• ŻYCZENIA WIELKANOCNE
          • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

          • Święta Wielkanocne niosą radość
            i wiarę w niemożliwe,

            więc życzymy wszystkim -
            Uczniom, Rodzicom,
            Nauczycielom i Pracownikom szkoły

            wiosennej RADOŚCI oraz wiary w NIEMOŻLIWE.

             

            Marta Michalkiewicz i Alicja Łukomska

             

          • CZAS NA ŻYCZENIA

          • Z okazji Świąt Wielkiej Nocy dzieci ze świetlicy szkolnej (tradycyjnie)  z życzeniami i z zajączkiem u Pań Dyrektor.

        • REKRUTACJA DO KLAS I
          • REKRUTACJA DO KLAS I

          • Szanowni Rodzice Przyszłych Uczniów Klas I

            Informujemy, że od 2 do 12 kwietnia 2024 roku trwać będzie rekrutacja uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025.

            Wszystkich Rodziców, którzy chcą, aby ich dziecko chodziło do naszej szkoły, prosimy o wypełnienie karty zapisu (karta jest do pobrania w linku poniżej). Wypełniony dokument można składać osobiście w sekretariacie szkoły lub przesłać na adres e-mail szkoły: sp3obornikisl@wp.pl.

            Obwód SP3:

            Wsie: Borkowice, Wilczyn

            Oborniki Śl. ulice: gen. Maczka, Aleksandra Fredry, Aleksandra Gierymskiego, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Czesława Miłosza, Cypriana Kamila Norwida, Energetyczna, Fryderyka Chopina, Henryka Brodatego, Henryka Pobożnego, Henryka Probusa, Henryka Sienkiewicza, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Paderewskiego, Jacka Malczewskiego, Jana Styki, Jarosława Dąbrowskiego, Józefa Chełmońskiego, Józefa Konrada Korzeniowskiego, Kornela Makuszyńskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Łąkowa, Mała, Na Przejściu, Piastów Śląskich, pl. Zwycięstwa, Polna, Powstańców Śląskich, Ptasia, Piotra Skargi, Słoneczna, Stanisława Moniuszki, Stanisława Staszica, Trzebnicka, Wincentego Witosa, Wisławy Szymborskiej, Wita Stwosza, Wojciecha Kossaka, Zapolskiej, Zbigniewa Herberta.

            Karta zapisu do szkoly 2024/2025

            Zarzadzenie nr 38-2024 rekrutacja szkoly terminy

        • WARSZTATY EUROWEEK
          • WARSZTATY EUROWEEK

          • Warsztaty EuroWeek za nami! Bardzo chętnie opowiemy Wam jak było 😊

            W dniach od 22 do 26 marca nasza klasa uczestniczyła w warsztatach EuroWeek w Różance koło Międzygórza. Zajęcia były prowadzone przez wolontariuszy z różnych krajów, m.in. z Indii, Gruzji, Meksyku.

            Wśród aktywności było bardzo dużo kreatywnych zadań zespołowych do wykonania tj. np. wymyślić swój kraj, namalować flagę, podać ludność, język, tradycyjny strój i stolicę. Wymyślić własną aplikację i zaplanować do czego będzie służyła. Były zadania by zatańczyć, odegrać scenę z filmu albo zaśpiewać i wiele wiele innych.

            Chciałabym tylko by więcej zajęć odbywało się na dworze. Podobała mi się nauka angielskiego. Ja się nauczyłam występować swobodnie. Poznaliśmy dużo ciekawych osób, z którymi się zakolegowaliśmy. Było naprawdę bardzo fajnie chętnie pojechałabym za rok. Tosia

            Najbardziej mi się podobało poznawanie nowych osób. Największym wyzwaniem był dla mnie taniec przed wszystkimi. Chciałabym zmienić jedzenie na lepsze. Nauczyłam się mówić/występować przed dużą liczbą osób. Zosia P.

            Najbardziej podobało mi się projektowanie aplikacji i spacer z zamkniętymi oczami, żeby móc sprawdzić, czy ufamy osobie, która nas prowadzi. Kalina B.

            Najbardziej na wyjeździe podobała mi się współpraca z nieznajomymi osobami. Karol

            Ja nauczyłam się występować bez takiej presji I pracować z innymi ludźmi, których nie znam. Maja Ł.

            Mega super rozmawialiśmy po angielsku, poznaliśmy dużo osób, tylko obiady bym zmieniła i zrobiłabym dłuższe przerwy. Podobały mi się codzienne dyskoteki i to, że było dużo prac zespołowych, w których poznawaliśmy nowe osoby. Zosia L.

