• Rok szkolny 2016/2017

      •  
        • WYCIECZKI KOŃCOWOROCZNE

          WYCIECZKI KOŃCOWOROCZNE

           

          Klasa 1ab
          Dnia 1 czerwca 2017 r. klasy 1a i 1b wyruszyły na wycieczkę do Wioski Indiańskiej Pocahontas znajdującej się  we Wrocławiu  - Zabrodziu. Podróż była krótka więc  szybko dotarliśmy na miejsce. W bramie powitali nas Indianie i Indianki, którzy w kilku słowach przekazali nam program naszej zabawy oraz przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa. Podzieliliśmy się na dwie grupy i ….rozpoczęła się zabawa. Poznaliśmy zwyczaje i obrzędy indiańskie, strzelaliśmy z luku, woziliśmy siano, wspinaliśmy się na różne przeszkody, tropiliśmy zwierzęta i rozpoznawaliśmy różne ślady…. Zdobywaliśmy sprawności, które Indianie potwierdzali pieczątkami na naszych rękach. No i biegaliśmy, biegaliśmy i biegaliśmy….wydając indiańskie okrzyki.  A potem było ognisko i pieczenie kiełbasek, które z apetytem zajadaliśmy. Na koniec nasze Panie wręczyły nam z okazji Dnia Dziecka i na pamiątkę pobytu w Wiosce Indiańskiej  „Łapacze Snów”, abyśmy zawsze dobrze spali i mieli kolorowe sny.

          A kiedy wróciliśmy do szkoły – wyposażeni w łuki, strzały, dzidy, pióropusze i toporki -  byliśmy  zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i zadowoleni ze wspaniałego wyjazdu.

                                                                                                                                        Uczniowie klas 1a i 1b

           

          KLASA 2b   
          W dniu 1 czerwca nasza klasa 2b oraz inne klasy drugie byliśmy na wycieczce w miejscowości Kościan.
          Odwiedziliśmy tam „Wyspę Piratów”. Było wiele atrakcji. Najpierw bawiliśmy się w posągach przypominających drzewa, które wykonane były z cementu. Następnie przeszliśmy przez most i płynęliśmy tratwą po wodzie. Wcześniej zostaliśmy wyposażeni w kamizelki ratunkowe. Podczas rejsu każdy mógł wiosłować. Minęliśmy most w stylu japońskim. Na wodzie pojawia się kaczka z małymi kaczątkami. Podczas rejsu przepływaliśmy przez tunel, gdzie można było wypowiadać życzenia. Kolejną atrakcją była skrzynka z drewnianymi medalami.  Każdy uczestnik otrzymał ten medal trzymając głowę w kole ratunkowym. Wszyscy uczniowie będący na wycieczce zostali podzieleni na kraby i szproty. Obie drużyny rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. W ramach nagrody obie grupy otrzymały pieczątki na ofiarowane wcześniej medaliony. Następnie płynęliśmy tratwą do wioski indiańskiej, gdzie tańczyliśmy taniec indiański. Widzieliśmy totem i skrzynię indiańską.
          Kolejną atrakcją było tańczenie przy muzyce pirackiej i odnalezienie worka z cukierkami. Podczas wycieczki był również czas na zjedzenie pieczonych na ognisku kiełbasek oraz kupienie pamiątek.                                              
          Wycieczka bardzo mi się podobała, poczęstowano nas lodami, które były wyśmienite.

                                                                           opr. Szymon Pietras uczeń klasy 2b

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

          KLASA 3b  
          31 maja 2017 r. wyjechaliśmy na dwudniową wycieczkę do grodu Rycerskiego w Byczynie. Dziewczynki zamieszkały w „Gryfie” a chłopcy w „Jednorożcu”. Po krótkim pobycie w pokojach zostaliśmy oprowadzeni po Grodzie przez rycerza Maćka, który opowiedział o życiu rycerzy i historycznych wydarzeniach. 
          Po obiedzie były zajęcia warsztatowe: strzelanie z łuku, rzuty toporem do tarczy, czerpanie papieru. 
          Ciekawie było po kolacji – rysowaliśmy rycerskie godła (ja narysowałem godło honoru i waleczności na niebieskim tle). A potem... rycerz Maciek trochę nas wystraszył, gdyż wyświetlił film o narzędziach tortur stosowanych w średniowieczu. 
          O godzinie 23.00 dla chętnych była próba odwagi -  indywidualne wejście do lasu i dojście do grobu czarownicy. Z naszej klasy tylko Hania i Jagoda wybrały się z rycerzem Maćkiem i panią Anią (mamą Dominika) na grób czarownicy. 
          Na drugi dzień znowu były zajęcia warsztatowe. Najbardziej podobały nam się walki rycerskie w parach. Najdzielniejszy był Artur. 
          Podobała nam się przejażdżka bryczką wzdłuż zalewu. 
          No i były też zakupy – większość z nas zaopatrzyła się w łuki, toporki i figurki rycerzy,  a u kowala kupowaliśmy podkowy szczęścia. 
          Pożegnano nas bardzo głośnymi wystrzałami z armaty !!!!!! i wróciliśmy autokarem do Obornik Śląskich, gdzie czekali na nas rodzice. 
          Wycieczka była bardzo, bardzo, bardzo udana !!!!!!

                                                                                                                                    opr. Oskar Tobiczyk.

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

          KLASY 4abc 
          31 maja 2017 roku klasy 4 a, b i c zebrały się o godzinie 645 na parkingu obok Kościoła pw. Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich, aby z tego właśnie miejsca udać się na dwudniową wycieczkę do Krasiejowa. 
          Wszyscy uczniowie i wychowawcy czwartych klas zajęli miejsca i o 710 autobus ruszył w długą drogę. Po kilku godzinach jazdy nauczyciele zarządzili krótki, aczkolwiek potrzebny nam postój. Każdy z nas miał czas na rozprostowanie nóg i zjedzenie prowiantu. Po 10 minutach wsiedliśmy z powrotem do autokaru. Nie minęły dwie godziny, a byliśmy na miejscu. Zaczęliśmy zwiedzanie od Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, który według mnie wyglądał bardzo spektakularnie. Właśnie tam dowiedziałem się wielu informacji o początkach naszych i całego wszechświata. Po tej atrakcji ruszyliśmy na plac zabaw. Wydaję mi się, jednak nie jestem pewien, że było to miejsce, w którym młodzi uczestnicy wycieczki czuli się najlepiej.
          Zmęczeni trafiliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego Jowisz. Zajęliśmy nasze pokoje, była wtedy 1810. Po odpoczynku poszliśmy na kolację. Większość uczniów z  4c wzięło udział w  dyskotece zorganizowanej przez grupę dziewczyn. Około 22 wszyscy poszli    do pokojów.
          Następny dzień zaczęliśmy wspólnym śniadaniem, po którym pojechaliśmy do Jura Parku. Pierwszym punktem zwiedzania był Tunel Czasu. Kolejna atrakcja to ścieżka edukacyjna przedstawiająca różne epoki egzystencji dinozaurów. Na koniec obejrzeliśmy krótką porcję kina 5D. Większość uczniów była zachwycona efektami specjalnymi. Po seansie poszliśmy  na plac zabaw.
          Godzina zabawy tak nas zmęczyła, że droga powrotna minęła w miarę spokojnie. Do Obornik Śląskich dotarliśmy około 1840
          Według mnie ta wycieczka była udana. Nikt nie płakał, nikt nie szlochał, a z pewnością Krasiejów i jego atrakcje pokochał.

                                                      opr. Michał Ptaszkowski klasa IV c

           

           

         

        • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW w KONKURSACH POWIATOWYCH

           

           

           

          XIX Powiatowy Konkurs Matematyczny "Wesołe Myślenie" dla kl. trzecich  

          III miejsce - Artur Ptaszkowski z kl. 3b

           

          XIV Powiatowy Konkurs Historyczny "Władcy Polski - Andewagenowie i Jagillonowie" 

          IV miejsce - Katarzyna Wojciechowska z kl. 6a

           

          II Powiatowy Konkurs Matematyczny "Viteliada" dla kl. 6

          II miejsce - Mateusz Olszewski z kl. 6c

          GRATULUJEMY!!!

          inf.

           

        • UWAGA! Dzień wolny od zajć dydaktycznych

           

          Szanowni Rodzice

          Informujemy, że piatek - 16 czerca 2017 r., to dzień, w którym nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze (Rozporządzenie MEN z dnia 5 października 2010 r. w sprawie organizacji roku szkolnego; Dz.U. 2010r. Nr 186, poz. 1,245 - § 5).

          Opiekę – zgodnie z potrzebami rodziców i uczniów zapewnia świetlica szkolna.

          inf.

           

        • WYJAZD KLAS DRUGICH DO TEATRU POLSKIEGO

           

           

          Dnia 25 maja 2017 r. klasa 2b z innymi klasami  drugimi wyjechała do Wrocławia do Teatru Polskiego. Oglądaliśmy tam musical pt. „Królowa Śniegu”.  
          W Teatrze Polskim byliśmy po raz pierwszy. Przedstawienie było interesujące. Aktorzy mieli ciekawe stroje. Śpiewano dużo piosenek. Były niesamowite  dekoracje i efekty specjalne „lasery”, na które dzieci spontanicznie reagowały. Siedzieliśmy na balkonie.
          Po przedstawieniu zjedliśmy śniadanie, zrobiliśmy zdjęcia w korytarzu teatru i przed teatrem.
          Wyjazd był udany, dzieci wróciły zadowolone.

                                                                 opr. Małgorzata Wolska

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

        • DRODZY RODZICE!


          Zapraszamy do zapoznania się z listem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej z 19 maja 2017 r. skierowany do rodziców, który podsumowuje pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.

          List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców.pdf

          inf.

           

        • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW w KONKURSACH POWIATOWYCH

           

           

          VIII Powiatowy Konkurs Komputerowy dla kl. I - III   

          I miejsce - Artur Ptaszkowski z kl. 3b

           

          XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny "O złotą skuwkę" 

          I miejsce - Julia Wdowiak z kl. 6c

           

          XXI Powiatowy Konkurs Mitologiczny   

          IV miejsce - Wiktoria Wasilewska z kl. 5c

           

          VII Powiatowy Konkurs Informatyczny „Mistrz Office”   

          IV miejsce - Betata Klejner z kl. 6b

           

          GRATULUJEMY!!!

           

        • WŁĄCZAMY SIĘ DO AKCJI "MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA"

           

          Wielka społeczna akcja, dolnośląskie pospolite ruszenie pod patronatem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny - Telewizja Wrocławska. 
          Po raz kolejny włączamy się do ratowania polskich nekropolii pozostawionych za wschodnią granicą. Wśród tych grobów, które są zdewastowane i zapomniane, znajdują się mogiły dziadów i pradziadów młodych mieszkańców Dolnego Śląska,  w tym mieszkańców Obornik Śl.
          Apelujemy do uczniów aby przekazali 1 złotówkę, symboliczną złotówkę na ratowanie polskich cmentarzy rozsianych za wschodnią granicą. 

          Oprócz symbolicznej złotówki  grupa wolontariuszy z naszego miasta część wakacji spędzi za naszą wschodnią granicą - pracując na cmentarzu w Husiatynie. Przy współpracy wszystkich ludzi dobrej woli uratujemy również i tamtejszy polski cmentarz, na którym pochowani sa nasi przodkowie. 
          Telewizja Wrocław w swoich programach będzie na bieżąco informowała o przebiegu akcji. Również na tej stronie oraz stronie internetowej TV Wrocław znajdziecie aktualne informacje o szkołach, które włączają się do tego pospolitego ruszenia. 
          W związku z akcją w najbliższych dniach uczniowie z Samorządu Uczniowskiego pod opieką pana Łukasza Polaka będą zbierać w naszej szkole na powyższy cel symboliczne złotówki.

          inf.

           

        • WYNIKI KONKURSU "ŚWIETLIK 2017"

           

           

          NAJLEPSZE WYNIKI w X EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH

          „ŚWIETLIK 2017”

           

          1. Paulina Bortnicka kl. 2b, % pkt. 93,06; wynik - nagroda
          2. Maja Adamek kl. 6a, % pkt. 82,50; wynik - wyróżnienie
          3. Artur Ptaszkowski kl. 3b, % pkt. 80,99; wynik - wyróżnienie
          4. Celin Vercalsetern kl. 3a, % pkt. 76,04; wynik - wyróżnienie
          5. Maja Szustak kl. 3a, % pkt. 78,13; wynik - wyróżnienie
          6. Zuzanna Litwinowicz kl. 2b, % pkt. 77,78; wynik - wyróżnienie
          7. Julia Szymik kl. 2a, % pkt. 77,78; wynik - wyróżnienie
          8. Jagoda Wróbel kl. 3b, % pkt. 77,34; wynik - wyróżnienie
          9. Jagoda Gąsior kl. 6a, % pkt. 75,83; wynik – wyróżnienie

          Gratulujemy!!!

           

        • "WYNIKI KONKURSU "KANGUR MATEMATYCZNY"

           

           

           

          NAJLEPSZE WYNIKI w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

          „Kangur Matematyczny 2017”

           

          1. Mateusz Olszewski kl. 6c, lb. pkt. 143,75wynik: bardzo dobry
          2. Anna Olejniczak kl. 6a, lb. pkt.140,00wynik: bardzo dobry
          3. Katarzyna Olejniczak kl. 6a, lb. pkt. 137,50 wynik: bardzo dobry
          4. Jan Długosz kl. 4b,  lb. pkt. 108,75wynik: bardzo dobry
          5. Maja Adamek kl. 6a,  lb. pkt. 132,50wynik: wyróżniony
          6. Piotr Raczyński kl. 6a,  lb. pkt. 117,50wynik: wyróżniony
          7. Jan Kurnicki kl. 5b, lb. pkt. 109,75 wynik: wyróżniony
          8. Michalina Wdowiak kl. 4c, lb. pkt.100,00 wynik: wyróżniony
          9. Adam Spexard kl. 5b,  lb. pkt. 99,75wynik: wyróżniony
          10. Michał Ptaszkowski kl. 4c,  lb. pkt. 91,25wynik: wyróżniony
          11. Julia Kurpiewska kl. 4c, lb. pkt. 81,75wynik: wyróżniony
          12. Hanna Paczóska kl. 3b, lb. pkt.69,00 wynik: wyróżniony
          13. Łucja Bączkiewicz kl. 2a, lb. pkt. 61,25 wynik: wyróżniony

          Gratulujemy!!!

           

        • SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY - WESOŁE MYSLENIE

           

           

          8 maja 2017 r. dwadzieścioro uczniów klas III wzięło udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym „WESOŁE MYŚLENIE”. 
          Konkursowicze mieli do rozwiązania 6 zadań tekstowych związanych z logicznym myśleniem, obliczaniem obwodu prostokąta, obliczeniami czasowymi i pieniężnymi. 

          Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Artur Ptaszkowski i Justyna Frosztęga .

          Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu a zwycięzcom życzę sukcesów w etapie powiatowym, który odbędzie się 25 maja 2017 r. w Trzebnicy.

                                                                                                                                 opr. Krystyna Bosak

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

        • UWAGA - RODZICE PRZYSZŁYCH UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

           

          Pierwsze zebranie dla rodziców uczniów klas I w roku szkolnym 2017/2018

          odbędzie się w szkole

          8 maja 2017 r. o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej.

          inf.

           

           

        • KONSULTACJE DLA RODZICÓW

           

          Szanowni Rodzice 8 maja 2017 r. w godz. 17:00 - 18:00

          odbędą się konsultacje dla rodziców:

          • klasy I - III - nauczyciele oczekują w salach danej klasy, 
          • klasy IV – VI - nauczyciele oczekują w salach nr 5 i 10 

                                                                                                     Zapraszamy!

          inf.

           

        • UWAGA! Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

           

          Szanowni Rodzice

          Informujemy, że wtorek - 2 maja 2017 r., to dzień, w którym nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze (Rozporządzenie MEN z dnia 5 października 2010 r. w sprawie organizacji roku szkolnego; Dz.U. 2010r. Nr 186, poz. 1,245 - § 5).

          Opiekę – zgodnie z potrzebami rodziców i uczniów zapewnia świetlica szkolna.

          Przypominamy, że następny wolny dzień (na podstawie powyższego rozporządzenia) to:
          - 16 czerwca 20176 r. – tj. piątek po Bożym Ciele.

          inf.

           

        • NASZ UDZIAŁ W ARTYSTYCZNYM ŚWIECIE MALUCHA

           

          Nasza szkoła jak co roku brała udział w przeglądzie teatralnym z cyklu „Artystyczny Świat Malucha” organizowanym przez Obornicki Ośrodek Kultury. 
          Temat tegorocznych prezentacji brzmiał „W krainie dźwięków”. Do przeglądu zgłosiłam klasę 2c. Razem z uczniami przygotowaliśmy przedstawienie teatralne, pt. „Odgłosy przyrody”. Wykonaliśmy maski i stroje. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w swoje role i pięknie zaprezentowały się na scenie. Występ został nagrodzony wielkimi brawami. Każdy uczestnik otrzymał upominek - kołatkę i ptaszka na wodę. 
          Do szkoły wróciliśmy bardzo zadowoleni.

                     opr. Zdzisława Zając

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

          Relacja z imprezy na stronie internetowej OOK

           

        • II POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY - HISTORIA POLSKI

           

          Z satysfakcja informujemy, że
          w II Powiatowym Konkursie Historycznym "Hostoria Polski" 

          nasza uczennica Katarzyna Wojciechowska z kl. 6a zajęła  III miejsce.

                                                                                           GRATULUJEMY!

          inf.

           

        • POWIATOWY KONKURS "SPRAWNIE LICZĘ"

           

          Z radością informujemy, że
          w Powiatowym Konkursie "Sprawnie liczę" dla kl. 4

          nasza uczennica Michalina Wdowiak z kl. 4c zajęła  V miejsce.

                                                                                           GRATULUJEMY!

          inf.

           

        • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

           

           

           

           

          XX Konkurs Ortograficzny „Złote Pióro”- ucz. kl. III  

          I miejsce - Weronika Woźniakowska z kl. 3a
          V miejsce -
          Justyna Frosztęga z kl. 3b

           

          XVII Konkurs Matematyczny „Potęga”   

          I miejsce - Mateusz Olszewski z kl. 6c

           

          XIV Powiatowy Konkurs Biblijny „Triduum Paschalne”   

          III miejsce - Julia Wdowiak z kl. 6c

           

          GRATULUJEMY!!!

           

        • DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

           

          W dniu 26 kwietnia 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to obecne jest w Polsce od 1990 r. Nasi uczniowie z klasy 3d, 4c oraz 6c pod kierunkiem pani Urszuli Mielniczuk i Jolanty Krzyżyk przygotowały przedstawienie pt. „Śmieci - to nie zabawa, ale poważna sprawa”.  Akcja przedstawienia rozgrywała się parku, w którym telewizja EKO ECHO nadawała program na żywo. W przedstawieniu uczniowie ukazali różnorodność ludzkich postaw wobec środowiska na zasadzie kontrastu. Dzieci przedstawiły, co można zrobić z odpadami, aby nie były niebezpieczne dla nas i dla naszej Ziemi. Przypomnieli nam wszystkim, w jaki sposób powinniśmy segregować śmieci, by w ten sposób dbać o czyste środowisko. W cały program artystyczny wplecione zostały piosenki: „Ziemia, zielona wyspa”, „Moja planeta”, „Imieniny Ziemi” oraz taniec do „Deszczowej piosenki”.

          opr. Angelika Rozpara

        • JAK KLASY 2B I 2C OBCHODZIŁY DZIEŃ ZIEMI?

           

          Dnia 21 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy drugiej b i drugiej c w niecodzienny sposób obchodziły Dzień Ziemi. 
          Wybrały się na wycieczkę do Wielkiej Lipy sadzić drzewa. 
          Wyjazd został zainicjowany przez leśniczego pana Tomasza Żmijewskiego. Na miejscu czekały na nas szpadle, rękawiczki i sadzonki drzew. Zabraliśmy się z wielkim zapałem do pracy.
          Wyjazd zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek przy ognisku. W nagrodę za pracę otrzymaliśmy wafelki i napije.
          Na pożegnanie pani leśniczy opowiedziała nam o drzewach, ich szanowaniu i zachowaniu w lesie. Na pamiątkę otrzymaliśmy książeczki. Wyjazd był bardzo udany.

          opr. Zdzisława Zając

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

        • REKRUTACJA DZIECI DO KLAS PIERWSZYCH

          Szanowni Rodzice Przyszłych Uczniów Klas I

          Rozpoczęliśmy rekrutację dzieci do klas I. Trwać ona będzie do 30 kwietnia 2017 r.

          Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły są przyjęte bez rekrutacji na podstawie zameldowania.

          Dzieci spoza obwodu szkoły, które chciałyby podjąć naukę w naszej szkolę będą przyjmowane według Uchwały Rady Miejskiej w Obornikach Śl. w sprawie określenia kryteriów przyjmowania dzieci do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Oborniki Śląskie i ich wartości punktowej oraz określenia dokumentów niezbędnych dla potwierdzenia tych kryteriów.

          Rodzice wszystkich dzieci proszeni są o wypełnienie karty zapisu do szkoły. Karta jest do pobrania w sekretariacie szkoły i w linku poniżej.

          KARTA ZAPISU DZIECKA DO PSP Nr 3 w OBORNIKACH ŚL. na rok szkolny 2017/2018.pdf

           

          Uwaga:

          1. Obwód szkoły nr 3 w Obornikach Śl. obowiązujący z dniem 1 września 2017 r.

          • Wsie: Borkowice, Wilczyn,
          • Oborniki Śl. ulice: Aleksandra Fredry, Aleksandra Gierymskiego, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Czesława Miłosza, Energetyczna, Fryderyka Chopina, Golędzinowska, Henryka Brodatego, Henryka Pobożnego, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Paderewskiego, II Armii Wojska Polskiego, Jacka Malczewskiego, Jana Styki, Jarosława Dąbrowskiego, Józefa Chełmońskiego, Józefa Konrada Korzeniowskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Leona Kruczkowskiego, Łąkowa,  Mała, Na Przejściu, Piastów Śląskich, Pl. Zwycięstwa, Polna, Powstańców Śląskich, Ptasia,  Piotra Skargi, Stanisława Moniuszki, Stanisława Staszica,  Trzebnicka, Wincentego Witosa, Wita Stwosza, Wojciecha Kossaka, Zapolskiej, Zbigniewa Herberta.

