• ZEBRANIA z RODZICAMI
          • ZEBRANIA z RODZICAMI

          •  

            Zapraszamy na zebrania,
            które odbędą się 13 maja 2024 r. (poniedziałek)
            o godzinie:

            • klasy 1-3 – godzina 17:00
            • klasy 4-8 – godzina 17:30

            Wykaz sal, w których odbędą się spotkania:

            kl. 1a – sala 32 (II piętro) – wychowawca: Agnieszka Garczyk

            kl. 1b – sala 33 (II piętro) – wychowawca: Jolanta Krzyżyk

            kl. 1c – sala 6B (I p. w „starym” budynku) – wychowawca: Marlena Krupa

            kl. 2a – sala 30 (II piętro) – wychowawca: Ewa Fast

            kl. 2b – sala 31 (II piętro) – wychowawca: Aneta Grucela

            kl. 3a – sala 25 (I piętro) – wychowawca: Małgorzata Zachar

            kl. 3b – zebranie odbędzie się 20 maja 2024 r. (poniedziałek) godz. 17:00
                         
            sala 29 (II piętro) – wychowawca: Zdzisława Zając

            kl. 4a – sala 21 (I piętro) – wychowawca: Anna Jeż

            kl. 4b – sala 29 (II piętro) – wychowawca: Małgorzata Gebel

            kl. 5a – sala 26 (I piętro) – wychowawca: Grażyna Drzewiecka-Olszewska

            kl. 5b – sala 24 (I piętro) – wychowawca: Angelika Rozpara

            kl. 5c – sala 3 (parter) – wychowawca: Łukasz Polak

            kl. 6a – sala 17 (parter) – wychowawca: Magdalena Olszewska

            kl. 6b – sala 016 (piwnica) – wychowawca: Joanna Marcinkowska

            kl. 6c – sala 10 (parter) – wychowawca: Pukacz-Górnikowska

            kl. 7a – sala 20 (I piętro) – wychowawca: Beata Kreli

            kl. 7b – sala 5 (parter) – wychowawca: Małgorzata Dworniczak

            kl. 8a – sala 6 (parter) – wychowawca: Małgorzata Krupska

            kl. 8b – sala 23 (I piętro) – wychowawca: Anna Wojciechowska

        • ŚWIĘTA MAJOWE
          • ŚWIĘTA MAJOWE

          •        Dnia 30.04.2024 r. z okazji majowych świąt - Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) oraz Święta Konstytucji 3-go Maja (3 maja) - w naszej szkole odbył się uroczysty apel uświetniony występem artystycznym naszych uczniów w formie „żywej” lekcji historii pt. „Uchwalenie Konstytucji 3-go Maja w 1791 roku”. Na początku powitaliśmy poczet sztandarowy i odśpiewaliśmy wspólnie w godnej postawie hymn państwowy, który obok flagi i godła, stanowią nasze symbole narodowe. Następnie, po wyjściu z sali pocztu sztandarowego, kilkoro uczniów z klas: 5a, 5b, 5c i jeden uczeń z klasy 6c, pod czujnym okiem Pani Angeliki Rozpary, przypomnieli nam historyczne podłoże Święta Konstytucji 3-go Maja, przedstawiając w bardzo zajmujący sposób treści historyczne w inscenizacji teatralnej, podpartej obrazem multimedialnym, przeplatanej odpowiednio dobraną muzyką oraz piosenkami prezentowanymi przez chór szkolny, a także niezwykle utalentowane solistki. Chór i partie solowe przygotowała do występu oraz prowadziła niezmiennie i profesjonalnie Pani Joanna Marcinkowska. Trzeba w tym miejscu koniecznie podkreślić, że wszyscy aktorzy przebrani byli w stroje epoki, w której rzecz się ówcześnie działa, co podniosło walory całego występu artystycznego. Dekoracje okolicznościowe wykonała Pani Grażyna Drzewiecka-Olszewska.