            Nauczyłam się: nie bać się innych ludzi jakoś tak, a wyzwaniem dla mnie okazało się występować przy wszystkich. Ela

            EUROWEEK, fajnie było na wycieczce, wszystko było super, chętnie pojechałbym za rok. Kajtek, Mateusz, Aleks

            Euroweek, ogólnie było fajnie, poznałam masę super osób i poduczyłam się bardziej angielskiego. Maja S.

            Pozdrawiamy 6c

          • PISANKA 3D

          • 27 marca w klasie 1c odbył się klasowy konkurs na "Najpiękniejszą pisankę 3D". Wszystkie prace były bardzo ciekawe, a każda pisanka została wykonana inną techniką.

            Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy dyplom i coś słodkiego :) Wszystkim serdecznie gratulujemy!

        • "POSZUKIWANIE WIELKANOCNYCH JAJECZEK"
          • "POSZUKIWANIE WIELKANOCNYCH JAJECZEK"

          • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy nauczycielki świetlicy, p. Urszula Mielniczuk, Małgorzata Wolska oraz Barbara Pałka, zorganizowały dla uczniów uczęszczających na świetlicę grę terenową pt.: "W poszukiwaniu wielkanocnych jajeczek". Przed rozpoczęciem gry uczniowie zapoznali się z obowiązującymi zasadami - trzeba było odnaleźć ukryte na terenie placu zabaw, ogrodu z zielenią, boiska sportowego oraz terenu przylegającego do niego duże i małe jajeczka styropianowe. A było ich 69. Następnie, u kolegów prowadzących zabawę, należało wymienić je na czekoladowe. Kto znalazł duże jajko otrzymywał 2 małe czekoladowe, a kto małe - dostawał jedno czekoladowe jajeczko. Dzieci wzorowo wykonały zadanie, bo odnalazły aż 67 jajeczek! Po udanej i radosnej zabawie nastał czas relaksu i zabawy w grupach oraz piękny pokaz robienia baniek mydlanych.

        • Klasa 5b na wycieczce we Wrocławiu
          • Klasa 5b na wycieczce we Wrocławiu

          • W czwartek 21 marca pojechaliśmy z klasą na wycieczkę do Wrocławia. W planach mieliśmy odwiedzić Panoramę Racławicką, a później pójść do Pixel XL. Na początku w Panoramie wysłuchaliśmy informacji na temat przebiegu wydarzeń Powstania Kościuszkowskiego. Potem o godzinie 10 poszliśmy oglądać obraz Jana Styki i Wojciecha Kossaka przedstawiający walkę między Polską a Rosją. O historii tego obrazu opowiadał lektor. Po skończonym zwiedzaniu pieszo poszliśmy do Pixel XL. Gdy doszliśmy na miejsce, obok była kawiarnia, więc weszliśmy do środka. Każdy dostał po jednej gałce loda, a po zjedzeniu wszystkiego poszliśmy do Pixel XL. Były tam plansze w kształcie prostokąta podzielonego na piksele. Były różne tryby gier, np.: Tower defense, Red alarm, Floor is lava. Po półtorej godzinie skakania po planszy czas się skończył i musieliśmy wracać. Po 40 minutach jazdy autokarem wróciliśmy do Obornik Śląskich. Wycieczka była interesująca, ponieważ mogłem zobaczyć miejsca, w których nie byłem oraz trochę poszaleć z kolegami.

            Adam, kl. 5b

            Dnia 21 marca 2024 r. w "Dzień wagarowicza" wybraliśmy się z wychowawczynią na wycieczkę. Po zbiórce w szkole przeszliśmy do busa i pojechaliśmy do Wrocławia.  Pierwszym punktem zwiedzania była Panorama Racławicka. Ogromny obraz Wojciecha Kossaka i Jana Styki przedstawiający "Bitwę pod Racławicami". Mimo tego, że już wcześniej widziałem to dzieło za każdym razem robi wrażenie. Część kolegów widziała obraz po raz pierwszy. Wszyscy z otwartymi buziami zachwycali się i zastanawiali nad tym w którym miejscu kończy się malowidło, a gdzie zaczyna dekoracja muzeum, która sprawia realistyczne wrażenie. Słuchając lektora przechodziliśmy wokół rotundy. Po skończonym seansie przeszliśmy do innej sali interaktywnej gdzie zobaczyliśmy przebieg walki pod Racławicami. Była tam też makieta miejsca bitwy.  Kiedy wyszliśmy z Panoramy, przeszliśmy w stronę wrocławskiego rynku. Tam byliśmy na pierwszych tej wiosny lodach. Po nich czekała nas kolejna atrakcja. PixelXL - interaktywna mata z kafli. Pani podzieliła nas na grupy. Każda z grup grała w inną grę, wcześniej wybraną na tablecie.  Po południu wróciliśmy do Obornik. Jestem zadowolony z tej wycieczki, najlepiej się czułem w Pixelu, na pewno jeszcze się tam wybiorę.