           

          2. Kryteria oraz liczba punktów brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Oborniki Śl. ogłoszone zostały w uchwale Rady Miejskiej Obornik Śl. (poniżej link do uchawły)

          uchwala_284_RM_kryteria rekrutacji do_kl.1.pdf

          3. Z wynikami rekrutacji dla dzieci spoza obwodu szkoły do klasy I w roku szkolnym 2017/2018 można zapoznać się od dnia 8 maja 2017 r. od godziny 10:00 w sekretariacie szkoły.

          4. Pierwsze zebranie dla uczniów klas I w roku szkolnym 2017/2018 odbędzie się w szkole 8 maja 2017 r. o godzinie 17:00 w sali nr 10 (parter).

          inf.

           

        • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

           

          Okres Wielkanocy to Święto radości, wiosennego nastroju.  
          Życzymy Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom,
          aby te Święta przyniosły prawdziwą harmonię,
          wiarę w życzliwość drugiego człowieka,
          dobre zdrowie oraz spełnienie marzeń.

                                                                          Krystyna Haładaj i Alicja Łukomska

           

        • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NA GIF WIELKANOCNY

           

           I miejsce:   Emil Sikora kl. 6a              

            II miejsce: Anna Olejniczak kl. 6a       

          III miejsce:  Jagoda Gąsior kl. 5a    

          Gratulujemy zwycięzcom.

          Ich prace wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie na "Gif Wielkanocny".

          opr. Angelika Rozpara

           

        • ZEBRANIE dla RODZICÓW UCZNIÓW KLASY 2C z WYCHOWAWCĄ

           

          Szanowni Rodzice
          spotkanie z Rodzicami uczniów kl. 2c 
          odbędzie się
          11 kwietnia 2017 r. o godz. 17:00 w sali nr 6.

          Serdecznie zapraszam - Zdzisława Zając

           

        • ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z KURATOREM OŚWIATY

          Zapraszamy
          wszystkich zainteresownaych Rodziców i Nauczycieli
          na spotkanie z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty
          Panem Romanem Kowalczykiem, 

          które odbędzie się 10 kwietnia 2017 r. o godz. 17:00 
          w auli Publicznego Gimnazjum w Obornikach Śl.

          Dyrektor Szkoły Krystyna Haładaj

           

        • CERTYFIKAT DLA NASZEJ SZKOLNEJ ŚWIETLICY

           

          Miło nam poinformować, że nasza świetlica zdobyła certyfikat w Ogólnopolskim konkursie ŚWIETLICA SZKOLNA PRZYJAZNA UCZNIOWI. 
          6-miesięczna praca nad zadaniami  została oceniona  100 pkt. /100 pkt., a tym samym uzyskaliśmy tytuł „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi. 
          Konkurs sprzyjał wszechstronnemu rozwojowi uczniów, pomógł doskonalić różnorodne zdolności i umiejętności. Dzieci pozyskały nową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa korzystania z Internetu, zdrowego odżywiania, teatru i innych. Wykonywanie zadań konkursowych integrowało uczestników zajęć świetlicowych i sprzyjało dobremu współdziałaniu świetlicy z całą szkołą. 
          Zadania były bardzo ciekawe, dzieci chętnie brały udział w każdym zadaniu, miały okazję wykazać się swoją wiedzą a także umiejętnościami w wielu dziedzinach. Konkurs „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi" wymagał dużego zaangażowanie wychowawców, a w szczególności dzieci, którym dawał dużo satysfakcji. Wykonywanie zadań z „przyjaznej świetlicy" pomogło dzieciom rozwijać inteligencję, fantazję, zdolność abstrakcyjnego myślenia a także uczyło zdrowej rywalizacji. 

                                                                                            opr. Aneta Grucela

           

          Gratulujemy! 

          inf.

           

        • SPRAWOZDANIA z WYJAZDÓW EDUKACYJNYCH w marcu i kwietniu

          KLASY 1ab 
          W dniu 4 kwietnia 2017 r. uczniowie klas I i II wraz ze swoimi wychowawczyniami i opiekunkami wyruszyli do Wrocławia do Teatru Lalek. Obejrzeli tam wspaniały spektakl pt. „Calineczka”. Była to  opowieść o uroczej, delikatnej Calineczce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Ufną i beztroską dziewczynkę, skorą do zabaw z wiatrem, promykami słońca i motylami, porwała Ropucha Aga, szukająca narzeczonej dla swojego syna Remigiusza. Calineczce szczęśliwie udało się uwolnić, wkrótce jednak trafiła na kolejnego kandydata do swej ręki - nieokrzesanego Chrabąszcza Brzdęka. Po wielu perypetiach zatrzymała  ją u siebie na zimę skrzętna gospodyni - Pani Myszka. Spektakl  był pełen radosnych piosenek, które dzieci śpiewały jeszcze  po wyjściu z teatru.
          Przedstawienie zaprezentowano w przepięknej, baśniowej scenografii, a uwagę zwracało też wirtuozerskie prowadzenie lalek przez jedną aktorkę. Uczniom zaimponował  gmach samego teatru i otaczający go park. Wiele dzieci widziało to miejsce po raz pierwszy. 

          Wyjazd dostarczył wszystkim jego uczestnikom niezapomnianych przeżyć i wrażeń.

          opr. Ewa Ślęzak

          KLASY 2abcd
          We wtorek – 4 kwietnia byliśmy z klasą II b, c i d  na wycieczce w Teatrze Lalek na spektaklu pt. "Calineczka". Calineczka była małą dziewczynką. Wyrosła z ziarenka danego przez czarownicę kobiecie, która nie mogła mieć dzieci. Pewnego razu, gdy spała porwała ją ropucha. Chciała, żeby została żoną jej syna. Więziła ją na liściu lilii wodnej. Z liścia uwolnił ją motyl i zaniósł ją na drzewo. Na drzewie zobaczył ją chrabąszcz, który się w niej zakochał. Ale jego koleżanka powiedziała mu, że jest człowiekiem, więc jest brzydka. Calineczkę znalazła myszka i zabrała do swojego domku. Kiedyś na śniadanie zaprosiły kreta - Pana Krecikowskiego - a on zaprosił je później na kolację. Kret ostrzegł je, że na drodze do jego domu leży martwa jaskółka. Calineczka nie chciała iść, ale chciała sprawdzić czy tam leży martwa jaskółka. Calineczka pocałowała jaskółkę i jaskółka ożyła. Jaskółka zabrała ją do krainy elfów. Tam Calineczka poślubiła księcia elfów. Przedstawienie bardzo mi się podobało.

                                                                                   Natasza Baer – kl. IIa

          04.04.2017 roku we wtorek byliśmy w Teatrze Lalek na przedstawieniu  "Calineczka”. Światła w sali były przygaszone. Na scenie występowała jedna aktorka, która poruszała lalkami. Wszystkie lalki były bardzo ładne i kolorowe. W przedstawieniu występowały Calineczka, ropuchy, myszka Mysia i kret. Słuchaliśmy również wielu piosenek. Najbardziej podobała mi się scena, gdy Calineczka uratowała sójkę. Po przedstawieniu wróciliśmy autokarem do szkoły. Wyjazd do Teatru Lalek to prawdziwa przygoda.

                                                                                              Hubert Wierzbicki kl. 2a

          We wtorek – 4 kwietnia 2017r. cała nasza klasa pojechała na wycieczkę do Wrocławskiego Teatru Lalek na przedstawienie pod tytułem "Calineczka". Razem z nami była też klasa 2 b, c i d. Jechaliśmy srebrnym autobusem. Siedziałem z moim kolegą Gracjanem. Przed przedstawieniem zostawiliśmy kurtki w szatni. Obok szatni był malutki sklep z pamiątkami. Przedstawienie bardzo mi się podobało. Calineczka miała ciekawe przygody i spotykała na swojej drodze różne zwierzęta. Najbardziej podobało mi się jak Calineczka pomogła jaskółce a ona potem uratowała ją przed ślubem z kretem. Jaskółka przyniosła jej dużo szczęścia. Trafiła do krainy elfów i słońca.  W czasie przedstawienia były dwie przerwy na śniadanie. Kupiłem sobie dwie piękne broszki. Na jednej jest piękny wąż, który jest bardzo długi i kolorowy. Na drugiej jest smieszny bałwanek.
          Teatr to fajne miejsce i będę  jeździł do niego częściej.                                                                        

                                                                              Grzegorz  Kaczmarczyk kl. 2a 

          We wtorek 04.04.2017 r. byliśmy na wycieczce we Wrocławiu. Pojechaliśmy do Teatru Lalek na przedstawienie pod tytułem "Calineczka''. Na scenie wystąpiła starsza pani, która cały czas zmieniała głos jednocześnie poruszając wieloma kukiełkami, aby wszystko było ciekawsze. Przedstawienie nie było bardzo długie, a mniej więcej wyglądało tak: Pewna kobieta zażyczyła sobie dziecka, więc poszła do czarownicy, a ona podarowała jej ziarenko. Potem z tego ziarenka wykluła się Calineczka i tak wraz ze swoimi przyjaciółmi przeżywała różne przygody. Przedstawienie bardzo mi się podobało i mam nadzieję że innym dzieciom też bardzo się podobało.

                                             Magdalena Wereszko kl. 2a

          Dnia 4 kwietnia 2017 r. z moją klasą pojechaliśmy do Teatru Lalek we Wrocławiu na przedstawienie pt. „Calineczka”. Przedstawienie było bardzo przyjemne. Na początku rozsunęła się  kurtyna, natychmiast pokazała się doniczka z pięknym kwiatem. Na scenie pojawiła się aktorka, która powitała nas i zaprosiła na przedstawienie. Przedstawienie opowiadało o Matce, która chciała mieć dziecko, ale nie mogła go znaleźć. Wypatrywała bocianów, szukała wśród kapust, ale wszystko na nic. Poprosiła swoją przyjaciółkę czarownicę, żeby jej pomogła. Czarownica zaczęła czarować i dała jej ziarenko, powiedziała „to ziarenko nikogo nie ma, jest kruche”. Matka zasiała nasionko, dbała o nie i kochała. Na drugi dzień z ziarenka zrobił się kwiatek. Matka przybiegła i usłyszała płacz, otworzyła kwiat i wyjęła małą dziewczynkę. Matka postanowiła nazwać dziewczynkę Calineczka. Dziewczynka spała sama na listku kwiatka, a potem na skorupce od orzecha. Pewna ropucha postanowiła wydać ją za mąż za swojego syna. Zanim to zrobiła porwała ją i uciekła z nią nad rzekę. Calineczka nie chciała zostać żoną ropucha. Pewna ryba postanowiła jej pomóc, wezwała wsparcie i uratowała Calineczkę. Potem Calineczkę spotkał żuczek, który się w niej zakochał, więc zawołał koleżankę, która mu wyjaśniła, że dziewczynka jest brzydka. Potem Calineczkę porwał wiatr, zaniósł ją do myszy polnej, która ją przygarnęła na noc. Następnie mysz powiedziała, że przyjdzie pan Krecikowski. Pan zaprosił je do swojej nory, w której była martwa jaskółka. Calineczka śpiewała jej, a ona ożyła. Calineczka zapytała ją czy wie gdzie mieszka. Jaskółka powiedziała, że wie i dziewczynkę też zabierze. Poleciały, Calineczka spotkała chłopaka jej wielkości i zamieszkali w krainie Elfów.
          Cała klasa była zadowolona.

                                                                                                                                      Szymon Pietras klasa 2b

          We wtorek 4 kwietnia 2017 r. wszystkie drugie klasy pojechały do Teatru Lalek we Wrocławiu. Jechaliśmy około 45 minut autobusem. Spektakl, który obejrzelismy nosił tytuł „Calineczka”. Na scenie występowała jedna aktorka, która poruszała kukiełkami. Opowiedziała nam całą historię o przygodach Calineczki. Przedstawienie podobało mi się.
          Niestety mój kolega zasnął na przedstawieniu i nie wiem, co o tym myśleć.

                                                                                                                                         Maja Mogilska klasa 2b

          KLASY 3abcd 
          4 kwietnia 2017 r. pojechaliśmy na wycieczkę do wrocławskiego Humanitarium – Ogrodu Doświadczeń. Zostaliśmy podzieleni na grupy. Wychowawczyni klasy III d narysowała nam na dłoniach numerki naszych grup. Byłam w grupie drugiej.
          Po wejściu do głównej sali zwiedzaliśmy wystawy różnych eksponatów do zasilania energii, po których oprowadzał nas przewodnik. Potem był czas na indywidualne korzystanie z różnych maszyn i pomieszczeń. Poszłam do pokoju krzywych luster. Były tam trzy lustra: jedno powiększało nas, drugie falowało a trzecie pogrubiało. 
          Najbardziej podobał mi się labirynt a zwłaszcza krzywy pokój. W krzywym pokoju nie można było chodzić pionowo, bo się przewracałam. 
          Potem udaliśmy się do laboratorium, gdzie robiliśmy bardzo ciekawy eksperyment pt. „Kostki myjące do kąpieli”. 
          Pobyt w Humanitarium to najlepsza wycieczka świata!!!! Polecam wszystkim. 

                                                                                                     Amelka Antkowiak kl. 3 b

          4 IV 2017 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia do Humanitarium. Na początku udaliśmy się na antresolę, gdzie świetnie bawiliśmy się w szalonych lustrach, rozmawialiśmy przez rurę i zrobiliśmy sobie szalony lot na miotle. W głównej sali ciekawie było w krzywym pokoju, labiryncie oraz podczas puszczania baniek mydlanych. 
          Następnie bawiłem się z Arturem w tęczy. Pani animator pokazywała nam doświadczenia z powietrzem i wodą. Bardzo interesująco było w laboratorium, gdzie w małych grupkach wykonywaliśmy „Kostki myjące” do kąpieli. 
          Po warsztatach mieliśmy czas na zakupy. Kupiłem zestaw do pobierania odcisków palców, koktajl o smaku ananasowo-pomarańczowym oraz loda. 
          Wycieczka bardzo mi się podobała.

                                                                                                       Oskar Tobiczyk kl. 3 b

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

          KLASY 4ab
          W dniu 29 marca 2017 r. klasy czwarte były na wycieczce w Technoludku. Technoludek to centrum edukacyjne we Wrocławiu. Byliśmy na trzech warsztatach. Jeden z nich to warsztat chemiczny, gdzie mieszaliśmy rożne substancje chemiczne. Jednym z takich eksperymentów był wielki kolorowy wulkan.  Były też warsztaty, na których programowaliśmy roboty. Robiliśmy to na tabletach w aplikacji do programowania. Roboty mogły świecić i jeździć. Na kolejnych warsztatach budowaliśmy z patyczków i łączników prostopadłościan lub sześcian. To wcale nie było takie łatwe, ponieważ grupa po zbudowaniu musiała się zmieścić w środku budowli. Gdy to zrobiła musiała wyburzyć dzieło i posegregować łączniki i patyczki. W tym zadaniu mierzony był czas. Marysia i Julia były z klasą 4a w grupie FcPlacki. Patrycja i Zuzia były w klasie 4b w grupie Technoludki. W skład grupy FcZiemniaki wchodziło 18 osób z klasy 4c. Pierwsze miejsce zajęły FcPlacki, drugie: FcZiemniaki, trzecie Technoludki. Wycieczka była bardzo ciekawa i nam się podobała.

          Patrycja Cerkowniak, Zuzia Szczerbaty, Julia Popławska, Marysia Pietras 4b

          KLASA 6c 
          Dnia 29 marca 2017 roku klasa 6c pojechała na wycieczkę do Loopy’s  Worldu we Wrocławiu, największego Parku Rozrywki na tym terenie. 
          Po wejściu do tego wspaniałego, pełnego różnych atrakcji miejsca zostaliśmy zapoznani z panującym tam regulaminem. Zaskoczyło Nas wspaniałe i kolorowe wyposażenie wnętrza. Mieliśmy możliwość  skorzystania z wielu zjeżdżalni w różnym kształcie, trampolin, armatek, ścianki wspinaczkowej, boiska do piłki itp. Każdy mógł skorzystać z tego co go zainteresowało.  Zabawa była bardzo udana. Szkoda tylko, że trwała tak krótko. Pod koniec naszego pobytu wzięliśmy udział w zabawie TOP KRZYK, która polegała na jak najgłośniejszym wydaniu okrzyku. Poziom hałasu mierzony był specjalnym urządzeniem. Po skończonej zabawie głodni i spragnieni udaliśmy się na małe co nieco. Tym miejscem był McDonald's.
          Najedzeni, zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do swoich domów. 
          W tym miejscu pragniemy również podziękować Pani Wychowawczyni oraz Rodzicom za zorganizowanie tak wspaniałej i pełnej wrażeń wycieczki. 

          opr. Julia Olbert 6c

           

           

        • ZAPRASZAMY NA ZEBRANIA Z RODZICAMI

           

          W dniu 3 kwietnia 2017 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów naszej szkoły.

          UWAGA!
          W tym dniu nie odbędzie się zebranie Rodziców uczniów kl. 2c z Panią Zdzisławą Zając (z powodu choroby Wychowawczyni). O terminie spotkania uczniowie zostaną powiadomieni przez Wychowawczynię po jej powrocie ze zwolnienia lekarskiego). Za zmianę przepraszamy.

           

          Przebieg spotkania:
          - godz. 16:30
           - spotkanie dla zainteresowanych rodziców z panią psycholog na temat: "Zdrowie psychiczne dziecka a oddziaływania wychowawcze".

          - godz. 17:00 - spotkanie z wychowawcami klas  1 - 6 i gr. przedszkolnej,

          - godz. 18:00 - spotkanie Dyrektora z rodzicami uczniów kl. II, III i VI - w związku z uchwałą RM  dotyczącą przeniesienia trzech klas do nowotworzonej SP nr 1 (szczegóły w komunikacie poniżej).

          Przydział sal:
          - gr. przedszkolna - w sali grupy (stary budynek - I piętro),
          - kl. 1a - sala nr 17 (parter), 
          - kl. 1b - sala nr 31 (II piętro),
          - kl. 2a - sala nr 30 (II piętro),
          - kl. 2b - sala nr 25 (I piętro),
          - kl. 2c - zebranie odbędzie się w innym terminie,
          - kl. 2d - sala nr 29 (II piętro),
          - kl. 3a - sala nr 33 (II piętro),
          - kl. 3b - sala nr 32 (II piętro),
          - kl. 3c - sala nr 24 (I piętro),
          - kl. 3d - sala nr 3 (parter),
          - kl. 4a - sala nr 5 (parter),
          - kl. 4b - sala nr 21 (I piętro),
          - kl. 4c - sala nr 20 (I piętro),
          - kl. 5a - sala nr 07 (piwnica),
          - kl. 5b - sala nr 23 (I piętro)
          - kl. 5c - sala nr 19 (parter),
          - kl. 6a - sala nr 10 (parter),
          - kl. 6b - sala nr 016 (piwnica),
          - kl. 6c - sala nr 26 (I piętro).

          Zapraszamy!

          inf.

           

        • PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ "ŚPIEWAJĄCE PRZEDSZKOLAKI"

           

          Dnia  30 marca 2017  w  Przedszkolu  Publicznym  w  Obornikach  Śląskich  przy  ul. Kasztanowej 33  odbył  się  VIII Powiatowy  Przegląd  Piosenki Przedszkolnej „Śpiewające  Przedszkolaki”.  Patronat  nad  przeglądem  objęło  trzebnickie  Stowarzyszenie  Oświatowe  „Sowa”.  Dofinansowania  udzieliło  Starostwo  Powiatowe  w  Trzebnicy  oraz  Gminy  powiatu  trzebnickiego.  Organizatorkami  były  Panie  wychowawczynie  pracujące  w  przedszkolu  oraz  Pani  Dyrektor  przedszkola. 
          W  przeglądzie  udział  wzięło kilkanaście placówek. Występowały dzieci w wieku  od 4 - 6  lat, które  uczęszczają  do  przedszkoli  i  oddziałów  przedszkolnych  w  całym  powiecie.  Wszystkie  dzieci  otrzymały  piękne dyplomy  i  nagrody związane z bezpieczeństwem przedszkolaków w ruchu drogowym. 
          Naszą  szkołę  reprezentowała 5 - latka, Oliwia Wesołowska, przygotowana  przez  wychowawczynię – Różę Kaczmarek.  Oliwka wystąpiła  z  piosenką  pt. ”Pół kroku stąd”, wykorzystując  podczas  występu  wszystkie  swoje  umiejętności  wokalne oraz piękne przebranie przygotowane przez mamę dziewczynki.  Po  występie  została  nagrodzona gromkimi  brawami  za  kunszt  wokalny i aktorski.

          opr. Róża  Kaczmarek 

           

        • KLASA 2B Z WIZYTĄ U WETERYNARZA

           

          W dniu 30 marca 2017 r. byliśmy z wizytą u weterynarza. Ma on gabinet w Obornikach Śląskich. Pan przedstawił się imieniem Filip. Widziałem tam przybory do leczenia zwierząt. Pokazał nam maszynę, do której włożył probówkę z krwią. Miał też różne zabawki dla zwierząt. W pomieszczeniu był przyjemny zapach. Wszystkim dzieciom podobała się ta lecznica. Dostaliśmy w prezencie ołówek z gumką w kształcie psa. Zastanawiam się czy mógłbym zostać weterynarzem?

                                                                                                                            Jonatan Burian-Górecki klasa 2b

          30 marca 2017 r. klasa 2b na drugiej lekcji poszła do pana Filipa, który jest weterynarzem. Pan Filip pokazał nam wiele sprzętów, którymi się leczy zwierzęta. Pan pokazał nam specjalny mikroskop, gdzie sprawdza się wirusy. A przy wejściu stała średniej wielkości waga. Były nawet dwa kotki na podwórku. Wszystkim nam się podobało.

                                                                                                                                     Paulina Bortnicka klasa 2b

          30 marca 2017 r. razem z klasą poszliśmy do pana weterynarza. Droga do gabinetu pana weterynarza była przyjemna, przechodziliśmy obok parku.  Pan weterynarz Filip pokazał nam różne przedmioty do zabiegów i badań: strzykawki, pęsety i wiele innych rzeczy. Pan również pokazał nam specjalne urządzenie, które nazywa się mikroskop. Pozwala on zobaczyć malutkie niewidoczne gołym okiem bakterie. Pan potem pokazał nam narzędzia. Wśród tych narzędzi znajdował się specjalny nóż do operacji, który był tak ostry, że może przeciąć skórę nawet wtedy gdy ją leciutko dotknie. Był to skalpel. Pod koniec pan weterynarz dał nam piękne ołówki i gumki w kształcie zwierzątek. Wycieczka była bardzo udana.

                                                                                                                                        Szymon Pietras klasa 2b

          Zdjęcia w Albumie fotogradficznym

           

        • PIERWSZOKLASIŚCI - CZYTELNIKAMI!

