• UMIEM PŁYWAĆ

W miesiącach marzec, kwiecień, maj klasy 3b 3c wraz ze swoimi wychowawczyniami Ewą Ślęzak i Barbarą Pałką realizowały cykl wyjazdów do Parku Wodnego w Trzebnicy w ramach projektu „Umiem pływać”.

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki do uczniów klas III szkół podstawowych w całej Polsce. Jest dofinansowany w ramach środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w 2016 roku – organizację zajęć sportowych dla uczniów w ramach projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” (na podstawie Protokołu Zbiorczego nr 3/2016 zaakceptowanego przez Ministra Sportu i Turystyki.

Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”.

Główne cele projektu to:

• upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
        • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
        • profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
        • zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez organizację zajęć sportowych dla uczniów,
        • efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),
        • wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni,
        • edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy w zależności od umiejętności pływackich. Potem podczas kolejnych pobytów na basenie uczyli się pływać  pod okiem instruktorów. Na zakończenie każdych zajęć był tzw. „czas wolny” i wtedy można było korzystać ze wszystkich atrakcji Parku Wodnego.

Podczas ostatnich zajęć 30 maja 2016 dzieci zdawały egzamin ze zdobytych umiejętności. Wszyscy uczestnicy zdali go celująco i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zdjęcia w Albumie fotograficznym

opr. Ewa Ślęzak i Barbara Pałka