W piątek 7 października klasy 3a i 3b obchodziły dzień Tabliczki Mnożenia i Dzień Łosia, którego inicjatorem była Fundacja Dziedzictwa Przyrodniczego, działająca na rzecz objęcia ochroną polskich łosi. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o tym zwierzęciu oglądając film. Wszyscy wykonali wspólna pracę plastyczną, nie zabrakło również ,,akcentów łosiowych” w ubiorze dzieci.
DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA I DZIEŃ ŁOSIA
- 25
ProTalentArt zaprasza
SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZEM – ROBERTEM PINE
W związku z realizacją innowacji pedagogicznej CLiL (Content and Language Integrated Learning) polegającą na uczeniu się języka angielskiego przy okazji różnych przedmiotów, w tym fizyki, chemii czy edb w poniedziałek 3 października gościliśmy na naszych lekcjach wolontariusza z Chicago Roberta M. Pine (Pieńczykowskiego)
Robert Pine jest prezesem towarzystwa WIESCO, współpracuje z Fundacją Nida, realizującą w Polsce program English Teaching i od lat odwiedza placówki edukacyjne w celu ćwiczenia słuchania i mówienia, i aktywnego używania języka angielskiego.
Dla naszego gościa to był naprawdę intensywny dzień, ponieważ po raz pierwszy jednego dnia odwiedził, aż 3 szkoły w Obornikach Śląskich
Na jednym ze spotkań uczennice postanowiły zadać mu kilka pytań i zapisać odpowiedzi:
U: Are you good at geography?
R: Yes, I’m really good at geography. I like it so much.
U: What do you think about people in Poland?
R: There are really nice people. I traveled very much and I think that People in poland are very welcome. I like comming back here!
U: What do you think about our klass and School?
R: It was very very fun to be here!
U: Do you know who is Robert Lewandowski?
R: Yes , he is a football player.
U: Why do you like comming to Poland?
R: For first I really like travelling. And I really like visiting new places in Poland.
Szanowny Panie Robercie, dziękujemy bardzo za wszystkie rozmowy, ciekawostki, quizy, które zaciekawiły uczniów i pewnością zaprocentują zwiększeniem się Ich zaangażowania w naukę języka angielskiego i ciekawości dla świata.
Anna Pukacz Górnikowska
1
EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju w naszej szkole, sporo się wydarzyło.
Odbyła się akcja „Swap”. Polegała ona na tym, że uczniowie naszej szkoły mogli przynieść swoją rzecz, której już nie potrzebowali, aby wymienić ją z inną osobą na coś, co jest im potrzebne.
Akcja trwała od 23 września do 30 września, na każdej długiej przerwie. Grupa etyczna wraz z Panią Pukacz- Górnikowską zachęcali do wymian w holu szkoły. Do akcji włączyły się dzieci z każdego przedziału klas. Celem wydarzenia było zachęcenie uczniów naszej szkoły do przemyślenia, ile niepotrzebnych im już rzeczy mają w domu, a którym mogą dać drugie życie.
Oprócz wymian w ciągu całego tygodnia mieliśmy okazję, żeby rozmawiać o naszych postawach i nawykach konsumenckich. Jednym z pozytywnych przykładów jest kupowanie produktów lokalnych, dlatego przyjemnie nam było, gdy w środku tygodnia świętowaliśmy dzień jabłka.
Innym przykładem kształtowania postaw konsumenckich jest recykling i powtórne wykorzystanie materiałów, co kreatywnie wykorzystali uczniowie klasy 2b tworząc podczas zajęć z wychowawczynią Panią Zdzisławą Zając, wymyślne zabawki. Gratulujemy i zazdrościmy im pomysłów!
Na zakończenie akcji zachęcaliśmy uczniów naszej szkoły do skosztowania potraw wegetariańskich, bo mamy świadomość, że również zmiana nawyków w tym obszarze może być korzystna dla środowiska, zdrowia i przyczynić się do redukcji głodu na całym świecie.
