomocą pani Marii Różańskiej, babci jednego z uczniów, znaleźliśmy wspaniałego instruktora - pana Romana Łubnickiego, który nieodpłatnie prowadził zajęcia przez jeden rok. Skuteczność jego pracy widoczna była już po paru miesiącach - dzieci z klas 1-3 tłumnie przychodziły na zajęcia. Niestety, podeszły wiek i poważna choroba pana Romana uniemożliwiły mu dalszą pracę. Pałeczkę instruktorów przejęli uczniowie PZS 1 w Trzebnicy (absolwenci naszej szkoły) Dobromiła i Jerzy Szachniewiczowie. Ich zaangażowanie i systematyczne zajęcia przyniosły pierwsze sukcesy. W ramach Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęliśmy II miejsce w Finale Powiatowym, a następnie XIII miejsce w Strefie Wrocławskiej. Reprezentowani tam byliśmy przez: Julię Marschollek, Krzysztofa Olejniczaka, Jaromira Bączkiewicza i Patryka Redera.
Ten rok szkolny, mimo problemów z instruktorem, był dla nas szczególnie owocny. Od stycznia z pracy z uczniami musieli zrezygnować Dobromiła i Jerzy. Prowadzenia zajęć podjęła się gimnazjalistka Julia Marschollek i uczeń naszej szkoły Krzysztof Olejniczak. Z powodzeniem poprowadzili naszą drużynę w składzie: Katarzyna Olejniczak, Krzysztof Olejniczak, Jaromir Bączkiewicz, Jakub Płóciennik do zwycięstwa w Finale Powiatowym i awansu do Strefy Wrocławskiej, gdzie ponownie zajęliśmy 13 miejsce.
21 kwietnia nasza reprezentacja zmierzyła się w indywidualnych zawodach w Żmigrodzie w ramach XIV Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. Było to prawdziwe spotkanie pokoleń. Do zawodów przystąpili ludzie w różnym wieku od siedemdziesięciolatków do najmłodszych przedszkolaków. Doskonała organizacja, niezwykła atmosfera, a także świetny sędziujący wzbudziły w kibicujących swoim pociechom rodzicach chęć nauki i rywalizacji w przyszłym roku.
W kategorii juniorów niedzielne zawody wygrał Jaromir Bączkiewicz z klasy VI B, , który 18 maja będzie reprezentował naszą szkołę, nasza gminę, nasz powiat na Rozgrywkach Strefowych w Ścinawce Średniej.
Kolejne miejsca zajęli: Krzysztof Olejniczak ( trzecie miejsce),
Roksana Kuraszyk, (szóste miejsce),
Jakub Płóciennik i Krystian Kubas (siódme miejsce).Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
opr. opiekunki koła szachowego Grażyna Stanaszek, Anna Jeż
Zdjęcia w Albumie Fotograficznym: Wrocław, Żmigród
OBCHODY DNIA ZIEMI
W poniedziałek, 22 kwietnia 2013 w uczniowie w naszej szkole uczestniczyli w projekcie edukacyjnym, zorganizowanym z okazji Dzień Ziemi, pod hasłem „Elektroodpady to proste zasady”. Celem tego projektu było podniesienie poziomu edukacji w zakresie gospodarowania odpadami, a w szczególności postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym, tzw. „elektrośmieciami”.
W tym dniu zajęcia odbywały się w formie warsztatowej.
Dzieci z klas „0”oraz I i II wykonały plakaty na temat rodzajów elektrośmieci gromadzonych w domu i w szkole, oraz ich przetwarzania, uczniowie klas III i IV nanieśli na mapę Obornik Śl. punkty zbiórki elektrośmieci, dodając informacje o szkodliwych substancjach zawartych w tego typu odpadach, klasy V i VI opracowały grę terenową pod tytułem „Na tropie elektroodpadów”, z wykorzystaniem mapy naszej gminy, wykonały również komiksy pod hasłem „ELEKTROMAN”. W tym samym czasie grupa 15 uczniów pod opieką p. Urszuli Mielniczuk sadziła drzewa na terenie gminy Oborniki Śląskie.
Następnie efekty pracy uczniów, czyli przepięknie wykonane i pomysłowe plakaty na papierze pakowym, komiksy oraz tablice informacyjne o sposobach utylizacji elektrośmieci i miejscach ich zbiórki, zawisły na tablicach w holu szkoły.
Dzień Ziemi uwieńczył uroczysty apel w sali gimnastycznej. Podczas apelu podsumowano informacje dotyczące zagrożeń związanych z elektrośmieciami. Chór szkolny wykonał piosenki o tematyce ekologicznej, a przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali swoje wiersze o elektrośmieciach.
Całość zakończyło rozdanie dyplomów i nagród laureatom konkursu plastycznego na temat naszej gminy.opr. Alina Gołecka
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
APEL Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI
W dniu 24 IV 2010 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Obornikach Śl. odbył się szkolny apel z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich ( 23 IV ).
Odpowiedzialną za zorganizowanie i przeprowadzenie apelu była Małgorzata Cymerman – bibliotekarz szkolny.
Na apelu wystąpili uczniowie klasy IV c- Wiktoria Kanigowska, Roksana Jasińska, Anastazja Wejner, Jadzia Bączkiewicz, Bartek Bambrowicz, Kamila Banach, Kalina Cybelius, Natalka Halczuk, Piotrek Ligas, Karol Rejman, Natalka Sosińska, Ola Widziak, Natalka Wróbel. Za efekty dźwiękowe odpowiedzialni byli Wojtek Kosowski i Przemek Sobczak z klasy VI c. Rekwizyty do programu wykonały Marlenka Domaradzka i Klaudia Kozłowska z klasy V b.
W pierwszej części apelu prowadząca Małgorzata Cymerman, po krótkim przywitaniu klas i nauczycieli, wywołała na środek sali najaktywniejszych szkolnych czytelników, aby im podziękować i pogratulować pasji czytania, „bo przecież – gdyby nie Ci co kochają książki – nie byłoby dzisiejszego święta!”.
Następnie uczniowie prowadzący apel opowiedzieli zebranym o tradycji Święta Książki i wyrecytowali (wręczając słuchaczom czerwone róże jako symbol Dnia Książki) nie tylko poważne ale i krotochwilne aforyzmy znanych osób – artystów, filozofów i polityków.
W drugiej części apelu młodzi artyści przedstawili wszystkim jak zainspirowała ich do zabawy klasyczna bajka Charles’a Perrault – „Kopciuszek”. Uwspółcześniona wersja Kopciuszka bardzo przypadła widowni do gustu, a i aktorzy bawili się na scenie świetnie, za co zebrali kilkakrotne, gromkie brawa.
Odpowiedzialna za apel Małgorzata Cymerman podziękowała wszystkim za obecność i powołując się na słowa wielkiego rosyjskiego pisarza Maksyma Gorkiego, który powiedział: „…wszystko, co we mnie dobre – zawdzięczam książce.” – życzyła wszystkim, aby w różnych momentach swojego życia mogli te słowa uznać za swoje.opr. Małgorzata Cymerman
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
WYJAZD EDUKACYJNY KLAS 1 - 3 w dniu 17.04.2013 r.
Dnia 17 kwietnia 2013 roku uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami uczestniczyli w multimedialnej lekcji na temat: „Radio i telewizja” zorganizowanej przez Dom Kultury w Brzegu Dolnym . W trakcie lekcji dzieci dowiedziały się jak działa radio i telewizja, jak wyglądały radioodbiorniki i telewizory dawniej i dzisiaj, jak powstaje dźwięk i obraz oraz jak realizuje się polski dubbing w filmach . Obejrzały prezentację poświęconą pracy w rozgłośni radiowej zdobywając tym samym wiedzę na temat zawodów związanych z radiem: prezentera, realizatora dźwięku i reportera. Dzieci zapoznały się z technikami rejestracji dźwięku oraz emisji głosu. Dowiedziały się jak zmieniały się techniki telewizyjne, wielkość odbiorników telewizyjnych, kiedy wprowadzono tekst oraz kiedy nadano pierwszą emisję telewizyjną. Otrzymały też cenne wskazówki jak uchronić się przed uzależnieniem od telewizji. W drugiej części spotkania uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia filmu pt. „Safari”. Film jest bajkową opowieścią zmagań zwierząt o przetrwanie. Mówi o goryczy skierowanej ku człowiekowi, który niszczy przyrodę, aby móc wykorzystać ją do własnych celów nie licząc się z wymieraniem zwierząt. Jest dramatyczną historią walki o wodę, która stanowi podstawę do życia w pustynnym terenie. Film jest bardzo interesujący i pouczający. Porusza w swojej fabule wiele problemów z jakimi przez bezmyślną i egoistyczną działalność człowieka jest niszczone środowisko naturalne.
Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń. Miały możliwość uczestniczenia w niecodziennych zajęciach, dzięki którym pogłębiły swoją wiedzę z zakresu radia i telewizji.opr. Małgorzata Zachar
ZAPISY UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH
Rekrutacja uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2013/2014 rozpoczyna się w naszej szkole od 1 marca 2013 r.
Zapraszamy!
PROCEDURA PRZYJMOWANIA UCZNIÓW DO PSP nr 3 w OBORNIKACH ŚL.pdf
ZAŁ. NR 1 - Karta zapisu dziecka do klasy pierwszej PSP nr 3 w Obornikach Śl.pdf
ZAŁ. NR 2 - Karta zapisu dziecka do PSP nr 3 w Obornikach Śl.pdf
ZAŁ. NR 3 - Wniosek o rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego przez dziecko sześcioletnie.pdf
OBWÓD_SZKOŁY_PODSTAWOWEJ_NR_3.pdf
inf.
KONKURS FOTOGRAFICZNY - CZYSTA GMINA 2013 - II edycja
REGULAMIN_KONKURSU_FOTOGRAFICZNEGO - "Czysta Gmina 2013" - II edycja.pdf
Karta zgłoszenia do_Konkursu_Fotograficznego_"Czysta_Gmina 2013" - II_edycja.pdf
inf.
KONSULTACJE DLA RODZICÓW
W dniu 8 kwietnia 2013 r. w godz. 17:00 – 18:00 odbędą się dla Rodziców – konsultacje z nauczycielami:
oddziały przedszkolne - w sali grupy
wychowawcy kl. 1 – 3 – w salach danej klasy,
w sali nr 5 (parter) – nauczyciele: języka polskiego, historii, techniki, przyrody, języka angielskiego
w sali nr 10 (parter) – nauczyciele: matematyki, techniki, informatyki, plastyki, muzyki, w-f, religii.inf.
Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy i Przyjaciele Szkoły
oraz Kochani Uczniowie!
W ten radosny czas Wielkiej Nocy składamy Wam
serdeczne życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.
Życzymy Wszystkim spokoju, pogody ducha i energii na co dzień,
by z entuzjazmem realizować wielkie plany i najskrytsze marzenia.Krystyna Haładaj i Alicja Łukomska
MISTERIUM WIELKANOCNE
27 marca 2013 klasy I-III obejrzały przedstawienie pt. „Misterium Wielkanocne” przygotowane przez Koło Teatralne prowadzone przez Pana Adama Politowicza. Wprowadziło nas ono w nastrój zadumy i refleksji nad otaczającą wszystkich rzeczywistością i pośpiechem, który powoduje, że przestajemy zauważać takie wartości jak miłość, dobro, pomoc ludziom potrzebującym.
A tak o spektaklu wypowiedzieli się uczniowie klasy 3b:
KRYSIA OLCZAK
27 marca 2013 r. odbyło się przedstawienie wielkanocne. Dzieci z Koła Teatralnego zrobiły ogromną ramę z kartonów. Wszystko wyglądało tak, jak wiadomości na wielkim ekranie prawdziwego telewizora. Były nawet reklamy! Aktorzy rozmawiali na temat Jezusa. Najpierw mówili jaki On jest, następnie ile dadzą pieniędzy temu kto Go wyda. Cena wynosiła 30 srebrników. W czasach Jezusa było to chyba dużo pieniędzy.
W dalszej części przedstawienia pokazywali się mieszkańcy Jerozolimy. Jedni mówili, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, że uzdrawia
i czyni cuda, inni, że to kłamca i oszust.
Wśród tych ludzi były Maryja i Maria Magdalena. One broniły i chwaliły Jezusa.
Kiedy przedstawienie się skończyło wszyscy aktorzy kłaniali się, dzieci z widowni biły brawo. Spektakl bardzo mi się podobał.ADRIAN MIRECKI
Przedstawienie wielkanocne, które obejrzałem 27 marca 2013 r. przygotowało Koło Teatralne z klasy Va. Spektakl opowiadał o Jezusie Chrystusie. Rozpoczął się melodią z programu „Wiadomości”. Następnie pokazano kilka pouczających historii z życia Syna Bożego m.in. o Świętej Magdalenie oraz o rybakach. Z tych przekazów dowiedziałem się, że powinno się wybaczać innym i słuchać starszych.
Występ zakończył się ukłonem aktorów i gromkimi oklaskami.GABRYSIA KOZŁOWSKA
Dnia 27 marca 2013 r. w naszej szkole, w sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie. Poświęcone było ono Panu Jezusowi i jego śmierci. Pokazane było jako program telewizyjny i dla ułatwienia odbioru z ogromnych kartonów zrobiono ekran telewizora.
Okazało się, że na świecie jest bardzo dużo ludzi, którzy nie wierzą w Pana Jezusa. Na początku spektaklu była mowa o tym, że Jezus jest osobą poszukiwaną. Zebrano świadków, którzy widzieli jak uzdrawiał, rozdawał chleb potrzebującym, przywracał wzrok niewidomym. Niestety niektóre osoby oskarżały Go o oszustwa. Krzyczały i wołały, że Jezus musi zostać ukarany. Wyznaczono też nagrodę pieniężną. Na koniec Syn Boży został ukrzyżowany.