                Pani dyrektor Marta Michalkiewicz na koniec uroczystości podziękowała i pogratulowała występów uczniom oraz nauczycielom, zaangażowanym w przygotowanie oraz przeprowadzenie tegoż wydarzenia, życząc jednocześnie wszystkim zebranym udanego wypoczynku podczas zbliżającej się kilkudniowej „majówki”.

            Nauczyciel sprawozdawca, Jolanta Masiuda

        • DZIEŃ ZIEMI
          • DZIEŃ ZIEMI

          • W tym roku do obchodów Dnia Ziemi przygotowywaliśmy się kilka miesięcy. W tym czasie każdy uczeń i nauczyciel miał możliwość przygotowania własnej sadzonki. Inicjatywa organizacji roślinnego-SWAP, zainicjowana przez 6c, była wyjątkową okazją do mobilizacji społeczności w celu zainteresowania się światem roślin i ich wpływu w ochronę klimatu i planety.

            Nasze obchody Dnia Ziemi rozciągnęły się na cały tydzień, kiedy to uczniowie i nauczyciele przynieśli różnorodne sadzonki i odnóżki roślin, obejmujące kwiaty, zioła i krzewy ozdobne i wymieniali się nimi. Wymiana roślin umożliwiła nam nie tylko poszerzenie kolekcji, ale również budowę silniejszej społeczności, łączącej się poprzez wspólne zainteresowania i troskę o środowisko.  Akcja wzbudziła duże zainteresowanie i mamy nadzieję, że wejdzie na stałe do kalendarza szkolnych imprez.

            Grupa etyczna realizowała w tych dniach projekt Klimat dla Ziemi - My dla Klimatu i najpierw sialiśmy, a później rozsadzaliśmy pomidorki, które z okazji Święta Ziemi były rozdawane.

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za udział w naszej akcji. Cieszymy się, że świadomość ekologiczna i troska o świat roślin rosną, gdyż rośliny są kluczowym elementem życia na Ziemi, zapewniającym pożywienie i regulującym klimat.

            Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli kontynuować tę inicjatywę, gdyż pragniemy wspólnie, jako społeczność szkolna, dążyć do stworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości poprzez szacunek i pielęgnowanie roślin oraz środowiska naturalnego.

            Dziękujemy
            6c i grupa etyczna

        • "I FEEL CLIL"
          • "I FEEL CLIL"

          • 26 kwietnia odbył się w naszej Szkole II Powiatowy Konkurs "I feel CLIL" pod patronatem Stowarzyszenia Oświatowego SOWA.

            To wyjątkowy konkurs, którego celem jest nie tylko sprawdzenie wiedzy uczniów, a przede wszystkim rozwijanie Ich uzdolnień i zainteresowań nauką chemii i fizyki dzięki praktycznemu wykorzystaniu języka angielskiego, pobudzanie Ich do twórczego myślenia oraz wyrabianie nawyku poszerzania wiedzy dzięki korzystaniu z materiałów anglojęzycznych.

            W ramach dwugodzinnych tur rozgrywki Uczestnicy w zespołowych zmaganiach stosowali zdobytą wiedzę w praktyce, rozwiązując zadania wymagające logicznego i analitycznego myślenia.

            Naszym pośrednim celem jest również zachęcanie szkół z regionu do wprowadzania innowacji pedagogicznych związanych z metodologią CLIL (Content and Language Integrated Learning).

            Konkurencja pomiędzy ośmioma zespołami była bardzo zacięta, ale ostatecznie 3 zespoły stanęły na podium.

            I miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Trzebnicy: Franciszek Górnicz, Miłosz Hercuń, Stanisław Binek, przygotowywani przez zespół nauczycielski - Katarzynę Bochenek, Piotra Hartela, Paulinę Kolińską.

            II miejsce przypadło w udziale zespółowi ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Osolinie: Filip Karasek, Tomasz Wojtasik, Gaja Stańskowska, przygotowywani przez zespół nauczycielski w składzie: Agnieszka Olak, Bolesław Dzwonkowski, Magdalena Ptaszkowska.

            III miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej im. Małego Księcia w Wiszni Małej: Kornelia Kordos, Kornel Płoszaj, Hanna Puchała, przygotowywani przez zespół nauczycielski w składzie: Renata Łakomska, Celina Warzecha, Sylwia Dudziak-Kamieniarz.