           

           

          W dniu 23.03.2017 r. odbyło się  w dwóch turach (dla klasy Ia, Ib ) „Pasowanie na czytelnika”.
          Była to impreza czytelnicza, mająca charakter widowiskowo – edukacyjny. Przeprowadzona została przy aktywnej pomocy 10-osobowego zespołu uczniów z kl. V b: Agaty Ścisłowskiej, Oliwii Szymczak, Ali Sapijaszko, Natalki Kamińskiej, Heleny Woźniak, Ady Gibas, Emilki Kuzynków, Justyny Nowak, Oli Szatan i Olafa Jasińskiego.  
          Uroczystość składała się z trzech części: 
           w pierwszej części nastąpiło przywitanie I-klasistów przez bibliotekarza oraz sprowokowanie wspólnej z dziećmi rozmowy, na temat funkcji biblioteki szkolnej, zbiorów biblioteki i jej regulaminu. Aby wprowadzić pierwszoklasistów w klimat biblioteki, starsze uczennice wyrecytowały wiersz  o książce oraz urozmaicały przebieg spotkania wesołymi fraszkami o książce; 
           w drugiej części, pierwszoklasiści zostali rozdzieleni na  kilka drużyn i uczestniczyli w turnieju sprawdzającym umiejętność czytania, pisania oraz znajomość klasycznych bajek. Przeprowadziły go trzy starsze uczennice, nagradzając „słodkimi” punktami poprawnie wykonane zadania. Każda z drużyn miała przydzieloną  opiekunkę - starszą uczennicę, zadaniem której było czuwanie nad pracą grupy. Przy rozwiązywaniu zadań było dużo sportowych emocji i zabawy. 
          Po turnieju, „słodkie” punkty (cukierki) zostały podliczone - zdobywcy największej ilości otrzymali gromkie brawa, a cukierki zostały rozdzielone tym, którzy je zdobyli; 
          - w trzeciej części spotkania, uczniowie pierwszych klas złożyli ślubowanie poszanowania książek i zostali pasowani na czytelników a  następnie  otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.

          opr. Małgorzata Cymerman

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

        • KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIE

                             

          Dnia 22 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Mały Europejczyk”.
          W konkursie wzięło udział 27 uczestników z klas drugich  i trzecich reprezentujących swoje klasy. Laureatami zostały uczennice z klas trzecich:

          Weronika Woźniakowska – klasa III a    
          Maja Wolska – klasa III b
          Magdalena Furman – klasa III d

          Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe.
          Dziewczynki będą reprezentowały naszą szkołę na VIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej w Urazie.
          Serdecznie im gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie.

                                                                                                                opr. Małgorzata Zachar

           

        • KLASY DRUGIE Z WIZYTĄ W GABINECIE DENTYSTYCZNYM

           

           

          Dnia 21 marca 2017r. klasy drugie wybrały się na wycieczkę z wizytą do gabinetu stomatologicznego, który znajduje się w Centrum Stomatologicznym SELLA przy ul. Skłodowskiej-Curie 12/3 w Obornikach Śląskich. Zostaliśmy wprowadzeni do gabinetu, każdy z uczniów mógł usiąść na fotelu zabiegowym. Pani stomatolog mówiła o tym jak należy prawidłowo myć zęby, o zdrowym odżywianiu, o systematycznej kontroli stanu zębów. Oglądaliśmy z zainteresowaniem narzędzia  i sprzęt używany w gabinecie. Uczniowie zadawali różne pytania i otrzymywali od pani doktor wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie każde dziecko otrzymało prezenty - szczoteczkę i pastę do mycia zębów. Było super. Wróciliśmy pełni wrażeń.

                                                                                                       opr. Małgorzata Wolska

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

        • PROJEKT EDUKACYJNY „TRZYMAJ FORMĘ”

           

          21 marca nasi uczniowie nie poszli na wagary lecz realizowali projekt edukacyjny „Trzymaj Formę”.
          Dzień rozpoczęli od spotkania z dietetykiem p. Anną Chmielowiec, która opowiedziała o prawidłowej diecie dzieci w wieku szkolnym i zaproponowała zdrowe drugie śniadanie. Ponadto, uczniom klas szóstych, przybliżyła temat zaburzeń stanu zdrowia i rozwoju związanych z nieprawidłowym odżywianiem.
          Następnie czwartoklasiści przygotowywali  zdrowe posiłki, oglądali wystawę plakatów „Nałogi to ślepa uliczka" i uczestniczyli w warsztatach z wychowawcą nt. Dlaczego jest coraz więcej osób, które nie palą papierosów? Efektem ich działań były plakaty mówiące o skutkach palenia papierosów i używania e-papierosów”.
          Szóstoklasiści sprawdzali poziom  swojej wydolności fizycznej za pomocą próby Ruffiera. Następnie układali przykładowy tygodniowy jadłospis trzynastolatka wg zasad zdrowego żywienia. Uczniowie klas 4 i 6 projekt zakończyli na sali gimnastycznej podczas sportowych potyczek. Z konkurencjami wymagającymi współpracy, szybkości i myślenia najlepiej poradzili sobie ucz. klasy 4b oraz 6a. Rozstrzygnięty został również  konkurs plastyczny pod hasłem „Moja sportowa pasja”. Najciekawszą pracę wykonała Kaja Żuk oraz Paulina Wudarczyk, które otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczoiwe.
          Piątoklasiści po obejrzeniu prezentacji multimedialnych, dyskutowali o sportach jakie uprawiają oraz korzyściach wynikających z systematycznej aktywności fizycznej. Uczyli  się  także jak być świadomym konsumentem.
          Podczas projektu odbyło się również  kolejne  spotkanie z cyklu „TROPAMI DYSCYPLIN SPORTOWYCH”. Tym razem gościliśmy Panią Dorotę Olbryt - nauczycielkę ze SP w Krynicznie, propagatorkę ringo i założycielkę Uczniowskiego Klubu Sportowego oraz jej podopiecznych. Nasi goście zachęcali do uprawiania ringo.Twórcą tej dyscypliny był znany szermierz i dziennikarz mgr Włodzimierz Strzyżewski ponad 50 lat temu. Gra w ringo przebyła długą drogę ewolucyjną. Dla jej twórcy była elementem treningu szermierczego, później przekształciła się w znakomitą zabawę i wspaniały sport rekreacyjny możliwy do uprawiania przez każdego i w każdych warunkach, bez względu na porę roku. Pani Dorota  od kilku lat organizuje obozy, zawody oraz prowadzi zajęcia, na które zaprasza wszystkich zainteresowanych tą dyscypliną. 
          Dyrekcja szkoły,  nauczyciele oraz cała społeczność uczniowska serdecznie  dziękują gościom za przybycie i interesujące warsztaty.

          opr. A. Jeż

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

        • UWAGA - RODZICE

           

          Szanowni Rodzice uczniów obecnych klas  II,  III I VI

          W związku z uchwałą Rady Miejskiej Obornik Śl., proszę o spotkanie w dniu 3 kwietnia 2017 r. o godzinie 18:00 w sali gimnastycznej (po zebraniach ogólnych)  w celu omówienia spraw związanych z treścią tej uchwały, a dotyczących  nowej sieci szkół w tym powstania nowej Szkoły nr 1 w Obornikach Śl.  Jesteśmy zobowiązani do ustalenia zespołów klasowych, które miałyby przejść do Szkoły nr 1, aby tam kontynuować dalszą naukę w ośmioletniej szkole podstawowej. Sprawa dotyczy;

          • jednej  klasy drugiej, która przeszłaby do nowej szkoły w roku szkolny 2018/2019,
          • dwóch klas trzecich, które przeszłyby do nowej szkoły w roku szkolnym 2017/2018,
          • jednej klasy szóstej, która przeszłaby do nowej szkoły w roku szkolnym 2017/2018.

           

          Z poważaniem Dyrektor Szkoły Krystyna Haładaj

           

        • SUKCES NASZEJ UCZNNICY W POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM dla kl. 4

           

          Z radością informujemy, że
          w Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla kl. 4

          nasza uczennica Maria Chamara z kl. 4c zajęła  III miejsce.

                                                                                           GRATULUJEMY!

          inf.

           

           

        • ZAPROSZENIE

          UWAGA! ZMIANA TERMINU SPOTKANIA

          Dnia 3 kwietnia 2017 r. o godz.16:30
          w naszej szkole pani psycholog Hanna Maleszka
          wygłosi prelekcję na temat
          "Zdrowie psychiczne dziecka a oddziaływania wychowawcze". 

          Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych Rodziców.

          inf.

           

        • PIERWSZE MIEJSCE w POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

           

          Z satysfakcją informujemy, że
          Powiatowym Konkursie Recytatorskim z Języka Angielskiego

          nasza uczennica Julia Wdowiak z kl. 6c zajęła I miejsce.

                                                                                           GRATULUJEMY!

          inf.

         

        • SUKCES NASZEJ UCZENNICY w TAEKWON-DO

           

          Z wielką radością i dumą informujemy, że w zawodach taekwon-do
          Polish Open Cup 2017, które odbyły się  w Dzierżoniowie,
          w konkurencji Techniki specjlane Kadeci - 145 nasza uczennica:

          Alicja Sapijaszko z kl. 5b zdobyła III miejsce

           

                                                                                           GRATULUJEMY!

          inf.

           
        • DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE

           

          Drodzy Rodzice i Uczniowie.
          W bieżącym roku szkolnym w szczególności pracujemy nad kompetencjami czytelniczymi, informatycznymi oraz postawami wolontariackimi. W tym zakresie podejmujemy liczne działania, które przedstawiamy w prezentacjach zamieszczonych w linkach poniżej. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

          NASZE_DZIALANIA_WOLONTARIACKIE.pps

          DZIAŁANIA CZYTELNICZE.pdf

          ROZWIJANIE KOMPETENCJI INFORMATYCZNYCH.pps 

          inf.

           

           
        • SUKCES NASZYCH UCZENNIÓW W KONKURSIE RECYTATORSKIM DLA KL. 1 i 2

          Z radością informujemy, że
          XVII Powiatowym Konkursie Interpretacji Poezji Dziecięcej - kl. 1 i kl. 2 
          nasI uczeniowie zajęłi:

          I miejsce - Antoni Kacprzak z kl. 2d
          III miejsce - 
          Gabriela Chmielińska z kl. 1a 
           

                                                                                           GRATULUJEMY!

          inf.

           

           
        • SPOTKANIE RADY RODZICÓW

           

          Informujemy, że 20 marca 2017 o godz. 17:00 w sali nr 10

          odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.

          inf.

           

           
        • SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA KLAS I, II, III Z PISARKĄ P. JULIANNĄ MICHORCZYK

           

          W dniu 9 marca 2017 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Julianną Michorczyk – pisarką i poetką. Pani Michorczyk pisze dla dzieci od wielu lat, a do tej pory wydała 2 zbiorki wierszy i piosenek  dla dzieci. Pisze także opowiadania. Gość nasz spotkał się z dziećmi w trzech turach, pani czytała uczniom opowiadania, wiersze i zaproponowała też małą gimnastykę przy swoich piosenkach. Miłym akcentem na spotkaniu z drugimi klasami na powitanie naszego gościa była piękna recytacja nastrojowego wiersza o książce-uczennica naszej szkoły- Agata Ścisłowska  z klasy V b – recytacją swoją zachwyciła panią Juliannę. 
          Oprócz prezentacji dzieciom swoich utworów, pani wysłuchała wielu ciekawych pytań ( III klasy),  na które udzielała odpowiedzi. 
          Na koniec każda z grup pięknie podziękowała naszemu gościowi wręczając upominek.

                                                                     

             opr. Małgorzata Cymerman - nauczyciel biblioteki

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • KONSULTACJE DLA RODZICÓW

           

           

          Szanowni Rodzice 6 marca 2017 r. w godz. 17:00 - 18:00

          odbędą się konsultacje dla rodziców:

          • klasy I - III - nauczyciele oczekują w salach danej klasy, 
          • klasy IV – VI - nauczyciele oczekują w salach nr 5 i 10 

                                                                                                     Zapraszamy!

          inf.

           

           
        • LAUREACI zDOLNEGO ŚLĄZACZKA z NASZEJ SZKOŁY - część polonistyczna

           

           

          Znów z wielką radością informujemy, że
          lauretami 
          XIV Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązaczek - część polonistyczna zostali:

          • Maja Adamek - kl. 6a
          • Mateusz Olszewski - kl. 6c

                                                                                           GRATULUJEMY!

          inf.

          Lista wszystkich laureatów

           

           
        • KONKURS RECYTATORSKI W KLASACH I – III

                         

          10 lutego 2017 r. odbył się etap szkolny XVII Powiatowego Konkursu Interpretacji Poezji Dziecięcej o tematyce „Wiersze z humorem”. W konkursie wzięło udział 18 uczestników z klas I – III reprezentujących swoje klasy. Kolejność recytacji wyznaczało losowanie. Uczniowie byli doskonale przygotowani do recytacji. 
          Jury w składzie: Anna Fast i Aneta Grucela przyznało następujące miejsca:

          I miejsce:
               Gabriela Chmielińska - kl.1a
               Marta Lewandowska - kl. 2c
               Antoni Kacprzak - kl.2 d
               Amelia Antkowiak - kl. 3 b
               Justyna Frosztęga - kl. 3b

          II miejsce: 
               Jakub Durkowski - kl.1a  
               Julia Pomianek - kl. 1b 
               Julia Szymik - kl.2a 
               Krzysztof Wardziak - kl. 2b 
               Ines Dahmani  - kl. 2c 
               Karolina Rybka - kl. 3a                       

          III miejsce:
               Lena Czaja  - kl.1b 
               Pola Rybałtowska - kl. 3a 
               Karina Wrona - kl. 3c

          Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców oraz nagrody książkowe ufundowane przez państwo Monikę i Janusza Cymanek. Słodki poczęstunek zasponsorowała Rada Rodziców. 
          Recytatorom serdecznie gratulujemy, a sponsorowi i Radzie Rodziców dziękujemy za wsparcie finansowe i rzeczowe.

                                           organizatorki: Anna Fast, Małgorzata Zachar, Zdzisława Zając

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • SZKOLNE WALENTYNKI

           

          Dnia 10 lutego 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy dzień „Świętego Walentego‘’, w którym przekazaliśmy życzenia osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią. Organizatorami była klasa 6c wraz z wychowawcą i Opiekunem Samorządu Uczniowskiego Panem Łukaszem Polakiem oraz uczniowie z poszczególnych klas. Dekorację holu i łącznika przygotowała klasa wraz z pomocą rodziców.  DJ na naszej zabawie byli: Piotrek Raczyński kl. 6a i Jakub Trocki kl. 5c natomiast prowadzącym przeróżne zabawy był uczeń klasy 6c Kacper Dumas. 
          Organizatorzy imprezy zorganizowali w tym dniu specjalną „Pocztę Walentynkową’’ aby można było przekazać walentynkowe wyznania innym. Wielką popularnością cieszyła się poczta w klasach młodszych, gdzie każdy uczeń wrzucał, co najmniej po dwie prześlicznie wykonane walentynki. Szkolni listonosze nie mogli narzekać na brak pracy, ponieważ z naszej poczty skorzystało sporo uczniów.  Wyjątkowo starannie zaplanowano kilka zabaw i konkursów z nagrodami, które cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów szkoły. Zabawy dla klas 4-6: krzesełka, „Jaka to Melodia’’, Quiz na temat karnawału i walentynek. Natomiast klasy młodsze miały okazję wziąć udział w konkursie na najbardziej czerwone przebranie oraz grze w krzesełka. Uczniowie bawili się pod czujnym okiem organizatorów i nauczycieli.
          Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Dzień ten ma przypominać nam o tym, co jest w życiu najważniejsze – o miłości i pozwala zastanowić się nad nią.

          opr. Łukasz Polak

           

           
        • DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

           

          Dnia 9 lutego 2017 roku klasa 6c wraz z wychowawcą i rodzicami uczniów VIc organizowała dyskotekę „ Karnawałowo – Walentynkową’’, w której udział wzięły klasy 4-6. Już od samego rana panowała walentynkowa atmosfera, można było zaobserwować dużą ilość czerwonych serduszek powieszonych na holu i w łączniku. Dyskoteka rozpoczęła się o godzinie 16:30 a trwała do 19:30. Opiekunki pełniące dyżur podczas imprezy to Pani Jadzia, Pani Marta Jastrzębska, Pani Magda Olszewska oraz Pani Ula Mielniczuk. Na początku większość stała pod ścianami, ale potem gdy już DJ puścił muzykę wszyscy zaczęli się bawić. Muzyka przeplatana była różnymi zabawami i pokazami tańca. Między przerwami w tańcu odbywały się konkursy np.; na najładniejszą maskę karnawałową oraz „ Jaka to Melodia’’. Różnorodnie migające światełka dodawały walentynkowej atmosfery. Głównym prowadzącym dyskoteki był Kacper Dumas – uczeń klasy 6c. Największą popularnością na dyskotece cieszyła się kawiarenka- która była  bogato zaopatrzona oraz loteria fantowa, która dopisała w100%.
          Dyskoteka wypadła bardzo dobrze, mam nadzieję że wszyscy wyszli z niej zadowoleni.

                                                                                                   Klaudia Cerkowniak klasa 6c

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • BAL KARNAWAŁOWY KLAS 0 - 3

           

          Karnawał to czas przepełniony tańcem i muzyką. Nawiązując do tradycji karnawałowych w dniu 8 lutego 2017 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się bal przebierańców dla uczniów klas 0 - 3. Inny niż zwykle wygląd pięknie udekorowanej sali balonami, kokardami i serpentynami wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił je do wspólnej zabawy, którą poprowadziła animator teatralna p. Malwina Rusow. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Były tańce, pociągi, kółeczka. W trakcie zabawy odbyła się prezentacja strojów. Tutaj pomysłowości nie zabrakło. Na balu bawiły się: księżniczki, pszczółki, batmany, kowboje, rycerze,  koty, tygrysy, bałwanki, Carmen, Zombie, Pocahontas oraz wiele innych bajkowych postaci. Wszyscy bawili się wyśmienicie przy dźwiękach skocznej muzyki. Dzieci nie schodziły z parkietu, prezentując swoje umiejętności taneczne. Bawiły się doskonale, a uśmiech przez cały czas gościł na ich twarzach. Odbyła się też sesja zdjęciowa. Po zabawach na parkiecie uczniowie w swoich klasach mieli przygotowany „słodki poczęstunek”, który ufundowała  Rada Rodziców. Zabawa karnawałowa była udana. Mnóstwo pozytywnych emocji, wrażeń i niezapomnianych chwil na pewno pozostanie na długo w sercach i pamięci dzieci.
          Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.

                                                                                                                      opr. Małgorzata Zachar

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • KLASY 1 a, 1b w OOR SŁONECZNIKI

           

          7 lutego 2017 r.  klasy 1a i 1b wraz ze swoimi wychowawczyniami Barbarą Pałką i Ewą Ślęzak  były w Ośrodku Opiekuńczo - Rehabilitacyjnym "Słoneczniki". Dzieci zaprezentowały pensjonariuszom program artystyczny pt. „Dzień Babci i Dzień Dziadka”. Seniorzy byli bardzo wzruszeni recytacją i śpiewem naszych uczniów. Nagrodzili ich bardzo gromkimi brawami i słodkim poczęstunkiem. Maluchy wręczyły wszystkim widzom kolorowe kwiaty wykonane z bibułki. Na koniec Dyrektor Ośrodka Pan Andrzej Suliga podziękował dzieciom za wstęp, a seniorom życzył zdrowia i jeszcze wielu radosnych spotkań z uczniami naszej szkoły. Wspólne chwile z seniorami dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

          opr. Ewa Ślęzak

           

           
        • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA - w kl. 1ab

           

          3 lutego 2017 r. klasy 1a i 1 b przywitały w progach szkoły niecodziennych gości. Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami Barbarą Pałką i Ewą Ślęzak  przygotowały występ artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka.
          Uroczystość odbyła się w godzinach popołudniowych w sali gimnastycznej. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki związane ze Świętem. Dziadkowie z uwagą słuchali różnych utworów nagradzając występujących gromkimi brawami. Nie zabrakło łez wzruszenia i dobrej zabawy. Po programie  wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez Mamy oraz wzięli udział w zabawie polegającej na odnajdywaniu portretów umieszczonych na tablicach. Babcie i Dziadkowie mieli za zadanie odnaleźć swój wizerunek przedstawiony przez wnuczęta. W związku z tym było dużo śmiechu i wesołych sytuacji. Ponadto dzieci wręczały seniorom własnoręcznie wykonane upominki. A przy kawie i cieście toczyły się interesujące rozmowy z Babciami i Dziadkami.
          To był wyjątkowy dzień i dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń….

          opr. Ewa Ślęzak

           

           
        • POTRZEBNA POMOC

           

           

          Prosimy o pomoc dla rodziny z Siemianic, której spłonął dom.  Nie mają nic - liczy się każda pomoc.

          Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia dla Siemianic, 

          nr 26 9583 0009 0018 5006 2000 0010

          z dopiskiem "pomoc dla Eli i Bogusia Szczepaniak w zw. z pożarem

          lub

          na konto Parafialnego Oddzialu Caritas koniecznie z dopiskiem: 
          DOM
          nr 43 9583 0009 0000 2222 2000 0001

           

          Poniżej lista z rozmiarami ubrań
          ubrania dla taty:
          - buty: 42/43
          - spodnie: 94/96
          - wzrost 176
          - kołnierzyk 42/43

          ubrania dla mamy i babci:
          - buty: 36(mama), 38(babcia)
          - rozmiar ubrań: 38

          ubrania dla dziewczyn (14 lat i 18 lat):
          - buty: 37, 38
          - rozmiar ubrań: 38, 40

           

           
        • SPOTKANIE INFORMACYJNE w SPRAWIE REFORMY OŚWIATY

           

          Szanowni Państwo, 
          informujemy, że w dniu 10.02.2017 r. o godzinie 18:00 w Publicznym Gimnazjum w Obornikach Śl. odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie Reformy Oświaty. 
          Informujemy również, że w godzinach 16:00-18:00 dla wszystkich chętnych będzie istniała możliwość "zwiedzenia" szkoły i obejrzenia sal.

           

           

           
        • KOSZYKARKI ŚLĘZY WROCŁAW w TRÓJCE

          W ramach akcji „Ślęza rozrusza Wrocław” gościliśmy 2 lutego 2017 r. koszykarki Ślęzy Wrocław. 

          Tak goście napisali o nas:

          http://www.slezawroclaw.pl/aktualnosci_koszykowka/6502

          inf.