Ten występ przypomniał nam o miłości do drugiego człowieka oraz o tym, że pomimo, że Pan Jezus umarł to nadal kocha wszystkich ludzi na świecie.
Dziękuję klasie Va za piękne i pouczające przedstawienie.AGATA KRYSTYNIAK
Dnia 27 marca 2013 r. uczniowie klasy Va zaprezentowali spektakl na temat Świąt Wielkanocnych. Występ był wzorowany na wiadomościach telewizyjnych. Opowiadał o życiu Pana Jezusa, o jego ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu. Syn Boży był przedstawiony jako przestępca, któremu zarzucano m.in. nielegalną produkcję wina, liczne oszustwa i kłamstwa. Prowadzący wiadomości zapewniali, że Jezus zostanie schwytany
i skazany na śmierć.
Następnie „przenieśliśmy się” ze studia do Jerozolimy. Reporterzy pytali obecnych przy ukrzyżowaniu Chrystusa o ich wrażenia. Wszyscy opowiadali, że został zabity jedyny, prawdziwy Król Świata, a niebo było takie czarne….Tylko jeden człowiek, któremu Jezus kazał rozdać to, co ma ubogim i iść za Nim powiedział, że dobrze, że złoczyńca został zabity.
Miłość Jezusa do każdego człowieka na świecie trwa do dnia dzisiejszego….
To było wspaniałe przedstawienie.Na koniec Pani Dyrektor Krystyna Haładaj złożyła wszystkim wielkanocne życzenia.
opr. Ewa Ślęzak
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI 6-LETNICH
Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Trzebnicy zaprasza rodziców dzieci 5 i 6 letnich na spotkania informacyjne i konsultacyjne w ramach programu „Wspieranie rozwoju dziecka młodszego, w tym obniżanie wieku szkolnego do 6 lat”.
Harmonogram spotkań, które odbędą się najbliżej naszej szkoły tj. w Szkole Podstawowej nr 2 w Obornikach Śl. i w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Trzebnicy:
- Konsultacje – dotyczące odpowiedzi na pytania związane z gotowością dziecka do rozpoczęcia nauki szkolnej udzielają pedagodzy, psycholodzy, logopedzi
- w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Trzebnicy ul. Wrocławska 10 – w dniu 26.03.2013 w godzinach 11.00-12.00
- Spotkanie informacyjne - dotyczące rozwoju podstawowych sfer funkcjonowania dziecka przed rozpoczęciem edukacji szkolnej „Prawidłowy rozwój dziecka w 5 i 6 roku życia”:
- w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Trzebnicy ul. Wrocławska 10 - w dniu 27.03. 2013 o godzinie 17.00
Ponadto Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Trzebnicy serdecznie zaprasza dzieci 5 i 6 letnie na zajęcia rozwijające funkcje percepcyjno – motoryczne niezbędne do podjęcia nauki w szkole podstawowej:
- w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Trzebnicy ul. Wrocławska 10 – w dniu 25.03.2013r. – od godziny 15.00 do 16.00.
Spotkania już odbyte:
- informacyjne w PPP w Trzebnicy – w dniu 26.02.2013 – w godz. 11.00-12.00
- konsultacyjne w Przedszkolu w Obornikach Śl. - w dniu 01.03.2013 – o godz. 12.00
- konsultacyjne w SP nr 2 w Obornikach Śl. – w dniu 13.03.2013 - o godz. 16.00
- Informacyjne w SP nr 2 - w dniu 25.02.2013 – o godz. 17.00
- Informacyjne w Przedszkolu w Obornikach Śl. – w dniu 27.02.2013 –o godz. 16.00
Szczegółowe informacje na temat konsultacji i spotkań dla rodziców na rzecz dziecka młodszego, w tym w zakresie obniżenia wieku szkolnego do 6 lat można uzyskać na stronie internetowej poradni www.poradniapptrebnica.pl
inf.
ZAPROSZENIE NA SZKOLNY KIERMASZ WIELKANOCNY
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach Śl. zaprasza na KIERMASZ WIELKANOCNY,
który organizuje w niedzielę 24 marca 2013 r. w godzinach: 09:00 – 14:00
oraz w poniedziałek w godzinach 09:00 – 14:00.
Kiermasz odbędzie się w holu szkoły
– w niedzielę przy drzwiach głównych od ul. Trzebnickiej
– w poniedziałek w holu szkoły obok sklepiku.Zebrane pieniądze z kiermaszu zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci z naszej szkoły.
Wszystkim bardzo serdecznie zapraszamy, a za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.Przewodnicząca Rady Rodziców – Elżbieta Kosowska
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W dniach 18 – 20 marca 2013 r. odbywają się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne.
W imieniu Księdza Proboszcza Jacka Wawrzyniaka ZAPRASZAMY w tych dniach wszystkich Uczniów do czynnego udziału w Naukach Rekolekcyjnych w godz. 08:00 – 08:45 w kościele przy
ul. TrzebnickiejW związku z powyższym ulega zmianie w tych dniach (18-20 marca 2013 r.) organizacja pracy szkoły. Dotyczy ona zmiany czasu trwania lekcji i przerw.
Obowiązywać wtedy będzie harmonogram dzwonków według tabeli poniżej:
LEK
CJAGODZINY
PRZERWY
1
09:00 – 09:40
5 minut (09:40 – 09:45)
2
09:45 – 10:25
5 minut (10:25 – 10:30)
3
10:30 – 11:10
5 minut (11:10 – 11:15)
4
11:15 – 11:55
10 minut (11:55 – 12:05)
5
12:05 – 12:45
10 minut (12:45 – 12:55)
6
12:55 – 13:35
5 minut (13:35 – 13:40)
7
13:40 – 14:20
5 minut (14:20 – 14:25)
8
14:25 – 15:05
inf.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
20 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Powitania Wiosny.
Uczniowie klasy III c pod kierunkiem pani Barbary Pałki zaprezentowali wiersze o tematyce wiosennej. Uczniowie klasy I c przygotowali samodzielnie napisane teksty o wiośnie, które stworzyli na zajęciach koła swobodnych tekstów prowadzonego przez panią Zdzisławę Zając. Apel uświetnił występ chóru szkolnego prowadzonego przez panią Joannę Marcinkowską. Chórzyści zaśpiewali piosenki przywołujące wiosnę. Podczas apelu panowała radosna atmosfera.
Wszyscy z wielką niecierpliwością wyglądamy wiosny nie tylko kalendarzowej.opr. Małgorzata Iskra
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
DZIEŃ OTWARTY W PUBLICZNYM GIMNAZJUM w Obornikach Śl.
19 marca 2013 r to Dzień Otwarty w Publicznym Gimnazjum w Obornikach Śl.
Spotkania dla uczniów odbędą się w godz. 09:00 - 11:00
Zapraszamy w iminiu pracowników Gimnazjum!!
TURNIEJ CZYTELNICZY - KSIĄŻKA TO MÓJ PRZYJACIEL - dla klas III
13 III 2013 r. odbył się międzyklasowy turniej czytelniczy dla klas III „Książka to mój przyjaciel”. Z regulaminem konkursu uczniowie zapoznali się na początku roku szkolnego, w regulaminie podana była liczność drużyn oraz obowiązująca literatura. Z każdej klasy wytypowanych było 5 osób , reszta klasy stanowiła publiczność.
Konkurs przygotowany i przeprowadzony został przez nauczyciela bibliotekarza - Małgorzatę Cymerman, w skład komisji weszły Barbara Palka, Małgorzata Iskra i Katarzyna Miczyńska.Skład drużyny III a : Maja Agaciak, Patryk Rutkowski, Paulina Dziechciaruk, Michał Sapijaszko, Amelia Unrug.
Skład drużyny III b : Gabrysia Kozłowska, Gabrysia Stachowicz, Marcelinka Mazurkiewicz, Adrian Mirecki , Agata Krystyniak.
Skład drużyny III c : Hania Frankiewicz, Kamila Kwietniewska, Zuzanna Mogilska, Marcjanna Tetela, Martyna Stachurska.
W pięciu konkurencjach drużyny popisywały się znajomością lektur z klas I – III, oraz autorów tychże książek oraz prezentowały swoją wiedzę z zakresu budowy książki.
Publiczność zaprezentowała różne sposoby dopingu swoich drużyn oraz w czasie, kiedy drużyny wykonywały dłuższe zadania – odpowiadała na pytania z puli pytań dla publiczności. Było dużo dobrych emocji i zabawy!Najlepszą z drużyn okazała się drużyna klasy III b , drużyny III a i III c - ex aequo zajęły II miejsce.
Pamiątkowe dyplomy wręczyła uczestnikom dyrektor Krystyna Haładaj.
opr. Małgorzata Cymerman
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
IV POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI pt. ŚPIEWAJĄCE PRZEDSZKOLAKI
Dnia 12 marca 2013 r. w Przedszkolu Publicznym w Obornikach Śląskich odbył się IV Powiatowy Przegląd Piosenki „Śpiewające Przedszkolaki”. Patronat nad przeglądem objęło trzebnickie Stowarzyszenie Oświatowe „Sowa”. Dofinansowania udzieliło Starostwo Powiatowe w Trzebnicy oraz gminy powiatu trzebnickiego. Organizatorkami były Panie wychowawczynie pracujące w przedszkolu: Karolina Wolska, Dorota Żmuda, Kamila Kryś, Aneta Gągorowska oraz Pani Jadwiga Dobosz - Dyrektor Przedszkola.
W przeglądzie udział wzięło 19 dzieci w wieku 4 - 6 lat uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w całym powiecie. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz małe upominki.
Naszą szkołę reprezentował, przygotowany przez wychowawczynię – Różę Kaczmarek, Mateusz Kusaj z oddziału 0a. Mateusz wystąpił z piosenką pt. „Wstrętna grypa”, wykorzystując podczas występu nie tylko swoje umiejętności wokalne, ale również rekwizyty (czapkę, szalik, rękawiczki). Po występie został nagrodzony gromkimi brawami za kunszt wokalny.opr. Róża Kaczmarek
ZAPISY UCZNIÓW DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH (tzw. ZERÓWEK)
Rekrutacja uczniów do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2013/2014 rozpoczyna się w naszej szkole od 1 marca 2013 r.
Zapraszamy!
PROCEDURA REKRUTACJI DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO.pdf
ZAŁ. NR 1- Karta zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego.pdf
inf.
KONKURS TRIDUUM PASCHALNE - ETAP SZKOLNY
Dnia 23.02.2010 w Szkole Podstawowej nr 3odbył się etap szkolny konkursu Triduum Paschalne. Organizatorem Konkursu była SP nr 3 z Trzebnicy w ramach konkursów prowadzonych przez Stowarzyszenie SOWA.
Konkurs miał na celu:
- Zainteresowanie uczniów Pismem Świętym.
- Pogłębienie znajomości Ewangelii.
- Doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem tekstu Pisma Świętego.
- Kształtowanie właściwych postaw religijnych.
- Rozwijanie osobowości ucznia.
Największą liczbę punktów zdobyli:
Grzegorz Raczyński i Krzysztof Olejniczak z kl. 5a
Będą oni reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym konkursu w dniu 14.03.2013 r.
Gratulujemy im i życzymy powodzenia!
opr. Adam Politowicz
WYJAZDY EDUKACYJNE - 27.02.2013 r.
KLASY 1 - 3
Dnia 27 lutego 2013 r. uczniowie klas 1 - 3 wyjechali do kina Helios we Wrocławiu na film animowany w formacie 3 D pt. „Zambezia”, którego akcja dzieje się w świecie zwierząt. Była to opowieść o nieopierzonym sokole o imieniu Kai, który wbrew zakazowi nadopiekuńczego ojca wyrusza w podróż do ptasiej metropolii. Marzy o tym, by poznać swoje korzenie i dostać się w szeregi elitarnej powietrznej eskadry, której zadaniem jest czuwanie nad bezpieczeństwem podniebnej krainy. Kiedy jednak ojciec młodzieńca zostaje porwany przez ogarniętego manią wielkości gada, a niepodległość całej Zambezii staje w obliczu zagrożenia, Kai musi nadspodziewanie szybko wydorośleć.
Film bardzo podobał się dzieciom, ponieważ był ciekawy i pouczający. Ukazywał w atrakcyjnej formie nieznane oblicze Afryki.opr. Barbara Pałaka
KLASY IV
Dnia 27 lutego 2013r. klasy IV-te pojechały do Parku Rozrywki Edukacyjnej „Ogrody Doświadczeń. Humanitarium”. Mottem głównym tego miejsca jest: „Zafascynować człowieka człowiekiem”.
Uczniowie zwiedzali wystawy dotyczące człowieka i środowiska, w którym żyje. Zdobywali także wiedzę poprzez empiryczne zajęcia
w laboratoriach. Warsztaty, w których uczestniczyli nosiły tytuł „Pachnące laboratorium”. Dzieci świetnie się bawiły, odkrywały świat zapachów i własnoręcznie przygotowywały perfumy. W czasie zwiedzania nietypowych wystaw, uczniowie poprzez zabawę uczyli się szacunku do otaczającego świata oraz poznawali zasady działania ludzkiego ciała i umysłu.
