• REKRUTACJA UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH

Szanowni Rodzice Przyszłych Uczniów Klas I

Informujemy, że od 1 do 15 kwietnia 2022 roku trwać będzie rekrutacja uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023.

Wszystkich Rodziców, którzy chcą aby ich dziecko chodziło do naszej szkoły prosimy o wypełnienie karty zapisu do szkoły (karta jest do pobrania w linku poniżej). Wypełniony dokument można składać osobiście w sekretariacie szkoły lub przesłać na adres e-mail szkoły: sp3obornikisl@wp.pl.

• SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

W dniu 13.04.2022 o godz.8.00 w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny uczniów klas trzecich w celu wyłonienia reprezentanta na konkurs powiatowy. Do konkursu przystąpiło siedmioro uczniów z klasy 3a i 3c. Dyktando ortograficzne trwało 30 minut. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac wyłoniła ucznia z najmniejszą ilością popełnionych błędów.

• "KOLOROWA PISANKA"

W dniu 11.04.2022 został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejsze wydmuszki.
            Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy za udział i samodzielne przygotowanie wydmuszek.

Grażyna Drzewiecka-Olszewska i Joanna Marcinkowska.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu pt:

• ŚWIAT TEATRU

„Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator”.

Ralph Waldo Emerson

Uczniowie klasy 4c z SP nr 3 w Obornikach Śl. zapraszają do teatru kukiełkowego. Mali twórcy sami przygotowali krótkie teatrzyki: napisali scenariusze, wymyślili i wykonali kukiełki, odegrali scenki. Może z naszych uzdolnionych amatorów wyrosną kiedyś prawdziwi artyści.

• "Z POLSZCZYZNĄ ZA PAN BRAT"

„Język polski jest piękny,
            ponieważ szeleści jak jesienne liście,
            skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr,
            ale i tak rozgrzewa nas , niczym lato…”

Karolina Błażejczyk

W dniu 07 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się III powiatowy konkurs polonistyczny „Z polszczyzną za pan brat”. W potyczkach językowych reprezentowała nas uczennica klasy 7c, Marta Lewandowska, która zajęła zaszczytne II miejsce, ex aequo z uczennicą z Pęgowa.

• POMAGAMY!

Dziękujemy! Wspólnymi siłami z innymi placówkami, obiema parafiami naszej miejscowości oraz lokalnymi firmami we wszystkich dotychczasowych akcjach dla Ingusi udało się zebrać na konto Stowarzyszenia Rozwoju Pęgowa 42.738 zł

Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat Jednej osobie.

• OGŁOSZENIE - реклама

Dzień dobry,

w czwartek 14.04.2022r. w godzinach od 15 do 17 w Szkole Podstawowej nr 3 odbędzie się spotkanie dla wszystkich Pań z Ukrainy. Zapraszamy, czekają niespodzianki, podarunki przygotowane przez nasze mamy i naszych pracowników.

Доброго дня,

у четвер, 14 квітня 2022 р з 15:00 до 17:00 у школи No3 відбудеться зустріч для всіх жінок з України. Запрошуємо, будуть сюрпризи, подарунки, які підготували наші мами та працівники.

• MISTRZ RACHUNKU

W dniu 7 kwietnia 2022 r w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie odbył się X Powiatowy Konkurs Matematyczny "Mistrz Rachunku 2022". Naszą szkołę wśród klas trzecich reprezentował Aleksander Kacprzak z klasy IIIc, który zajął V miejsce, na dwudziestu uczestników.

Gratulujemy!!!!

• POTRZEBNA POMOC

Drodzy Rodzice! Nauczyciele! Kochani Uczniowie!

Z całego serca prosimy Was o zaangażowanie i wsparcie podczas kiermaszu dla naszej mieszkanki Ingusi Szymoniak. Wiemy, że zawsze możemy na Państwa liczyć. W związku z tym bardzo, bardzo prosimy wszystkich, którym nie jest obojętny los Ingi, o upieczenie ciast, babeczek, ciasteczek lub innych pyszności na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się 9 kwietnia przy Urzędzie Gminy. Wszystkie smakołyki i rękodzieło prosimy przynieść na godzinę 11 na nasze stoisko przy Urzędzie. A w godzinach od 12 do 17 zapraszamy całe rodziny do udziału w Jarmarku. Dobro wraca, a jeden dobry uczynek może zmienić wszystko.
            Z góry dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. Czekamy na Was w najbliższą sobotę.

• MISTRZ RACHUNKU

Aleksander Kacprzak matematycznym numerem 1. Uczeń 3 c będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie powiatowym.

80 matematycznych zadań do rozwiązania w 20 minut – przed takim wyzwaniem stanęli uczniowie trzech klas trzecich naszej szkoły. Osiem osób – najlepsi z najlepszych spośród swoich klasowych kolegów – 29  marca wzięło udział w kolejnej edycji konkursu „Mistrz rachunku”.

• DZIEŃ MUFINKI

Pierwszy Dzień Mufinki w SP 3 w Obornikach Śląskich za nami, oj dużo się działo!

Dzień Mufinki był dla na pretekstem do poznania chemii od kuchni…

Zaczęło się kilka dni temu, kiedy to na korytarzach szkoły pojawiły się kolorowe plakaty opisujące wiele procesów chemicznych i fizycznych przebiegających podczas przygotowywania i pieczenia mufinek, babeczek, ciasteczek.

• SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

Dnia 15 marca 2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Sprawnie liczę” dla uczniów klas czwartych. W czasie 30 minut uczniowie mieli do rozwiązania 60 zadań rachunkowych. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą sprawnością rachunkową, a najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce- Mikołaj Niwisiewicz z kl.4b, II miejsce – Łucja Pawłowicz z kl.4a, III miejsce – Szymon Polański z kl.4b, IV miejsce – Kalina Madej z kl.4c, V miejsce – Zofia Pięt z kl.4c