           

           

           
        • LAUREACI zDOLNEGO ŚLĄZACZKA z NASZEJ SZKOŁY

           

          Z wielką radością i dumą informujemy, że
          laureatami 

          XIV Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązaczek - część matematyczna zostali:

          • Maja Adamek - kl. 6a
          • Mateusz Olszewski - kl. 6c

                                                                                           GRATULUJEMY!

          inf.

          Lista wszystkich laureatów

           

           
        • MISTRZOSTWA POWIATU w TENISIE STOŁOWYM

           

           

          Z ogromną satysfakcją informujemy, że Piotr Gołecki, Kacper Bryl i Igor Lejżak – drużynowo  wywalczyli  Mistrzostwo Powiatu Trzebnickiego w Tenisie Stołowym.   Gratulujemy!

          inf.

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • MISTRZOSTWA GMINY w PIŁCE SIATKOWEJ

           

                 

          28 stycznia 2017 r. drużyna dziewcząt kl. V (rocz.2005) w składzie:
          Maja Adamek, Ania Olejniczak, Kasia Olejniczak, Emilia Mirecka, Julia Kasperkiewicz, Helenka Woźniak, Oliwia Drożdżowska  i Janka Smoleń -
          zdobyła Mistrzostwo Gminy w Mini Piłce Siatkowej.

          Gratulujemy!

          inf.

           

           
        • SUKCES W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM „BÓBR”

           

           

           

           

          Z wielką radością informujemy, że nasz uczeń
          Mateusz Olszewski zajął II miejsce 
          w XI edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”.

          Mateuszowi i wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

          Oficjalne wyniki na stronie: http://www.bobr.edu.pl/

          inf.

           

         

        • APEL SZKOLNY - PODSUMOWANIE PRACY za I SEMESTR

           

          Dnia 25.01.2017 r. w  PSP nr 3 w Obornikach Śl. na sali gimnastycznej odbył się apel informacyjny, na którym podsumowano wyniki I półrocza. Apel poprowadził opiekun Samorządu Uczniowskiego pan Łukasz Polak. Nauczyciel omówił działania podejmowane w zakresie wolontariatu (takie, jak m. in.: Góra Grosza, Mikołajki, WOŚP, zbiórka kasztanów) oraz zachęcił do podejmowania kolejnych. Zwrócił też uwagę na bezwzględną konieczność przestrzegania zasad bhp w każdej sytuacji szczególnie w szkole jak również w trakcie wypoczynku podczas ferii zimowych, które w tym roku przypadają na drugą połowę lutego.
          Pan Łukasz omówił wyniki związane z nauką i działaniami wychowawczymi szkoły. Najlepsze wyniki w nauce osiągnęli:

          1. Uczniowie (6 os. z kl. 6a, 3os. z kl. 4c, 2 os. z 6b, 1 os. z 5b, 1 os. z 4b i 1 os. z 6c), uzyskując średnią w zakresie między 5,91 a  5,55;
          2. Uczniowie (3 os. z kl. 4a, 3 os. z kl. 4b, 3 os. z kl.4c, 2 os. z kl.5a,3 os. z kl.5c, 11 os. z kl.6a,
            2 os. z kl. 6b, 1 os. z kl.4b, 5 os. z kl.6c, 3 os. z kl.5b,), uzyskując średnią w zakresie między 5,45 a  5,09;
          3. Uczniowie (3 os. z kl.4b, 5 os. z kl.4c,5 os. z kl.5a, 5 os. z kl.5b, 4 os. z kl.5c, 3 os. z kl. 6a,
            2 os. z kl.6b, 4 os. z kl. 6c), uzyskując średnią w zakresie między 5,00 a  4,82.

           

          opr. Dorota Przespolewska

           

           
        • WARSZTATY w BIBLIOTECE MIEJSKIE - GRUPA ŚWIETLICOWA

              

          Dnia 20.01.2017. grupa dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyła w warsztatach pt. „Spotkanie ze sztuką”. Pani Grażynka przygotowała dla nas jak zawsze ciekawe informacje. Tematem spotkania była Wenecja i związane z nią maski weneckie. Pani Grażynka opowiedziała krótką historię związaną z maskami, pokazała dzieciom film o weneckich maskach. Ponieważ mamy karnawał i wkrótce bal w naszej szkole, dzieci wykonywały właśnie takie maski.
          apraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów na platformie fronter w sali świetlica. Kolejne spotkanie odbędzie się 04.02.2017.

                                                                                                                          opr. Aneta Grucela

           

           
        • PODZIĘKOWANIE

           
        • V OBORNICKI BIEG - POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ

          Zapraszamy na V Obornicki Bieg "Policz się z cukrzycą". Trasa będzie liczyć 3,8 km i prowadzić będzie ulicami miasta. Dla pierwszych 100 osób, które się zgłoszą koszulka w pakiecie startowym.
          Zapraszamy dzieci i jak dorosłych, ten bieg jest dla każdego :)

          Serdecznie zapraszamy :)

           

           
        • WYJAZDY EDUKACYJNE - 11 i 18 STYCZNIA 2017 r.

           

          KLASY1ab 
          11 stycznia 2017 r. klasy 1a i 1b wybrały się do Trzebnickiego Ośrodka Kultury na spektakl teatralny pt. „Wielki Odkrywca”. Głównym bohaterem przedstawienia jest chłopiec -  Ryś. To rezolutne dziecko, podczas choroby nudzi się w domu. Poprzez obietnicę prezentu – tajemniczej zabawki – dziadek wyzwala we wnuku potrzebę twórczego działania. Dzięki temu rozpoczyna się wspaniała podróż poprzez morza, szczyty Himalajów, pośród chmur, a nawet w kosmos. 
          Ryś przemierzając różne strony  świata staje się Wielkim Odkrywcą. Chłopiec spotyka na swojej drodze wiele ciekawych, sympatycznych, a czasem trochę strasznych postaci. Wspiera go mieszkający w kącie pokoju pająk Leopold, podsuwając naszemu bohaterowi, od czasu do czasu, nowe pomysły. Po tygodniu wspaniałej zabawy, z konieczności ograniczonej do jednego pokoju, przeziębiony chłopiec poznaje tajemnicę prezentu - zabawki, obiecanej przez dziadka. To wyobraźnia, która nie pozwala się nudzić. 
          Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom i dostarczyło wielu niezapomnianych przeżyć.

          opr. Barbara Pałka i Ewa Ślęzak

          KLASY 2abcd
          Uczniowie klas 2 a,2 b,2c,2d w dniu 11 stycznia  2017 roku wybrali się do Sali widowiskowej w Trzebnicy na spektakl, pt,, Wielki odkrywca’’. Było to interaktywne przedstawienie poruszające aktualny problem społeczny, jakim jest uzależnienie od komputerów. Opowieść zwracała uwagę dzieci na kształtowanie swojej osobowości i pokazywała, że zdobycze techniki powinny być tylko dodatkiem w życiu, a nie jej sensem. Organizatorami spektaklu była Fundacja - Form- Art.   
          Dzieci z wielkim entuzjazmem i zainteresowaniem oglądały spektakl. 

          opr. Zdzisława Zając

          KLASY 3abcd

          Dnia 11 stycznia 2017 r. uczniowie klas 3 a, b, c i d wybrali się do Sali Widowiskowej w Trzebnickim Ośrodku Kultury na spektakl pt. „Wielki odkrywca”. 
          Sztuka teatralna pod tytułem „Wielki odkrywca” opowiada o małym chłopcu o imieniu Rysiek. 
          Dziadek Rysia wyjeżdżał do kolegi i obiecał przywieźć chłopcu wspaniały prezent, ale pod pewnymi warunkami: Rysiek nie mógł grać w gry komputerowe, ale za to miał wykorzystać wszystkie zabawki, które ma w pokoju. Chodziło o to, żeby kreatywnie myślał i używał wyobraźni. Do chłopca przyszedł pająk i zaczęli się razem bawić w piratów, dyrygentów, kosmonautów i myśliwych. Gdy dziadek wrócił i wszedł do pokoju, pająk uciekł, a Rysiek zaczął opowiadać co robił przez ten czas. 
          Bajka bardzo mi się podobała i polecam ją każdemu! Na pewno będzie się Wam podobała.

          Magdalena Furman klasa 3d

          KLASY 4abc 
          Dnia 18 stycznia 2017 r. uczniowie klas IV odwiedzili  park rozrywki edukacyjnej – Ogrody Doświadczeń - Humanitarium. To miejsce dedykowane dzieciom i dorosłym. Jego celem jest rozbudzenie ciekawości i chęci zrozumienia nauki oraz wzmocnienie szacunku do otaczającego nas świata. Uczniowie dowiedzieli się jak w prosty sposób można przetworzyć różne rodzaje energii, pochodzącej ze źródeł naturalnych, w tę elektryczną, płynącą bezpośrednio do naszego gospodarstwa domowego. Wysyłali rakietę kosmiczną napędzaną wodorem w misje specjalną, produkowali energię elektryczną siłą własnych mięśni, ścigając się na „rowerze” i używali energii sprężonego powietrza …do układania fryzury. Wystawa Odnawialne  Źródła Energii pozwoliła dzieciom świetnie się bawić równocześnie pokazując jak skorzystać z dobrodziejstw natury dbając o jej bezpieczeństwo. 
          Czwartoklasiści zgłębiali także tajniki nauk ścisłych podczas zajęć warsztatowych. Mali naukowcy zamieniali tajemniczą żelową substancję w przyjazne stworki, które zabrali do domu, by przedłużyć zabawę płynącą z nauki. 
          W Humanitarium uczniowie przekonali się, że nauka nie musi być trudna, a jej poznawanie przez zabawę może stać się fascynującą, empiryczną przygodą. 

          opr. Anna Jeż 

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

          KLASY 5abc 
          W dniu 18 stycznia klasy piąte pojechały do kina, aby obejrzeć film pt. ,,Sing”.
          Jest  to muzyczna bajka animowana dla dzieci i dorosłych wykorzystująca motyw konkursu wokalnego, który ma uratować upadający teatr. Cała historia rozgrywa się w świecie zamieszkałym wyłącznie przez uczłowieczone zwierzątka, które mają ambicje i marzenia, a jednym z nich jest pragnienie sławy i kariery. 
          Film jest bardzo zabawny. Uczy przyjaźni, odpowiedzialności i tego , że warto jest realizować marzenia. 
          Wszyscy świetnie bawiliśmy się podczas jego oglądania i uważamy, że warto go obejrzeć. 

                                                                         opr. Jadwiga Domerecka

          KLASY 6ab 
          18 stycznia 2017 r. klasy 6A i 6B pojechały razem na wycieczkę szkolną do Wrocławia. Kwadrans przed ósmą nasz autobus wyjechał z Obornik Śląskich. 
          Na początku próbowaliśmy swoich sił na ściance wspinaczkowej. Wielu uczniom udało się wspiąć bardzo wysoko i dotknąć sufitu. Podobało nam się wspinanie i chętnie pojechalibyśmy tam drugi raz. Dla osób, które lubią wyzwania, bardzo polecamy to miejsce. 
          Po tej dawce adrenaliny udaliśmy się do Muzeum Historycznego – Pałacu Królewskiego, gdzie zwiedzaliśmy bardzo ciekawe wystawy oraz wysłuchaliśmy opowieści o życiu dawnych królów Polski oraz o tym, co działo się we Wrocławiu w czasach
          PRL-u. Dzięki tym wystawom dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy. 
          Powróciliśmy około godziny 14. Uważamy wycieczkę za bardzo interesującą i edukacyjną, gdyż nauczyliśmy się wytrwałości, wiary w siebie oraz poznaliśmy ciekawe fakty o naszym regionie.

          opr. Beata Klejner kl. 6b i Paulina Wudarczyk kl. 6a

          KLASA 6c 
          Dnia 18.01.2017r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Wrocławskiego Parku Technologicznego. Jechała na nią cała nasza klasa. Zebraliśmy się na parkingu obok Ośrodka Zdrowia  i wyruszyliśmy o godz.8.00.
          Po dotarciu na miejsce weszliśmy na teren dużego budynku, w którym przywitała nas  Pani prowadząca  warsztaty przyrodnicze, oraz Pan, który prowadził z nami warsztaty programowania robotów. Podzieliliśmy się na grupy i rozpoczęliśmy zajęcia. Grupa na warsztatach przyrodniczych za pomocą soku z czerwonej kapusty oznaczała  pH  roztworów  substancji  oraz  z określonych roztworów robiliśmy wybuchy „wulkanów”, natomiast druga  grupa, programowała roboty. Cały cykl zajęć był bardzo interesujący i dużo się na nich  nauczyliśmy. 
          Po zakończeniu  warsztatów udaliśmy się do autobusu i  pojechaliśmy na poczęstunek. Wróciliśmy około godz.14.00. Uważamy, że była to udana wycieczka i  chcielibyśmy,  żeby odbywało się takich więcej. 

                                                                                                     opr. uczniowie kl. VIc

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           

           
        • UWAGA!

          Przepraszamy, ale dziś (23 stycznia) nie odbędzie się spotkanie z Panią Dietetyk (niestety rozchorowała się).
          Na zebrania z wychowawcami zapraszamy na godz. 17:00. 

          inf.

           

           
        • ZAPRASZAMY NA WYWIADÓWKI

           

           

          W dniu 23 stycznia 2017 r. odbędą się zebrania (wywiadówki) z rodzicami uczniów naszej szkoły.
           

          Przebieg spotkania:
            - godz. 16:30
           - spotkanie dla zainteresowanych rodziców z panią dietetyk na temat: "Nadwaga - złe nawyki żywieniowe. Prawidłowa dieta dzieci w wieku szkolnym"

          - godz. 17:00 - spotkanie z wychowawcami klas  1 - 6 i gr. przedszkolnej

          UWAGA! Zebranie z rodzicami uczniów z kl. 2d odbędzie się w innym terminie. Zostanie on ustalony po powrocie wychowawcy - Pani Małgorzaty Iskra -  ze zwolnienia lekarskiego.

          Przydział sal:
          - gr. przedszkolna - w sali grupy (stary budynek - I piętro),
          - kl. 1a - sala nr 17 (parter), 
          - kl. 1b - sala nr 31 (II piętro),
          - kl. 2a - sala nr 30 (II piętro),
          - kl. 2b - sala nr 25 (I piętro),
          - kl. 2c - sala nr 6 (parter),
          - kl. 2d - sala nr 29 (II piętro),
          - kl. 3a - sala nr 33 (II piętro),
          - kl. 3b - sala nr 32 (II piętro),
          - kl. 3c - sala nr 24 (I piętro),
          - kl. 3d - sala nr 3 (parter),
          - kl. 4a - sala nr 5 (parter),
          - kl. 4b - sala nr 21 (I piętro),
          - kl. 4c - sala nr 20 (I piętro),
          - kl. 5a - sala nr 07 (piwnica),
          - kl. 5b - sala nr 23 (I piętro)
          - kl. 5c - sala nr 19 (parter),
          - kl. 6a - sala nr 10 (parter),
          - kl. 6b - sala nr 016 (piwnica),
          - kl. 6c - sala nr 26 (I piętro).

          Zapraszamy!

          inf.
           

           
        • ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

           

           

          O północnej godzinie Narodził się nam Zbawiciel. 
          I podczas gdy śpiewał, dookoła wyrastały róże,
          które przemieniały się w główki aniołów
          i unosiły się w górę na tęczowych skrzydełkach.

          Hans Christian Andersen

          Drodzy Uczniowie!
          Za progiem święta Bożego Narodzenia.
          Życzymy Wam, abyście razem z radością z choinki, prezentów,
          wolnego czasu doświadczyli radości z bycia ze swoimi najbliższymi:
          rodzicami, rodzeństwem, dziadkami, bliższą i dalszą rodziną.
          Życzymy, aby ten czas przyniósł Wam wiele pozytywnych emocji
          i refleksji, którymi będziemy mogli się ze sobą podzielić
          w kolejnym nowym roku.

           

          Jeżeli tak uroczyście
          obchodzimy narodzenie Jezusa, 
          czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, 
          że każdy człowiek jest kimś jedynym 
          i niepowtarzalnym. 

          Jan Paweł II

          Drodzy Nauczyciele i Pracownicy!
          Przed nami kolejne święta Bożego Narodzenia.
          Czas radości ze wspólnego świętowania z bliskimi,
          czas zasłużonego odpoczynku od codziennych obowiązków,
          podejmowanych niestrudzenie w naszej szkole.
          Życzymy Państwu, aby był to również czas, który odnowi i wzmocni wiarę
          w niepowtarzalność człowieka i jego potencjał.
          Życzymy, aby mimo wszelkich trudności i niepewności napotykanych
          w naszej codziennej pracy nie zapomnieli Państwo o człowieku,
          którego wychowujemy i uczymy.
          Wierzymy, że w nowym roku spotkamy się pełni optymizmu
          i gotowi do podejmowania nowych działań

          Krystyna Haładaj i Alicja Łukomska

                 

           
        • SZKOLNY APEL - PRAWA I OBOWIĄZKI DZIECKA

           

          W dniu 14.12.2016 r.  odbył się apel poświęcony prawom i obowiązkom dziecka. Apel miał formę quizu, w którym wzięli udział reprezentanci klas 4-tych, 5-tych i 6-tych. Dodatkowo uczniowie klas 3-6 przygotowali plakaty mówiące o prawach i obowiązkach jakie przysługują każdemu dziecku, które na czas apelu zostały powieszone w sali gimnastycznej, a następnie w holu szkoły.  Plakaty, które zostały wykonane pokazują, że uczniowie znają swoje prawa jak i obowiązki,  a także zapoznali się z Konwencją Praw dziecka. 
          Uczniowie, którzy wzięli udział w quizie zmagali się z pytaniami w dwóch rundach. Nad poprawnością odpowiedzi czuwali uczniowie klasy 6a, którzy zostali wylosowani do Jury.  Prowadzącymi quiz byli członkowie samorządu uczniowskiego: Kaja Żuk i Jakub Trocki. 
          Runda pierwsza składała się z 15 pytań zamkniętych. Reprezentanci odpowiadali na pytania za pomocą przygotowanych odpowiedzi: A, B, C, D. Runda druga składała się z 5 pytań w większości otwartych.  Wszystkie drużyny na początkowe pytania odpowiadały bezbłędnie. Rywalizacja była wyrównana. Trudność sprawiły pytania dotyczące daty wprowadzenia ogólnopolskiego dnia praw dziecka, a także daty uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Publiczność dopingowała swoje drużyny gorącymi brawami. Do drugiego etapu przeszli reprezentanci klasy 4c, 5a i 6c. Zwycięzcami szkolnego quizu wiedzy została klasa 5a w składzie: Amelia Błajda, Jagoda Gąsior, Janina Smoleń i Mateusz Nicer. Drugie miejsce  ex aequo zajęły klasy 4c i 6c. Uznanie należy się wszystkim, którzy wzięli udział w quizie wiedzy, ponieważ ich wiedza była imponująca, a przygotowanie do niego zajęło dużo wysiłku. Uczniowie, którzy wzięli czynny udział w apelu otrzymali dyplomy oraz wzorową ocenę z zachowania od wychowawców za solidne przygotowanie. 
          Quiz został zorganizowany przez pedagoga szkolnego - Joannę Garczyk, Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego - Łukasza Polaka i członków Samorządu Uczniowskiego.

          opr. Joanna Garczyk

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • ZAJĘCIA SPORTOWE KLASY 3A NA PŁYWALNI W TRZEBNICY

           

          Grupa 15 uczniów klasy 3a uczestniczyła  przez trzy miesiące w pozalekcyjnych zajęciach sportowych w ramach projektu „UMIEM PŁYWAĆ”. Zajęcia współfinansowane były przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Dzieci pod okiem instruktora oswajały się z wodą, zdobyły podstawowe umiejętności z zakresu pływania, poznały zasady bezpiecznego przebywania na basenie . Zajęcia odbywały się raz w tygodniu. Mam wielką nadzieję, że w najbliższym czasie z tej atrakcyjnej formy pozalekcyjnych zajęć sportowych będą mieli okazję skorzystać kolejni uczniowie. Zajęcia dzieciom bardzo się podobały. Wielu z nich nauczyło się pływać. Tym, którym się to nie udało, na pewno naukę pływania będą kontynuować z rodzicami Wspomnienia umieszczone zostały w albumie fotograficznym.

                                                                                                                                     opr. Agnieszka Garczyk

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • JARMARK BOŻONARODZENIOWY - 11 grudnia 2016

           

           

          Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II wpisał się już na stałe do kalendarza uroczystości szkoły. W tym roku odbył się on 11 grudnia.
          W przygotowaniach  uczestniczyli zarówno rodzice, uczniowie jak i nauczyciele. Całością kierowała Rada Rodziców wraz z przewodniczącą panią Dorotą Czają. Podczas jarmarku można było nabyć rękodzieła specjalnie przygotowane na tę okazję: śliczne gwiazdki, aniołki, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, stroiki oraz inne kojarzące się ze świętami akcesoria. Każdy mógł zakupić pyszne ciasteczka, a nawet różne gatunki miodu. Działała kawiarenka z gorącymi napojami, czekoladą a także pierogami, bigosem i barszczykiem. W świąteczną atmosferę wprowadził wszystkich zespół muzyków, który wykonał najbardziej znane nam, piękne kolędy. Bardzo miłym momentem było spotkanie ze świętym Mikołajem. Można było z nim porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie. Dzieci miały również okazję do udziału w wesołych zabawach i konkursach. Ciekawym momentem jarmarku była prezentacja podróżnika, pana Roberta Maciąga na temat obchodów Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach na świecie. Zaś taneczny występ utalentowanych dziewczynek sprawił wszystkim ogromną radość. Cały kiermasz przepłynął w miłej i świątecznej atmosferze. Rada Rodziców dziękuje przybyłym gościom oraz wszystkim, dzięki którym ten kiermasz mógł się odbyć.

          inf.

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • ZAPROSZENIE

           
        • POWIATOWY KONKURS - MULTIPOLAK

           

           

          Tematyka w tegorocznym  Powiatowym Konkursie na Prezentację Multimedialną MultiPolak dotyczyła postaci Henryka Sienkiewicza oraz Chrztu Polski. 

          Z radością informujemy, że na etapie powiatowym dziewczyny z naszej szkoły zdobyły:

          • I miejsce - Beata Klejner, kl. VI b
          • V miejsce - Paulina Wudarczyk, kl. VI a

          GRATULUJEMY!

          inf.

           

           
        • KONSULTACJE DLA RODZICÓW

           

          Szanowni Rodzice w dniu  12 grudnia 2016 r. w godz. 17:00 - 18:00

          odbędą się konsultacje dla rodziców:

          • klasy I - III - nauczyciele oczekują w salach danej klasy, 
          • klasy IV – VI - nauczyciele oczekują w salach nr 5 i 10 (w tym dniu na konsultacjach nie będzie Pani Julity Domagały)

           

                                                                              Zapraszamy!

          inf.