Wszyscy uznali wyjazd za bardzo udany, a miejsce godne polecenia.opr. Anna Jeż
KLASY 5a i 5b
Dnia 27 lutego 2013 roku odbyła się wycieczka do Panoramy Racławickiej. Wyjechaliśmy o godzinie 8:20 z parkingu przed kościołem. Na miejscu byliśmy około godziny 9:30. Zanim wpuszczono nas do pomieszczenia z malowidłem, zapoznaliśmy się z planem bitwy pod Racławicami na makiecie. Poszczególne światełka przedstawiały stanowiska żołnierzy i etapy ich działań. Następnie po wysłuchaniu i obejrzeniu tej inscenizacji zaczęliśmy oglądanie obrazu. Naprawdę był on ogromny, rozwieszony na całej długości okrągłego budynku. Bardzo pomysłowo wykonano to dzieło. U dołu płótna znajdowały się przedmioty gospodarskie, kawałki drewna, ziemia i broń. Nie zawsze można było bez mocnego skupienia odróżnić, gdzie jest malunek, a gdzie to, co przed nim się znajduje. Wspólnie podziwialiśmy kolejne fragmenty dzieła. Przedstawiony krajobraz, ludzie, a zwłaszcza konie sprawiały, że odnosiliśmy wrażenie, iż znajdujemy się w środku bitwy.
Następnie przeszliśmy się do Muzeum Narodowego. Wraz panią przewodnik zobaczyliśmy kilkanaście najciekawszych eksponatów, poznaliśmy ich historię i pochodzenie. Na koniec wycieczki zatrzymaliśmy się w KFC i McDonald ‘s , by chętni mogli kupić sobie coś do jedzenia.
Wycieczka była ciekawa, zajmująca i przyjemna.Uczeń klasy 5a
KLASA Vc i VIb
W dniu 27 lutego 2013 roku uczniowie klas 5c i 6b wyjechali do Filharmonii Wrocławskiej. Ich celem było uczestniczenie w zajęciach objętych programem pod nazwą ,,Filharmonia dla Młodych”.
Podczas koncertu dzieci miały okazję poznania różnych instrumentów perkusyjnych. Prowadzący w bardzo ciekawy sposób opowiadali o poszczególnych instrumentach, przedstawiali klasyczne utwory muzyczne, angażowali publiczność do wspólnej zabaw.
Koncert wszystkim bardzo się podobał.opr. Jadwiga Domerecka
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
W dniach 22 i 25 lutego 2013r. odbyło się w trzech turach - dla klasy Ia, Ib, Ic - „Pasowanie na czytelnika”.
Była to impreza czytelnicza, mająca charakter widowiskowo – edukacyjny. Przeprowadzona została przy aktywnej pomocy 6-osobowego zespołu uczennic z klasy VI c : Karoliny Dyni, Martyny Matraszek, Korneli Matusiak, Wiktorii Kuczmy, Kamili Majki i Sandry Domagaly z klasy VI a. Uroczystość składała się z trzech części:
- W pierwszej części nastąpiło przywitanie pierwszoklasistów przez bibliotekarza oraz sprowokowanie wspólnej z dziećmi rozmowy, na temat funkcji biblioteki szkolnej, zbiorów biblioteki i jej regulaminu;
- W drugiej części, pierwszoklasiści zostali rozdzieleni na kilka drużyn i uczestniczyli w turnieju sprawdzającym umiejętność czytania, pisania oraz znajomość treści klasycznych bajek. Przeprowadziły go trzy starsze uczennice, nagradzając „słodkimi” punktami poprawnie wykonane zadania. Każda z drużyn miała przydzieloną opiekunkę - starszą uczennicę, zadaniem której było czuwanie nad pracą grupy.
Po turnieju, „słodkie” punkty (cukierki) zostały podliczone i rozdzielone tym, którzy je zdobyli. Zdobywcy największej ilości punktów otrzymali gromkie brawa;
- W trzeciej części spotkania, jedna ze starszych dziewcząt dokonała zaprzysiężenia pierwszaków i pasowania na czytelników a bibliotekarz rozdał pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy , zapraszając do wypożyczalni.opr. Małgorzata Cymerman
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
SZKOLNY KONKURS - CZYTAM I ROZUMIEM DLA KL. II
22 lutego 2013 r. odbył się Szkolny Konkurs Czytam i rozumiem. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas II. Konkursowicze po przeczytaniu tekstu musieli odpowiedziec na 16 pytań testowych.
Test bezbłędnie rozwiązali:
- Maja Adamek - klasa 2a
- Szymon Czech - klasa 2a
- Jakub Gan - klasa 2 c
- Mateusz Olszewski - klasa 2 c
- Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY !!!
Organizatorki: Krystyna Bosak, Wioletta Chomnicka i Agnieszka Garczyk
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
W X Dolnośląskim Konkursie Interdyscyplinarnym "zDolny Ślązaczek" nasi uczniowie osiągnęli wieli sukces!
- Tytuł laureata otrzymał Krzysztof Olejniczak z kl. 5 (jako jedyny piątoklasista spośród czternastu laureatów);
- Tytuł finalisty otrzymał Jaromir Bączkiewicz z kl. 6b.
Cieszymy się razem z Nimi i GRATULUJEMY!!!
inf.
MATERIAŁY DO KONKURSU RELIGIJNEGO - TRIDUM PASCHALNE
X_Konkurs Religijny -"Triduum Paschalne" _OGŁOSZENIE.doc
MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA
OBCHODY WALENTYNEK W NASZEJ SZKOLE
14 lutego obchodziliśmy jedno z najsympatyczniejszych świąt w roku - Walentynki.
Z tej okazji wykonaliśmy okolicznościową gazetkę i umieściliśmy ją w holu szkoły. Uruchomiliśmy także „Pocztę Walentynkową”, za pośrednictwem której mogliśmy przekazać bliskim osobom wyrazy miłości, sympatii i zainteresowania. W czasie przerw z głośników płynęła przyjemna muzyka. Panowała wyjątkowa atmosfera. Wszyscy byliśmy radośni i podekscytowani.opr. Grażyna Stanaszek
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
BAL KARNAWAŁOWY
We wtorek 12 lutego 2013 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 0 – 3.
W pięknie udekorowanej kolorowymi balonami i konfetti sali gimnastycznej, dzieci poprzebierane w różnorodne stroje rozpoczęły zabawę.
Na wstępie pani Ala i pan Maciej (osoby prowadzące bal) zaprosili wszystkie dzieci do zbiorowego tańca. Wszyscy wspaniale się bawili w rytmie znanych przebojów muzycznych.
Na zakończenie zabawy z każdej klasy wybrano królową i króla balu.
Uczniowie podziękowali za bal i w dobrych humorach rozeszli się do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Mam nadzieję, że przyszłoroczny bal będzie równie udany i uczestnicy będą się świetnie bawili.Adrian Mirecki klasa 3 b
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
RELACJA Z WYJAZDU DO SCHRONISKA I NA LODOWISKO
(aby powiększyć "kliknij" na obrazku)Jednym z priorytetów naszej szkoły jest edukacja ekologiczna. Od 15 już lat organizujemy w czasie ferii zimowych wyjazd dla naszych uczniów do schroniska zwierząt oraz na lodowisko „Orbita” we Wrocławiu. Wcześniej trwają z miesięcznym wyprzedzeniem wielkie przygotowania związane z wyjazdem, a mianowicie: zbieramy karmę oraz ocieplenia dla bezdomnych zwierząt. W nasze działania włącza się świetlica szkolna, którą prowadzi Pani Grażyna Stanaszek będąca członkiem Obornickiego Stowarzyszenia Ekologicznego ,,GAJ''. Dnia 30.01.2013 r około 50 uczniów z PSP nr 3 w Obornikach Śl. wyjechało do schroniska zwierząt we Wrocławiu na ul. Ślazowej. Zawiozło około 400 kg karmy oraz ocieplenia dla bezdomnych zwierząt. Celem wyjazdu było kształcenie odpowiedzialności za bezdomne zwierzęta. Dzieci spędziły również godzinę czasu na lodowisku „Orbita” gdzie miały okazję ćwiczyć umiejętność jazdy na łyżwach.
Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Gminy Oborniki Śl. za nieodpłatne udostępnienie autobusu oraz Obornickiemu Stowarzyszeniu Ekologicznemu ,,GAJ'' za pomoc w organizacji wyjazdu.opr. Urszula Mielniczuk i Małgorzata Zachar
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE
Styczeń to miesiąc święta naszych najbliższych. Klasy pierwsze w dniach 23 i 24 stycznia 2013 zorganizowały uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci bardzo solidnie przygotowały się do przyjęcia babć i dziadków w naszej szkole. Nauczyły się wierszyków i piosenek okolicznościowych. Rodzice uczniów przygotowali słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie byli bardzo dumni z występów swoich wnuków i wnuczek.
Wychowawczynie klas I
GRATULUJEMY!!!
Krzyś Olejniczak - uczeń klasy 5a - zakwalifikował się do drugiej ustnej części etapu finałowego X Dolnośląskiego Konkursu Interdyscyplinarnego zDolny Ślązaczek.
Podczas udziału w finale tego konkursu uczestnicy prezentować będą przed komisją konkursową swoje zainteresowania.Krzysiowi - gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia!
inf.
WYWIADÓWKI
Wywiadówki odbędą się 21 stycznia 2013 r.
-
oddziały przedszkolne
„klasy 0a” godz. 16:30 - Spotkanie z wychowawcami klas 0;
„klasa 0b” – zebranie odbędzie się w drugiej połowie lutego
-
klasy 1 – 3:
- godz.16:30 - spotkania z wychowawcami,
- godz.17:00 - spotkanie z koordynatorem e_szkoły – temat: „Platforma Fronter – zasady ogólne”
-
klasy 4 -6:
- godz. 16:30 - spotkanie z koordynatorem e_szkoły –temat: „E_dziennik – zasady ogólne”
- godz. 17:00 - spotkanie z wychowawcami
Spotkania z wychowawcami odbędą się w salach:
- grupa przedszkolna 0a - sala grupy
- grupa przedszkolna 0b - sala grupy
- kl. 1a - sala nr 30 (II piętro),
- kl. 1b - sala nr 25 (I piętro),
- kl. 1c - sala nr 6 (parter),
- kl. 2a - sala nr 33 (II piętro),
- kl. 2b - sala nr 32 (II piętro),
- kl. 2c - sala nr 24 (I piętro),
- kl. 3a - sala nr 29 (II piętro),
- kl. 3b - sala nr 31 (II piętro),
- kl. 3c - sala nr 17 (parter),
- kl. 4a - sala nr 21 (I piętro),
- kl. 4b - sala nr 26 (I piętro),
- kl. 4c - sala nr 19 (parter),
- kl. 5a - sala nr 10 (parter),
- kl. 5b - sala nr 016 (piwnica),
- kl. 5c - sala nr 07 (piwnica),
- kl. 6a - sala nr 20 (I piętro),
- kl. 6b - sala nr 23 (I piętro),
- kl. 6c - sala nr 5 (parter)Spotkania z koordynatorem e_szkoły odbędą się holu szkoły.
ZAPRASZAMY!
WYJAZDY EDUKACYJNE - 15.01.2013 r.
KLASY IV
Dnia 15.01.2013r. klasy czwarte pojechały na lodowisko i stadion miejski we Wrocławiu. Na dworze było bardzo zimno. Po przyjeździe na miejsce poszliśmy na lodowisko, tam wypożyczyliśmy łyżwy i kaski. Po otworzeniu bramki lodowiska zaczęła się zabawa na lodzie. Nie wszyscy potrafili jeździć na łyżwach, część osób po raz pierwszy miała łyżwy na nogach, ale zabawa była świetna, choć przemarzliśmy do szpiku kości. Opiekowali się nami nasi wychowawcy i p. Alina Gołecka. Po skończeniu zabawy na lodowisku, poszliśmy do autokaru. Usiedliśmy na swoich miejscach i zjedliśmy śniadanie. Po śniadaniu poszliśmy na stadion. Na stadionie przywitał nas pan przewodnik. Pan przewodnik opowiedział nam i pokazał bardzo fajne rzeczy. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną o imprezach jakie się odbyły na stadionie, zwiedziliśmy stadion w środku: sale konferencyjne, widownię. Najlepsze było chyba to, że mogliśmy wejść do szatni piłkarzy. Pan przewodnik pokazał nam też cele zatrzymań dla agresywnych kibiców. Wycieczka bardzo nam się podobała.Aleksandra Krystyniak i Weronika Smolińska z kl.4a
KLASY V i VI b
Dnia 15.01.2013 roku klasy: 5a, 5b, 5c i 6b wybrały się do parku rozrywki.
W Bobolandii znajdują się między innymi: cymbergaj, wulkan, stoły bilardowe, poducha do skakania, boisko, trampolina pięciopolowa, małpi gaj, duża piłka, zjeżdżalnia rolkowa, labirynt i wiele innych atrakcji.
Zdaniem klasy 5a najlepszą atrakcją jest olbrzymia poducha do skakania. Klasa 5b zainteresowała się wielkim wulkanem. Natomiast klasy 5c i 6b umiłowały trampolinę. Mimo, że klasy ,,przywłaszczyły'' sobie pewne miejsca to i tak wszyscy bawili się wspólnie na tak zwanej poduszce. Chłopcy grali w piłkę nożną na ,,mini'' boisku. Wiele osób błądziło w labiryncie. Niektórzy z nas nie przestraszyli się wysokości i wspinali na wysoki wulkan, z którego potem zjeżdżali.
Wszyscy bawili się w zgodzie i nikomu nie było smutno. Droga powrotna jak i ta dojazdowa upłynęła w wesołej atmosferze. Nikt nie chciał opuszczać miejsca pobytu.Dziewczyny z kl. 5a
ZAPROSZENIE!
Uprzejmie zapraszamy na Koncert Noworoczny z udziałem chóru szkolnego i koła teatralnego, który odbędzie się w naszej szkole dnia 14 stycznia o godz.17:00 Koncert ma charakter dochodowy. Zebrane środki wzbogacą konto Rady Rodziców. Jednocześnie informujemy, że o godz. 18.00 odbędą się spotkania przewodniczących Rad Oddziałowych z rodzicami poszczególnych klas. Liczymy na Państwa obecność!