            Paweł, kl.5b

            W dniu 21.03.2023 byliśmy z klasą na wycieczce we Wrocławiu, świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Najpierw busem pojechaliśmy do Panoramy Racławickiej w której obejrzeliśmy krótki film opowiadający o wojnie, a potem o tym samym obejrzeliśmy bardzo duży obraz. Następnie na pieszo kierowaliśmy się do Pixel XL. Byliśmy tam trochę za wcześnie i wtedy poszliśmy na lody. Było tam bardzo fajnie. Bawiliśmy się w różne zabawy na kolorowych kafelkach. Mi osobiście bardziej się podobało na drugiej atrakcji, lecz pierwsza też była bardzo fajna.

            Pola, kl. 5b

        • WITAJ PANI WIOSNO!!!
          • WITAJ PANI WIOSNO!!!

          • Dzisiaj w naszej szkole wielkie poruszenie. Wszyscy nauczyciele i uczniowie postanowili, że czas odwołać Panią Zimę i przywitać w naszych progach Panią Wiosnę.

            Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe zadanie, bo Pani Zima jest upartym przeciwnikiem. Musieliśmy więc połączyć wszystkie siły i działać wspólnie. Plan był następujący. Do szkoły przyszliśmy ubrani na kolorowo. Następnie spotkaliśmy się na sali gimnastycznej: rozłożyliśmy koce, wyciągnęliśmy różne smakołyki i zorganizowaliśmy wielki piknik. Na koniec wyciągnęliśmy naszego asa w rękawie. Za sprawą specjalnie opracowanych wiosennych tańców i śpiewów skutecznie przywołaliśmy Panią Wiosnę nie tylko do naszej szkoły.

            Dzieci, młodzież i nauczyciele bawili się świetnie….a jeśli ktoś jest ciekawy, jak to wyglądało, to serdecznie zapraszam do zerknięcia w naszą szkolną galerię.

            W tym dniu naszym kolorowym przebraniom towarzyszył akcent w postaci dwóch skarpetek nie do pary. W ten sposób chcieliśmy włączyć się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.

            Pozdrawiam wiosennie
            Katarzyna Wawrzyniak-pedagog

        • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
          • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

          •              6 marca 2024r. już po raz  XXIII odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski „Interpretacja Poezji Dziecięcej dla klas I – III. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wzięło w nim udział 30 laureatów z klas I – III. Tematem tegorocznych zmagań były wiersze Jana Brzechwy. Mali artyści zachwycali naturalnością oraz swymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi. Dzieci zaprezentowały swoje ulubione wiersze takie jak: „Na straganie”, „Ptasie plotki”, „Żaba”, ”Zapałka”, „Na wyspach Bergamutach”, „Samochwała”, „Pchła Szachrajka”, „Małpa w kąpieli”, „Kaczka dziwaczka”, „Kłamczucha”, „Mucha”, „Kukułeczka”, „Leń” oraz wiele innych. Wiersze były ciekawe i barwnie przedstawione. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników konkursu. Jury w składzie: p. Ewa Lenartowicz, p. Katarzyna Wawrzyniak i p. Ewa Ślęzak oceniało opanowanie pamięciowe tekstu, dykcję, interpretację, ogólne wrażenie artystyczne. Wszyscy uczniowie byli doskonale przygotowani do recytacji i zasłużyli na słowa uznania. Poziom konkursu był wysoki, a więc komisja miała ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców. W wyniku obrad jury wyłoniło następujących zwycięzców:

                                                                                                                                       

            I MIEJSCE:

            Agata Ciechan – kl. 1a

            Antonina Bulak – kl. 1b

            Hanna Puszczyk – kl. 2b

            Maja Nowak – kl. 3a

             

            II MIEJSCE:

            Matylda Moczulska – kl. 1c

            Natalia Stachowicz – kl. 2a

            Blanka Sadłocha – kl. 3b

             

            III MIEJSCE:

            Magdalena Morawska – kl. 2a

            Maria Mukoid – kl. 3a

             

            IV MIEJSCE:

            Hlib Khomchyk – kl. 1b

            Bruno Mukoid – kl. 2b

            Agata Spychaj – kl. 3a

            Marcelina Wawrzyniaczek – kl. 3b

             

            V MIEJSCE:

            Zofia Drzewiecka – kl. 1a

            Dawid Zawadzki – kl. 1b

            Magda Morawska – kl. 2a

            Mira Zalewska – kl. 2a

            Anatola Nasiukiewicz – kl. 2a

            Julia Roskoszyńska – kl. 2b

            Aleksandra Czekańska – kl. 3a

            Marika Paczyńska – kl. 3a

            Zofia Wolska – kl. 3a

                 Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                   

                                                                                                Organizatorki konkursu: Z. Zając, M. Zachar

          • WYNIKI KONKURSU „HAPPY ST. PATRICK’S DAY”

          • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu plastyczno – językowego pt. „HAPPY ST. PATRICK’S DAY” zorganizowanego dla klas I-III oraz IV-VI.

            KLASY I-III

            I miejsce – Blanka Sadłocha klasa 3B

            II miejsce – Franciszek Kazieczko klasa 1A

            III miejsce – Emilia Emert klasa 1C

             

            KLASY IV-VI

            I miejsce – Szymon Kowalski klasa 5A

            II miejsce – Antonina Gacała klasa 6C

            III miejsce – Zuzanna Adamiak klasa 5B

             

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! :)

        • DENTOBUS
          • DENTOBUS

          • Przypominamy, że dnia 22 marca 2024 r. w godz. 8:00-14:00 po raz kolejny odwiedzi naszą szkołę Dentobus. Lekarz stomatolog przeprowadzi indywidualne badania dentystyczne chętnym uczniom.

            Druki oświadczeń rodzica można pobrać ze strony internetowej szkoły (poniżej) lub w sekretariacie szkoły aż do dnia przyjazdu Dentobusa.

            Informacja_dla_rodzica_Dentobus.pdf

            Oswiadczenie_rodzica.pdf

          • DZIEŃ LICZBY PI

          • 14 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby PI. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie ze Szkolnego Koła Matematycznego przygotowali dla całej szkoły rebusy i zagadki. Cała zabawa nosiła nazwę "π * drzwi".

        • RÓWNE SZANSE
          • RÓWNE SZANSE

          • Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czy chłopcy i dziewczyny mają równe szanse? My tak! dlatego w piątek 8 marca grupa etyczna przeprowadziła rozgrywkę międzyklasową dla klas 6, 7 i 8 pod tym samym tytułem Równe Szanse.

            Zadania, których podjęli się uczestnicy gry, kładły duży nacisk na kreatywne myślenie i wyrażanie siebie. Uczestnicy meli okazję zaprezentować swoje pomysły, strategie oraz umiejętność rozwiązywania problemów. Rozwijali inwencję twórczą i umiejętność pracy w zespole.

            Mieli szansę wyrazić swoje opinie na temat szkolnej społeczności, zwrócić uwagę na to, czego im brakuje, a także na to co doceniają w szkole.

            Jednym z ważnych aspektów gry było zwrócenie uwagi na kwestie związane z równością płci. "Równe Szanse” to dobry czas na współpracę między dziewczętami i chłopcami, okazja do budowania pozytywnych relacji i równościowych stosunków w szkolnej społeczności.

             

            A jak ocenili to uczniowie z perspektywy prowadzących i uczestników:

             

            Prowadzący:

            Z punktu osoby prowadzącej stację (D) gra przebiegała spokojnie, należało wykonać dwa zadania. Pierwsze: trzeba było rozszyfrować kod morse'a i zaszyfrowany wyraz zapisać w rodzaju męskim i żeńskim. Drugie: narysować przestrzeń do odpoczynku lub nauki, wykorzystując pierwsze litery imion osób z drużyny i wkomponować je w elementy tej sali/ przestrzeni.

            Gra podobała się uczestnikom i mi też, mam nadzieję, że takie gry będą kontynuowane w naszej szkole. Było widać zaangażowanie ze strony uczniów, a sama gra to był dobry pomysł.

            Jakub Skiba 5c

             

            Uczestnicy:

            W grze podobało mi się wymyślanie pierwiastka, trudniejsze było odgadywanie imion i nazwisk zakodowanych alfabetem morse’a, którego dzięki tej grze nauczyłem się odczytywać. W naszym zadaniu kreatywnie wymyślaliśmy swój własny pierwiastek. W trakcie gry było trochę chaosu i nieporozumień, lecz później wszystko było dobrze i szło zgodnie z planem gry.

            Aleks Włodarczyk 6c

             

            Podobało mi się, że było można współpracować z koleżankami i kolegami. Dowiedziałem się jak korzystać z języka morse’a i było to bardzo fajne doświadczenie. Na początku ciężko było mi się skupić, może byłoby lepiej, gdyby następnym razem gra odbywała się na sali gimnastycznej.
                 Ostatecznie poradziliśmy sobie, bo zadanie nie było strasznie trudne i poznałem nazwiska polskich pisarek. Myślę, że gra była fajna i krótka.

            Mateusz Fryzeł 6c

             

            Gra okazała się cenną lekcją o współpracy, kreatywności i równości.

            Dziękujemy
            Grupa etyczna

          • DZIEŃ KOBIET W 1c

          • Dnia 8.03 klasa 1c obchodziła Dzień Kobiet. W tym szczególnym dniu chłopcy wręczyli wszystkim dziewczynkom prezenty. Uczniowie przy słodkim poczęstunku oglądali film edukacyjny.