Wydarzenia z Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju przebiegły pomyślnie, udało nam się zachęcić różne osoby do wymian, dzięki czemu ich rzeczy zyskały drugie życie. Ze względu na pozytywny odbiór „Swap-u” w przyszłości planujemy zorganizować podobne akcje, a ponieważ największym powodzeniem cieszyła się wymiana książek, planujemy zorganizować skrzynkę, gdzie na stałe będzie można wymieniać i zostawiać książki.
Jako organizatorzy dzięki tej akcji nauczyliśmy się, że każdej rzeczy możemy dać drugie życie, a jako zespół czujemy, ze nasze więzi się zacieśniły i mamy ochotę działać dalej.
Grupa etyczna,
Uwaga! Jeśli podczas kolejnych akcji chcesz działać z nami zapraszamy na zajęcia w piątki na 7 i 8 lekcji w sali numer 10.
27
POGADANKA O HIGIENIE
Dnia 30 września w klasach 1 odbyło się spotkanie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.
Wspólnie z uczniami Pani rozmawiała na temat higieny. Były zadania do wykonania oraz zagadki. Uczniowie klas 1 znakomicie poradzili sobie z zadaniami i wiedzą na temat higieny.
Opr. A. Grucela
2
DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Dnia 30 września obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Dzień Chłopaka. Jak tradycja nakazuje zadbaliśmy tego dnia o dobrte nastroje naszych małych mężczyzn. Obchody zaczęliśmy od złożenia im serdecznych życzeń, a następnie poczęstowałyśmy chłopców lizakami w kształcie smoczków, które chłopcy z Ukrainy nazwali "cacka". Potem wszyscy przystąpili do zabaw, którym towarzyszyły rozmaite emocje i duże zaangażowanie.
nauczyciele świetlicy
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASACH 3
Dzisiaj klasa 3a świętowała Dzień Chłopaka. Chłopcy otrzymali od dziewczynek upominki. Było dużo radości i uśmiechu na twarzy. Po słodkim poczęstunku był czas na granie w gry planszowe, które dzieci same przyniosły z domu do szkoły. Uczniowie zakończyli świętowanie na boisku szkolnym grając wspólnie w piłkę.
Wychowawczyni Marlena Krupa
Klasa 3b bardzo aktywnie spędziła w tym roku Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczyły chłopcom upominki i zaśpiewały „Sto lat”.
Tego dnia również rozstrzygnęliśmy klasowy konkurs literacki. Uczniowie prezentowali swoje wiersze, nad którymi pracowali przez kilka dni. Najwięcej radości, jak sami mówili, sprawiło im podawanie autorów wierszy Później odbyło się głosowanie, w wyniku którego:
I miejsce zdobyła Lena Buczek
II miejsce zajęli Anna Yaremchuk i Alan Ciejek
III miejsce zajął Mateusz Misiak
Serdecznie gratuluję wszystkim młodym poetom
Wiersze są naprawdę wspaniałe i niedługo zamieścimy je na stronie szkoły.
Następnie chłopcy malowali portrety dziewczynek, a dziewczynki chłopców było dużo śmiechu…
Dzień zakończyliśmy na świeżym powietrzu, grając i bawiąc się na szkolnym boisku i placu zabaw
Jeszcze raz dla wszystkich Chłopców - STO LAT!
Wychowawczyni Jolanta Krzyżyk
39
SPRZĄTANIE ŚWIATA
W związku z 29 Akcją Sprzątania Świata, która odbyła się w ubiegły weekend, dzieci klas 1-3 realizowały tematy dotyczące przyrody. Rozmawialiśmy o krajobrazach Polski, o recyklingu i dbaniu o środowisko. Na podsumowanie tej akcji dzieci wykonywały plakaty oraz prace plastyczne dotyczące troski o środowisko.
