• DZIEŃ BABCI

Z okazji Dnia Babci, dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe, przygotowały niecodzienne życzenia, do których dołączają się wszyscy uczniowie naszej szkoły.

• DZIEŃ PINGWINA

Zapraszam wszystkich nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w naszym pierwszym Dniu Pingwina.

Miłośników pingwinów w dniu 20.01.2022 roku (czwartek) proszę o ubiór w kolorach czarno -białych z akcentem żółtym /pomarańczowym i przyniesienie gadżetów pingwinowych.

W holu będzie można zapoznać się z sytuacją pingwinich gromad na świecie i z zagrożeniami jakie na nie czekają.

• „ KROPKA i KRESKA CZYLI TWÓRCZA ABSTRAKCJA  W KLASIE 8a”
          • „ KROPKA i KRESKA CZYLI TWÓRCZA ABSTRAKCJA W KLASIE 8a”

Klasa 8a razem z Panią Moniką Łuszpak-Skibą i Panią Kingą Baraniak wyruszyła na szlak abstrakcji podczas warsztatów artystyczno-filmowych zorganizowanych w ramach projektu edukacyjnego „Punto y Raya Junior”.

Międzynarodowy "Festiwal Punto y Raya Junior" to jedyne na świecie interdyscyplinarne wydarzenie dedykowane "sztuce abstrakcyjnej w ruchu" autorstwa dzieci. Uczniowie biorący udział w warsztatach tworzą głównie filmy, live performance i instalacje, które łączą w sobie sztuki wizualne, nowe media, muzykę i sztukę eksperymentalną. Festiwal dziecięcy jest częścią ogólnego projektu "Punto y Raya", który powstał w 2007 w Barcelonie inspirowany ideą powrotu do twórczości pionierów kina i refleksją nad esencją czystej formy, koloru, ruchu i muzyki w ekspresji twórczej.

• „PRZYCHODZI 7A DO LEKARZA...”

Z okazji zakończenia działu o układzie pokarmowym klasa 7A przygotowywała scenki teatralne dotyczące poznanych chorób układu pokarmowego. Klasa przygotowała 6 historii osób zmagających się z chorobą wrzodową żołądka, rakiem jelita grubego, salmonellozy, próchnicy i wirusowego zapalenia wątroby typy A,B,C.

• „Lekcja biologii na wystawie BODY WORLDS”

Na lekcjach biologii klasa 8a poznała budowę i funkcjonowanie organizmu człowieka – całą klasę 7 nam to zajęło. Dobrze, ze mamy to za sobą. Obecne klasy 7 wiedzą już o czym mówię;) W ubiegłym roku mieliśmy zdalne lekcje i wielu modeli i obserwacji mikroskopowych nie mogliśmy przeprowadzić, więc gdy nadarzyła się okazja, pojechaliśmy do Wrocławia obejrzeć prawdziwe eksponaty ludzkiego ciała.

• KARTKA ŚWIĄTECZNA

W grudniu zorganizowano w szkole konkurs, której tematem była „kartka świąteczna”

Szkolna Komisja Konkursowa w składzie:

Joanna Marcinkowska, Grażyna Drzewiecka, Marlena Krupa

Wytypowała najlepsze prace

W KATEGORII KLAS 4 - 7

I miejsce zajęła – Julia Narusiewicz z klasy 7b

Kartka została wytypowana do  Ogólnopolskiego konkursu świątecznego „ Ten Magiczny czas „ organizowanego przez Pocztę Polską. Julia zajęła w tym konkursie II miejsce

• WOŚP

W imieniu Sztabu WOŚP w Obornikach Śląskich zachęcamy do rejestrowania się jako wolontariusze 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

• ZAKOŃCZENIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

W dniu 23.12.2021 zakończyliśmy w naszej szkole akcję charytatywną na rzecz rodziny potrzebującej wsparcia na terenie naszego powiatu.
            Wraz z pracownikiem PCPRU w Trzebnicy przekazaliśmy paczki świąteczne osobom, które bardzo potrzebowały naszej pomocy. Dzięki zbiórce żywności, chemii i kosmetyków oraz przekazania biurka wspólnie sprawiliśmy, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były dla kogoś wyjątkowe, inne niż zwykle. Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz oczywiście uczniom i rodzicom za dar serca. Pomimo pandemii, nauczania zdalnego i innych przeciwności udało nam się wesprzeć tych, którzy na nas bardzo liczyli.

• ŻYCZENIA

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia
            życzymy Wszystkim, aby w tym niezwykłym czasie
            panowała atmosfera pełna wyrozumiałości,
            rodzinnego ciepła, szczerych uśmiechów
            i serdecznych rozmów przy wigilijnym stole
            oraz by pasmo sukcesów wypełniło Nowy 2022 Rok,
            którymi będziecie mogli dzielić się z najbliższymi,
            a przede wszystkim, by każdy dzień tego nadchodzącego Roku
            upłynął w zdrowiu.

• "PRZYŁAPANI NA CZYTANIU"

Konkurs "Przyłapani na czytaniu" został rozstrzygnięty. Oto laureaci:

Maja Nowak, 1a

Szymon Olszewski, 3c

Aleksander Kacprzak, 3c

Stanisław Gacał, 8a

Antoni Kacprzak, 7b

klasa 7c

Antonina Gacał, 4c

Hubert Bzdyk, 3a

Wyróżnienia otrzymali: Marcel Imiela, 5b, Hania Agaciak, Ola Maliniak, Ewa Lipiecka, Karolina Fast z 7c.

• "SZKOŁA TWÓRCZYCH PRAKTYK"

W tym roku szkolnym po raz pierwszy grupa uczniów z klas 7 bierze udział w projekcie "Szkoła twórczych praktyk". Podczas zajęć etyki zapoznają się z szeregiem materiałów filmowych i wykonują kolejne zadania związane z filmem, do realizacji wybrali sobie ścieżkę projektową pod hasłem: "Moja wspólnota, moje miejsce". Najważniejszym zadaniem jakiego chcą się podjąć do końca projektu jest nagranie krótkiego filmu dotyczącego wybranego elementu wspólnoty z terenu Gminy Oborniki Śląskie, zbieranie pomysłów i przygotowania już trwają :) By wzmocnić Młodzież w tym zamiarze Centrum Edukacji Obywatelskiej, które jest organizatorem projektu zaproponowało Im wsparcie w postaci warsztatów filmowych, które w naszej szkole odbyły się 10 grudnia.Warsztat z tworzenia filmu dokumentalnego przeprowadziła doświadczona dokumentalistka i reżyserka Małgorzata Goliszewska, której jesteśmy bardzo wdzięczni za du

• WYJĄTKOWE SPOTKANIE

Dnia 08.12.2021r. odbyło się spotkanie z pracownikiem Hospicjum domowego Formuła dobra.
            Pani Ania przedstawiła nam, jak wygląda jej praca, czym się zajmuje oraz zachęciła nas do działania w wolontariacie i do dalszej współpracy z hospicjum. Atmosfera była bardzo przyjemna. Mogliśmy zadawać pytania. Wszystkim się bardzo podobało. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne
            zdjęcie.