            Wszystkim laureatom i uczestnikom oraz Ich szkolnym opiekunom serdecznie gratulujemy i już zapraszamy do III edycji konkursu za rok.

        • WYCIECZKA DO PANORAMY RACŁAWICKIEJ I MUZEUM PRZYRODNICZEGO
          • WYCIECZKA DO PANORAMY RACŁAWICKIEJ I MUZEUM PRZYRODNICZEGO

          •             25 kwietnia br. klasa 3a wybrała się  na wycieczkę do Panoramy Racławickiej i Muzeum Przyrodniczego we Wrocławiu. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od małej Rotundy, w której wyświetlana jest prezentacja multimedialna przybliżająca postać Tadeusza Kościuszki i innych bohaterów bitwy, a także historia powstawania słynnego obrazu. Następnie długim korytarzem przeszliśmy do Rotundy dużej. Uczestnicy wycieczki podziwiali dziewiętnastowieczne malowidło autorstwa Jana Styki i Wojciecha Kossaka, przedstawiające zwycięską  bitwę pod Racławicami stoczoną 4 kwietnia 1794 roku przez wojska powstańcze, z udziałem słynnych kosynierów, pod wodzą generała Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi dowodzonymi przez generała Tormasowa. Podczas seansu uczniowie wysłuchali komentarza o powstaniu dzieła oraz szczegółowym przebiegu bitwy. Obraz namalowany został w latach 1893 – 1894. Ma 114 metrów długości i 15 metrów wysokości. Sprawia wrażenie, że stoimy w samym środku pola bitwy. Można tam było zobaczyć prawdziwe strzelby, drewniane wozy, konary drzew. To imponujące malowidło wywarło na wszystkich ogromne wrażenie oraz dostarczyło nam niezapomnianych doznań wzrokowych.

                      W dalszej części wycieczki, dzięki sprzyjającej pogodzie, podziwialiśmy urokliwe zakątki Ogrodu Botanicznego, który zachwycił nas wiosennym krajobrazem i dużą różnorodnością roślin klimatu śródziemnomorskiego, jak również naszego środowiska. Spacerowaliśmy po alejkach z pięknymi ekspozycjami kwiatów, krzewów, drzew oraz pośród stawów, po których pływały zielone liście grzybieni białych zwanych potocznie: "liliami wodnymi". Pokonując kolejne alejki zachwycaliśmy się kwitnącymi różanecznikami, azaliami, ciekawymi odmianami tulipanów. Podziwialiśmy kolekcje drzew ogrodu zwaną arboretum. Ten dział utrzymany jest w charakterze parku spacerowego. Rosną tu rodzime oraz obce gatunki drzew i krzewów. Spacerując po terenie ogrodu mogliśmy podziwiać okazy drzew uznane za pomniki przyrody, których ogółem jest tu 27 (w tym dęby, buki, miłorzęby, cisy, platany). Oglądaliśmy rośliny tropikalne w tym kaktusy, agawy, filodendrony czy draceny.

                      Kolejnym etapem było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego. W muzeum obejrzeliśmy zbiory kolekcji owadów, ptaków i ssaków. Mogliśmy zobaczyć różne gatunki ptaków, wśród nich też wymarłe i zagrożone. Podziwialiśmy także wystawę przeróżnych szkieletów (kręgowców, ssaków morskich, gadów). Widzieliśmy jedyny w kraju kompletny szkielet największego zwierzęcia, jakie kiedykolwiek żyło na ziemi – płetwala błękitnego, a także szkielet jelenia olbrzymiego. Zobaczyliśmy również kolekcję czaszek. Po wyjściu z muzeum zadowoleni i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Obornik Po drodze zatrzymaliśmy się na posiłek w MacDonald’s.                                                                                     
            Wycieczka była bardzo ciekawa, wzbogaciła naszą wiedzę nie tylko o roślinach, zwierzętach, ale też była ciekawą lekcją historii.

                                                                                                                           

                                                                                                               Opr. M. Zachar