• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

24 marca 2021 r. odbyło się posiedzenie komisji Szkolnego Konkursu Plastycznego „Oborniki Śląskie w ulubionej porze roku”.
            Na konkurs wpłynęło 50 prac wykonanych różną techniką. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włożyli dużo serca i czasu w przygotowanie prac.
            Komisja w składzie:
            Grażyna Drzewiecka-Olszewska, Jolanta Szkolna, Barbara Pałka i Małgorzata Zachar przyznała następujące miejsca:

• WARSZTATY W KLASIE 2B

Klasa 2b wzięła udział w warsztatowych inspiracjach dzieci pt. „Weź ze sobą dobrą myśl - Działamy z wyobraźnią".
            Warsztaty były prowadzone przez szkolnego pedagoga i psychologa - Panie Katarzynę Wawrzyniak i Wiolettę Szymczak - Domino.
            Podczas tych zajęć uczniowie mogli wykazać się talentem plastycznym, i udowodnić sobie wzajemnie, że tworzą zgrany zespół.

• NASI STYPENDYŚCI

W tym roku szkolnym stypendystami Burmistrza Obornik Śląskich zostali:

Jadwiga Gan,
            Julia Kurpiewska,
            Michalina Wdowiak,
            Hanna Żuk,
            Jan Długosz,
            Piotr Furman,
            Mikołaj Nowowiejski,
            Michał Ptaszkowski.

Zostali oni wyróżnieni za szczególne osiągnięcia naukowe, spotowe, społeczne i wzorową postawę uczniowską.

• NAUKA ZDALNA - nowe zmiany obowiązujące w dn. 22.03. - 11.04.2021 r.

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła organizuje opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców. Bardzo proszę o przesłanie do szkoły na e-dzienniku takiej informacji do niedzieli 21 marca 2021 r., a w poniedziałek 22 marca dostarczenie wniosku do szkoły.

• NOC SÓW

Dnia 5 marca 2021 r. w naszej szkole, już po raz szósty, miało miejsce niezwykłe wydarzenie edukacyjne - „Noc Sów”, pod patronatem Fundacji Ptaki Polskie.Uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią Anetą Grucelą, Panią Ewą Lenartowicz oraz Panią Dyrektor Martą Michalkiewicz.Organizatorem spotkania była Pani Marta Musiała, która na co dzień uczy w naszej szkole biologii i chemii.Na początku pani Marta zapoznała uczestników z zakresem działań Stowarzyszenia „Ptaki Polskie” i ideą Nocy Sów. Odkryła przed uczestnikami świat sów, wskazała poszczególne gatunki, środowisko życia i ciekawostki związane z tymi ptakami. Uczniowie dowiedzieli się, że marzec to szczególny okres w życiu tych ptaków. Koniec zimy to najbardziej aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Rozpoczynają swój okres godowy – i pohukują tak, że włos jeży się na głowie – albo pióra oczy

• REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH

Szanowni Rodzice Przyszłych Uczniów Klas I

Informujemy, że od 8 do 31 marca 2021 r. trwać będzie rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022.

Wszystkich Rodziców, którzy chcą aby ich dziecko chodziło do naszej szkoły prosimy o wypełnienie karty zapisu do szkoły. Karta jest do pobrania w linku poniżej. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wypełnioną Kartę proszę przesłać na adres e-mail szkoły: sp3obornikisl@wp.pl. Kartę możecie także zeskanować lub sfotografować.

• ZAPROSZENIE DO KONKURSU EKOLOGICZNEGO

Drodzy uczniowie, wraz z uczestnikami Klubu Młodego Odkrywcy - Universe w ramach, którego realizujemy projekt Eco-Szkoła, w najbliższym czasie zaprosimy Was do udziału w 10 różnorodnych akcjach.
            Mamy nadzieję, że będzie to okazja do przemyślenia postaw proekologicznych, satysfakcja i dobra zabawa

Wyzwanie pierwsze godne jest miana Pogromcy zmian klimatu, który realizujemy w formie konkursu - jesteś zainteresowany? Działaj!

• ZAPROSZENIE DO SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Zapraszamy do udziału
            w Szkolnym Konkursie Plastycznym
            „Oborniki Śląskie w ulubionej porze roku.”

Cele konkursu:
            - upowszechnienie wiedzy związanej z Obornikami Śląskimi,
            - rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją,
            - rozwijanie i promowanie talentów plastycznych,
            - kształtowanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci,
            - kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły,
            - kształcenie umiejętności posługiwania się różnymi technikami artystycznymi,
            - motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy i umiejętności,
            - rozwijanie zdolności manualnych.

• SANECZKOWE SZALEŃSTWO

Dnia 16 lutego 2021 r. moja klasa 3b z panią wychowawczynią Małgosią Wolską wybrała się na sanki na  „Grzybek” w Obornikach Śląskich. Opiekowała się też nami babcia Marysi.

Była piękna pogoda, dużo śniegu. Czuliśmy się, jak byśmy wyjechali na zimowisko w góry. Każdy z uczniów przyniósł sanki, ślizgi i jabłuszka oraz inne pojazdy. Byliśmy ubrani stosownie do pogody, bo było zimno. Cała klasa świetnie się bawiła w tym dniu. Tylko moja koleżanka Jula, nie mogła z nami zjeżdżać, bo miała rękę w gipsie, ale również miło spędziła czas. Każdy otrzymał ocenę za swój zjazd. Mi udało się pojechać najdalej ze wszystkich, a moja koleżanka Emilka zajęła drugie miejsce.