"SPRZATANIE ŚWIATA W 2b"
Klasa 2b akcję ,, Sprzątanie Świata” odbyła w niecodzienny sposób. Uczniowie wykonywali zabawki z odpadów wtórnych. Dzieci przyniosły do klasy dużo niepotrzebnych rzeczy. Znalazły się butelki, pudełka, skarpety, gazety, guziki itp. Ze zgromadzonych odpadów wykonywały zabawki. Było dużo śmiechu, radości i pozytywnej energii. Wykonały śliczne zabawki: roboty, samochody, przytulanki, szachownice. Były bardzo zadowolone i dumne z efektów swojej pracy.
Sporządziła Zdzisława Zając
25
WYCIECZKA DO KRUCZYNY
Dnia 26.09.2022 dzieci klas I i III pojechały na wycieczkę do Kruczyny. Gospodarstwo to, zachęca do spacerów po lesie i obcowania z przyrodą. Pobyt w tym miejscu dla dzieci urozmaicony był kontaktem ze zwierzętami (konie, owce, kozy) oraz warsztatami z rękodzieła. Dzieci same malowały torby, które otrzymały do domu i były wspaniałą pamiątką tego dnia.
oprac. Ewa F.
43
SPOTKANIE Z PANEM TABLETEM
Uczniowie klas 1-3 rozpoczęły kolejny cykl warsztatów multimedialnych "Nowoczesna edukacja z Panem Tabletem". Dzieci, podczas bardzo ciekawych zajęć, realizowały tematy: "Tworzymy rezerwat przyrody" i "Ułamek, to nie takie trudne".
5
OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „ZABAWA W SPOKOJNY UMYSŁ”
Plakat_Zabawa_w_spokojny_umysl-1.pdf
Witam w drugim tygodniu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa w spokojny umysł”. Już wiemy, że oddech to niezwykle ważne narzędzie w pracy nad uważnością. Żyjąc w XXI wieku wydaje nam się (a dzieci są o tym przekonane), że nasze funkcjonowanie bez drogich gadżetów byłoby niemożliwe. Co więcej, wykorzystujemy je codziennie
do wykonywania tak wielu czynności, jak gotowanie, sprzątanie płacenie rachunków, spędzanie czasu wolnego, odstresowanie. Pewnie nasze życie stało się prostsze i oszczędzamy czas, ale czy na pewno?Tymczasem oddech, do odkrycia którego Was zachęcamy:
- jest zawsze z nami
- nie musimy podłączać go do ładowarki
- dostarcza nam cennych informacji o stanie naszego ciała i naszych emocjach
- pozwala nam w 100 % być tu i teraz
- aktywuje nasz układ parasympatyczny (używany do regulacji w sytuacjach stresowych) kojąc nasze ciało i umysł
Zgodnie z założeniami programu nasi trzecioklasiści otrzymali w tym tygodniu kolejne zadania oddechowe. Widać że uczniom sprawiają dużo radości i podchodzą do nich z zaangażowaniem i skupieniem, o czym możemy się przekonać odwiedzając szkolną galerię
Pamiętajcie, że oddech towarzyszy nam zawsze i wszędzie, więc róbcie z niego mądry użytek!
Pozdrawiamy!
Koordynatorki projektu
Katarzyna Wawrzyniak – pedagog
Wioletta Szymczak-Domino – psycholog23
DZIEŃ JABŁKA
Witajcie,
28.09 zarówno w Polsce jak i w naszej szkole obchodzimy Dzień Jabłka.
Jabłko to prawdopodobnie najpopularniejszy owoc na świecie. Był przysmakiem starożytnych Rzymian i Greków. W Polsce ślady jabłoni znaleziono w wykopaliskach Biskupina, rosły tam już ok. 1600 r. p.n.e.
Jabłko to źródło m.in. witamin C, B1, B2, B3 i wielu minerałów tj. potas, żelazo, cynk, krzem. Dzięki regularnemu spożywaniu tych owoców wspieramy nasz układ odpornościowy, obniżamy cholesterol, przyspieszamy proces trawienia, poprawiamy urodę i odżywiamy mózg.