           

           
        • XVI POWIATOWY KONKURS O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI ADAMA MICKIEWICZA

           

          Z radością informujemy o kolejnym sukcesie naszych uczniów.
          W XVI Powiatowym Konkursie o Życiu i Twórczości Adama Mieckiewicza"Razem młodzi przyjaciele" drużyna z naszej szkoły zajęła:
                            

                             I miejsce - Maja Adamek kl. 6a
                                              
          Beata Klejner kl. 6b 
                                              
          Katarzyna Wojciechowska kl. 6a

          Gratulujemy! 

          inf.

           

           
        • ZNÓW SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE "BEZPIECZNY KRUSNAL"

           

           

          9 grudnia w siedzibie OR KRUS we Wrocławiu odbył się wojewódzki etap Konkursu Bezpieczny Krusnal.

          Oto wyniki przedstawicieli z naszej szkoły:

          I miejsce - Michał Luty kl. 6a

              wyróżnienie - Amelia Adamczak - kl. 6a

          Gratulujemy!

          inf.

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • PROJEKT EDUKACYJNY - MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

                         

          Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. 
          Od wielu lat 6 grudnia jest dniem, w którym podtrzymujemy mikołajkowe tradycje. 
          Od samego rana na korytarzach i w klasach można było dostrzec uczniów ubranych na czerwono,  w pięknych czerwonych czapkach. 
          Głównym celem imprezy była rywalizacja sportowa na wesoło, promowanie zdrowego stylu życia, wyzwalanie pozytywnych emocji oraz integracja społeczności uczniowskiej. 
          Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej – Panie: M. Wolska, M. Iskra i M. Zachar przygotowały i przeprowadziły Turniej Mikołajkowy dla uczniów z klas I – III. Przygotowano osiem konkurencji, w których uczniowie musieli wykazać się sprytem, szybkością i pomysłowością. Były to: bieg z prezentem, ubieranie choinki, pakowanie worka św. Mikołaja, tor przeszkód, rzuty kulą śniegową do celu, wyścig zaprzęgów, bieg slalomem z woreczkiem na głowie… 
          Wszyscy uczestnicy z radością podchodzili do kolejnych wyzwań zdobywając punkty dla swojej drużyny. Dla złapania oddechu między konkurencjami nauczyciele proponowali wspólne zabawy przy muzyce: „Kaczuszki”, „Chocolate”, „Waka - Waka”, „Gangnam – Style” i Zumba kids „Toca –Toca”. Impreza odbyła się w miłej atmosferze oraz  duchu „fair play”. Tegoroczne zawody podobnie jak w latach poprzednich cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów. 
          Wszystkie rywalizujące ze sobą drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami. 
          Po zmaganiach sportowych, uczniowie gościli w swoich klasach św. Mikołaja wraz z elfami. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci nie sprawiały większych problemów i zasłużyły na prezenty.
          Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Było dużo radości i uśmiechów. Spotkanie z Mikołajem dostarczyło wielu miłych wrażeń. 
          Starsi uczniowie rozpoczęli  ten dzień od warsztatów z wychowawcami, na których poznawali mikołajkowe tradycje, ubierali choinki  i spotykali się ze św. Mikołajem. Następnie zgromadzili się w  sali gimnastycznej na Turnieju Mikołajkowym. Dzieciaki miały do wykonania wiele zadań, które wymagały od nich kreatywności, współdziałania i zręczności. Zawodnicy między innymi transportowali piłeczki golfowe przy pomocy 2 rynien, pokonywali tor przeszkód,  grali w „kółko i krzyżyk”. Musieli także pokonać dystans kilkunastu metrów za pomocą nart wieloosobowych, trafić jak największą liczbę koszy w ciągu 1 minuty czy ułożyć słowo  z własnych ciał J Walka była zacięta, jednak najlepsi okazali się uczniowie z klas: 4c, 5c i 6c . Gratulujemy!  
          Na koniec imprezy, w ramach programu TRZYMAJ FORMĘ, po raz pierwszy w historii szkoły  biliśmy rekord w skokach na skakance. Do walki stanęło prawie 30 zawodników. Uczestnicy sukcesywnie odpadali , aż na polu walki zostały trzy dziewczynki – Oliwia Drożdżowska, Zuzanna Stępień i Julia Kurpiewska. Uczennice walczyły bardzo zawzięcie, ale zwyciężyć mogła tylko jedna. 
          REKORD SZKOŁY W SKOKACH NA SKAKANCE ustanowiła  OLIWIA DROŻDŻOWSKA  (z kl.5a)  czasem 5minut i 45 sekund.

          To był naprawdę wyjątkowy dzień, na który dzieci czekają cały rok. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

                                                                                                                                                                                            Opr. Małgorzata Zachar

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • GMINNY WIGILIJNY KONKURS PLASTYCZNY na KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ 2016

           

           

          Z dumą informujemy o sukcesie naszych uczniów w gminnym "Wigilijnym Konkursie Plastycznym na Kartkę Świąteczną 2016".

          I tak: 
                       I miejsce - 
          Julia Bill z kl. 3b
                      II miejsce - 
          Piotr Furman z kl. 4a

                    Gratulujemy!

          inf.

          Informacja na gminnej stronie internetowej

           

           

           
        • SZKOLNY KONKURS "PIĘKNIE CZYTAM"

          1 grudnia 2016 r. odbył się konkurs czytelniczy dla klas III – VI pod hasłem „Pięknie czytam”. Za organizację i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialna była Małgorzata Cymerman – bibliotekarz szkolny.

          Regulamin konkursu, jak co roku - zakładał dwie konkurencje:

          1. czytanie wybranego przez ucznia, fragmentu dowolnej lektury w oprawie scenograficznej ( rekwizyty, ubiór)   [ 2 minuty ].
          2. czytanie nieznanego tekstu, odpowiadającego poziomowi ucznia, wyznaczonego przez komisję  [ 1 minuta].

          Do konkursu stanęło 34 uczniów – reprezentantów klas. 
          W komisji oceniającej uczniów zasiadły : P. Grażyna Drzewiecka - Olszewska oraz nauczyciele naszej szkoły – P. Dorota Przespolewska i pedagog Joanna Garczyk. 
          Z uwagi na dużą ilość uczestników, na wstępie, komisja zdecydowała, że uczniowie będą przedstawiali jedynie przygotowany przez siebie tekst. Tekst nieznany będzie czytany jedynie jako dogrywka w sytuacji trudnej do rozstrzygnięcia przez komisję. 
          Jak co roku, było wesoło bardzo kolorowo dzięki pomysłowym strojom i świetnie dobranym przez dzieci tekstom. 
          O ile oprawa scenograficzna była atrakcyjnym ubarwieniem i można było za nią zdobyć od 0 do 3 punktów, to niewątpliwie najważniejszą stroną konkursu była technika czytania. Za jakość czytania można było zdobyć do 15 punktów. Jury oceniało występy biorąc pod uwagę dykcję, intonację głosu, tempo czytania oraz ogólne wrażenia artystyczne (w tym oprawę scenograficzną). 
          Wszystkim uczestnikom konkursu wręczone zostały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom  (I miejsca) nagrody książkowe.

          Konkurs „Pięknie Czytam” był świetną okazją  do twórczej rywalizacji ale i do świetnej zabawy.

          W klasach trzecich miejsca zdobyli :

          I   –  Pola Rybałtowska z III a 
          II  – Hania Żuk z III c
          III – 
          Laura Łyscarz z III a

          W klasach czwartych :

          I – Marysia Chamara z IV c 
          II -  Michalina Wdowiak z IV c 
          III – Mikołaj Nowowiejski z IVa i Jan Długosz z IV b

          W klasach piątych :

          I  -  Lena Małkiewicz z V c
          II -  Agata Ścislowska z  V b i Mateusz Szymik z V a 
          III - Jagoda Gasior z V a

          W klasach szóstych :

          I  -  Maja Adamek z VI a
          II – Kinga Yildirim z VI a i Kasia Wojciechowska z VI a
          III - Julia Nowowiejska, Emilka Nahotko z VI a, Małgosia Wróblewska z VI c i Beata Klejner z VI b

                                                                                 opr. Małgorzata Cymerman

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • GRATULACJE!

          W dniach 26 – 27 listopada 2016 r. w Strzelcach Krajeńskich odbyły się zawody o Puchar Polski w Taekwon-do.  W tych zawodach brały udział uczennice z naszej szkoły, z klasy 5b.
          Z dumą informujemy o ich sukcesach w tych zawodach.
          I tak – w konkurencji Układy Formalne – Kadeci  6-3 cup: 
                                   
          I miejsce zajęła  
          Natalia Kaminska,
                                      III miesce zajęła Alicja Sapijaszko.

          Gratulujemy! 

          inf.

           

         

        • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

           

          DRODZY NAUCZYCIELE I RODZICE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3
          IM. JANA PAWŁA II W OBORNIKACH ŚL.

          W imieniu Rady Rodziców bardzo prosimy wychowawców klas o współpracę i pomoc w organizacji Kiermaszu Świątecznego, który odbędzie się 11 grudnia 2016 r. na sali sportowej w naszej szkole. 
          Prosimy uczniów o wykonanie ozdób świątecznych: stroików, figurek, bombek, choinek i przekazanie tych rzeczy na kiermasz do sprzedaży na rzecz naszej szkoły. Darowane rzeczy prosimy o zebranie i przekazanie nam w piątek 9 grudnia 2016 r. przed kiermaszem. 
          Ponadto prosimy o przekazanie Rodzicom naszej prośby o upieczenie kilku blach ciasta (4 - 5) i przekazanie ich 11 grudnia (niedziela) bezpośrednio na kiermasz.
          Za pomoc i współpracę z góry dziękujemy.
          Pozyskane środki finansowe zostaną wykorzystane na rzecz naszej szkoły i uczniów.

          Pozdrawiam serdecznie
          Przewodnicząca RR Dorota Czaja 

           

           
        • SZKOLNA DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

           

          W dniu 24 listopada od godz. 16:00 do godz. 19:00 odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa, której byliśmy organizatorami.
          W trakcie dyskoteki odbyły się różne zabawy i konkursy m.in.: taniec na gazecie, krzesełka, karaoke, miss i mister dyskoteki. Odbył się również pokaz tańca.
          Następnie dziewczyny zapraszały wszystkich uczestników na parkiet do wspólnej zabawy.
          Wszyscy wspaniale się bawili, a ta dyskoteka długo pozostanie w naszej pamięci.

          opr. Martyna Jędrkowiak kl. 6b

           

           
        • SPOTKANIE Z TWÓRCĄ Z NASZEGO REGIONU

           

          23 XI 2016r. biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie trzech klas IV z artystką malarką- panią Jolantą Nitką. Pani Jolanta Nitka jest mieszkanką Obornik Śląskich, zajmuje się prowadzeniem obornickiego Saloniku Czterech Muz, ale przede wszystkim jest artystką malarką, która swojej artystycznej duszy daje też upust w kreacji słownej. Prace Pani Joli są niepowtarzalne, nasycone poetyką– pełne wyrazistej kolorystyki i symbolicznych znaków. Mamy szczęście, że obok nas mieszkają tak wspaniali ludzie. 
          Na spotkaniu z uczniami, pani Jola opowiedziała w zabawny sposób historię swoich wyborów drogi życiowej, historię swoich dziecięcych, a póżniej - nastoletnich fascynacji. Dzieci miały okazję obejrzeć niektóre prace artystki na prezentacji multimedialnej, posłuchać o procesie powstawania obrazów oraz wysłuchać pięknego wiersza pani Joli.
          Na koniec było symboliczne 5 minut na pytania do naszego gościa, pytań było tak wiele, że niestety nie każdy mógł je zadać. Myślę, że zadowoleni ze spotkania byli wszyscy – uczniowie, emanująca ciepłem i dobrą energią Pani Jola, no i oczywiście organizator.

                                                                                              opr. Małgorzata Cymerman – bibliotekarz szkolny

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           

           
        • POWIATOWY KONKURS "ŚCIEŻKAMI ŻYCIA ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ"

           

          Dnia 23 listopada 2016 r. w Szkole Podsatwowej nr 2 w Trzebnicy odbył się etap powiatowy Konkursu "Ścieżkami życia św. Jadwigi Śląskiej. Z radością informujemy że nasza uczennica Beata Klejner z kl. 6b zajęła w tym konkursie IV miejsce

          Gartulujemy! 

          inf.

           

           
        • FINAŁ WIELKIEJ ZBIÓRKI KSIĄŻEK

           

          W dniu 22 listopada 2016 roku zakończyliśmy w naszej szkole Wielką Zbiórkę Książek dla dzieci znajdujących się na oddziałach szpitalnych. Akcja trwała zaledwie 3 tygodnie, ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało nam się zebrać 582 książki!!!
          W dniu 24 listopada książki zostały przekazane do siedziby Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu przy ul. Worcella, która koordynuje akcją we współpracy z Fundacją Zaczytani.pl. Pracownicy biblioteki, bardzo ucieszyli się z takiej ilości książek i bardzo serdecznie podziękowali za udział w akcji.
          Do podziękowań przyłączamy się my – wychowawczynie świetlicy, że tak aktywnie odpowiedzieliście na nasz apel i wspólnie mogliśmy zrobić cos dobrego dla chorujących dzieci.

          DZIĘKUJEMY!!!!!

          opr. Marta Musiała

           

           
        • WYJAZDY EDUKACYJNE - listopad / grudzień 2016 r.

          KLASA 1ab
          21 listopada 2016 r. klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami i rodzicami pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Celem wyprawy było AFRYKARIUM  - jedyne na świecie oceanarium, poświęcone wyłącznie faunie Afryki. Widzieliśmy tam płaszczki, rekiny, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki, hipopotamy, afrykańskie pingwiny, kotiki, różnego rodzaju ptaki, krokodyle, myszki, które żyją pod ziemią i wiele innych zwierząt. Największą atrakcją był tunel, wbudowany w akwarium. Idąc nim obserwowaliśmy przepływające nad nami ryby. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Zawieźliśmy tam zgromadzoną przez kilka dni w szkole karmę, koce i ręczniki. Wycieczka była wspaniała, dostarczyła wszystkim jej uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

                                                                                                          opr. Barbara Pałka

          KLASA 2ac 
          Kolejkowo
           to największa w Polsce makieta kolejowa znajdująca się na jednym z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu – na Dworcu Świebodzkim. 
          Klasy drugie a,b,c i d wraz z wychowawczyniami wybrały się tam 21 listopada 2016 r., aby móc podziwiać najpiękniejsze budowle Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam: Dworzec Świebodzki, kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich. Twórcy „Kolejkowa” dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w różnych sytuacjach życia codziennego. Dzieci miały możliwość zobaczyć życie na wsi, turystów podczas górskich wypraw, wybrać się do cyrku, na koncert czy na wesele. Mogły wziąć udział w akcji ratunkowej, wcielić się w leśniczych, zobaczyć wyręb lasu, dziką zwierzynę, zagrodę ze zwierzętami, a także narciarzy, pracowników budowlanych, kupców czy plażowiczów. Wiele przedstawionych na makiecie elementów jest ruchomych. Oprócz pociągów po makiecie poruszają się radiowóz policyjny oraz tramwaj. Uzupełnieniem atrakcji są elementy krajobrazu (drzewa, domy i ulice, samochody, autobusy, kolejka linowa) odwzorowano też wodospad i deszcz. Świetną atrakcją jest dzień i noc panujący w Kolejkowie. Dzień trwa 6 minut, a noc 4 minuty. Warto więc obejść wszystko zarówno w ciągu dnia jak i w nocy, aby zobaczyć co dla nas przygotowali organizatorzy. Prace nad powstaniem makiety trwały 2 lata i 8 miesięcy. Pracowało nad nią 12 modelarzy. Dowiedzieliśmy się też, że planowana jest rozbudowa Kolejkowa, gdzie oprócz nowych obiektów będzie można w najbliższym czasie obejrzeć zjawiska atmosferyczne: opady deszczu, śniegu, mgłę. Nie możemy się już doczekać, aby to zobaczyć.
          Do domu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

                                                                                                                       opr. Małgorzata Zachar

          Klasa 2b 
          Dnia 21 listopada 2016 r. klasa 2b wybrała się na wycieczkę edukacyjna do Wrocławia na Dworzec Świebodzki, gdzie znajduje się największa w Polsce makieta „Kolejkowo”.Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały tętniący życiem (dużo elementów ruchomych) miniaturowy świat przedstawiający wspaniały Dolny Śląsk. Makieta dokładnie odwzorowała rzeczywistość i przedstawiła życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa ukazując ich w różnych sytuacjach dnia codziennego. Dzieci zobaczyły życie na wsi, potowarzyszyły turystom podczas górskich wypraw, wzięły udział w akcji ratowniczej, wcieliły się w  pracowników budowlanych, cyrkowców, plażowiczów.  Wszyscy byliśmy zachwyceni.
          Na zakończenie dzieci kupiły sobie upominki.
          Wycieczka była udana. Wróciliśmy pełni wrażeń.

          Zdjęcia Albumie fotograficznym

                                                                                                                     opr. Małgorzata Wolska

          KLASA 2d
          21 października 2016r. byliśmy na klasowej wycieczce we Wrocławiu. Wraz z kolegami z klas drugich zwiedzaliśmy największą w Polsce makietę kolejową  "Kolejkowo". Makietę  oglądaliśmy z wielkim zainteresowaniem . Konstruktorzy bardzo dokładnie przedstawili Wrocław i ciekawe miejsca Dolnego Śląska. Odwzorowali rzeczywistość i przedstawili życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa w przeróżnych sytuacjach dnia  codziennego. Widzieliśmy tu życie wsi, wycieczkę turystów górskich, akcję ratunkową, życie wrocławian ,wcieliliśmy się w  leśniczych, narciarzy,  pracowników budowlanych, cyrkowców, plażowiczów, gości weselnych. W Kolejkowie  dzień trwa 9 minut , a noc 4 minuty. Na dwóch piętrach jest co oglądać i podziwiać. Bardzo nam się podobała ta wyprawa do miniaturowego  świata.   

          opr. Małgorzata Iskra  

          KLASY 3abcd 
          Dnia 7 grudnia 2016 r. uczniowie klas 3 a, b, c i d z okazji Mikołajek wybrali się do Wrocławskiego Teatru Lalek na spektakl pt. „Piekło – Niebo”. Jest to niesamowity spektakl, którego akcja toczy się na ziemi, w piekle i w niebie. 
          Całe widowisko rozpoczyna seria nowoczesnych multimedialnych efektów, połączenie iluminacji świetlnych z nowoczesną muzyką elektroniczną, które przenoszą widzów do klubu muzycznego. Tam właśnie poznajemy główną bohaterkę – Jolę, a właściwie DJ DAJE RADĘ. 
          Jola jest zapracowaną, samotną mamą. Ma siedmioletniego syna – Tadzia, którego bardzo kocha i ciężko znosi każde rozstanie z nim. Podczas jej nieobecności, Tadziem opiekuje się ciotka. Pewnego dnia, wracając z koncertu, Jola ginie w wypadku samochodowym i  trafia do nieba. Nie godzi się jednak z losem i próbuje uciec z zaświatów do swojego synka. 
          Podczas ucieczki poznaje dużo ciekawych postaci: diabła, który chciałby zostać człowiekiem; Lucyfera, którego doprowadza do szału; archanioła, który kiedyś był człowiekiem; dusze pokutujące w piekle, w tym swojego ojca, który ją opuścił, a także samego Boga. 
          Całą historię opowiada nam Tadzio, który ze smutku po stracie mamy schował się w szafie. Wraz z nim przeżywamy tą tragedię, z którą próbujemy się pogodzić. 
          PIEKŁO – NIEBO to spektakl dla widzów w każdym wieku. Zasmuca, wzrusza, bawi, daje nadzieję – mówi o nieodwracalnych zmianach w naszym życiu, które musimy akceptować, żeby żyć dalej. Pokazuje także kobiecą siłę
          i wytrwałość matek, które dla dobra swoich dzieci są gotowe na WSZYSTKO. 

          Spektakl bardzo podobał się uczniom. Największe wrażenie zrobiły na nich efekty multimedialne, przepiękne stroje i dowcipne dialogi bohaterów. 
          Po przedstawieniu na wszystkich czekała jeszcze niespodzianka – spotkanie z Mikołajem, od którego każdy dostał prezent.

          opr. Jolanta Krzyżyk

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

          KLASY 4abc 
          Dnia 21.11.2016 r. wszystkie klasy 4 wybrały się na wycieczkę do parku rozrywki Loopy,s World we Wrocławiu. Znajdują się tam różne atrakcje, między innymi: kilkupoziomowa konstrukcja do wspinania, 7 zjeżdżalni o  różnym stopniu trudności i długości, 4 trampoliny, kolorowe boisko, tor saneczkowy, tunele i tajemnicze przejścia, ciemny pokój, tory przeszkód, mostki, pochylnie i równoważnie, 3-metrowa piłka, gigantyczna żółta opona, suwaki, armatki i wulkany na sprężone powietrze, budowisko czyli strefa z wielkimi, lekkimi klockami, automaty uruchamiane za pomocą monet, gokarty i kolorowa, elektryczna kolejka. Na nas jednak czekała przygoda, którą przygotowała pani amatorka – była to zabawa grupowa w agentów, polegająca na odnalezieniu skarbu. Nie było to łatwe, ponieważ musieliśmy przebrnąć przez trzy konkurencje. Zabawa rozpoczęła się od tego, że każdy z nas musiał wymyślić sobie Nick. Pierwszą konkurencją było szukanie ukrytych w różnych miejscach kamer. Biegaliśmy wszyscy  po całym parku rozrywki i je znajdowaliśmy.  Zadanie było zaliczone dopiero wtedy, gdy odnaleźliśmy wszystkie. Drugie polegało na znalezieniu odcisków palców, które były odciśnięte na kartonach, a one były pochowane w różnych miejscach parku. Trzecim zadaniem było najdłuższe krzyczenie. Ta klasa, której udało się krzyczeć najdłużej – wygrywała. Gdy wykonaliśmy wszystkie zadania pani animatorka odbiła nam na rękach pieczątki i pokazała klejnot, który zdobyliśmy wykonując wszystkie zadania. Wszystkim bardzo podobała się zabawa. Byliśmy zmęczeni i głodni, dlatego w przerwie od zabawy zjedliśmy smaczną pizzę. Później kontynuowaliśmy jeszcze zabawę indywidualne, mogliśmy korzystać ze wszystkich atrakcji, jakie tam były. 
          Bawiliśmy się świetnie. Ale wszystko, co dobre, musi się skończyć- podobnie z naszą wycieczką. Do Obornik wróciliśmy w godzinach popołudniowych, zmęczeni, ale szczęśliwi. 
          Myślę, że każdy z nas będzie miło wspominał ten wyjazd i zechce odwiedzić to miejsce jeszcze raz.