Dyrektor Szkoły - Krystyna Haładaj i Przewodnicząca Rady Rodziców - Elżbieta Kosowska
REGULAMIN POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO
REGULAMIN_POWIATOWEGO_KONKURSU_ORTOGRAFICZNEGO.pdfDruhna Paulina Walczak ZAPRASZA do ZHP
Informacja dla harcerzy i chętnych kandydatów na harcerzy.
Druhna Paulina Walczak zaprasza harcerzy i kandydatów na harcerzy na zbiórki harcerskie według planu:Dziewczynki i chłopcy z klas 1-3
Wtorek
godz. 16.45
SP nr 2
Dziewczynki
z klas 4-6
Poniedziałek
godz. 16.30
SP nr 3
Chłopcy
z klas 4-6
Piątek godz.
18.30
Parafia św. Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich przy ul. Trzebnickiej
Wszelkie informacje na temat zbiórek zawsze umieszczane są na stronach drużyn - zachęcam do odwiedzania.
CZUWAJ!
Paulina Walczak
tel: 726361718
mail: paulina.walczak92@gmail.com
www.5shgniazdo.ugu.pl„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze”.
K. DzikowskiDrodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły,
Kochani Uczniowie, Rodzice oraz Przyjaciele SzkołyZ okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam radości ze spotkań z bliskimi, miłej atmosfery przy wigilijnym stole i skrawka nieba w sercu. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen szczęścia, spokoju i ludzkiej życzliwości a Nowy 2013 Rok przyniesie spełnienie marzeń oraz wiele różnorodnych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.
Niech blask Betlejemskiej Gwiazdy napełni Nas Wszystkich pokojem i radością i oby nigdy nie zabrakło Nam wrażliwości na dobro, prawdę i piękno!
Wesołych Świąt i Do Siego Roku!
Dyrekcja Szkoły
Krystyna Haładaj i Alicja ŁukomskaJASEŁKA I KLASOWE WIGILIE
Dnia 21 grudnia 2012 roku nie było zajęć dydaktycznych. Wszyscy uczniowie spędzali ten czas z wychowawcami przy wigilijnym stole, śpiewali kolędy, spożywali potrawy przygotowane przez rodziców, składali życzenia kolegom i koleżankom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy VI c z wychowawczynią Joanną Luty przygotowali jasełka szkolne. Na tę uroczystość przybyli również zaproszeni goście.
Młodzi artyści na chwilę przenieśli nas do Betlejem. Przypomnieli historię narodzenia Jezusa. Przedstawienie uświetnił swoim śpiewem chór szkolny prowadzony przez panią Joannę Marcinkowską. Pomogli nam również rodzice, którzy przygotowali swoim pociechom piękne stroje.
W świąteczny nastrój wprowadziły nas uczennice klasy VI a- Anna Nehrebecka i Julia Chmiel , które przepięknie zaśpiewały piosenkę "Przekażcie sobie znak pokoju”. W oczach widzów pojawiły się łzy wzruszenia, a na twarzach zagościł uśmiech.
Występ bardzo wszystkim się podobał. Aktorzy i chór zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała pani dyrektor – Krystyna Haładaj , która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.opr. Joanna Luty
DZIĘKUJEMY GWIAZDOROWI!
(aby powiększyć "kliknij" na obrazku)Z ogromną radością pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za Państwa postawę, godną najwyższego szacunku.
Są na naszym świecie rzeczy, których nie da się kupić, jedną z nich jest składany przez Państwa dar serca.
Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że należymy do tej Wspólnoty – ludzi o wielkim sercu, dzięki którym łatwiej zmagać się z codziennymi trudami.
Z serca dziękujemy Księdzu Proboszczowi, Radzie Parafialnej i Wspólnocie naszego Kościoła za okazane nam dobro.
W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 Im Jana Pawła II w Obornikach Śl.Dyrektor Krystyna Haładaj
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY!!!
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach Śl.
ZAPRASZA
na „Kiermasz świąteczny”,
który zostanie zorganizowany
w niedzielę 16.12.2012 r. w godz. 09:00 – 14:00 (w holu przy drzwiach głównych – od ul. Trzebnickiej)
oraz w poniedziałek 17.12.2012 r. w godz. 09:00 – 14:00. (w holu szkoły obok sklepiku).
Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci naszej szkoły.
Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy, a za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.Elżbieta Kosowska – przewodnicząca RR
GRATULUJEMY!!!
- Kasi Karpińskiej z kl. 2b - II miejsca
- Wiktori Jaros z kl. 3c - wyróżnienia
w "WIGILIJNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ" zorganizowanym przez Biuro Pełnomocnika Burmistrza ds. Uzależnień i Organizacji Pozarządowych w Obornikach Śląskich, pod patronatem Burmistrza Gminy Oborniki Śląskie.
inf.
PODSUMOWANIE AKCJI WOLONTARIACKICH
Apel podsumowujący działania wolontariackie odbył 12 grudnia 2012 r. Była to okazja do podzielenia się radością z przeprowadzonych akcji i podziękowania za udział i zaangażowanie wielu osób.
Pierwszą z takich akcji była zbiórka zniczy przeprowadzona w dniach 23-25 października 2012 r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Koordynatorami całej akcji była TVP Wrocław i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, a w naszej gminie Gimnazjum w Obornikach Śl.
i Pęgowie. Mieliśmy bardzo mało czasu na poinformowanie uczniów o celu całego wydarzenia a mimo to udało się zebrać 63 znicze, które zostały przekazane do naszego Gimnazjum. Za każdy znicz serdecznie dziękujemy!
Wiemy, że „uczniowie dolnośląskich szkół podarowali ponad 120 tysięcy zniczy. Do zbiórki włączyło się również kilkadziesiąt przedszkoli. Ekipa Telewizji Wrocław przy pomocy wolontariuszy przetransportowała nagrobne lampki na Litwę i Ukrainę. Zapłonęły one na wielu polskich mogiłach, zniszczonych i zapomnianych, wołających o pomoc w okolicach Lwowa, Kołomyi, Tłumacza, Tarnopola, Brzeżan, Podhajec, Trembowli, Żytomierza, Koziatyna, Winnicy”
.Druga z naszych dorocznych akcji to „Góra Grosza”, którą opiekowała się klasa 5a i 3c. Jak co roku, w listopadzie w holu szkoły zawisła skarbonka a uczniowie wymienionych klas informowali o celu zbiórki i zachęcali do szczodrości i wrzucania choćby przysłowiowych groszy. Po podliczeniu zebranych pieniędzy wyszło 326 zł 77gr. Monet 1groszowych zebraliśmy3077. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.
W marcu planujemy przeprowadzić zbiórkę pieniędzy na pomoc Albanii.opr. Adam Politowicz
GRATULUJEMY!!!
Krzysztof Olejniczak z kl. 5a i Jaromir Bączkiewicz z kl. 6b zakwalifikowali się do etapu finałowego X Dolnośląskiego Konkursu Interdyscyplinarnego - "zDolny Ślązaczek".
Gratulujemy im tego sukcesu i życzymy powodzenia podczas pisemnego etapu - już 16 stycznia 2013 r. !!!
MIKOŁAJKI NA SPORTOWO
Dnia 6 grudnia 2012 r. w naszej szkole zrealizowaliśmy projekt edukacyjny „Mikołajki na sportowo”. Pani Anna Jeż i pan Łukasz Polak przygotowali i przeprowadzili blok konkurencji sportowych dla uczniów klas I - III oraz klas IV - VI.
Pan Adam Politowicz wraz z uczniami klasy VI b koordynował rozdawanie prezentów mikołajkowych w poszczególnych klasach - dzieci odwiedził św. Mikołaj wraz z elfami.
Wychowawcy klas zapewnili uczniom dobrą zabawę, atrakcyjne zajęcia w klasach, a rodzice bogate paczki.
Na zakończenie dnia uczniowie klas IV - VI obejrzeli pokaz karate.
Mikołajki na sportowo to sympatyczna i dobrze zaplanowana impreza. Uczniowie świetnie się bawili, nikt nie wyszedł bez prezentu. To był naprawdę wyjątkowy dzień, na który dzieci czekają cały rok.opr.: Małgorzata Iskra
RELACJA Z KONFERENCJI
Szkoła Podstawowa nr 3 w Obornikach Śl. uczestniczy w projekcie „Dolnośląska e-szkoła”, który jest współfinanso wany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.
3 grudnia 2012 r. odbyła się we Wrocławiu konferencja pt. ,,Innow@cyjna szkoła-Dolnośląska e-Szkoła” zorganizowana przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Współorganizatorami byli: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu oraz Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu. Konferencja skierowana była do przedstawicieli samorządów lokalnych oraz dyrektorów szkół, które wdrożyły projekt ,,Dolnośląska e- Szkoła”. Gośćmi jej byli przedstawiciele: Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Opolskiego i Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz ludzie nauki i biznesu. Celem konferencji było podsumowanie projektu oraz zaprezentowanie dotychczasowych działań na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Konferencję prowadziła Pani dr Małgorzata Bacia, Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Otworzył ją Pan Radosław Mołoń, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że realizując projekt Dolnośląska e-Szkoła zrealizowano ważne cele ujęte w dokumentach strategicznych naszego regionu.
(aby powiększyc "kliknij" na obrazku)Ponadto Pan Jerzy Więcławski, Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wręczył uroczyście certyfikaty ,,Innow@cyjna Szkoła”.
Do grona wyróżnionych (13 szkół na 133 szkoły) zaliczono także: Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Obornikach Śląskich.opr. Krystyna Haładaj
ANDRZEJKI W KLASACH 2 i 3
30 listopada 2012 r. dzieci z klas 2 i 3 miały „andrzejkowy dzień” .Początkowo wysłuchały krótkich informacji o źródłach ludowej tradycji wróżb . Późną jesienią po zakończeniu prac na polu, gdy dni były coraz krótsze, a wieczory coraz dłuższe rozpoczynał się na wsi okres zabaw i wróżb. Panny przy pomocy najróżniejszych tajemnych zaklęć dowiadywały się, co czeka je w przyszłości. Dziś w andrzejkowych czarach-marach biorą udział zarówno dziewczynki jak i chłopcy.
A potem rozpoczęło się wróżenie – Lanie wosku przez zaczarowane klucze, losowanie cukierka z imieniem przyszłej sympatii, przestawianie lewego buta, koło fortuny, muzyczna loteryjka, przekłuwanie dużego serca z imieniem przyszłej dziewczyny/chłopaka i wiele innych śmiesznych przepowiedni.
Należy zawsze pamiętać, że wszystkie wróżby traktuje się jako żarty i zabawę.
Wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce mechanicznej oraz słodkimi poczęstunkami.opr. Krystyna Bosak
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
Dnia 29.11.2012 r. od godziny 16:00 do 19:30, odbyła się dyskoteka szkolna z okazji Andrzejek. Organizatorem tej dyskoteki była klasa 6b. Dyskoteka odbyła się w szkole, w holu można było tańczyć, w sali nr 5 był bufet i loteria, a w „szóstce” była szatnia. W bufecie można było kupić ciasta, napoje, pizzę, naleśniki i bardzo dużo słodyczy. W loterii można było wygrać matę do tańczenia, dlatego wszyscy kupowali losy by wygrać.
Wybieraliśmy także królową i króla dyskoteki i z tym był największy problem. Na dyskotekę przyszło ponad 100 osób!!! Bawiliśmy się świetnie. Niestety dyskoteka musiała się kiedyś skończyć.
Moim zdaniem, naprawdę trudno zorganizować szkolną dyskotekę ale mimo to, uważam, że warto.
Zarobione przez nas pieniądze zamierzamy przeznaczyć na dofinansowanie wycieczki szkolnej.Sara Kolasa kl.6b
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASIE 2a
W 100-ną rocznicę (czyli w 2002 roku) powstania pierwszego misia ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia, który od tego roku miał swój dzień każdego 25 listopada.
W naszej klasie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 26.11.2012r. Nie od dziś wiadomo, że pluszowe misie są przyjaciółmi dzieci. Dzieci uwielbiają misie. Znane są słowa z bajki Misia Uszatka “dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”. W tym dniu każde dziecko przyniosło do szkoły swojego ulubionego pluszaka. W większości były to misie. Opowiadaliśmy sobie w jaki sposób maskotki trafiły do dzieci. Poznaliśmy historię powstania pluszowego misia, który ma już ponad 100 lat. Oglądaliśmy film o Kubusiu Puchatku, który jest chyba najbardziej znanym i najsympatyczniejszym misiem na świecie. Ponadto książka pt.”Kubuś Puchatek” jest aktualnie naszą lekturą, którą wszyscy z zapałem i ciekawością czytamy. Na koniec tego niezwykłego, bajkowego dnia kolorowaliśmy misie i ozdabialiśmy nimi naszą klasę.Był to bardzo miły dzień w szkole.
A jak to się w ogóle zaczęło … wszystko zaczęło się od jednej ciekawej historii z 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie.
Podczas bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Sprawę opisał dziennik “Washington Post” i powstał rysunek przedstawiający prezydenta, który broni misia. Odtąd zaczęła się popularność misia, którą postanowił wykorzystać producent zabawek z Brooklynu – Morris Mitchom. Za zgodą prezydenta, nazwał go “Teddy’s Bear” – miś Teddy’ego.opr.wych. kl. 2a Agnieszka Garczyk
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
KONSULTACJE DLA RODZICÓW
W dniu 3 grudnia 2012 r. w godz. 17:00 – 18:00 odbędą się dla Rodziców – konsultacje z nauczycielami:
- oddziały przedszkolne - w sali grupy
- wychowawcy kl. 1 – 3 – w salach danej klasy,
- w sali nr 5 (parter) – nauczyciele: języka polskiego, historii, przyrody, języka angielskiego, religii
- w sali nr 10 (parter) – nauczyciele: matematyki, techniki, informatyki, plastyki, muzyki, w-f
inf.
PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE MAGICZNY KAPELUSZ
W dniu 28 listopada 2012 r. odwiedził naszą szkołę zespół teatralny z Torunia -GRUPA T z przedstawieniem kabaretowym pt. „Magiczny Kapelusz”, który obejrzeli uczniowie klas 4 - 6.
Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie obserwując perypetie sympatycznego, ale zakompleksionego słonia Tadeusza oraz zadufanej w sobie, nietolerancyjnej mrówki Heleny.
Aktorzy w zabawny sposób pokazali nam jak być tolerancyjnym i szanować drugiego człowieka. Mówili o dobrym wychowaniu oraz o tym, jak ważna dla każdego jest umiejętność odmawiania.opr. Małgorzata Mnich
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
RELACJA Z OTRZYMANIA EKOLOGICZNYCH CERTYFIKATÓW
Każdy człowiek, zarówno dziecko jak i dorosły powinien zdawać sobie sprawę z tego jak wielkie znaczenie dla życia na Ziemi ma czyste środowisko przyrodnicze, jak i jego skutki zanieczyszczeń. W naszej szkole zajmujemy się od 1997r czyli od jej otwarcia tematyką ekologiczną.
Do współpracy włączamy nasze środowisko lokalne poprzez organizowanie przez nas różnych form działań ekologicznych. I tak, od 1997r cyklicznie w naszej szkole prowadzone są takie działania jak:- Sprzątanie Świata Polska
- Zbiórka żołędzi dla dzikich zwierząt w lesie
- Zbiórka karmy dla zwierząt w schronisku we Wrocławiu
- Organizowanie Dnia Ziemi
- Organizowanie Dnia Wiosny
- Realizacja Międzynarodowego Programu edukcyjnego „Bocian”
- Opracowanie przy współpracy z uczniami naszej szkoły Kodeksu Ekologicznego, który został powieszony w holu naszej szkoły
- Uczestnictwo w ogólnopolskich, powiatowych, gminnych oraz międzynarodowych konkursach o tematyce ekologicznej
- Wystawy edukacyjne
- Publikacje metodyczne
- Organizowanie sympozjów, konferencji a nawet konferencji międzynarodowej
- Założenie kompostownika
- Współpraca z Urzędem Miejskim w Obornikach Śl.
- Współpraca z Nadleśnictwem
- Współpraca z Kołem Łowieckim „Krzyżówka”
- Współpraca z ZGK w Obornikach Śl.
- Współpraca z ProNatura we Wrocławiu
- Prowadzenie Koła Ekologicznego
- Apele o tematyce ekologicznej
To tylko niektóre z działań prowadzonych przez naszą szkołę. Mieliśmy zaszczyt w 2008r, w 2010r otrzymać tytuł Lidera Edukacji Ekologicznej oraz certyfikat Szkoły Promującej Ekorozwój przyznawany przez Dolnośląską Sieć Szkół Promujących Ekorozwój. Dnia 25 września 2012r w Centrum Kongresowym w Pawłowicach odbyła się IV Dolnośląska Konferencja Edukacji Ekologicznej na, której wręczono naszej szkole po raz kolejny Certyfikat Szkoły Promującej Ekorozwój. Organizatorem konferencji był Dolnośląski Kurator Oświaty. W 2010r/2011 roku szkolnym nasza szkoła otrzymała najwyższe Międzynarodowe Ekologiczne wyróżnienie ,,Zielona Flaga’’ oraz Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej przyznawane przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska w Krakowie. W tym roku również dostaliśmy zaproszenie na Regionalną Ceremonię wręczenia certyfikatów Szkoły dla Ekorozwoju 22 listopada 2012r w PSP Nr118 we Wrocławiu. Otrzymaliśmy najwyższy krajowy prestiżowy tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej przyznawany szkołom ,które w szczególny sposób pobudzają i skupiają aktywność społeczną mieszkańców gminy oraz przez przykład i działanie tworzą aktywne środowisko wychowawcze dla dzieci i młodzieży.
Musimy być świadomi tego, że od najwcześniejszych lat powinno rozpocząć się kształtowanie właściwej postawy człowieka wobec środowiska. Dziecko w wieku szkolnym wchodzi w aktywne relacje ze swoim społecznym i przyrodniczym środowiskiem. Nawiązuje silny kontakt z przyrodą, jest gotowe do jej poznawania i jej ochrony. Dlatego też staramy się dostarczać dzieciom jak najwięcej możliwości poznawania przyrody poprzez aktywny kontakt z nią i z jej zjawiskami.Lider edukacji ekologicznej nauczyciel przyrody w PSP nr3 w Obornikach Śl.
Urszula Mielniczuk
(aby powiększyć "kliknij" na obrazku)Relacja z wręczenia Certyfikatu Szkoły Promującej Ekorozwój - inf. ze storny internetowej KO
Zdjęcia z Ceremonii Wręczenia Certyfikatów Szkoły dla Ekorozwoju w Albumie fotograficznym
WYJAZDY EDUKACYJNE KLAS 4 - 6 - 21.11.2013 r.
KLASY 4
Dnia 21 listopada 2013 roku klasy IV-te wybrały się do kina na film pt. „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”. To już czwarty film opowiadający o przygodach dzielnych Galów. Scenariusz oparto o komiks autorstwa Rene Gościnnego i Alberta Uderzo. W tej części, bohaterowie mają za zadanie wspomóc Brytanię, którą postanowił zaatakować Juliusz Cezar. Film okazał się mieszanką humoru angielsko-francuskiego z dużą ilością żartów. Na uwagę zasługują szczególnie dialogi brytyjskich bohaterów przemawiających przedziwną, bardzo zabawną mieszanką polskiego i angielskiego. Prawdopodobnie, tak jak w przypadku „Misji Kleopatry” niektóre teksty z filmu zagoszczą w szkolnym słownictwie podczas przerw. Dzieci doceniły liczne sceny bijatyk, kolorową scenografię oraz autoironiczną kreację Gerarda Depardieu. Sądząc po wybuchach śmiechu po poszczególnych scenach w różnych częściach widowni myślę, że autorom udało się dotrzeć zarówno do dzieci, nastolatków jak i dorosłych.
Wyjazd niewątpliwie możemy zaliczyć do udanych.opr. Anna Jeż
KLASY 5a i 5b
Dnia 21.11.2013 roku klasy piąta „A” i „B” z wychowawczyniami wybrały się do Wrocławia do kina „ Cinema City” w Koronie.
Wyjechaliśmy rano z parkingu przy ośrodku zdrowia autokarem. Podczas podróży każdy spędzał czas na słuchaniu muzyki lub rozmowach. Film, który oglądaliśmy nosił tytuł: „Asterix i Obelix - w służbie jej królewskiej mości”. Film przyniósł nam wiele radości i miłych wspomnień.
Po seansie poszliśmy do KFC i Mc Donalda. Każdy z chęcią posilił się i napoił. Kiedy wszyscy się zadowolili panie zrobiły zbiórkę i wsiedliśmy do autokaru. W drodze powrotnej opowieścią nie było końca Do szkoły wróciliśmy około godziny 15. 00.Krystian Kluk klasa 5b
KLASY 5c i 6b
Dnia 21.11.2012 klasy 5c i 6b wyjechały do kina na film pt."Asterix i Obelix - w służbie jej królewskiej mości”.
Film jest kontynuacją przygód dzielnych galów Obelixa i Asterixa. Galowie wybierają się do Brytanii aby pomóc królowej Kordelii, której włości zostały zaatakowane przez Cezara. Jedynym ratunkiem po raz kolejny wydaje się być magiczny napój… Film był bardzo zabawny i obfitował w wiele zabawnych dialogów.
Główne cele wycieczki:
- wzbudzenie ciekawości poznawczej uczniów,
- stwarzanie sytuacji wychowawczych,
- kształtowanie relacji miedzy dziećmi,
- wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie,
- stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń.opr. Magdalena Olszewska
APEL Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia 14 listopada 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach Śląskich odbył się uroczysty apel upamiętniający 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowała młodzież z klasy VI b, a także uczniowie klasy IV b pod kierunkiem Pani Jadwigi Domereckiej oraz Pana Adama Politowicza. Utwory wykonywał chór szkolny pod opieką Pani Joanny Marcinkowskiej.
W uroczystości wzięła udział Pani Dyrektor Krystyna Haładaj, przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej, nauczyciele oraz uczniowie z poszczególnych klas.
Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
Po odśpiewaniu „Roty” i występach artystycznych, głos zabrał przedstawiciel Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej Pan Ryszard Chwaliński. W swojej przemowie podkreślił on wagę tej uroczystości oraz wręczył na ręce Pani Dyrektor Krystyny Haładaj medal pamiątkowy im. Ignacego Padarewskiego.
Na koniec Pani Dyrektor Krystyna Haładaj podziękowała Panu Ryszardowi Chwalińskiemu za otrzymany medal i skierowała słowa uznania twórcom patriotycznego przedstawienia.opr. Katarzyna Miczyńska
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW
Dyrekcja Szkoły i cała społeczność uczniowska serdecznie zaprasza wszystkich chętnych Rodziców na patriotyczną uroczystość z okazji Święta Niepodległości Polski, która odbędzie się w szkole w dniu 14 listopada 2012 r. o godzinie 10.00 w sali sportowej.
inf.
KONKURS CZYTELNICZY - PIĘKNIE CZYTAM
6 listopada 2012 r. odbył się konkurs czytelniczy dla klas III – VI pod hasłem „Pięknie czytam”. Za organizację i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialna była Małgorzata Cymerman – bibliotekarz szkolny.
Regulamin konkursu, jak co roku - zakładał dwie konkurencje:- czytanie wybranego przez ucznia, fragmentu dowolnej lektury w oprawie scenograficznej ( rekwizyty, ubiór) [2 minuty].
- czytanie nieznanego tekstu, odpowiadającego poziomowi ucznia, wyznaczonego przez komisję [1 minuta].
Do konkursu stanęło 26 uczniów – reprezentantów klas.
W komisji oceniającej uczniów zasiadły : P. Elżbieta Kosowska - Szefowa Rady Rodziców, p. Iza Szymanek - kierownik świetlicy pozaszkolnej „Plastuś” – oraz nauczyciel języka polskiego p. Joanna Luty.
Dzięki pierwszej konkurencji, gdzie uczniowie mieli za zadanie przygotować oprawę scenograficzną, było barwnie i widowiskowo. Pomysły na przedstawienie klimatu czytanego fragmentu były różne : od rekwizytu w formie przedmiotu czy maskotki, do pomysłowego, barwnego przebrania. byli więc magowie i czarodzieje, Czerwone kapturki, piegowate Pipi, sportowcy, eskimosi, słowiańskie dziewczyny oraz wiele innych postaci.
O ile oprawa scenograficzna była atrakcyjnym ubarwieniem i można było za nią zdobyć od 0 do 3 punktów, to niewątpliwie najważniejszą stroną konkursu była technika czytania. Za jakość czytania można było zdobyć do 15 punktów w każdej z dwóch konkurencji. Jury ocenialo występy biorąc pod uwagę dykcję, intonację glosu, tempo czytania oraz ogólne wrażenia artystyczne ( w tym oprawę scenograficzną).
Wszystkim uczestnikom konkursu wręczone zostały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom ( I miejsca ) nagrody książkowe.
Konkurs „Pięknie Czytam” był świetną okazją do twórczej rywalizacji ale i do świetnej zabawy.W klasach trzecich miejsca zdobyli:
I – Maja Agaciak z III a
II – Agata Krystyniak z III b
III – Gabrysia Kozlowska z III bW klasach czwartych:
I – Kalina Cybelius z IV c
II - Ida Zielińska z IV a
III – Zosia Wojciechowska z IV bW klasach piątych:
I - Klaudia Kwietniewska z V a
II - Kinga Michalowska z V c
III- Mikolaj Majewski z V cW klasach szóstych:
I - Sonia Salwirak z VI b
II – Ludmila Janiak z VI c
III - Kasia Ślęzak z VI bProtokół sporządziła Małgorzata Cymerman
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
SPRAWOZDANIE Z WYJAZDU EDUKACYJNEGO KL. I – III
5 listopada 2012 roku klasy I – III wybrały się do Wrocławia do Polskiego Radia. Obejrzeliśmy tam przedstawienie pt. ”Bajka
o przedsiębiorczym Janku”. Przedstawienie dało nam do zrozumienia, że powinniśmy być oszczędni. Pokazało, jak rozsądnie wydawać pieniądze. Nauczyło nas także, żeby nie podejmować pochopnie żadnych decyzji. Pokazało wszystkim jaką miłością darzyli się bracia. Powinniśmy brać przykład z Janka i jego braci, którzy wykazali się niezwykłą mądrością i sprytem.
Przedstawienie było pouczające, skłoniło nas do refleksji odnośnie dysponowania i wydawania własnych pieniędzy.
Z bagażem wskazówek, zadowoleni wróciliśmy do rodzinnych Obornik Śląskich.Gabrysia Kozłowska kl. 3b
SPOTKANIE RADY RODZICÓW
Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 5 listopada o godz. 16:00 w bibliotece szkolnej.
Zapraszam! Przewodnicząca RR - Elżbieta Kosowska
ZEBRANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI
Zebrania Wychowawców z Rodzicami odbędą się 5 listopada 2012 r.