A o tym jak przepysznie smakują chyba nikogo nie musimy przekonywać. I właśnie dlatego postanowiliśmy obdarować naszych uczniów zdrowymi prezentami w postaci soczystych jabłek z trzebnickich sadów.
A jeśli chcecie zobaczyć, jak zajadali się nimi zarówno duzi jak i mali, zapraszamy do galerii.
Katarzyna Wawrzyniak - pedagog
Wioletta Szymczak-Domino - psycholog15
XVII OLIMPIADA INFORMATYCZNA JUNIORÓW
Ruszają zawody XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów.
Terminarz:
- Zawody I stopnia: 26 września 2022 - 5 stycznia 2023r. W tej edycji, aby wziąć udział Rodzice dokonują rejestracji swojego dziecka na stronie: Link_do_rejestracji zawodów_OIJ
Test wiedzy informatycznej odbędzie się w drugiej połowie października 2022 roku w szkole ucznia pod nadzorem nauczyciela.
- Zawody II stopnia: 4 marca 2023r.
- Zawody III stopnia: 6-7 maja 2023r.
Szczegóły na plakacie i na stronie https://oij.edu.pl/
EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
W dniach 21.09-30.09.2022 w naszej szkole rozpocznie się akcja pod hasłem „Czas na działanie jest teraz!” w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju 2022 Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju 2022 - Ministerstwo Klimatu i Środowiska - Portal Gov.pl (www.gov.pl)
Podczas najbliższego tygodnia na terenie szkoły oraz w klasach podczas lekcji wychowawczych, przeprowadzone zostaną działania mające na celu budowanie świadomości uczniów na rzecz zrównoważonej konsumpcji i zero waste (cel 12, odpowiedzialna konsumpcja i produkcja).
Podczas długich przerw obiadowych w terminie od 23.09-30.09.2022 w godzinach (11:30,12:30) odbędzie się I SWAP party – czyli wymiana rzeczy używanych w dobrym stanie, których już nie potrzebujemy, a nadają się one do dalszego użytkowania (np. książki, zabawki, gry planszowe, kwiatki.) Zapraszam serdecznie do aktywnego udziału w akcji.
„Zmiana zaczyna się od działania”. Dlatego, działamy i zachęcamy do:
- zapoznania się z tematyką gazetki w holu szkoły: Cele Zrównoważonego Rozwoju;
- przygotowania w klasach na spotkaniu z wychowawcami plakatu pod hasłem: świadomy/a konsument/konsumentka;
- włączenia się w akcję wymiany róznych przedmiotów podczas SWAP-ów na holu szkoły codziennie na długich przerwach 11.30, 12.30;
- udziale w obchodach "dnia jabłka" w dniu 28.09 i promocji akcji #kilometrzero, #kupujlokalnie;
- udziału w promocji i degustacji potraw wegeteriańskich podczas długich przerw w dniu 30.09.2002.Zapraszamy!
opiekunki akcji
Agnieszka Agaciak
Anna Pukacz Górnikowska
(w razie pytań prosimy o kontakt)
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
15 września br. obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która dzięki małej kropce i nauczycielce plastyki zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.
Dzień kropki, to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy z nas ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy. Nasza szkoła również uczestniczyła w tym niezwykłym święcie talentów. W tym dniu w klasach i na szkolnych korytarzach królowały stroje w kropy, kropki i kropeczki. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Wysłuchały, jak zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Mówiły też o swoich pasjach i talentach. Idąc za przykładem małej Vashti, dzieci stworzyły niezwykłe prace plastyczne. Każda była inna, każda wyjątkowa i każda w kropki. Z prac uczniów powstała wystawa, która zdobi szkolne korytarze.