          Hania Milewska kl.4 b

          KLASY 5abc 
          21 listopada 2016 wszyscy uczniowie klas piątych wyjechali na wycieczkę do Wrocławskiego Zoo. Naszym celem były zajęcia edukacyjne pt. „Bliskie spotkanie z małpami” oraz zwiedzenie Afrykarium. 
          Nasza podróż rozpoczęła się planowo i w 45 minut szczęśliwie dojechaliśmy na miejsce. Ponieważ mieliśmy trochę czasu przed lekcją, najpierw udaliśmy się do Afrykarium. Mieliśmy szansę zobaczyć różne gatunki ryb i innych zwierząt zamieszkujących morza i oceany. Wszyscy byliśmy oczarowani kolorami podwodnego świata, nieopodal wypoczywającą rodzinką hipopotamów, czy też zabawnymi pingwinami. Panował tam prawdziwie Afrykański klimat. 
          Po wyjściu z Afrykarium udaliśmy się na naszą lekcję. Bardzo interesujące zajęcia odbyły się w budynku Małpiarni, w Pawilonie Małp Człekokształtnych oraz przy wybranych wybiegach zewnętrznych. Dowiedzieliśmy się, że trzymanie małp w domu to bardzo zły pomysł oraz o tym, w jakim niebezpieczeństwie znajdują się te zwierzęta. 
          Po lekcji wybraliśmy się w odwiedziny do innych zwierząt. Tak oto mieliśmy szansę zobaczyć żyrafy i zebry, które zgodnie spacerowały po swoich wybiegach, spotkać się twarzą w twarz z ogromnym tygrysem, czy też podziwiać parę słoni. 
          Zwiedzanie zakończyliśmy o godzinie 13. Zmęczeni, ale bogatsi o wiedzę, wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do naszej szkoły tak, aby każdy mógł spokojnie zdążyć na swój odjazd do domu. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego wyjazdu!

          opr. Marta Jastrzębska

          KLASA 6a

          Dnia 21 listopada 2016 r. nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. Celem tego wyjazdu edukacyjnego było odbycie zajęć w Humanitarium – Ogrodach Doświadczeń.  
          W pierwszej kolejności zwiedziliśmy wystawę „Odnawialne źródła energii”, a następnie eksperymentowaliśmy w „Labiryncie fizycznym”. Wszystkiego mogliśmy dotknąć, gdyż eksponaty były interaktywne. Rozbudzaliśmy w ten sposób ciekawość i chęć zrozumienia nauki, wzmacnialiśmy szacunek do otaczającego nas świata. Na koniec założyliśmy długie, białe fartuchy i tak odziani przeprowadzaliśmy doświadczenia z cyklu „Kwaśne laboratorium”. Postępowaliśmy dokładnie wg wskazówek pani prowadzącej. Podczas tych zajęć  poznaliśmy różnicę pomiędzy kwasami
          i zasadami (alkaliami), sprawdziliśmy  pH produktów używanych w każdym gospodarstwie domowym, a wszystko to przy wykorzystaniu specjalnego wskaźnika, którego sami wytworzyliśmy. 

          Do domu wracaliśmy z  przekonaniem, że nauka nie musi być trudna, a jej poznanie przez zabawę może stać się fascynującą przygodą.

          opr. uczniowie z kl. 6a

          KLASA 6b 
          W dniu 21 listopada 2016 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Wroclawia. Naszym celem było  Humanitarium - centrum nauk ścisłych i Narodowe Forum Muzyki – zapewniające wrażenia duchowe. 
          W Humanitarium przewodnik pokazał nam interesujące rzeczy, jak wykorzystanie paneli słonecznych, iluzje optyczne. Dowiedzieliśmy się, że fizyka i chemia mogą być ciekawe i wcale nie takie straszne i trudne. 
          Po krótkiej przerwie na zaspokojenie głodu  udaliśmy się Narodowego Forum Muzyki. Będąc tam, wysłuchaliśmy w sali głównej próbę orkiestry, zwiedzaliśmy inne, pomniejsze sale, a pani przewodnik opowiadała nam historię powstawania budynku. 
          Cała klasa była zachwycona grą orkiestry, więc na naszą prośbę pani przewodnik zabrała nas po raz drugi na słuchowisko. 
          Po skończonym zwiedzaniu obiektu, o godzinie 13, wyruszyliśmy w podróż powrotną. 
          Wycieczka była bardzo ciekawa, dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy, pozwiedzaliśmy nowe obiekty i świetnie się bawiliśmy.

          opr. Beata Klejner, kl. 6b

          KLASA 6c 
          21 listopada 2016 roku pojechaliśmy na wycieczkę szkolną do Krośnic. O 6.45 zebraliśmy się na parkingu pod Ośrodkiem Zdrowia i wsiedliśmy do autokaru. Jechaliśmy około godziny. Na miejscu od razu ruszyliśmy do manufaktury, gdzie czekały nas warsztaty z malowania bombek. Zaczęliśmy od zwiedzenia sali, w której wydmuchiwano szkło. Było tam bardzo gorąco i głośno. Pracownicy rozgrzewali szklane rurki do 1000°C, a potem tworzyli bańki. Czasem robili ich po kilka i formowali np. bałwanki lub ptaki, albo wkładali je do form, gdzie szybko przybierały właściwy kształt. To, co zobaczyliśmy uściślił jeden z pracowników. Opowiedział nam m.in., jak powstały pierwsze  bombki. W kolejnym pomieszczeniu nadawano ozdobom piękny, srebrny połysk. Do otworów u góry wlewano trochę odpowiedniej substancji, po czym zamaczano całość w gorącej wodzie. Mimo, że płyn był bezbarwny, to we wrzątku barwił bombki na srebrno. Najbardziej kolorowo było w trzecim pokoju. Całe ściany obwieszono dekoracjami, a przy specjalnych stołach kilka pań malowało ozdoby. Były tam łabędzie, lampiony, sopelki, figurki i żadnych szablonów! Potem poszliśmy malować swoje bombki. Zaznaczaliśmy na nich wzorki klejem i posypywaliśmy brokatem. Było wspaniale! Po zakupach pojechaliśmy do Trzebnicy, do bazyliki. Zwiedziliśmy ją i udaliśmy się do kawiarni. Można było sobie coś zamówić, albo po prostu posiedzieć. Następnie poszliśmy na spacer pod Lasek Bukowy, gdzie przeszliśmy ścieżkę zdrowia. I wreszcie wróciliśmy do Obornik, gdzie pani Ula rozdała nam bombki z imionami i te, które sami robiliśmy.

          opr. Julia Wdowiak VI c

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • FINAŁ KONKURSU - "MÓJ SWIAT ZAMKNIĘTY W SŁOWACH"

          W sobotę 19 listopada 2016 r. w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się uroczysty finał dziecięcego konkursu literackiego pod hasłem „Mój świat zamknięty w słowach”. 
          W scenerii dziecięcego pokoju nagrodzeni i wyróżnieni autorzy przeczytali zgromadzonej publiczności swoje utwory.

          Jury oceniało prace literackie w dwóch kategoriach wiekowych:

          • 7 – 9 lat

          I miejsce

          Sandra Mielniczuk klasa 3a za wiersz Mój świat ukryty w słowach – opiekun Agnieszka Garczyk

          II miejsce

          Julia Szymik klasa 2a za utwór Mała tancereczka w krainie pluszaków - zgłoszona przez rodzica

          Wyróżnienie

          Weronika Woźniakowska klasa 3a za dwa utwory – jeden pt. Mój świat, a drugi  bez tytułu  - opiekun Agnieszka Garczyk

          Justyna Frosztęga klasa 3b za wiersz Rozkazy księżniczki  - opiekun Krystyna Bosak

          • 10 – 12 lat

          I miejsce

          Julia Wdowiak klasa 6c za wiersz Refleksja – opiekun Joanna Luty

          III  miejsce

          Maja Adamek klasa 6a za pracę Wypracowanie z języka marsjańskiego – opiekun Jadwiga Domeredzka

          Gratulijemy!

                                                                                           Opr. Krystyna Bosak

          Relacja z tej uroczystości na stonie OOK

           

           

           
        • SZKOLNY KONKURS NA GRAFICZNY NAPIS TYTUŁOWY DLA GAZETKI SZKOLNEJ

           

           

          Z przyjemnością informujemy o wynikach w szkolnym konkursie na „Graficzny napis dla gazetki szkolnej”.

           

          Oto nasi zwycięzcy:
                     Agata Ścisłowska, kl . 5b – I miejsce 
             
                  Maja Adamek, kl. 6a – wyróżnienie 
                     
          Paulina Wudarczyk, kl. 6a – wyróżnienie

          Podczas apelu w dniu 16 listopada 2016 r. uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
          Nasza gazetka szkolna będzie nosiła tytuł „INFOTRÓJKI” w szacie graficznej przygotowanej przez zwyciężczynię (logo gazetki "w górnym lewym rogu tej informacji").

          Dziewczynom gratulujemy!

          Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w pozostałych konkursach.

          opr. Angelika Rozpara

           

           
        • UCZNIOWSKIE AKCJE WOLONTARIACKIE I NA RZECZ SZKOŁY

          GÓRA GROSZA
          To już siedemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Niektórzy uczestniczą w niej od lat, inni po raz pierwszy się do niej przyłączą. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016 roku.

          Opiekun SU - Łukasz Polak

          UBIERAMY CHOINKĘ SZKOLNĄ
          Jak co roku zwróciliśmy się do nadleśnictwa Obornik Śl. o sfinansowanie drzewek świerkowych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku chcielibyśmy, aby każdy z nas miał swój udział w ustrojeniu choinek. Dlatego też prosimy uczniów, rodziców i nauczycieli o zbiórkę ozdób choinkowych – bombek i światełek (zbieramy w salach poszczególnych klas). Zachęcamy wszystkich do aktywności we wspólnym dziele strojenia choinki.

          Opiekunowie akcji - nauczyciele świetlicy szkolnej

           

          MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA 
          Od lat uczestniczymy w akcjach wolontariackich w ramach programu „Mogiłę Pradziad Ocal od Zapomnienia”. Obecnie zbieramy dary żywnościowe dla rodzin polskich w Husiatynie mieście w którym urodziło się i żyło wielu Oborniczan.  Zbieraliśmy symboliczne złotówki, które zostały wykorzystane na renowację polskich cmentarzy na kresach wschodnich, również cmentarza w Husiatynie. W październiku zbieraliśmy znicze, które zostały przekazane na mogiły Polaków pochowanych Ukrainie. Będziemy uczestniczyć w kolejnych zbiórkach zapowiedzianych przez program. Zbiórki razem z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu koordynuje Telewizja Wrocław. Na poziomie naszej gminy akcje prowadzi  nauczyciel Publicznego Gimnazjum w Obornikach Śl. p. Bożena Magnowska wraz z tamtejszym kołem wolontariackim. Cieszymy się, że możemy brać udział w tak szczytnym celu, który jest świadectwem naszego patriotyzmu.

          Opiekun SU - Łukasz Polak

           

          ZAKRĘTKI PLASTIKOWE 
          Od wielu lat uczestniczymy w  największym programie  zbierania plastikowych zakrętek.   Głównym jego celem jest bezinteresowna pomoc niepełnosprawnym dzieciom oraz podnoszenie świadomości ekologicznej i zbiórka surowca wtórnego. Trzymamy się głównej idei, „Pomagamy nie tylko przyrodzie…” i  zbierając plastikowe zakrętki pomagamy. W tym roku zbieramy zakrętki podobnie jak w roku ubiegłym dla Wrocławskiego Hospicjum dla dzieci oraz dodatkowo dla bardzo chorej na nowotwór oka kilkunastomiesięcznej Agatki, która jest już na leczeniu w Nowym Jorku. Koszt leczenia to niemal półtora miliona złotych. Udało się już zebrać ponad 800 tysięcy zł. Każdy z nas może wziąć udział w pięknej akcji. Odpowiednio oznakowane pojemniki na zakrętki zostały umieszczone jak zawsze w holu naszej szkoły. Zapraszamy do aktywnego udziału.

          Opiekun SU - Łukasz Polak

           

          „Szkoła na pTAK!” 
          W tym roku szkolnym ponownie bierzemy udział w akcji „Szkoła na pTAK!”.Zamierzamy poznawać zwyczaje i upodobania żywieniowe naszych skrzydlatych przyjaciół pozostających na zimę w naszym kraju. Zamierzamy również ogłosić zbiórkę karmy dla ptaków, aby przez cała zimę zapełniać karmniki zawieszone na terenie naszej szkoły. Może tez znajdą się orzeszki, za którymi przepada nasza sąsiadka wiewiórkaJ.  Uczniowie klas III będą mogli wziąć udział w konkursie rozpoznawania „ptasich piosenek”. Wiosna to czas ożywionej działalności ptasich rodzin i powroty zza oceanu. Zamierzamy przygotować dla pierzastych sąsiadów budki lęgowe, aby czuły się na terenie szkoły jak w domu. Uczniów, którzy czują zew dzikiej przyrody i mają ochotę poobserwować ptaki będą mieli możliwość  wzięcia udziału w foto safari na pTAK! Punktem kulminacyjnym naszej akcji będzie VI Edycja Ogólnopolskiej Akcji edukacyjnej „Noc Sów”, która zostanie zorganizowana w marcu 2017 roku.                                 

          Opiekun akcji - Marta Musiała  

          „Od odpadu do nowego produktu”
          to hasło naszej akcji związanej z projektem Odpakowani.pl.  realizowanym w naszej szkole. Podczas zajęć uczniowie będą mogli zapoznać się z metodami przetwarzania odpadów oraz wykonać nowe produkty z zebranych odpadów: plastik, metal, papier. W ubiegłym roku szkolnym  udało nam się wykonać bardzo ciekawe i praktyczne pomoce dla świetlicy szkolnej np. pojemniki na kredki, butelkowe bałwany do dekoracji świątecznej oraz dekorację do przedstawienia o Czerwonym Kapturku. Nasze działanie skierowane jest nie tylko na segregowanie odpadów, ale również na zwiększanie świadomości nas- konsumentów, że recykling to oszczędność wody i energii oraz surowców naturalnych. W ramach projektu zorganizujemy również zbiórkę zużytych baterii, które są bardzo toksyczne dla naszego środowiska.

                                                                                     Opiekun akcji - Marta Musiała

          „Oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych!” 
          W szkole zakończyliśmy Wielką Zbiórkę Książek. Przyniesione przez uczniów i rodziców książki w najbliższych dniach trafią do dzieci przebywających w szpitalach. Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu we współpracy z Fundacją Zaczytani.pl prowadzi akcje zbiórki książek do tworzonych bibliotek na oddziałach dziecięcych. Podarujmy odrobinę radości tym, którzy są w potrzebie !!! Przyniesione książki zbieramy do pudła w holu szkoły. Zbiórka książek trwa do 25 listopada 2016.

          Opiekunowie akcji - p. Marta Musiała i p. Aneta Grucela

          KASZTANOBRANIE 2016 
          Już po raz drugi wzięliśmy udział w akcji zbierania kasztanów, które zostaną wykorzystane do celów farmaceutycznych. Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami zbierali kasztany mimo trudnych warunków atmosferycznych (deszcz , niska temperatura). Kasztany musiały być czyste i suche, więc przygotowanie ich do oddania wymagało wiele wysiłku ze strony uczniów i rodziców. W przybliżeniu udało nam się zebrać około 650 kilogramów surowca. Dokładna ilość zostanie podana po przekazaniu danych dotyczących ważenia i po przesłaniu  pieniędzy przez  firmę Pharmeco  zajmującej się odbieraniem kasztanów. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej akcji za ich trud i zaangażowanie. Szczególne podziękowania dla Pana Janka Staworzyńskiego  i Pana Janka Komorowskiego za sprawowanie troskliwej opieki nad zebranymi kasztanami, aby nie uległy zepsuciu i za ciężką pracę za załadunku. Po raz pierwszy w akcji wziął udział Samorząd Uczniowski, któremu dziękujemy za pomoc podczas załadunku - szczególnie chłopcom z klasy 6A oraz opiekunowi samorządu Panu Łukaszowi Polakowi.

          Opiekunowie akcji - Aneta Grucela i Marta Musiała

           

           
        • UWAGA! ZEBRANIA Z RODZICAMI

           

          W dniu 14 listopada 2016 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów naszej szkoły.

           

          Przebieg spotkania:

          • godz. 16:30 Spotkania z wychowawcami klas: 2a, 2b, 3a, 3d
          • godz. 17:00 Spotkania z wychowawcami pozostałych klas 

          Spotkania odbywaja się w salach wg poniższego "porządku":

          - gr. przeszdkolna "Pastelki" (sala grupy - czerwony budynek)
          - kl. 1a - sala nr 17 (parter),
          - kl. 1b - sala nr 31 (II piętro),
          - kl. 2a - sala nr 30 (II piętro),
          - kl. 2b - sala nr 25 (I piętro),
          - kl. 2c - sala nr 6 (parter),
          - kl. 2d - sala nr 29 (II piętro),
          - kl. 3a - sala nr 33 (II piętro),
          - kl. 3b - sala nr 32 (II piętro),
          - kl. 3c - sala nr 24 (I piętro),
          - kl. 3d - sala nr 3 (parter - hol),
          - kl. 4a - sala nr 5 (parter),
          - kl. 4b - sala nr 21 (I piętro),
          - kl. 4c - sala nr 20 (I piętro),
          - kl. 5a - sala nr 07 (piwnica),
          - kl. 5b - sala nr 23 (I piętro),
          - kl. 5c - sala nr 19 (parter),
          - kl. 6a - sala nr 10 (parter),
          - kl. 6b - sala nr 016 (piwnica),
          - kl. 6c - sala nr 26 (I piętro).

          PONADTO:
          W dniu 14 listopada 2016 r. o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

          inf.

           

           
        • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

           

          Z okazji Święta Niepodległości​ uczestniczyliśmy w uroczystych, gminnych obchodach tego święta w dniu 11 listopada 2016r. Natomiast w szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów Koła literacko-teatralnego pod kierunkiem Pani Jadwigi Domereckiej. Podczas apelu została zaprezentowana zgromadzonym prezentacja multimedialna poświęcona wydarzeniom związanym z odzyskaniem przez Polskę wolności po 123 latach. Uczniowie recytowali wiersze patriotyczne. Cały występ ubogacały pieśni patriotyczne śpiewane przez grupę uczniów tworzących dotychczasowy chór szkolny. Po przemówieniu Pani Dyrektor uczniowie udali się do klas.

          opr. Marta Musiała

           

           
        • ZAPROSZENIE

           

           

          Szanowni Państwo, 
          w czwartek 10 listopada 2016 r. o godz. 18.00 w Imparcie przy ul. Mazowieckiej 17 we Wrocławiu, odbędzie się Patriotyczne Śpiewanie „My Pierwsza Brygada”. Będę miał zaszczyt je poprowadzić. 
          Serdecznie Państwa zapraszam i proszę o upowszechnienie informacji
          o koncercie w społecznościach szkolnych. Z góry się cieszę na spotkanie
          i wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni i piosenek.

          Patronem medialnym jest Radio Rodzina.

          Wstęp wolny.

          Warto przyjść z rodziną, przyjaciółmi, uczniami.

           

          Z poważaniem pozostaję Roman Kowalczyk 
                  Dolnośląski Kurator Oświaty


          Patriotyzm_we_Wrocławiu_Radio_Rodzina.pdf

          Koncert_Pieśni_Patriotycznych_2016.pdf

           

           
        • WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

          „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
          jaką sobie ludzkość wymyśliła”
          Wisława Szymborska

          SERDECZNIE ZAPRASZAMY

          W naszej szkole rusza Wielka Zbiórka Książek dla dzieci.

          „Oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych!”

          Jeśli masz dobre serce i kochasz książki to akcja dla Ciebie  !!!!!

          Przyniesiona przez Ciebie książka trafi do dzieci przebywających w szpitalach. Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu we współpracy z Fundacją Zaczytani.pl prowadzi akcje zbiórki książek do tworzonych bibliotek na oddziałach dziecięcych. 
          Podarujmy odrobinę radości tym, którzy są w potrzebie !!!

          W naszej szkole zbiórka książek trwa do 22 listopada 2016.

          Przyniesione książki prosimy wkładać do  pudełka w holu szkoły.

          uczniowie i wychowawczynie świetlicy

           

           
        • PASOWANIE UCZNIÓW Z KLAS PIERWSZYCH

           

          9 listopada 2016 roku dzieci z klas pierwszych zostały uroczyście przyjęte do grona społeczności uczniowskiej.  Pasowanie na ucznia w naszej szkole to bardzo ważne wydarzenie w kalendarzu imprez szkolnych. 
          W ten szczególny dzień swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Henryk Cymerman – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Oborniki Śląskie, Pan Mariusz Świtalski – zastępca przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Magdalena Pałka – Dyrektor Przedszkola „Gaduła”, wychowawczynie klas przedszkolnych Panie:  Agnieszka Jarosz – Łyscarz, Klaudia Stelmach, Joanna Żuk, Pani Krystyna Haładaj - Dyrektor Szkoły, rodzice i rodziny uczniów. 
          Dzieci zanim złożyły Ślubowanie musiały wykazać się przed publicznością wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie z Wróżkami „wędrowały” przez cztery krainy: Muzyki, Pracy, Miłości i Mądrości. Pierwszoklasiści doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, przezwyciężając czar Złej Wróżki. Przekonali wszystkich, że pięknie śpiewają, są pracowici, kochają swoją Ojczyznę oraz że lubią się uczyć. 
          Następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły, a Pani Dyrektor Krystyna Haładaj dokonała aktu Pasowania na Ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Obornikach Śląskich. Sam moment pasowania był dla dzieci ogromnym przeżyciem. 
          Wychowawczynie klas Panie: Barbara Pałka i Ewa Ślęzak wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy, Wróżki obdarowały je biretami - symbolicznymi czapeczkami uczniowskimi, a przedstawicielki Rad Oddziałowych – kuferkami obfitości. 
          Po części oficjalnej zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia na tle pięknej dekoracji. 
          Na zakończenie pierwszoklasiści   wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek. 
          Ten dzień na długo zapisze się w pamięci dzieci i ich rodzin. 

          opr. Ewa Ślęzak

          Relacja z uroczystości na stronie naszej Gminy

           

           
        • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE "BEZPIECZNY KRUSNAL"

           

          8 listopada 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy odbyła się V edycja konkursu na temat bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym o miano „Bezpiecznego Krusnala” organizowana przez placówkę terenową KRUS w Trzebnicy. 