- godz. 16:30 Spotkanie z wychowawcami klas 0 - 3
- godz. 17:00 Spotkania z wychowawcami klas 4 - 6- gr. przedszk. 0a - sala grupy
- gr. przedszk. 0b - sala grupy
- kl. 1a - sala nr 30 (II piętro),
- kl. 1b - sala nr 25 (I piętro),
- kl. 1c - sala nr 6 (parter),
- kl. 2a - sala nr 33 (II piętro),
- kl. 2b - sala nr 32 (II piętro),
- kl. 2c - sala nr 24 (I piętro),
- kl. 3a - sala nr 29 (II piętro),
- kl. 3b - sala nr 31 (II piętro),
- kl. 3c - sala nr 17 (parter),
- kl. 4a - sala nr 21 (I piętro),
- kl. 4b - sala nr 26 (I piętro),
- kl. 4c - sala nr 19 (parter),
- kl. 5a - sala nr 10 (parter),
- kl. 5b - sala nr 016 (piwnica),
- kl. 5c - sala nr 07 (piwnica),
- kl. 6a - sala nr 20 (I piętro),
- kl. 6b - sala nr 23 (I piętro),
- kl. 6c - sala nr 5 (parter)ZAPRASZAMY!
UWAGA!
Szanowni Rodzice
Informujemy, że 2 listopada to dzień (Rozporządzenie MEN z dnia 5 października 2010 r. w sprawie organizacji roku szkolnego; Dz.U. 2010r. Nr 186, poz. 1,245 - § 5), w którym nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze.
Organizacja pracy szkoły w tym dniu:
- Opiekę – zgodnie z potrzebami rodziców i uczniów zapewnia świetlica szkolna.
- Nauczyciele uczestniczyć będą w samokształceniu (platforma elektroniczna Fronter oraz dziennik internetowy”).
Przypominamy, że następne wolne dni (na podstawie powyższego rozporządzenia) to:
4 kwietnia 2013 r. – tj. dzień, w którym odbywać się będzie Sprawdzian Szóstoklasisty
2 maja 2013 r. – tj. czwartek między Świętem Pracy a Świętem Konstytucji 3-Maja
31 maja 2013 r. – tj. piątek po Bożym CieleAPEL Z OKAZJI XII DNIA PAPIESKIEGO
W środę, 17 października 2012 r. odbyła się w naszej szkole akademia na cześć Jana Pawła II, pod tytułem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Pod tym właśnie hasłem obchodzony był XII Dzień Papieski, który w tym roku przypadał 14 października. W programie słowno – muzycznym uczniowie klasy 5a (przygotowani przez pana Adama Politowicza) przypomnieli troskę Papieża o rodziny, teksty i dokumenty papieskie poświęcone temu zagadnieniu oraz przytoczyli fragmenty homilii wygłoszonej na lotnisku w Masłowie 3 VI 1991 r. Występ urozmaicały slajdy o życiu Jana Pawła II.
opr. Alina Gołecka
PASOWANIE NA UCZNIA
Dnia 16 października 2012 roku w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Obornikach Śl. odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości i rodziców. Następnie uczniowie klas pierwszych, w odświętnych strojach, pod opieką swoich wychowawczyń (1a - Małgorzata Zachar, 1b - Małgorzata Wolska, 1c - Zdzisława Zając) przedstawili program artystyczny połączony z egzaminem na pierwszoklasistę. Egzaminatorami były uczennice klas szóstych. Dzieci wykazały się znajomością wiedzy o ruchu drogowym, wiedzy o swojej Ojczyźnie, wiedzy o zachowaniu w szkole. Po pomyślnym zdaniu egzaminu i złożeniu przysięgi pierwszoklasisty na sztandar szkoły, pani dyrektor Krystyna Haładaj pasowała każde dziecko na ucznia. Wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy, a przedstawiciele rodziców upominki. Część oficjalną uroczystości zakończyła przewodnicząca Rady Rodziców pani Elżbieta Kosowska wręczając wychowawczyniom prezenty zakupione dla klas pierwszych.
Po części oficjalnej rozpoczęły się zabawy prowadzone przez panią Alinę Zwoźniak. Zarówno dzieci, jak i rodzice z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zabawie.
opr. Małgorzata Wolska
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
Wszystkim Pirwszoklasistom oraz ich Rodzicomżyczymy samych radosnych chwil spędzonych w Naszej Szkole.
Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Święto Edukacji Narodowej w tym roku szkolnym przypadło w niedzielę. W związku z tym uroczyste obchody w naszej szkole przeniesiono na środę 10.10.2012r. W tym dniu wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: zastępca burmistrza- Pan Karol Kos , przewodnicząca Rady Rodziców -Pani Elżbieta Kosowska, skarbnik Rady Rodziców - Pan Sebastian Spexard.
Podczas akademii wystąpił chór szkolny pod kierunkiem pani Joanny Marcinkowskiej oraz uczniowie klasy IIIc pod kierunkiem pani Barbary Pałki. Mogliśmy również podziwiać występy Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Wrocław”, w którego szeregach tańczą również nasi uczniowie.
Po pięknej i wzruszającej akademii były kwiaty dla nauczycieli, mnóstwo życzeń zdrowia, radości i satysfakcji z pracy.opr. Agnieszka Garczyk
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
WYCIECZKI REGIONALNE
KLASY I
Dnia 3 października 2012 r. w naszej szkole odbywały się wycieczki regionalne. Klasy pierwsze region postanowiły zwiedzać od miasta Obornik Śl. Zaczęliśmy od Straży Pożarnej, gdzie dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych.
Ulicą Kasztanową doszliśmy do kościoła Najświętszego Serca Jezusa, gdzie stoi pomnik ku czci Jana Pawła II. Dzieci wykazały się dużą wiedzą związaną z papieżem.
Następnie doszliśmy do pomnika przyrody - dąb o nazwie "Cesarz". Potem udaliśmy się na polanę "Siedmiu Dębów" i wzgórze Grzybek skąd dzieci podziwiały krajobraz miasta. Na Grzybku dzieci zjadły śniadanie i długo bawiły się na świeżym powietrzu. Schodząc z Grzybka zatrzymaliśmy się przy pomniku niemieckiego pisarza Holteia.
Wycieczka okazała się bardzo interesująca, gdyż wielu uczniów nigdy nie było w tych miejscach Obornik Śląskich. Wypoczęci, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.Zdzisława Zając
KLASY II
W środę 3 października 2012 roku wraz z całą klasą byliśmy na wycieczce w Muzeum Regionalnym w Marcinowie. Na miejscu przywitał nas pan Marian Kowalski, który w muzeum zgromadził wiele zabytkowych przedmiotów.
Zobaczyliśmy tam stary wóz strażacki, starodawną zbrojownię, kuźnię oraz dawną kuchnię.
Podczas pobytu w Marcinowie mieliśmy okazję pobawić się na placu zabaw oraz upiec kiełbaski na ognisku.
Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wróciliśmy zadowoleni.
Anita Lewińska klasa II bByła środa 3 października 2012 roku. Tego dnia w szkole nie było lekcji. Wszystkie klasy wyjeżdżały na wycieczki. Klasy drugie pojechały do Muzeum Regionalnego w Marcinowie. Zwiedziliśmy tam starą kuźnię, straż pożarną z dawnych lat, zbrojownię i stary samochód wojskowy. Widzieliśmy dawne przedmioty do robienia chleba.
Było też ognisko i piekliśmy kiełbaski oraz chleb.
Bawiliśmy się na placu zabaw, a także jeździliśmy na karuzeli wykonanej własnoręcznie przez pana Mariana Kowalskiego.
Moim zdaniem na wycieczce było super, a najbardziej podobała mi się zbrojownia.
Maciej Kobalczyk klasa II bW środę rano zamiast iść do szkoły, pojechaliśmy autobusem do Marcinowa. Był tam plac zabaw. Najbardziej podobała mi się karuzela i huśtawka w kształcie łodzi Wikingów.
Piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Były bardzo pyszne!
Potem byliśmy w kuźni. Pan opowiadał na czym polega praca kowala. Następnie mówił o tym w jaki sposób wypiekano kiedyś chleb.
Do domu wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni.
Beata Klejner klasa II bZdjęcia w Albumie fotograficznym
KLASY III
Dnia 3 października pojechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia. Pan przewodnik oprowadzał nas po mieście i opowiadał rożne ciekawostki. Najbardziej podobała mi się historia o Bramie Kluskowej. Następnie popłynęliśmy po Odrze. Podziwialiśmy panoramę Wrocławia. Po rejsie spacerowaliśmy po Rynku szlakiem krasnali wrocławskich. Polubiłem krasnala Strażnika, bo tak jak on lubię spać. Podczas wycieczki mogliśmy kupić sobie pamiątki – ja kupiłem krasnala z podkową na szczęście.
Wycieczka podobała mi się, ponieważ Wrocław to piękne miasto.
Adam Pałka – klasa 3cDnia 3 października 2012 r. klasy trzecie z naszej szkoły wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Wrocław to stolica Dolnego Śląska. Jest to miasto pełne zabytków, którego patronem jest św. Jan Chrzciciel. Po przyjeździe przywitał nas pan przewodnik, który bardzo dobrze zna historię miasta.
Zwiedzanie zaczęliśmy od Ostrowa Tumskiego, czyli: Katedry, kościoła św. Idziego z Bramą Kluskową, a następnie przeszliśmy przez Most Tumski zwany Mostem Miłości na przystań Kardynalską i pięknym dwupoziomowym statkiem popłynęliśmy w rejs po Odrze. Po drodze mijaliśmy Most Grunwaldzki, Urząd Miasta, Muzeum Narodowe i Most Zwierzyniecki. Po bardzo przyjemnym rejsie udaliśmy się w kierunku wrocławskiego Rynku, przechodząc obok Uniwersytetu Wrocławskiego. Wstąpiliśmy do Starego Więzienia i na Jatki. Na Rynku widzieliśmy Kościół Garnizonowy i kamieniczki Jaś i Małgosia. Na końcu zobaczyliśmy Ratusz i słynny Pręgierz. Przez cały czas zwiedzania towarzyszyły nam wrocławskie krasnoludki i przepiękna jesienna pogoda.
Do Obornik wróciliśmy bogatsi o nową wiedzą i niezapomniane wrażenia.
Marcel Skorek – klasa 3cDnia 3 października 2012 r. wyjechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia. Podróż z Obornik trwała około godziny. Zatrzymaliśmy się niedaleko Ogrodu Botanicznego, gdzie czekał na nas pan przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Ostrowie Tumskim. Pan Piotr opowiedział nam parę wrocławskich legend, z których najbardziej zapamiętałam tą o Kluskowej Bramie. Następnie weszliśmy na parę minut do Katedry Wrocławskiej i podziwialiśmy jej wnętrze. Dowiedziałam się o tym, że patronem tego kościoła jest Jan Chrzciciel. Następnie spacerkiem udaliśmy się w kierunku przystani, mijając po drodze Most Zakochanych. Wisiało na nim mnóstwo kłódek. Kolejnym punktem programu był rejs statkiem po Odrze. W tym dniu była piękna pogoda, dlatego rejs ten był wielką atrakcją. Po godzinie udaliśmy się w kierunku wrocławskiego Rynku. Tam zwiedzaliśmy Jatki i Więzienie Staromiejskie. Mieliśmy też czas wolny na kupno pamiątek. Podczas całej wycieczki spotykaliśmy różne krasnale. Z mapy, którą dostaliśmy od pana Piotra dowiedziałam się, że w całym mieście jest ich 212.
Na tym zakończyliśmy naszą wycieczkę, cali i zdrowi wróciliśmy do Obornik Śl. Na pamiątkę wyjazdu zrobiłam mnóstwo zdjęć.
Hanna Frankiewicz – klasa 3c3 października 2012 roku po godzinie ósmej wyjechaliśmy z Obornik Śl. na wycieczkę do Wrocławia. Po półgodzinnej jeździe spotkaliśmy się z panem przewodnikiem, który zaprowadził nas na Ostro w Tumski. Gdy szliśmy przez stary most, widzieliśmy wiszące kłódki, które zamknęli zakochani na znak wiecznej miłości. Potem poszliśmy na przystań i wsiedliśmy na statek. Po godzinnym rejsie zwiedzaliśmy Stare Miasto. Szczególnie spodobały się nam wrocławskie krasnoludki i szklana fontanna. Na koniec wycieczki kupiliśmy piękne pamiątki.
Do Obornik wróciliśmy około godziny czternastej. Spotkaliśmy się z rodzicami i dzieliliśmy się wrażeniami z wyjazdu do Wrocławia.
To był ciekawie spędzony dzień.
Maciej Kotwicki – klasa 3cZdjęcia w Albumie fotograficznym
KLASY IV
Dnia 3 października 2012 roku moja klasa 4a wraz z klasą 4b i 4c wyjechały na wycieczkę do Wrocławia. Celem wycieczki było poznanie zabytków miasta.
Klasy czwarte wraz ze swoimi wychowawcami w Rynku koło pręgierza spotkały się z panem przewodnikiem, który opowiadał i tłumaczył dzieciom o zabytkach Wrocławia. Każde dziecko uważnie słuchało pana przewodnika. Byliśmy zafascynowani rozmaitymi informacjami i ciekawostkami, o których opowiadał pan przewodnik. Zobaczyliśmy wiele zabytków, mim. Wrocławski Ratusz, kamieniczki „ Jaś i Małgosia”, Kościół św. Wojciecha, Piwnicę Świdnicką (od zewnątrz). Po wysłuchaniu wspaniałych ciekawostek i informacji nadszedł czas na grę terenową. Wszyscy uczniowie zostali podzieleni na cztery zespoły. Każdy zespół otrzymał mapę wrocławskiego rynku i okolic, na której umieszczone były pytania o zabytki Wrocławia. Na mapie punkcikami oznaczono miejsca gdzie można znaleźć informację o danym zabytku. Na znalezienie odpowiedzi na pytania każda grupa miała 50 minut. Gra była bardzo ciekawa, mieliśmy okazję utrwalić i pogłębić wiadomości o zabytkach Wrocławia. Po jej zakończeniu otrzymaliśmy nagrody – katalogi z zabytkami Wrocławia.
