• POMÓŻMY!

• Kochani Rodzice, drodzy Pracownicy szkoły, Uczniowie,

W obliczu tragedii, jaka dotknęła Polskę wierzymy, że Wasze serca nie pozostaną obojętne. Dlatego od dzisiaj nasza szkoła rusza ze zbiórką dla powodzian.

Poniżej przedstawiamy listę najbardziej potrzebnych rzeczy:

świece, zapalniczki, zapałki, miotły, szczotki, gumowce, łopaty, wiadra, latarki, baterie do latarek, naczynia jednorazowe, środki do dezynfekcji, środki czystości do sprzątania, woda butelkowana, żywność – długoterminowa, do prostego podania (słoiki, zupy instant, konserwy, kawa, herbata, cukier itp.), mleko Bebiko dla dzieci, pieluchy dla dzieci, środki higieny osobistej (m.in. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, podpaski, pieluchy dla dorosłych, podkłady dla osób leżących, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, żele pod prysznic itp.), rękawiczki gumowe oraz nitrylowe, rękawice robocze męskie L-XL, worki foliowe na śmieci (np. 120 l).

Wszystkie rzeczy prosimy zostawiać na holu, na parterze, a nasza szkoła zajmie się przewiezieniem ich do OSiR-u w Obornikach Śląskich.

Z góry dziękujemy za każdą pomoc.

• "WAKACYJNE WSPOMNIENIA"

• Uczniowie klasy 2c mają już za sobą pierwszy mini projekt pt. "Wakacyjne wspomnienia". Każdy uczeń miał możliwość przedstawienia swojej wakacyjnej przygody na forum klasy, zdobywając i rozwijając przy tym umiejętność autoprezentacji, słuchania oraz odpowiadania na pytania, a także wcielenia się poniekąd w rolę nauczyciela. Mini projekt miał na celu rozbudzenie kreatywności i twórczości, pogłębienie i utrwalenie wiedzy na temat odwiedzanych podczas wakacji miejsc. Dzieci prezentowały swoje pamiątki wakacyjne m.in. w postaci zdjęć rodzinnych, pocztówek i magnesów. Wszyscy robili to z dużym entuzjazmem oraz z dumą i satysfakcją. W gronie odwiedzanych miejsc pojawiła się Polska, ale również kraje zagraniczne. Na koniec projektu dzieci wykonały prace plastyczne, które zostały wywieszone w klasie. Dziękujemy uczniom za ogrom włożonej pracy.

• SKRÓCONE LEKCJE

• Ze względu na upały Pani Dyrektor (w porozumieniu z organem prowadzącym) podjęła decyzję o skróceniu lekcji w dniu 5 i 6 września. Zajęcia będą trwały 30 minut, a przerwy 10. Zmianom nie podlegają godziny pracy świetlicy i odwozy.

lekcja 1: 8.00 - 8.30
            lekcja 2: 8.40 - 9.10
            lekcja 3: 9.20 - 9.50
            lekcja 4: 10.00 - 10.30
            lekcja 5: 10.40 - 11.10
            lekcja 6: 11.20 - 11.50
            lekcja 7: 12.00 - 12.30
            lekcja 8: 12.40 - 13.10

Gdyby pogoda uległa zmianie, w piątek lekcje odbędą się w standardowych godzinach, ale o tym będziemy informować jutro.

• Zapraszamy na zebrania,które odbędą się 09.09.2024 roku (poniedziałek) o godzinie:

- klasy 1-3 - godzina 17:00

- kl. 8a – sala nr 21 (I piętro) – wychowawca: Beata Kreli
            - kl. 8b – sala nr 5 (parter) – wychowawca: Małgorzata Dworniczak

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

• Dnia 2 września 2024 r. O godzinie 8.30 społeczność naszej szkoły zebrała się na boisku szkolnym, by świętować początek kolejnego okresu nauki.

Podczas inauguracji roku szkolnego, Pani Dyrektor Marta Michałkiewicz powitała wszystkich uczniów, rodziców, przybyłych gości oraz grono pedagogiczne.

Wszystkim życzyła wielu sukcesów w nauce, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.

Po ceremonii inauguracji uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

Rok szkolny 2024/2025 został więc oficjalnie rozpoczęty.

Uczniom uczącym się w naszej szkole życzymy, aby przez kolejny rok jak najpełniej skorzystali z okazji do rozwoju zainteresowań, zdobywania wiedzy i wzbogacania własnej osobowości.

Powodzenia!