          Oto wyniki naszych uczniów:

          I miejsce  - Michał Luty - kl. 6a

          IV miejsce - Amelia Adamczak - kl. 6a

                                Gratulujemy! 

          inf.

          Poniżej link do wiadomości oraz zdjęć z konkursu na stronie naszej Gminy:

          http://www.oborniki-slaskie.pl/news/v-edycja-konkursu-na-temat-bezpiecznej-pracy-w-gospodarstwie-rolnym-o-miano-bezpiecznego

           

           
        • SPOTKANIE Z POLICJANTEM W KLASACH DRUGICH

           

           

          W dniu 8 listopada 2016 r. na zaproszenie naszej pani odwiedził naszą klasę 2b, tato naszego kolegi Szymona, który jest z zawodu policjantem. Pan Paweł, bo tak ma na imię, wyjaśnił nam na czym polega praca policjanta i co należy do jego obowiązków. Dowiedzieliśmy się, że policja pilnuje porządku. Mieliśmy okazję usłyszeć jakiego używają sprzętu (kajdanki, motory, motorówki), z jakimi zwierzętami współpracują (konie, psy). Mogliśmy również przymierzyć kamizelkę kuloodporną zwaną żółwiem, ochraniacze na ręce  i nogi oraz kask ochronny. Wiemy, że zawód policjanta bywa niebezpieczny i żeby nim zostać trzeba dobrze się uczyć z wielu przedmiotów. To spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.

                                                                                                                       Paulina Bortnicka, kl. 2b

          We wtorek do naszej klasy przyszedł tato naszego kolegi Szymona. Tato Szymona jest policjantem, nazywa się Paweł Pietras. Pan Paweł opowiadał nam o swojej pracy zawodowej. Opowiadał nam o kierowaniu ruchem drogowym i o wlepianiu mandatów. Pan Paweł przyniósł ze sobą ubrania policyjne: kask, nakolanniki i pałki policyjne. Była fajna zabawa, dzieci przebierały się w strój policyjny. Ja też założyłam kask, kamizelkę. Było super.

                                                                                                          Natalia Majta, kl. 2b

          8 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem panem Pawłem Pietrasem, w którym uczestniczyli uczniowie z klasy 2a i 2b. Pan Paweł opowiadał nam o trudnej i odpowiedzialnej pracy policjantów. Policja zapewnia bezpieczeństwo obywatelom, łapie przestępców i pilnuje porządku np. na stadionach podczas meczy. Pilnuje też, by kierowcy jeździli zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Pan Paweł mówił też, że policjant powinien wysportowany, odważny i uczciwy. Mogliśmy też zobaczyć jakiego sprzętu używają policjanci: kamizelkę kuloodporną, ochraniacze na ręce i nogi, kask i pałki. To spotkanie bardzo mi się podobało.   

          Borys Polak kl. 2a

          W dniu 8 listopada 2016 r. na spotkanie z klasą 2a i 2b przyszedł pan Paweł Pietras. Pan Paweł jest policjantem. Pracuje we Wrocławiu. Opowiadał nam o swojej pracy i co należy do jego obowiązków. Pokazywał nam różne przedmioty, które wykorzystuje w pracy: pałkę, kamizelkę ochronną zwaną żółwiem, ochraniacze na nogi i ręce oraz kask.  Byłem zaskoczony gdy pan powiedział, że w jego  pracy najważniejszym przedmiotem jest długopis, za pomocą którego musi opisać wszystko co wydarzyło się w danym dniu. To spotkanie było bardzo interesujące ponieważ dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat trudnej i odpowiedzialnej pracy policjanta a także mieliśmy możliwość przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci, gdy przymierzaliśmy sprzęt, którego używają na co dzień.

                                                                                                                     Tomek Krystyniak kl. 2a

          We wtorek – 8 listopada 2016 r. klasy drugie miały spotkanie z policjantem panem Pawłem Pietrasem. Pan policjant opowiadał nam o swoim zawodzie. Zawód ten jest bardzo odpowiedzialny i trudny. Praca jest ciężka, ale satysfakcjonująca. Ze spotkania dowiedziałam się też, że są różne rodzaje policji: policja wodna, konna, policja kryminalna, drogowa. W swojej pracy oprócz samochodów policja używa też koni i psów. Na zajęcia z uczniami pan Paweł przyniósł dużo różnego sprzętu: pałkę, nakolanniki, nałokietniki, kask i kamizelkę ochronną zwaną żółwiem. Panie nauczycielki razem z panem policjantem pomagały nam przymierzać ten sprzęt. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu. To spotkanie było bardzo pouczające i  ciekawe.

          Iga Ceranka, Natasza Baer i Martyna Nicer kl. 2a

          Zdjęcia w Albumie fotrograficznym

           

           
        • DZIECI ZE ŚWIETLICY W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

           

          Dnia 04.11.2016. grupa dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyła w trzecich już warsztatach pt. „spotkanie ze sztuką”. Pani Grażynka przygotowała dla nas jak zawsze ciekawe informacje, następnie pokazała dzieciom na czym polega sztuka rysowania martwej natury. Dzieci miały za zadanie narysować za pomocą ołówka martwą naturę, która znajdowała się na każdym stoliku. Wszystkie prace były narysowane bardzo starannie. Kolejne spotkanie odbędzie się 02.12.2016. 

                                                                                                                          opr. Aneta Grucela

           

           
        • PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

           

          Obecny rok szkolny biblioteka nasza rozpoczęła bardzo owocnie, gdyż tak, jak się chwaliliśmy w czerwcu – zostało przyznane naszej szkole 12 000 zł - z ministerialnego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W zeszłym roku został sporządzony wniosek, w którym ujęliśmy działania szkoły, a w tym biblioteki, mające aktywizować czytelnictwo naszych uczniów. Pani dyrektor wniosek złożyła i po jakimś czasie okazało się, że jedną z pierwszych szkół, którym przyznano to wielkie wsparcie jest nasza „trójka”. Niemały udział w tym szczęściu ma też  urząd gminy – organ prowadzący  szkoły - abyśmy mogli otrzymać fundusze z ministerstwa, urząd gminy musiał złożyć deklarację „dołożenia” 3000 złotych. Tak więc biblioteka szkolna otrzymała 15000 złotych na upragnione nowości książkowe!!!  W czerwcu zorganizowany został sondaż mający zdiagnozować preferencje i potrzeby naszych uczniów. We wrześniu zamówione zostały książki ( z uwzględnieniem zgłaszanych tytułów), a od października są one opracowywane i stopniowo włączane do księgozbioru naszej biblioteki. Ogółem zakupionych zostało 755 książek z obszaru beletrystyki pozalekturowej  (jeden z warunków zawartych w regulaminie Programu wykluczał kupno lektur szkolnych).  
          Przy tej okazji chcę podziękować wszystkim wspaniałym pomocnikom, którzy pieczętując tę „górę” książek, byli dla mnie wielką pomocą.                

                                                                      opr. Małgorzata Cymerman - bibliotekarz szkolny

           

           
        • WYSTAWA W BIBLIOTECE IM. J. IWASZKIEWICZA

           

          W pierwszych dniach listopada 2016 r. uczniowie klas 3a, 3b, 3c, i 3d zwiedzili wystawę Oborniki Śląskie na nowych torach.   Ekspozycja powstała z okazji 160 rocznicy uruchomienia linii kolejowej Wrocław – Poznań. Dzieci oglądały makietę Dworca Wrocław Główny, kolejowe kalendarze, modele lokomotyw, przedmioty użytkowe wykorzystywane w przeszłości podczas pracy na kolei oraz fotografie i dokumenty ze zbiorów kolejarzy, kolekcjonerów i różnych instytucji.
          O wszystkich eksponatach interesująco i szczegółowo opowiadała Pani Magdalena Drzewiecka, której bardzo dziękujemy.

                                                                                                                                      opr. Krystyna Bosak

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • UWAGA! Dzień wolny od zajć dydaktycznych

           

          Szanowni Rodzice

          Informujemy, że poniedziałek - 31 października 2016 r., to dzień, w którym nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze(Rozporządzenie MEN z dnia 5 października 2010 r. w sprawie organizacji roku szkolnego; Dz.U. 2010r. Nr 186, poz. 1,245 - § 5).

          Opiekę – zgodnie z potrzebami rodziców i uczniów zapewnia świetlica szkolna.

          Przypominamy, że następne wolne dni (na podstawie powyższego rozporządzenia) to:
          - 2 maja 2017 r. – tj. wtorek – dzień między Świętem Pracy a Świętem 3 – Maja,
          - 16 czerwca 20176 r. – tj. piątek po Bożym Ciele.

          inf.

           

         

        • "PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI"

           

          W ostatnich dniach października 2016 r. przygotowywaliśmy się do Święta Zmarłych. W holu głównym naszej szkoły udekorowano tablicę informacyjną ku czci tych, którzy odeszli. Katecheta, ksiądz oraz nauczyciele przeprowadzili lekcje tematyczne związane z obchodzonym  świętem, coroczną tradycją odwiedzania grobów bliskich osób i modlitwą za dusze zmarłych. w tych dniach wspominaliśmy tez Jana Pawła II. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały dekoracje w salach lekcyjnych. Pod tablicą Jana Pawła II - patrona naszej szkoły uczniowie zapalili znicze.

                                                                                          opr. Małgorzata Wolska

           

           

           
        • DRODZY RODZICE

           

          Uprzejmie informujemy, że w naszej szkole w dniu  17.10.2016 r. rozpoczął pracę psycholog - mgr Hanna Maleszka.

          Godziny pracy psychologa:

          • Poniedziałek - 10.30-15.30
          • Środa - 10.00-15.00
          • Piątek - 10.00-13.30
             

          Konsultacje dla dzieci, rodziców i nauczycieli odbywać się będą w  każdy poniedziałek w godzinach: 14.30-15.30. 
          Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły w celu umówienia się na spotkanie.

          inf.

           

           
        • PIERWSZY CODE WEEK W NASZEJ SZKOLE

          Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu.
          Pozwala  wypracować umiejętność efektywnego myślenia
          o rzeczach niezwiązanych z informatyką   
          – Bill Gates

          W obecnym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w projekcie edukacyjnym Mistrzowie Kodowania. W ramach tego projektu na zajęciach koła informatycznego uczniowie klas 3 – 6 w dniu 20 października wzięli udział w warsztatach w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, które miało miejsce od 15 – 23 października. Europejski Tydzień Kodowania zainicjowali 3 lata temu Młodzi Doradcy ds. Agendy Cyfrowej przy Komisarz Neelie Kroes. Polska w tym roku po raz trzeci wzięła udział w tym wydarzeniu. Na warsztatach większość uczniów stawiała swoje pierwsze kroki w świecie kodowania. Uczniowie tworząc proste interaktywne historyjki w środowisku programistycznym Scratch wprawiali za pomocą kodu obiekty w ruch. Programowanie sprawiało im ogromną radość, gdyż obiekty reagowały na podawane polecenia.
          Dzięki tym warsztatom uczniowie dowiedzieli się, że każdy może zacząć uczyć się programować i nabywać nowych kompetencji związanych z kodowaniem. 

          Nasza szkoła za to, że wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania otrzymała Certyfikat wydany przez Europe Code Week Ambassadors.

          opr. Angelika Rozpara

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • WARSZTATY MULTIMEDIALNE W KLASACH 3A, 3C,3D

           

          W tym roku szkolnym klasy  trzecie biorą udział w multimedialnych warsztatach z wykorzystaniem tabletów. Firma Empiria w październiku  zorganizowała nam warsztaty pod tytułem „Budujemy miasto przyszłości”. Prowadzący zajęcia pan Michał, wprowadzając w tematykę lekcji przedstawił różne budowle, zainteresował dzieci różnymi formami architektury. Następnie każdy uczeń otrzymał tablet i projektował miasto marzeń. Zadanie wszystkim bardzo się podobało. Powstające miasta wszystkich bardzo satysfakcjonowały. Z niecierpliwością czekamy  na kolejne zajęcia z tabletem, które zaplanowane są w listopadzie.

          opr. Agnieszka Garczyk

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • LEKCJE DLA KL. 3acd W OBORNICKIEJ BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

           

          W październiku klasy 3a,3c,3d brały udział w pierwszej lekcji bibliotecznej w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Obornikach Śląskich. Nasze spotkania rozpoczęliśmy jesienią, dlatego tematem była: „Jesień w poezji i malarstwie”. Lekcję przeprowadziła pani Magdalena Drzewiecka, pracownik biblioteki. Pani Magda zaprezentowała nam obrazy o tematyce jesiennej, zwracając uwagę na charakterystyczne o tej porze roku barwy dominujące w przyrodzie. Słuchaliśmy również wierszy związanych z tą porą roku. Wykonaliśmy też ilustrację do czytanego opowiadania. Zajęcia bardzo nas zainteresowały. Wkrótce odwiedzimy bibliotekę ponownie.

          opr. Agneszka Garczyk

           

           
        • TROPAMI DYSCYPLIN SPORTOWYCH - CD.

          24 października 2016 r.  podczas projektu edukacyjnego „Moje zdrowie – mój skarb” odbyły się kolejne spotkania z cyklu „TROPAMI DYSCYPLIN SPORTOWTCH”. Uczniowie klas 6 spotkali się z p. Przemysławem Bagińskim – trenerem piłki ręcznej z Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego Światowych Igrzysk Sportowych  2017 (The World Games 2017) . 
          Nasz gość opowiedział o The World Games 2017 ( to ponad 30 fascynujących dyscyplin indywidualnych i drużynowych, rozgrywanych w wodzie, powietrzu i na lądzie) i przybliżył młodzieży dwie dyscypliny: Ultimate Frisbee (latające dyski) i przeciąganie liny. Uczniowie  pod okiem p. Przemka mogli wypróbować profesjonalny sprzęt oraz poznać zasady i technikę. 
          Ultimate Frisbee - to gra zespołowa. W rozgrywce uczestniczą dwie siedmioosobowe drużyny. Boisko do gry ma wymiary 100x37 m, lecz wymiary mogą ulec zmianie, w zależności od warunków i możliwości organizatorów meczu. Zabronione jest bieganie z frisbee, a punkty zdobywa się łapiąc talerz w długiej na osiemnaście metrów strefie punktowej. Ta gra pozbawiona jest też sędziów, a wszystkie kwestie sporne rozwiązują sami zawodnicy w myśl zasad fair play. 
          Druga dyscyplina to przeciąganie liny. Ośmiu zawodników stara się przeciągnąć linę na swoją stronę. Wygrywa drużyna, która przeciągnie przeciwną na dystans 4 metrów. W przeciąganiu liny może wystartować każdy bez większego przygotowania. Wystarczy zebrać kilka osób i zorganizować własne zawody. Oczywiście w starciu z siłaczami  i profesjonalistami nie mamy większych szans, ale na podwórku czy podczas rodzinnego pikniku można nieźle się pobawić. Szóstoklasiści bawili się świetnie. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem. 

          Kolejnymi gośćmi byli trenerzy i zawodnicy z Klubu Judo Wilki z Obornik Śl., którzy przybliżyli nam tę japońską sztukę walki. Zademonstrowali elementy gimnastyczne, uzmysłowili uczniom potrzebę nauki padów. Pokazali również walkę sportową oraz elementy samoobrony na wesoło! 
          Judo - Japońska sztuka walki. Od lat 60 – tych XX wieku dyscyplina olimpijska. Trening judo rozwija siłę oraz wyrabia formę i zmysł równowagi. Uczy strategii walki oraz walki w bezpośrednim kontakcie ze stawiającym opór przeciwnikiem. Walki odbywają się na matach w sali nazywanej dojo. Maty są miękkie aby złagodzić upadek ćwiczącego i nie narazić go na poważniejsze uszkodzenia ciała. 

          opr. Anna Jeż

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym:
          - Ultimate Frisbee
          - Judo  

           

           
        • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ ZDROWY TALERZ

           

           

          Wyniki szkolnego konkursu plastycznego w kl. 1 - 3 na temat: "Mój zdrowy talerz"

          Klasy  I 

          Miejsce

          Nazwisko i imię

          klasa

           I

           Gabriela Chmielińska
           Weronika Szuma

           1 a
           1 b

           II

           Pola Tobiczyk
           Julia Osmoła

           1 a
           1 b

           III

           Zofia Gasztych
           Kordian Stelmach

           1 a
           1 b

           

          Klasy  II

          Miejsce

          Nazwisko i imię

          klasa

           I                       

           Nadia Książek
           Grzegorz Polański                                         
           Mchalina Łagoda
           Iga Ceranka

           2 d
           2 b           
           2 a
           2 a

           II

           Natasza baer
           Alicja Pęcherzewska   
           Ines Dahmani
           Stefan Piotrowski 

           2 a
           2 b
           2 c
           2 d

           III

           Maja Grzegorzewska
           

           2 c

           

          Klasy  III

          Miejsce

          Nazwisko i imię

          klasa

           I                       

           Sandra Mielniczuk
           Amelia Antkowiak|                                         
           Magdalena Furman

           3 a
           3 b           
           3 d

           II 

           Oliwia Kozak
           Jan Zatoka

           3 a
           3 b

           III

           Pola Rybałtowska
           Jagoda Wróbel
           Dominika Piotrowska
           Angelina Apostołowa

           3 a
           3 b
           3 d
           3 d

           

           

           
        • PROJEKT EDUKACYJNY - "MOJE ZDROWIE - MÓJ SKARB"

           

          24 X 2016 r. realizowany był projekt edukacyjny pod tytułem „ Moje zdrowie – mój skarb”.
          Wszystkie działania miały na celu kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych, zwiększenie świadomości uczniów na temat wpływu odpowiedniego odżywiania na zdrowie oraz utrwalanie odpowiednich nawyków żywieniowych. 
          Dzieci z klas I – III obejrzały przedstawienie w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA pt. Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce”. Była to bajka promująca zdrowy tryb życia. 
          Po przedstawieniu rozpoczęły się warsztaty . Klasy I – wykonywały prace plastyczne, klasy II – kukiełki z warzyw i owoców a klasy III – sałatki owocowe lub warzywne. 
          Na zakończenie projektu ogłoszono wyniki Konkursu Plastycznego  na temat: Mój zdrowy talerz.  Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców. 
          Dzieci bawiły się przy piosenkach: Kubuś tańczy i Czy rodzice wszyscy wiedzą, co ich dzieci w szkole jedzą?

          Opr. Krystyna Bosak

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

          W dniu 24 października 2016 r. w naszej szkole odbył się projekt edukacyjny poświęcony zdrowemu trybowi życia pt” Moje zdrowie - mój skarb”. 
          Klasy  1 - 3 brały udział w przedstawieniu w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska pt.”Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce”. Bajka ta promowała zdrowy tryb życia. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach według scenariusza „Maja i Kacper  w krainie zdrowia”.  Podczas warsztatów uczniowie klas pierwszych wykonali prace plastyczne, uczniowie klas drugich kukiełki z warzyw i owoców, a uczniowie klas trzecich sałatki owocowe lub warzywne.
          Klasy 4 - 6 także brały udział w warsztatach z wychowawcami według scenariusza pt.”Zdrowy styl  odżywiania. Czy wiesz co jesz?”. Następnie uczestniczyły w przedstawieniu w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska pt .”Nick – Victoria”, który ukazywał skutki uzależnienia od nośników informacji.
          Klasy szóste wzięły udział w spotkaniu z p. Przemysławem Bagińskim, podczas którego uczniowie uczestniczyli w zajęciach o tematyce „The World  games”.
          Na zakończenie dnia odbył się także quiz o zdrowym odżywianiu, pokaz judo oraz wręczenie dyplomów i nagród za konkurs plastyczny „Mój zdrowy talerz” i konkurs literacki „W zdrowym dziele zdrowy duch”.

          opr. Magdalena Olszewska

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • WIZYTA PIERWSZAKÓW W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE

           

          21 października 2016 r. klasy 1a i 1b odwiedziły Bibliotekę Publiczną im. J. Iwaszkiewicza w Obornikach Śląskich.  Celem wizyty było zachęcenie dzieci do korzystania zarówno z zasobów bibliotecznych jak i mediateki.  W progu Placówki uczniów powitała Pani Agnieszka Buryło. Na początku opowiedziała o powstaniu i przeznaczeniu poszczególnych pomieszczeń biblioteki. Następnie dzieci obejrzały wszystkie wnętrza oraz zwiedziły wystawę pt. „Oborniki Śląskie na nowych torach” zorganizowaną z okazji 160 rocznicy otwarcia linii kolejowej Wrocław – Poznań. Na zakończenie pierwszaki kolorowały obrazki tematycznie związane z kolejnictwem oraz obserwowały przejeżdżające pociągi. Na pamiątkę miło spędzonego  czasu wszyscy otrzymali zakładki do książek oraz długopisy.

          opr. Ewa Ślęzak

          Zdjęcia w Albumie fotogaraficznym

           

           
        • SZKOLNY ETAP KONKURSU "zDOLNY ŚLĄZACZEK - JĘZYK ANGIELSKI"

           

           

           

          20 października 2016 r. odbył się w naszej szkole szkolny etap dolnośląskiego konkursu "zDolny Ślązaczek - język angielski". 
          Z naszej szkoły do etapu powiatowego zakwalifikowali się

           - Beata Klejner - kl. 6b
           - Lena Małkiewicz - kl. 5c
           - Emilia Nahotko - kl. 6a
           - Mateusz Olszewski - kl. 6c
           - Julia Wdowiak - kl. 6c

                                                               Gratulujemy!

          inf.

           

           
        • SZKOLNY ETAP DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU zDOLNY ŚLĄZACZEK - międzyprzedmiotowy

          17 października 2016 r. odbył się w naszej szkole szkolny etap dolnośląskiego konkursu "zDolny Ślązaczek - międzyprzedmiotowyi". 
          Z naszej szkoły do etapu powiatowego zakwalifikowali się

           - Maja Adamek - kl. 6a
           - Katarzyna Olejniczak - kl. 6a
           - Anna Olejniczak - kl. 6a
           - Mateusz Olszewski - kl. 6c
           

                                                              smiley  Gratulujemy!

          inf. 

