• PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

6 listopada 2020 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów na Uczniów. W tym wyjątkowym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne związane z Covid-19, w wydarzeniu nie mogli uczestniczyć Rodzice uczniów, ani inni goście, ale myślami na pewno byli przy nas. Uroczystość odbyła się w kameralnym gronie uczniów, wychowawczyń, Pani Dyrektor naszej szkoły Marty Michalkiewicz oraz Pana Łukasza Polaka, który godnie reprezentował poczet sztandarowy.

• ZAKRĘCENI

Drodzy zbieracze plastikowych nakrętek informujemy, że przynoszone przez Was do szkoły nakrętki, zostały przekazane do przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 1, skąd trafiły do Kacpra Włodarczyka. Kacper to wcześniak, który walczył o życie. Wiele przeszedł, do dzisiaj zmaga się z różnymi trudnościami zdrowotnymi i potrzebuje ciągłej rehabilitacji. Codziennie walczy, aby normalnie funkcjonować.

• KONDOLENCJE

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

dr n. wet. Jarosława Cierpisza

naszego eksperta w projektach "Trzymaj formę", który z wielką pasją dzielił się z nami wiedzą na temat zdrowego i aktywnego stylu życia, przygotowując prelekcje dla naszych uczniów.

Pan Jarosław Cierpisz pozostanie w naszej pamięci jako ciepły i życzliwy człowiek, niezwykły naukowiec i baczny obserwator otaczającego nas świata.

• WSPOMINAMY

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.

Trwają dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy naszych bliskich, jak i tych mniej znanych. Wśród nich można znaleźć ludzi, którzy zapisali się w historii naszego regionu.

W tym roku szkolne koło wolontariatu chciałoby wspomnieć kilku nauczycieli i  pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3  im. Jana Pawła II w Obornikach Śląskich. W czasie trwającej pandemii, możemy ich wspominać, oglądając zdjęcia z kroniki szkolnej, udostępnione na stronie placówki. Pamięć o zmarłych jest wyrazem naszego szacunku dla ich życia i dokonań.

• Zbiórka dla Hospicjum

06 listopada pani Agnieszka Agaciak zawiozła mokre chusteczki do Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra we Wrocławiu, kończąc tym samym akcję szkolnego wolontariatu. We wrześniu i październiku wolontariuszki zachęcały społeczność szkolną do pomocy dzieciom z hospicjum. Były to: Hania Agaciak, Jagoda Ramiączek, Aleksandra Brańska, Hania Żuk, Patrycja Fryziel, Tosia Stadtmuller, Patrycja Cerkowniak, Julia Popławska, Cecylia Stadtmuller. Dzięki zaangażowaniu ich i wszystkich, którzy przyłączyli się do akcji, udało się zebrać karton chusteczek.

• O NAUCZANIU ZDALNYM

Informuję, że od poniedziałku - 26.10.2020 r. do 08.11.2020 r. w szkołach podstawowych w klasach IV - VIII nauka odbywać się będzie zdalnie.

Szczegóły dotyczące nauczania zdalnego w naszej szkole przekażą wychowawcy poprzez e-dziennik.

• TAJEMICE LASU

W czwartek 08.10.2020r uczniowie klasy IVb ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach Śl. wraz z nauczycielem przyrody Panią Urszulą Mielniczuk i Panią Marleną wybrali się na prawdziwą lekcję przyrody do lasu. Tematem lekcji było odkrycie tajemnic lasu. Lekcję prowadziła Pani Klaudia Kolano specjalista od lasu w Nadleśnictwie Oborniki Śl. Był piękny, słoneczny jesienny dzień. Liście drzew zmieniały już barwy i w słońcu mieniły się kolorami tęczy. Las to miejsce, gdzie można pooddychać świeżym powietrzem i miło spędzić czas. Obserwowaliśmy przyrodę, słuchając i dotykając jej. Pani Leśnik opowiedziała nam ciekawostki o szkodnikach lasu, a mianowicie o korniku drukarzu, który atakuje najczęściej drzewa iglaste w naszych lasach. Dowiedzieliśmy się o pułapkach feromonowych, które zastawia się w lesie na różnego rodzaju szkodniki - owady. Wiemy też, że dzięcioł jest lekarzem chorych drze

• SPOTKANIE PIERWSZOKLASISTÓW Z POLICJANTAMI I „MRÓWKĄ”

16 października 2020 r. w ramach kampanii społecznej „Bezpieczne Dziecko na Polskich Drogach” na spotkanie z uczniami klas pierwszych przyjechali policjanci z obornickiego komisariatu. Najważniejszym celem tego spotkania było przypomnienie pierwszoklasistom zasad bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, wyrobienie nawyku prawidłowego zachowania się na ulicy oraz uświadomienie, jak ważne jest noszenie odblasków przez dzieci zamieszczonych w miejscach widocznych dla kierowców, np. na tornistrze czy na rękawie kurtki. Naszą szkołę odwiedziła również "maskotka" - Mrówka. Dzięki współpracy z panem Waldemarem Szostakiem z PSB – Mrówka w Obornikach Śląskich, uczniowie klas pierwszych otrzymali kamizelki odblaskowe oraz inne gadżety z logo Mrówki. Uczniowie zostali również poczęstowani słodyczami. Wspólnie z panami policjantami i Mrówką w otrzymanych kamizelkach odblaskowych udaliśmy

• TYDZIEŃ dla JANA PAWŁA II

W minionym tygodniu obchodziliśmy dwa dni dedykowane św. Janowi Pawłowi II. Pierwszy z nich to Dzień Papieski. W tym roku obchodzony 11 października 2020 r. pod hasłem Totus Tous – Cały Twój. Drugie święto do 41 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

Z tej okazji na lekcjach religii, zajęć z wychowawcami wspominaliśmy osobę Naszego Patrona – przypomnieliśmy sobie najważniejsze daty z Jego życia, mówiliśmy o wartościach jakie Nam przekazał, a pod tablicą Patrona złożyliśmy kwiaty.

• PROJEKT UNIJNY - TAJEMNICE LASU

8 października 2020 r. klasa 4b na zaproszenie OOK będzie uczestniczyć w projekcie unijnym pt. „Tajemnice lasu”.

Zajęcia te prowadzić będzie Pani Klaudia Kolano – specjalista ds. Gospodarki Leśnej i Rolnej.

Wszyscy uczestniczy projektu nie mogą się już doczekać, aby odkryć, co skrywa las.
            Życzymy im powodzenia.