Opr. M. Zachar
4
"ZABAWA W SPOKOJNY UMYSŁ"
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ZABAWA W SPOKOJNY UMYSŁ”
W tym roku szkolnym klasy 3 a i 3 b przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa w spokojny umysł”."Oddychanie jest sposobem na zaprzyjaźnienie się z możliwościami naszego serca i umysłu." dr John Kabat-Zinn
Każdy z nas ma w swoim życiu momenty, gdy nie radzi sobie ze stresem i nieprzyjemnymi emocjami. Jest to naturalne zarówno dla nas - dorosłych, jak i dzieci. Stres (czy nam się to podoba, czy też nie) jest nam potrzebny. W trudnych, zaskakujących sytuacjach potrafi nam uratować życie (spotkanie z groźnym zwierzęciem, ucieczka przed nadjeżdżającym samochodem, itp.). Niestety bardzo często stres może także powodować w nas nieadekwatne reakcje i zachowania, które nie są pomocne we właściwym funkcjonowaniu. Instynktownie wiemy, że oddech może mieć dobroczynny wpływ w takich sytuacjach. Pewnie nie raz stwierdzenie: "Spokojnie, weź głęboki oddech", pomogło wrócić nam do równowagi.
Oddech jest zawsze z nami, jest bezpłatnym narzędziem, które mamy pod ręką. Jest to najprostszy sposób na praktykowanie uważności i dostarczenie tlenu do naszego mózgu. Kilkuminutowe skupienie się na oddechu to wcale nie jest chwila bezmyślności (gdy działamy na autopilocie, czasami zachowujemy się nie tak, jak chcemy, atakujemy innych, podnosimy głos, mówimy rzeczy, których potem żałujemy). To raczej zrobienie pauzy (czasami tylko na kilkanaście sekund) i podjęcie świadomej decyzji, jak chcemy się zachować. Tego właśnie warto nauczyć dzieci już od najmłodszych lat.
Oddychać możemy wszędzie i o każdej porze. Wystarczy usiąść, można zamknąć oczy i skupić się na liczeniu oddechów. Niby proste, a jednak... Wielu z nas oddycha zbyt szybko i zbyt płytko. Wykorzystujemy tylko górną część płuc. Warto starać się, aby oddech był świadomy i głęboki, a tego trzeba się nauczyć.
I właśnie dlatego ROZPOCZYNAMY NASZ PROJEKT!
Jak każdy trening, przygoda z mindfulness wymaga systematyczności i cierpliwości. Nasi trzecioklasiści co tydzień będą spotykać się z pedagogiem i psychologiem, aby trenować nowe ćwiczenia. Następnie pod okiem wychowawczyń nasi milusińscy będą trenować poznane ćwiczenia. Oczywiście mogą to również robić w domu z Państwem do czego zachęcamy. Specjaliści z całego świata, udowodnili w swoich badaniach, że trening uważności stosowany codziennie przez 3-10 minut wpływa na:
- poprawę wyników w nauce,
- zmniejszenie o 25% agresji podczas zabaw,
- zwiększenie koncentracji uwagi,
- wzrost szybkości reakcji podczas podejmowania ważnych decyzji,
- rozwój relacji interpersonalnych,
- umiejętność radzenia sobie ze stresem (poziom kortyzolu znacząco się obniża),
- poprawę samopoczucia (długofalowo aż o 63%).
Mamy nadzieję, że nasza propozycja spotka się z przychylnością Państwa i uczniów. A nawet jeśli nie macie jeszcze 100-procentowej pewności, to może warto zaryzykować kilku minut dziennie, żeby się przekonać. Prawda?
Pozdrawiamy serdecznie i trzymamy kciuki!
Plakat_Zabawa_w_spokojny_umysl.pdf
Koordynatorki projektu:
Katarzyna Wawrzyniak – pedagog
Wioletta Szymczak – Domino – psycholog7
KONKURS "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" ROZSTRZYGNIĘTY!
Kochani Uczniowie!
Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie i udział w konkursie „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym roku otrzymałyśmy wiele prac, w których wykonanie włożyliście dużo serca, pracy i kreatywności. Jury miało nie lada wyzwanie…Po bardzo burzliwych debatach zostali wyłonieni laureaci konkursu, którzy otrzymali dyplomy i drobne upominki.
I miejsce zajęła ANNA LIPIECKA z klasy 3a
II miejsce zajęły EMILIA SAMÓL i NATALIA RUDNICKA z klasy 2b
III miejsce zajęła SONIA SZCZEPAŃSKA z klasy 1b
Choć nie wszyscy mogą zwyciężyć, to pamiętajcie, że bardzo ważna jest już sama odwaga w wystartowaniu w konkursie i możliwość zaprezentowania swoich talentów.
Wszystkim uczestnikom i laureatom DZIĘKUJEMY i GRATULUJEMY!
PS Prace konkursowe można obejrzeć w bibliotece szkolnej. Serdecznie ZAPRASZAMY!
Koordynatorki Projektu Bezpieczna Droga do Szkoły
Katarzyna Wawrzyniak – pedagog
Wioletta Szymczak – Domino – psycholog2
PROJEKT „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”
15.09.2022r. nasza szkoła po raz kolejny realizowała Projekt „Bezpieczna droga do szkoły”.
W tym dniu nasi najmłodsi Milusińscy spotkali się z Panem Policjantem oraz gościem specjalnym – Panem Mrówką.Celem projektu jest wspieranie bezpieczeństwa dzieci wszędzie tam, gdzie są one uczestnikami ruchu drogowego, natomiast kluczowym elementem akcji - popularyzacja wiedzy na temat konieczności noszenia elementów odblaskowych, które sprawiają, że każdy z nas jest lepiej widoczny na drodze. Wszystkie zasady w sposób profesjonalny wytłumaczył naszym pierwszakom Pan Dzielnicowy. Następnie do akcji wkroczył Pan Mrówka, który najpierw zadbał o aktywność dzieci, bawiąc się na szkolnym boisku, a następnie obdarował je prezentami – balonami, czapkami, odblaskami oraz słodkościami.
Na koniec dzieci poszły wraz z Paniami Wychowawczyniami, Panem Policjantem oraz Panem Mrówką na spacer, podczas którego musiały przejść test praktyczny nt bezpiecznego przechodzenia przez pasy. Zdały go śpiewająco!
W tym dniu również uczniowie klas drugich i trzecich pod okiem wychowawców zgłębiały wiedzę na temat znajomości znaków drogowych oraz poruszania się po drogach w terenie zabudowanym i poza nim.
Zapraszamy do szkolnej galerii, gdzie można zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
Koordynatorki projektu:
Katarzyna Wawrzyniak –pedagog
Wioletta Szymczak-Domino – psycholog47
KONKURS JĘZYKOWY
Drodzy Uczniowie, zapraszamy Was do wzięcia udziału w szkolnej zabawie!
Do końca września dostarcz nam przepis w języku polskim i angielskim/niemieckim/ukraińskim z przyporządkowanego kraju, a kto wie, może to Ty wygrasz kupon, który uratuje Cię od niespodziewanej kartkówki lub zapomnianego zadania domowego!
Do wygrania 4 kupony!
Zasady konkursu:
Dostarcz nam pracę w wybranej przez siebie formie do końca września. Oceniamy treść przepisu we wszystkich językach, pomysł realizacji oraz staranność wykonania.
klasy 4 - Grecja
klasy 5 - Węgry
klasy 6 - Włochy
klasy 7 - Francja
klasy 8 – Wielka Brytania
English teachers :)
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
15.09 klasy 3a i 3 b obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki tzw. Dzień kreatywności talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. W tym dniu każdy uczeń ubrany był w kropki które były namalowane, naszyte na ubraniach. Na zakończenie tego swieta dzieci wykonały piękne prace plastyczne, nie zabrakło również dużo gier i zabaw.
8
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie