• NOWA RÓŻOWA SKRZYNECZKA

Drogie dziewczyny

Miło nam poinformować, że w naszej szkole od 14.06.2022 r. pojawiła się kolejna „Różowa skrzyneczka” wypełniona środkami higieny osobistej dla dziewcząt, które w naszej szkole czują dyskomfort podczas miesiączki i mają potrzebę skorzystania ze środków higienicznych (podpasek, tamponów, wkładek higienicznych.)

• WYCIECZKA KLAS 6

Naprawdę warto odwiedzić te miejsca.

Jędrzej 6b

07.06 około godziny 8 wyruszyliśmy na wycieczkę ( 6a i 6b). O 10.00 byliśmy już na miejscu. Mieliśmy zapewnione liczne, wspanałe atrakcje m.in.: warsztaty opowiadające o nietoperzach, wejście na wieżę, zwiedzanie tamy. Byliśmy także na lodach i  zamku. Niestety pogoda niezby nam dopisała, jednak pomimo tego każdy świetnie się bawił. Było wspaniale!

• DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Dnia 1 czerwca na świetlicy szkolnej został zorganizowany Dzień Dziecka. Impreza odbyła się na podwórku szkolnym. Dzieci mogły posłuchać muzyki, pobawić się na placu zabaw, budować zamki i fosy z piasku oraz uczestniczyć w zabawach i grach sportowych. Puszczały także bańki mydlane, które wiatr unosił w powietrzu tworząc chmurę kolorowych bombek.

• ŻYCZENIA

Wszystkim Dzieciom w dniu ich święta

życzymy radosnego dzieciństwa,

kochającej rodziny

i wielu wspaniałych przyjaciół.

Sukcesów w szkole

oraz rozwoju pasji i talentów.

Niech każdy dzień będzie dla Was

piękną przygodą.

Dyrekcja i Nauczyciele

• O CZYM SZUMIĄ WIERZBY?

Sprawozdanie z zajęć interdyscyplinarnych pt. ,,O CZYM SZUMIĄ WIERZBY”

Dzisiaj, tj. 31.05 2022 roku klasa 1b brała udział w zajęciach interdyscyplinarnych organizowanych w Bibliotece miejskiej w Obornikach Śl.

Zajęcia składały się z kilku części. Na początku panie prowadzące zajęcia omawiały drzewa liściaste i iglaste z zaznaczeniem ich cech charakterystycznych. Następnie dzieci musiały dopasować z pośród zgromadzonych materiałów liście i  owoce do konkretnego drzewa. Trzecia część to ćwiczenia polisensoryczne – każde dziecko musiało przejść boso lub w skarpetkach po kamyczkach, szyszkach, piasku zgromadzonych w pojemnikach. Wszystkie dzieci poradziły sobie z tym zadaniem, choć łatwo nie było. Za to było dużo śmiechu, pisku i okrzyków radości. W dalszej kolejności dzieci tworzyły w otrzymanych słoiczkach kompozycje ze zgromadzonych materiałów : grysu, szyszek, ziemi, mchu, gałąz

• WARTO POMAGAĆ

Ingusia Szymoniak jedzie na operację. Nasz cel został osiągnięty. Akcja charytatywna na rzecz Ingi zakończyła się sukcesem. W dniu 01.06.2022 roku odbędzie się operacja w Warszawie. Trzymamy kciuki za Ingę i dziękujemy wszystkim darczyńcom. Nasz wspólny cel został osiągnięty. Dziękujemy!

Szkolne koło Wolontariatu

• ŚWIĘTO SZKOŁY

„Mamy wiele talentów, którymi możemy, powinniśmy, a wręcz musimy się dzielić” - te słowa Jana Pawła II towarzyszyły całej naszej szkolnej społeczności podczas świętowania Dnia Patrona.

20 maja 2022 roku to był niezwykły, pełen wrażeń dzień, którego centralnym punktem była uroczysta Gala Talentów. Tego dnia młodsi i starsi artyści odważnie prezentowali układy taneczne, muzyczne, sportowe oraz recytatorskie, pięknie przeplatane występem chóru szkolnego pod dyrygenturą p. Joanny Marcinkowskiej. Mogliśmy wysłuchać wokalu, utworu na gitarze, aranżacji muzycznej na flecie i keyboardzie, recytacji wiersza. Podziwialiśmy spektakularny występ mażoretek, które trenuje p. Adrianna Kraska. Nasze uczennice z grupy baletowej widowiskowo interpretowały współczesne utwory muzyczne w tańcu artystycznym.

• XI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI CZERNIAKA

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

• WIELKI SUKCES SAMUELA I ARTURA!

W dniu 17 maja 2022 roku w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego odbyła się Gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązak. Spośród 60 649 uczniów zostało wyłonionych 388 laureatów, którzy odebrali medale i listy gratulacyjne z rąk Marcina Krzyżanowskiego Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka. Nasi uczniowie klasy 8b - Samuel Clayton i Artur Ptaszkowski znaleźli się w gronie najlepszych z najlepszych i zdobyli zaszczytny tytuł Laureata Konkursu Zdolny Ślązak z języka angielskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• WARSZTATY W ODRA CENTRUM WE WROCŁAWIU

Jakie woda ma znaczenie w życiu człowieka? Dlaczego flamingi są różowe, a te we wrocławskim ZOO trochę blade? Dlaczego spłuczka powinna mieć dwa przyciski? Jak wyglądają „wodne smoki”? Jak nazywa się czapla mieszkająca przy Moście Grunwaldzkim we Wrocławiu?

Na te i wiele innych jeszcze pytań otrzymaliśmy odpowiedzi podczas naszej wycieczki do ODRA Centrum we Wrocławiu. Barka zacumowana przy brzegu Odry, z wyglądu niepozorna, w środku kryje wiele skarbów dotyczących wody. My wybraliśmy się tam w ramach projektu „Nowoczesna edukacja” wraz z uczniami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śl. Nasi uczniowie klas 6a, 6b i 4a podzieleni na grupy podjęli dwa wyzwania: spotkanie oko w oko (raczej oko-mikroskop) z wodnymi smokami czyli artemiami oraz oczyszczenie ze śmieci brzegu Oławy, która jest dopływem Odry.