Chciałbym jeszcze dodać kilka słów od siebie: Wrocław, to nie tylko galerie, butiki i kina. Wrocław to piękne stare miasto, dzięki któremu możemy się cofnąć w czasie. Nie marnujmy naszego życia na galerie, butiki i oglądanie filmów skoro otacza nas taki piękny i ciekawy świat.Maciej Lamperski kl.4a
KLASY V
3 października 2012r. postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę regionalną. Wybór padł na Ślężę. Góra ta położona jest pod Wrocławiem koło miasteczka, zwanego Sobótką. Zabraliśmy więc ze sobą wszystko to, co zabrać powinniśmy i stawiliśmy się o godzinie 8:05 w holu szkoły. Na autokar musieliśmy trochę poczekać, ale gdy już przyjechał wsiedliśmy do niego i pojechaliśmy. Cel: Sobótka!
Zaparkowaliśmy tuż przy Ślęży, wyskoczyliśmy z naszego środka lokomocji i ruszyliśmy w drogę. Po niecałej godzinie dotarliśmy na szczyt. Mogliśmy tam coś zjeść i kupić pamiątki. Na koniec zrobiliśmy sobie zbiorowe zdjęcie przy kamiennym pomniku niedźwiedzicy.
Schodziliśmy trudniejszą trasą, niż ta początkowa. Kiedy już zeszliśmy, zajrzeliśmy do małego sklepiku, gdzie uzupełniliśmy nasze zakupy. Ponieważ autokar czekał na nas na pobliskim parkingu, musieliśmy się trochę pospieszyć. Wróciliśmy do Obornik zmęczeni, ale uśmiechnięci.
Ogółem mówiąc wycieczka była udana.
Uczennica z klasy 5a3 października 2012 r. pojechaliśmy z klasą 5b na górę Ślężę.
O godzinie 8:05 była zbiórka w holu szkoły, następnie wyszliśmy na parking i czekaliśmy prawie godzinę na autobus. Mimo opóźnienia, już bez przeszkód, dojechaliśmy na miejsce.
Nasze panie zaplanowały trasę. Wchodząc na szczyt, czytaliśmy wiadomości o górze i jej okolicach. Rozmawiając i żartując dotarliśmy na szczyt. Tam był czas na klasowe zdjęcia, jedzenie i picie. Chłopcy wspinali się po skałkach, a dziewczyny rozmawiały. Potem poszliśmy na wieżę widokową. Gdy okazało się, że jest zamknięta, zeszliśmy na dół. Tu, demokratycznie zrobiliśmy głosowanie kto chce iść do muzeum. Wygrali przeciwnicy tego pomysłu. A i tak zostało już niewiele czasu, więc poszliśmy do sklepu, gdzie największym zainteresowaniem cieszyły się lody po złotówce.
Wróciliśmy do autobusu i ruszyliśmy. Podczas drogi opowiadaliśmy sobie żarty i graliśmy w gry.
To była świetna wycieczka i można na pewno zaliczyć ją do udanych.Grzegorz Raczyński – kl. Va
KLASY VI
Dnia 3 października 2012r. razem z klasą VI a pojechaliśmy na wycieczkę do Panoramy Racławickiej we Wrocławiu.
Ze szkoły wyjechaliśmy o godzinie 9:30 i na miejscu byliśmy ok. 10:30. Tam wysiedliśmy z autokaru i poszliśmy w kierunku Panoramy. Na miejscu stal wielki budynek w kształcie Koloseum. Usiedliśmy na ławeczkach i czekaliśmy ok 30 min. na wejście. Po chwili pani wychowawczyni zawołała nas. Weszliśmy do środka budynku, oddaliśmy ubrania i plecaki do szatni i ustawiliśmy się w pary. Pani Joanna Luty wraz z Panią Anetą Ośmak- Żuk rozdawały nam bilety. Okazało się, że brakuje 10 sztuk, więc pani z historii poszła do kasy i wyjaśniła nieporozumienie.
Po paru minutach wróciła i rozdała nam pozostałe bilety. O godzinie 11:00 weszliśmy do obiektu. Szliśmy długim i ciemnym korytarzem, aż w końcu doszliśmy na samą górę. Znajdował się tam ogromny i prześliczny obraz przedstawiający Bitwę pod Racławicami. Pani przewodniczka włączyła nagranie lektora, który zaczął nam opowiadać o tym starciu. Po upływie 20 minut skończyła się opowieść i poszliśmy znów tym ciemnym korytarzem, ale teraz w dół.
Później wybraliśmy się do Muzeum Narodowego. To było spotkanie ze sztuką. Część z eksponowanych tam obrazów była nam znana z lekcji historii. Jednak dopiero poprzez obecność w muzeum i obcowanie z nimi wszystkie posiadane wiadomości mogły się usystematyzować.
Następnie poczekaliśmy na autobus, który zawiózł nas do Mc Donalda. Tam na spożycie posiłku przeznaczyliśmy około godziny . Weszliśmy do środka i wraz z moim kolegą Marcinem poszliśmy kupić jedzenie. W kolejce czekaliśmy 3 minuty, aż w końcu złożyliśmy zamówienie i poszliśmy do stolika. Potem jeszcze chwilę bawiliśmy się na dworze.
O godzinie 14:00 wyjechaliśmy do Obornik Śląskich. Wysiadłem z autokaru i pożegnałem się z przyjaciółmi. Po paru minutach moja mama przyjechała po mnie i opowiedziałem jej o tym, jak minął nam dzień.
Bardzo podobała mi się ta wycieczka i myślę, że innym dzieciom też.Jurek Frankiewicz z VI c
Dnia 3 października wraz z klasą wybraliśmy się na wycieczkę do Panoramy Racławickiej.
O godzinie 9:30 była zbiórka, a po sprawdzeniu obecności chwilę później wyjechaliśmy. Na miejsce dotarliśmy o 10:30 i mieliśmy jeszcze pół godziny na zabawę i odpoczynek w pobliskim parku.
Po oddaniu plecaków do szatni, rozpoczęliśmy zwiedzanie. Udaliśmy się ciemnym tunelem w górę i dotarliśmy na okrągłą platformę. Naszym oczom ukazało się dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka- ,,Bitwa pod Racławicami". Początkowo oglądaliśmy sami, a po chwili opowiadanie rozpoczął narrator.
Obraz był przepiękny. Przed malowidłem wysypano ziemię i posadzono kwiaty, co w połączeniu z arcydziełem tworzyło niesamowitą całość. Dzieło ma 120 metrów długości, 15 metrów wysokości i namalowane zostało na wielkim płótnie. Trudno było odróżnić, gdzie kończą się ustawione na podłodze przed obrazem obiekty, a gdzie zaczyna sam obraz. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem.
Po wyjściu chętne osoby mogły wejść do sali, w której znajdowały się miniaturki żołnierzy, armat, koni, a także przestrzenna mapa okolicy podczas bitwy pod Racławicami.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego, którego zbiory obejmują malarstwo i rzeźby, głównie Śląska. Na korytarzach, na ścianach wisiała broń, monety oraz zbroje. Przy wyjściu za szybą znajdowała się piękna, lśniąca korona.
Po zwiedzaniu pojechaliśmy do McDonald'a na mały posiłek. Jak zawsze było bardzo wesoło.
O godzinie 14:30 powróciliśmy do Obornik Śląskich i mogliśmy udać się do domu.
Wycieczka była bardzo udana, a przeżycie niezapomniane. Mieliśmy okazję przenieść się w inną rzeczywistość i w inny czas.Marcin Kułakowski VI c
UWAGA!
Serdecznie zapraszam na spotkanie z pedagogiem szkolnym dot. zajęć korekcyjno - kompensacyjnych i terapeutycznych organizowanych w ramach pomocy psychologiczno pedagogicznej, prowadzonych przez pedagoga szkolnego.
Spotkanie odbędzie się 01.10.2012 r. (poniedziałek) o godz. 16:30 w sali nr 19.
M. Mnich
WRZEŚNIOWE SPOTKANIE Z KOMBATANTAMI
We wrześniu bieżącego roku w we wszystkich klasach naszej szkoły zorganizowano szereg lekcji wychowawczych i przedsięwzięć upamiętniających historyczne wydarzenia z 1939 roku oraz tych, którzy zginęli w walkach o wolność ojczyzny. Młodzież pod kierunkiem wychowawców włączyła się w lokalne obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej (1 września). Wśród podjętych z tych okazji przedsięwzięć wymienić należy spotkania z uczestnikami wojny, składanie kwiatów przed pomnikami i pogadanki z przytaczaniem przez uczestników odnalezionych relacji z wydarzeń września 1939 r.
Uczniowie klasy 5a spotkali się z przedstawicielami Związku Kombatantów i uczestnikami kampanii wrześniowej - panem Ryszardem Chwalińskim oraz komandorem Mieczysławem Bednarzem.Goście opowiedzieli uczniom o własnych doświadczeniach i przeżyciach związanych z wybuchem i działaniami zbrojnymi podczas II wojny światowej. Było to jedno z wielu spotkań będących efektem współpracy szkoły z przedstawicielami Związku Kombatantów w naszej miejscowości. Wzbogaciło ono wiedzę i kształtowało postawy patriotyczne wśród uczniów.opr. Aneta Ośmak - Żuk
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA
Dnia 27 września 2012 r. uczniowie klasy 6a przy czynnym udziale i wsparciu ze strony rodziców, zorganizowali dyskotekę szkolną z okazji Dnia Chłopaka. Wśród licznych atrakcji były miedzy innymi konkursy i różnego rodzaju zabawy, kącik piękności oraz bufet z wieloma smakołykami. Chłopcy otrzymywali dedykacje i życzenia z okazji swojego święta połączone z oprawą muzyczną. Dzień ten na zawsze pozostanie w pamięci niektórych uczestników!
opr. Aneta Ośmak - Żuk
DNI WOLNE W ROKU SZKOLNYM 2012/2013
Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 5 października 2010 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. 2010r. Nr 186, poz. 1,245 - § 5) zarządzam następujące dni wolne od zajęć dydaktycznych:
2 listopada 2012 r. - tj. piatek po Święcie Wszystkich Świętych
4 kwietnia 2013 r. – tj. dzień, w którym odbywać się będzie Sprawdzian Szóstoklasisty
2 maja 2013 r. – tj. czwartek między Świętem Pracy a Świętem Konstytucji 3-Maja
31 maja 2013 r. – tj. piątek po Bożym CieleJednocześnie informuję, że w powyższych dniach szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze dla dzieci, które takiej opieki w tych dniach będą potrzebować.
Dyrektor – Krystyna Haładaj
UWAGA
Szanowni Rodzice
Dyrektor szkoły informuje, że w dniu 24 września 2012 r. o godzinie 17:00, w szkole, odbędzie się spotkanie z rodzicami, którzy ze względu na swój czas pracy zawodowej oraz brak innej możliwości odbioru dziecka ze świetlicy szkolnej są zainteresowani wydłużonym czasem pracy świetlicy do godziny 16.00.i
inf.
O WIZYCIE KS. DAWIDA ROGALI
W dniu 19.09.2012 r. odbyło się spotkanie klas piątych i szóstych z ks. Dawidem Rogalą misjonarzem z Albanii pracującym w miejscowości Bilaj położonej 30 kilometrów od stolicy Albanii Tirany. Ks. Dawid pochodzi z Rościsławic. Wielu naszych uczniów zna go jako sąsiada czy dużo starszego kolegę.
Nasza szkoła od 3 lat współpracuje z salwatoriańskimi misjonarzami działającymi właśnie w jednym z najbardziej doświadczonych przez komunizm krajów Europy. Albania w myśl swoich przywódców miała być pierwszym państwem, w którym nie wolno było wyznawać żadnej religii.
Dzisiaj ten kraj odbudowuje się na wszystkich płaszczyznach. Nasi uczniowie mogli poznać realia życia współczesnych Albańczyków. Ks. Dawid opowiadał o problemach i radościach albańskich dzieci, ich szkole, codzienności. Pokazał mnóstwo zdjęć.
Każdego roku SU przeprowadza zbiórkę przyborów szkolnych, które dzięki misjonarzom trafiają do albańskich dzieci. W tym roku szkolnym pragniemy pomóc misjonarzom zakupując dla nich krzyże, które będą rozdawać wśród wiernych.opr. Adam Politowicz
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
SPRAWOZDANIE Z AKCJI - SPRZĄTANIE ŚWIATA
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Obornikach Śląskich podobnie jak w latach poprzednich uczestniczyła w akcji „Sprzątanie Świata”, która odbyła się w naszej szkole 11.09.2012 r. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji koordynowanej przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację Sprzątanie Świata - Polska 2012 jest „Kocham, lubię, szanuję … nie śmiecę”. Dzień ten był dla nas szczególnie ważny, ponieważ pomagaliśmy naszej planecie Ziemi czyszcząc miejsca, które przecież sami zaśmiecamy.
Tradycyjnie cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami sprzątała tego dnia wyznaczone tereny wokół szkoły oraz szereg sąsiadujących ze sobą ulic: ul. Trzebnicką, Paderewskiego, Chrobrego, II Armii Wojska Polskiego, Energetyczną oraz przylegające lasy. Zbieraliśmy nieczystości w różnych zaułkach. Było ich naprawdę dużo. Do najczęściej spotykanych należały: butelki plastikowe, szklane, kapsle, opakowania po artykułach spożywczych a w lasach zepsuty sprzęt gospodarstwa domowego, telewizory, opony.
„Sprzątanie Świata” jest akcją niebywale potrzebną, gdyż zachęca ludzi do działania, uczy odpowiedzialności, pobudza inicjatywę i pomysłowość. Tego typu akcje owocują chęcią dbania o środowisko i udowadniają, że są niezwykle istotnym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.opr. M. Zachar
SPRAWOZDANIE Z PROJEKTU EDUKACYJNEGO
Aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, w dniu 11 września 2012 r. przeprowadzone zostały działania w ramach kampanii społecznej „Bezpieczne Dziecko na Polskich Drogach”. W tym roku odbyły się one pod tytułem „Jesteśmy bezpieczni na drodze – nosimy odblaski”.
Najważniejszym celem działań było opanowanie przez uczniów i przestrzeganie zasad bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, wyrabianie nawyku prawidłowego zachowania się na ulicy oraz aktywne włączanie się rodziców w działania szkoły związane z promocją bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym oraz przestrzeganiu higieny osobistej. Szczególną uwagę nauczyciele zwrócili na konieczność noszenia odblasków w widocznych dla kierowców miejscach.
Ponadto zadaniem zajęć przeprowadzonych w tym dniu było przekazanie uczniom wiedzy na temat źródeł gdzie mogą znaleźć informacje związane z przepisami ruchu drogowego, do kogo mogą zwrócić się o pomoc w razie potrzeby, zapoznanie ich z podstawowymi znakami drogowymi oraz z pojęciami: uczestnik ruchu, pieszy, droga, jezdnia, a także o tym jak mają zachowywać się w drodze do szkoły.
Dla uczniów klas zerowych i pierwszych przeprowadzone zostało spotkanie z kierowcą autobusu szkolnego, na którym uczniowie poznali zasady bezpiecznego zachowania się w środkach komunikacji, ze szczególnym zwróceniem uwagi na środki dowozu dzieci do szkoły.
W tym dniu uczniów naszej szkoły odwiedzili młodszy aspirant Sławomir Gruberski i Komisarz Lew – ulubiona maskotka dzieci. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o zachowaniu w kontaktach z obcymi. Wszystkie młodsze klasy otrzymały prezenty w postaci kamizelki odblaskowej dla klasy, znaczków odblaskowych oraz kolorowanek, których zadaniem było to, aby w trakcie zabawy podczas malowania obrazków najmłodsi utrwalili sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Ponadto wychowawcy wszystkich klas przeprowadzili zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mówili o znakach i sygnałach w ruchu drogowym, o zasadach poruszania się po drogach, o zasadach bezpiecznego zachowania się w szkole – boisko, korytarze i schody, sala gimnastyczna. Przypomniane zostały także regulaminy obowiązujące w naszej szkole tj.: uczniowski, prawa i obowiązki ucznia – co dla nas znaczą, gdzie je znaleźć. Uczniowie na zajęciach wykonali plakaty i transparenty z hasłami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które zostały wywieszone w holu szkoły i poszczególnych klasach.
Odpowiedzialnymi za realizację działań byli: za całość Pan Adam Politowicz i Małgorzata Mnich, wychowawcy poszczególnych klas za zajęcia w klasach, za serwis fotograficzny Pani Małgorzata Cymerman, za przygotowanie sprawozdania – Małgorzata Mnich.Zdjęcia w Albumie fotograficznym
SZKOLNY APEL INFORMACYJNY
W dniu 12 września 2012 r. odbył się pierwszy apel informacyjny w roku szkolnym 2012/2013.
Na apelu obecni byli wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Apel prowadzony był przez p. Adama Politowicza oraz p. Małgorzatę Mnich.
Pan Politowicz jako opiekun Samorządu Szkolnego, przedstawił wszystkim tzw. „trójki klasowe”. Zadaniem wybranych przez klasę trójek ma być funkcja łącznika pomiędzy klasą a samorządem szkolnym oraz dbanie o sprawy społeczności klasowej.
Na środek sali wystąpili też, wybrani w czerwcu, członkowie nowego samorządu szkolnego. Na potrzeby kroniki szkolnej, zostali oni wszyscy obfotografowani.
Skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2012/2013:
- przewodnicząca: Kinga Michałowska - kl. 5c,
- z-ca przewodniczącej: Sonia Salwirak - kl. 6b,
- sekretarz: Krzysztof Olejniczak - kl. 5a,
- skarbnik: Michał Nehrebecki - kl. 6a,
- członkowie: Aleksandra Krystyniak - kl. 4a
Julia Laskowska - kl. 4b
Kuba Niessner - kl. 4c
Paweł Domagała - kl. 5b
Ludmiła Janiak - kl. 6c.W drugiej części apelu, pedagog szkolny p. M. Mnich przypomniała wszystkim uczniom o właściwej postawie na co dzień przez cały rok szkolny. Zapoznała również uczniów z głównymi zapisami w szkolnym dokumencie - Wewnątrzszkolny Systemem Oceniania.
opr. Małgorzata Cymerman
ZEBRANIA Z RODZICAMI
W dniu 10 września 2012 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów naszej szkoły.
Przebieg spotkania:- godz. 16:30 Spotkanie wszystkich rodziców z Dyrektorem Szkoły Panią Krystyną Haładaj (w sali gimnastycznej);
- godz. 17:00 Spotkania z wychowawcami (w salach lekcyjnych):
- kl. 1a - sala nr 30 (II piętro),
- kl. 1b - sala nr 25 (I piętro),
- kl. 1c - sala nr 6 (parter),
- kl. 2a - sala nr 33 (II piętro),
- kl. 2b - sala nr 32 (II piętro),
- kl. 2c - sala nr 24 (I piętro),
- kl. 3a - sala nr 29 (II piętro),
- kl. 3b - sala nr 31 (II piętro),
- kl. 3c - sala nr 17 (parter),
- kl. 4a - sala nr 20 (I piętro),
- kl. 4b - zebranie tej klasy odbędzie się w innym terminie (o nowym terminie powiadomi uczniów i rodziców wychowawca klasy)
- kl. 4c - sala nr 19 (parter),
- kl. 5a - sala nr 10 (parter),
- kl. 5b - sala nr 016 (piwnica),
- kl. 5c - sala nr 07 (piwnica),
- kl. 6a - sala nr 20 (I piętro),
- kl. 6b - sala nr 23 (I piętro),
- kl. 6c - sala nr 5 (parter)
ZAPRASZAMY!INFORMACJE DOTYCZĄCE POMOCY SOCJALNEJ
Pedagog szkolny informuje, że
W roku szkolnym 2012/2013 uprawnionymi do otrzymania pomocy w ramach programu „Wyprawka szkolna” są uczniowie pobierający naukę w klasach I – IV:
- z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza kwoty 351 zł netto (od 1 października 2012 będzie to kwota 456 zł netto), a w przypadku uczniów klas I szkół podstawowych nie przekracza kwoty 504 zł netto (od 1 listopada 2012 będzie to kwota 529 zł netto),
- nieobligatoryjnie z rodzin, w których dochód na osobę przekracza kwotę 351 zł netto (lub 456 zł netto po zmianach), ale w rodzinie występuje:
- ubóstwo,
- sieroctwo,
- bezdomność,
- bezrobocie,
- niepełnosprawność,
- długotrwała lub ciężka choroba,
- przemoc,
- potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności,
- bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych,
- trudności w integracji cudzoziemców, którzy uzyskali w Rzeczypospolitej Polskiej status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą,
- trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego,
- alkoholizm lub narkomania,
- zdarzenia losowe i sytuacje kryzysowe.
pkt b nie dotyczy uczniów pobierających naukę w klasach I szkół podstawowych
Maksymalną wartość pomocy obrazuje poniższa tabela:
Osoby uprawnione
Kwota dofinansowania
Zakup podręczników
uczeń klasy I - III szkoły podstawowej
180 zł
uczeń klasy IV szkoły podstawowej
210 zł
niepełnosprawni uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych
210 zł
Wniosek należy złożyć w szkole najpóźniej do dnia 6 września 2012 r.
Zwrot kosztów zakupu podręczników nastąpi po przedłożeniu dowodu zakupu.
- W przypadku zakupów indywidualnych dowodem zakupu podręczników jest faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica (prawnego opiekuna, rodzica zastępczego) lub rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie podręczników. W przypadku złożenia oświadczenia o zakupie podręczników do oświadczenia należy dołączyć informację o rozliczeniu wydatków tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2012 r. - "Wyprawka szkolna”.
- W przypadku zakupu podręczników dla grupy uczniów koszty zakupu podręczników są zwracane rodzicom uczniów (prawnym opiekunom, rodzicom zastępczym) po przedłożeniu potwierdzenia zakupu zawierającego w szczególności: imię i nazwisko ucznia, klasę, do której uczeń będzie uczęszczał, adres szkoły, wykaz zakupionych podręczników, kwotę zakupu, datę zakupu i czytelny podpis podmiotu dokonującego zakupu (np. przedstawiciela rady rodziców). Potwierdzenie wystawia podmiot dokonujący zakupu (np. rada rodziców), na podstawie faktury VAT i listy uczniów, dla których zakupiono podręczniki.
Informacja dot. WNIOSKU o przyznanie świadczenia pomocy materialnej
o charakterze socjalnym stypendium szkolne/zasiłek szkolny.OSTATECZNY TERMIN ZŁOŻENIA WNIOSKÓW – 15 WRZEŚNIA 2012
Do wniosku o przyznanie stypendium szkolnego należy dołączyć zaświadczenia o wysokości dochodów netto członków rodziny zamieszkujących wspólnie z uczniem, z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania, a w szczególności:
- zaświadczenia o zarobkach z uwzględnieniem dochodów z tytułu zasiłków rodzinnych i pielęgnacyjnych,
- zaświadczenia o ilości hektarów przeliczeniowych lub nakaz podatkowy (przelicznik 207 zł za 1 ha przeliczeniowy),
- odcinki renty, emerytury lub wypłat alimentów,
- decyzja o przyznanych dodatkach mieszkaniowych świadczeniach rodzinnych, pielęgnacyjnych lub innych,
- zaświadczenia o wysokości dochodu z prowadzonej działalności gospodarczej,
- zaświadczenia o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, z wyszczególnieniem rodzaju i wysokości świadczenia,
- zaświadczenia lub oświadczenia o dochodach z pracy dorywczej,
- zaświadczenia lub decyzje z Powiatowego Urzędu Pracy o prawie i wysokości zasiłku dla bezrobotnych lub innych świadczeń z funduszu pracy.
Do 30 września 2012 kryterium dochodu wynosi 351 zł netto - od 1 października 2012 będzie to kwota 456 zł netto. Osoby, których dochód nie przekracza kwoty 456 zł na osobę również mogą składać wnioski stypendialne. Dla tych osób decyzje będą wydane decyzje do końca października 2012 roku.
UWAGA!!!
DRUKI WNIOSKÓW DO POBRANIA W SEKRETARIACIE SZKOŁY, U PEDAGOGA SZKOLNEGO
LUB NA STRONIE URZĘDU GMINY OBORNIKI ŚLĄSKIELIST OD KOMBATANTÓW
Treść listu z życzeniami na rozpoczęcie roku szkolnego od Kombatantów.pdf
SPRAWOZDANIE Z UROCZYSTOŚCI ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2012/2013
Dnia 3 września 2012 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.
Jak co roku wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się na uroczystej mszy św. Następnie wszystkie klasy ustawiły się z wychowawcami na boisku szkolnym. Dyrektor pani Krystyna Haładaj przywitała bardzo serdecznie przybyłych gości, uczniów jak i ich rodziców. Szczególnie ciepło przywitała dzieci z klas zerowych i pierwszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Następnie przedstawiła nowozatrudnionych nauczycieli, a potem kolejno klasy i opiekującego się klasą wychowawcę.
Uczniowie odśpiewali hymn szkolny a delegacje harcerzy i uczniów udały się z wiązankami kwiatów pod tablicę pamiątkową naszego patrona Jana Pawła II i Obelisk. Po uroczystej części uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przeszli do przydzielonych gabinetów na pierwsze lekcje w tym roku szkolnym.opr. Zdzisława Zając
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
WITAMY W NOWYM 2012/2013 ROKU SZKOLNYM!!!
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.
Wbrew wszystkim mirażom ułatwionego życia musicie od siebie wymagać.
To znaczy właśnie „więcej być”.
Jan Paweł IIŻyczymy wszystkim Uczniom, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą,
odkrywaniem nauki i jej praw, ale też odnajdywaniem siebie,
rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań.
Niech szkoła będzie dla Was także miejscem radości i wielu przyjaźni.
Nauczycielom i pracownikom życzymy, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia.
Rodzicom zaś życzymy, by ten nowy rok szkolny przyniósł Państwu wiele nadziei związanych z przyszłością ich dzieci.Krystyna Haładaj i Alicja Łukomska
DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE,
3 września 2012 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny 2012/2013.
Organizacja tego dnia w naszej szkole:
- 08:00 Msza św. w Kościele przy ul. Trzebnickiej;
- 09:00 Uroczysty apel rozpoczynający rok szkolny (na boisku szkolnym lub w razie niepogody w sali gimnastycznej);
- 09:30 - 10:30 Spotkania z wychowawcami (w salach lekcyjnych poszczególnych klas).Od godz. 10:00, informacji udzielają: pedagog szkolny (w gab. pedagoga), nauczyciele świetlicy (świetlica szkolna) i biblioteki (w bibliotece).
Odwozy uczniów zaczynają się od godziny 10:40.Zapraszamy!!!