           

           
        • GRUPA TURYSTYCZNA Z OBORNICKIEJ "TRÓJKI" NA ŚLĘŻY

           

          W niedzielę 16 października 2016 roku 15-osobowa „Grupa Turystyczna”, pod opieką Przodownika Turystyki Górskiej, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach Śląskich pojechała na wycieczkę, której celem był zdobycie Ślęży (718m npm). Ślęża to najwyższy szczyt Masywu Ślęży i całego Przedgórza Sudeckiego. Ze względu na imponujący wygląd, znaczną wysokość względną (ok. 500 m) oraz specyficzny mikroklimat zwana także jest Śląskim Olimpem. Ślęża należy do Korony Gór Polski, Korony Sudetów oraz Korony Sudetów Polskich a także do Korony Masywu Ślęży.
          Z uwagi na zapowiadaną kiepską pogodę trzeba było się odpowiednio do wyprawy przygotować. Mimo wszystko chcieliśmy wejść na Ślężę trasą, którą osobiście nigdy wcześniej nie szedłem: niebieskim szlakiem z Przełączy Tąpadła. Szlak ten jest podobno najciekawszy w całym Masywie, prowadzi m.in. przez szczyt Skalna (524m npm) i przez Skalną Perć.
          Z Przełęczy Tąpadła wyruszyliśmy tuż po godzinie 10.00. Pogoda jak się spodziewaliśmy nie była idealna, ale co najważniejsze nie padało. Natomiast mgła, która otaczała nas przez całą wycieczkę sprawiła, że zrobiło się tajemniczo i może trochę strasznie. Podczas wyprawy każdy z uczniów szóstej klasy, którzy w ramach czwartej godziny wychowania fizycznego uczęszczają na zajęcia z turystyki aktywnej miał za zadnie wcielić się w rolę przewodnika, przygotować się i opowiedzieć o wcześniej zadanym temacie. Uczniowie w mniejszym lub większym stopniu zrealizowali zadanie. Co do samego szlaku niebieskiego… myślałem, że w okolicach Ślęży nic mnie już nie zaskoczy, a jednak… Szlak okazał się moim i uczniów zdaniem najciekawszym z wszystkich szlaków jakimi mieliśmy okazję wchodzić na Ślężę. Nie jest długi ale za to stromy. Ale nie to tylko jest w nim interesujące. Szlak prowadzi przez niezliczone porozrzucane skałki, przez ładny szczyt Skalna i przez Skalną Perć, jest to nazwa fragmentu szlaku prowadzącego pomiędzy skałami i w końcu po półce skalnej, występuje tu nawet nieduża ekspozycja. W końcu szlak osiąga punkt widokowy z wieżą widokową. Tego dnia niestety nie weszliśmy na wieżę ze względu na mgłę. Po zdobyciu szczytu udaliśmy się do schroniska, gdzie każdy z nas coś zjadł i wypił. Podbiliśmy książeczki GOT (Górskiej Odznaki Turystycznej) i szlakiem żółtym udaliśmy się na Wieżycę (415 m npm). Wieża widokowa na Wieżycy była zamknięta, więc stromym zejściem zeszliśmy do schroniska pod Wieżycą. Po drodze jakieś dwa metry od nas minęły nas dwie sarenki… dość ciekawe przeżycie dla dzieciaków. Tu pieczątki do książeczki i drogą asfaltową udaliśmy się na parking do Sobótki.  
          Na godzinę 16.00 zameldowaliśmy się w Obornikach Śląskich.
          Wszystkim polecam niebieski szlak, którym szliśmy na szczyt. Naprawdę warto go przejść, bo chwilami można się poczuć jak w wysokich górach. Ja na pewno następne wycieczki na Ślężę będę prowadził już tylko i wyłącznie tym szlakiem.

          opr. Łukasz Polak

           

           
        • WYJAZD KOŁA "EKSPERYMENT" NA FILM "KRÓLESTWO"

           

          W dniu 14.10.2016 uczniowie Koła Badawczego „Eksperyment” pod opieką nauczycielek: Marty Musiały, Joanny Luty oraz Anety Ośmiak-Żuk wybrali  się do Kina Cinema City we Wrocławiu na lekcje filmową i seans „Królestwa”. Po przybyciu do Centrum Korona zaspokoiliśmy nasz głód drugim śniadaniem zakupionym w KFC, Mc Donald’s  popijając świeżo wyciskanymi sokami owocowymi – równowaga została zachowana. 
          Następnie szczęśliwi i najedzeni udaliśmy się do sali kinowej, gdzie czekała na nas Pani Kasia – studentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, która poprowadziła lekcję dotycząca filmu „Królestwo – tajemnice puszczy”. Film jest ostatnim dziełem twórców słynnego cyklu dokumentalno-przyrodniczego „Microkosmos” i „Makrokosmos”:  Jacquesa Perrin i Jacquesa Cluzaud. Zdjęcia do filmu trwały 4 lata i były kręcone we Francji, Rumunii, Norwegii i w Polsce: w Dolinie Biebrzy i w Puszczy Białowieskiej – obecnie jedynym fragmencie prastarej puszczy, która pokrywał całą Europę wiele tysiecy lat temu. Po ciekawej prezentacji Pani Kasia pochwaliła uczniów za aktywny udział w lekcji i rozpoczął się seans. 
          Królestwo  ukazało nam swoje tajemnice w przepięknych ujęciach zwierząt w ich naturalnym środowisku. Widzimy te obrazy oczami mieszkańców puszczy m.in.: żubrów, lisa, jeża, sowy, sarny, rysia. Niesamowite zdjęcia z lekcji nauki wspinania się po drzewie udzielanych przez mamę małym niedzwiedziom brunatnym czy pełna emocji ucieczka dzika przed głodną watachą wilków, to tylko niektóre momenty zapierajce dech w piersiach. Całość obrazu uzupełniała nastrojowa muzyka Bruno Coulaisa oddająca nastrój tajemniczości i niepewności. Całość wspaniale dopełniał głos Pani Krystyny Czubówny, która odsłaniała kolejne tajemnice Puszczy Białowieskiej mówiąc, że "pod rozgwieżdżoną kopułą nieba życie płynie zgodnie z porami roku". Film Królestwo był dla wielu z nas niesamowitą przygodą !

          opr. Marta Musiała

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • UWAGA! Dzień wolny od zajć dydaktycznych

           

          Szanowni Rodzice

          Informujemy, że piątek - 14 października 2016 r., to dzień, w którym nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze (Rozporządzenie MEN z dnia 5 października 2010 r. w sprawie organizacji roku szkolnego; Dz.U. 2010r. Nr 186, poz. 1,245 - § 5).

          Opiekę – zgodnie z potrzebami rodziców i uczniów zapewnia świetlica szkolna.

          Przypominamy, że następne wolne dni (na podstawie powyższego rozporządzenia) to:
          - 31 pażdziernika 2016 r.– tj. poniedziałek przed Świętem Wszystkich Świętych,
          - 2 maja 2017 r. – tj. wtorek – dzień między Świętem Pracy a Świętem 3 – Maja,
          - 16 czerwca 20176 r. – tj. piątek po Bożym Ciele.

          inf.

           

           
        • RELACJA Z PIELGRZYMKI DO CZĘSTOCHOWY

           

          W dniach 12 – 13 października odbyła się XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Blisko 20 tysięcy uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrektorów reprezentujących około 460 placówek wszystkich typów, od przedszkoli do szkół wyższych, przybyło by podziękować Królowej Polski za ciągłe wstawiennictwo. 
          XVI Pielgrzymka rozpoczęła się wieczorem 12 października Drogą Krzyżową. O godzinie 21.00 w Kaplicy Matki Boskiej pielgrzymi wzięli udział w Apelu Jasnogórskim głoszonym przez ks. bp. Henryka Tomasika. Nasza szkoła w liczbie 25 uczniów (Samorząd Szkolny, Poczet Sztandarowy, Samorządy Klasowe) i dwóch opiekunów przybyła na uroczystości w czwartek tuż po godzinie 10.00. Kulminacyjnym momentem pielgrzymki była uroczysta msza święta 13 października o godz. 11.00. Krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II biskup radomski Henryk Tomasik przypomniał w homilii wezwanie polskiego papieża, aby szczególnym wyznaniem wiary było miłosierdzie. Po eucharystii odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz list uczestników spotkania do Ojca św. Franciszka, a także poświęcono pamiątkowe różańce z napisem „Jezu, Ufam Tobie”. Podczas Mszy św. na Wałach otaczających Jasnogórskie Sanktuarium wystawiono blisko 370 szkolnych pocztów sztandarowych, w tym także nasz SP nr 3. List do pielgrzymów wystosował prezydent Andrzej Duda. Prezydent wyraził radość, że „papieski patronat jednoczy Polaków i Polonię wokół najwyższych wartości patriotycznych i religijnych, które są fundamentem tożsamości naszej wspólnoty narodowej”, wskazując na „stałą i zawsze aktualną łączność pomiędzy wychowaniem i kształceniem polskich dzieci i młodzieży, a uniwersalnym przesłaniem ewangelicznym i wspaniałym osobistym świadectwem, które pozostawił nam św. Jan Paweł II”. Nie zabrakło także pozdrowień dla Papieża Franciszka: „Zgodnie z tym co mówiłeś nam w czasie Światowych Dni Młodzieży, nie chcemy wygodnie siedzieć na kanapach i nie angażując się sercem oglądać chłodnym okiem to, co się dzieje w świecie. Chcemy razem z tobą iść za Panem Jezusem, dzieląc się z innymi naszą wiarą i wszystkim, co mamy”.
          Coroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II jest jedną z największych jasnogórskich pielgrzymek. W tym roku za pośrednictwem Internetu, na stronie: TK Niedziela TV oraz w serwisie internetowym YouTube można obejrzeć przygotowaną przez dziennikarzy Niedzieli relację z tego wydarzenia.
          Chociaż pogoda była typowo jesienna – zimno i pochmurnie – nasi uczniowie zgodnie stwierdzili, że wyjazd był udany. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową plakietkę, różaniec oraz mini śpiewnik.
          Z tego miejsca chcieliśmy podziękować naszym sponsorom, bez których wyjazd nie doszedłby do skutku: Radzie Rodziców przy PSP nr 3 w Obornikach Śląskich,  Katolickiemu Stowarzyszeniu „Ecclesia” działającemu przy parafii Św. Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich oraz Międzyparafialnemu Zespołowi Caritas w Obornikach Śląskich. Bez Waszego zrozumienia i dobrej woli nie byłoby nas w Częstochowie.

          opr. Łukasz Polak
          opiekun Samorządu Uczniowskiego

          (Na podstawie relacji: http://rodzina.org.pl)

           

           
        • WARSZTATY Z TABLETEM W KL. 3B

           

          6 października 2016 r. gościł w naszej klasie pan Michał z firmy Empiria, który przeprowadził warsztaty multimedialne na temat: „Gotowanie jako sztuka. Wiemy co jemy?”  Wprowadzeniem do zajęć była bardzo ciekawa ilustrowana pogadanka na temat zdrowego odżywiania.
          Potem każdy uczeń otrzymał tablet i sam projektował zdrowy posiłek dla wybranej osoby z programu Toca Kitchen 2. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem „gotowali” posiłki, obserwując, czy to co przygotowali smakuje (lub nie smakuje) wybranej osobie.
          Czas zajęć szybko się skończył, a my doszliśmy do wniosku, że nadal będziemy współpracować z firmą Empiria.                                                                                      

                                                                                                                                               opr. Krystyna Bosak

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • WIZYTA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE

           

          5 października 2016 r. klasa 3b  wybrała się do Biblioteki im. J. Iwaszkiewicza na zajęcia czytelnicze. Tematem przewodnim zajęć była obecna pora roku: „Jesień w malarstwie i poezji”.
          Pani Magdalena Drzewiecka przeprowadziła pogadankę o cechach charakterystycznych jesieni ze szczególnym zwróceniem uwagi na jesienne barwy. Zaprezentowała kilka obrazów w różnych tonacjach, przeczytała opowiadanie o zachowaniu zwierząt oraz wiersze Juliana Tuwima. Swoje wrażenia dzieci przedstawiły w pracy plastycznej.
          Zajęcia były ciekawe i wzbogaciły wiedzę uczniów o jesieni.

          opr. Krystyna Bosak

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • APEL SZKOLNY - DZIEŃ PAPIESKI

           

           

          W środę 5 października 2016 r. na lekcji 3 odbył się apel szkolny z okazji XVI Dnia Papieskiego - "Jan Paweł II - Świadek Miłosierdzia". Apel przeprowadzili uczniowie klasy  6A pod kierunkiem Adama Politowicza. 
          Apel miał formę montażu słowno-muzycznego popartego prezentacją multimedialną. Podczas apelu przypomniano podstawowe informacje dotyczące życiorysu Papieża i jego nauczanie na temat Bożego i ludzkiego miłosierdzia, a także idei wolontariatu. 
          Również w ramach lekcji religii katecheci Adam Politowicz i ks. Wiesław Waldon SDS przeprowadzili zajęcia dotyczące życia i działalności Patrona naszej szkoły.

          opr. Adam Politowicz i ks. Wiesław Waldon

           

           
        • KONSULTACJE DLA RODZICÓW

           

           

          Szanowni Rodzice w dniu  3 października 2016 r. w godz. 17:00 - 18:00

          odbędą się konsultacje dla rodziców:

           

          • klasy I - III - nauczyciele oczekują w salach danej klasy, 
          • klasy IV – VI - nauczyciele oczekują w salach nr 5 i 1 (w tym dniu na konsultacjach nie będzie Pani Małgorzaty Krupskiej, Pani Joanny Marcinkowskiej i Pani Joanny Luty)

           

          Ponadto w tym dniu odbędzie się o godz. 16:30 spotkanie Rady Rodziców.

                                                                              Zapraszamy!

          inf.

           

           
        • WYCIECZKI REGIONALNE - 30 września 2016 r.

          KLASA 1ab 
          30 września 2016 r. klasy 1a i 1b wyruszyły na swoją pierwszą wycieczkę regionalną. Jej celem było kino w Trzebnicy. Uczniowie obejrzeli film pt. „Szajbus i Pingwiny”. Opowiadał on o inwazji żarłocznych lisów, która stała się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii. Ponadto groziła zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej – wyspy Fairy Penguins. Pingwiny mogły stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy – pracę. Pewien zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, postanowił  za wszelką cenę odwrócić bieg wydarzeń. Z pomocą, zupełnie nieoczekiwanie, przyszedł mu jego pies Szajbus  – owczarek, który do tej pory specjalizował się tylko  w psotach. Splot różnych przedziwnych wspólnych działań doprowadził do szczęśliwego zakończenia i uratowania Pingwinów. Film bardzo podobał się wszystkim dzieciom. 

          opr. Ewa Ślęzak

          KLASA 2b 
          W dniu 30 września 2016 r. pojechaliśmy z moją klasą 2b na wycieczkę regionalną do Trzebnicy. Pierwszym punktem naszej wycieczki było stare, ale pięknie wyremontowane kino, gdzie oglądaliśmy film pt. „Szajbus i pingwiny”. Film był wzruszający. Następnie spacerkiem poszliśmy do Bazyliki św. Jadwigi, gdzie zwiedzaliśmy podziemną kryptę i grób św. Jadwigi. Na koniec ksiądz Wiesio nas pobłogosławił. Kiedy czekaliśmy na autobus na placu pielgrzymkowym mogliśmy się pobawić, wybiegać i zjeść nasze wycieczkowe zapasy. Razem z koleżankami i kolegami z klasy 2d wsiedliśmy do autobusu i pełni wrażeń powróciliśmy do szkoły. Wycieczka wszystkim się podobała i z chęcią pojedziemy na następną.

                                                                                                    Paulina Bortnicka uczennica klasy 2b

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

          KLASA 2acd 
          30 września 2016r. byliśmy na pierwszej w tym roku  szkolnym wycieczce regionalnej. Wybraliśmy się do Trzebnicy. Najpierw oglądaliśmy w kinie ciekawy i pouczający film pt." Szajbus i pingwiny". Film bardzo nam się podobał; opowiadał o przygodach sympatycznego psa, który pomógł ocalić stadko australijskich pingwinów. 
          Następnie zwiedzaliśmy  Bazylikę św. Jadwigi. Kościół jest bardzo piękny i bogato zdobiony. Oglądaliśmy wnętrze bazyliki, grób św. Jadwigi, kaplicę w podziemiach kościoła pochodzącą z VIII wieku oraz relikwie w zakrystii.  Wszystko pokazał nam i oprowadził po kościele nasz ksiądz Wiesław. Na zakończenie wycieczki był czas na zabawę na świeżym powietrzu. Pogoda nam dopisała, było ciepło i słonecznie. Wycieczka bardzo nam się  podobała. Warto poznawać najbliższą  okolicę i swój region!

                                                                                                                                      uczniowie klas II

          KLASA 3abcd 
          W ramach corocznych wycieczek po regionie, 30.09.2016r. klasy trzecie wybrały się do pobliskiej Trzebnicy. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było obejrzenie filmu pt.”Szajbus i pingwiny”. Seans prezentowany był w  nowym, pięknym  kinie, które mieści się przy Trzebnickim Domu Kultury. Następnie udaliśmy się do  Bazyliki Św. Jadwigi. Ksiądz Wiesław oprowadzając nas po bazylice przedstawił jej historię. Ciekawie opowiadał nam o życiu i działalności świętej Jadwigi. Święta Jadwiga i Henryk Brodaty zostawili na całym Dolnym Śląsku wiele śladów swojej działalności. Największym, służącym do dzisiejszego dnia jest właśnie Bazylika św. Jadwigi w Trzebnicy. Mocą dekretu Kongregacji do Spraw Duchowieństwa otrzymała w 2007 roku status Międzynarodowego Sanktuarium. Nic więc dziwnego, że stanowi  wizytówkę miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć podziemia bazyliki, które są jej  najstarszą częścią. grób św. Jadwigi oraz jej relikwie. W kaplicy św. Jadwigi mieści się imponujący, barokowy sarkofag Świętej, wykonany z marmuru i alabastru. Pod baldachimem, wspartym kolumnami, spoczywa Jej alabastrowy posąg. Zwiedzanie  bazyliki z pewnością dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych i niezapomnianych przeżyć. 

          Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Z niecierpliwością czekamy na następną.

                                                                                                       opr. Agnieszka Garczyk

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

          KLASY 4abc 
          Na swoją pierwszą, w tym roku szkolnym, wycieczkę regionalną uczniowie klas IV- tych wybrali miasto wyjątkowe - Trzebnicę. Na wyjątkowość tego miejsca składa się m. in. jej wielowiekowa historia, sięgająca średniowiecza, znaleziska archeologiczne sprzed pół miliona lat, miejsce pielgrzymkowe, przepiękne opactwo cysterek czy wreszcie malownicze położenie wśród otaczających je wzgórz. O bogatej historii miasta opowiedziała nam pani Leontyna Gągało – wiceprezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Trzebnickiej. Po zwiedzeniu rynku, pani przewodnik zabrała nas na spacer po mieście. W trakcie wędrówki widzieliśmy m. in. Kościół Św. Piotra i Pawła, Szkołę Muzyczną, Hotel Trzebnica czy Trzebnicki Park Wodny  i stawy. Dawne tereny uzdrowiskowe przy Lesie Bukowym są jedną z ciekawszych atrakcji miasta i najczęściej wybieranym miejscem do aktywnego wypoczynku. Z czego oczywiście i my skorzystaliśmy. 
          Wycieczkę zakończyliśmy w Gminnym Centrum Kultury i Sportu, gdzie w  Kinie Polonia  uczestniczyliśmy w projekcji komedii „Jak zostać kotem?”. Film opowiadał o uzależnionym od pracy człowieku, który prowadził bardzo stresujące życie. Pewnego dnia, w wyniku zaskakującego wypadku, został uwięziony… w ciele domowego kota, należącego do jego własnej rodziny. Niezwykła przemiana doprowadziła do serii zdumiewających wydarzeń, a bohater na własnej skórze sprawdził trafność powiedzenia mówiącego, że… koty mają dziewięć żyć.
          Wycieczka była bardzo udana!

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

          Opr. Anna Jeż

          KLASY 5abc 
          30 września 2016r. uczniowie z klas piątych wraz ze swymi wychowawcami pojechali na wycieczkę do Trzebnicy. Najpierw zwiedzaliśmy bazylikę, w której znajduje się grób św. Jadwigi, patronki Śląska. Dowiedzieliśmy się, że kościół został wybudowany na początku XIII wieku i początkowo należał do zakonu Cystersów. W wieku XVII i XVIII został przebudowany i obecnie  ma barokowy wystrój. Następnie udaliśmy się do kina, gdzie obejrzeliśmy zabawną komedię pt. "Jak zostać kotem?” Bardzo podobał nam się ten dzień.

                                                                                                     opr. Jadwiga Domerecka

           

          W dniu 30 września klasy 5a , b , c wyjechały na wycieczkę regionalną do Trzebnicy. Ze szkoły wyjechaliśmy o godzinie 9. Po przyjeździe do Trzebnicy udaliśmy się do Bazyliki św. Jadwigi. 
          Po bazylice oprowadzał nas ksiądz, który w ciekawy sposób opowiadał o św. Jadwidze oraz o innych postaciach związanych z bazyliką. Najciekawszym miejscem były podziemia, w których znajdowały się oryginalne elementy średniowiecznej bazyliki. 
          Po zwiedzeniu bazyliki udaliśmy się do kina Polonia na film pt.”Jak zostać kotem”?. Film był bardzo zabawny, opowiadał historię bogatego biznesmena, który został przemieniony w kota , aby nauczyć się cierpliwości i umiejętności słuchania innych osób. 
          Do szkoły wróciliśmy około godziny 13. Wycieczka był bardzo ciekawa, dowiedzieliśmy się wiele interesujących faktów o bazylice , a także spędziliśmy zabawne chwile w  kinie.

          Opr. Magdalena Olszewska

          KLASA 6a 
          Dnia 30 września 2016 roku uczniowie naszej klasy i klasy 6b pojechali na wycieczkę regionalną do Trzebnicy. Nasze wychowawczynie zaplanowały dla nas dwie wspaniałe atrakcje. Wcześniej wspomniany skatepark i seans filmowy w kinie w Trzebnicy. Obie panie pozwoliły nam wziąć deski, rolki, hulajnogi i inne rzeczy do gry i zabawy. Gdy dojechaliśmy na miejsce emocje dały się wszystkim we znaki i jak najszybciej chcieliśmy rozpocząć zaplanowane gry oraz ewolucje na deskach i rolkach. Po wejściu do skateparku wszyscy się rozjechali. Jedni jeździli po górkach i rampach, inni  po całym skateparku a jeszcze inni poszli się bawić na plac zabaw. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Po długiej i wspaniałej zabawie poszliśmy do kina. Wszyscy byli przekonani, że obejrzymy film pt. „Szajbus i Pingwiny”, jednak panie zrobiły nam niespodziankę i oglądaliśmy film pt.”Jak zostać kotem”. Po skończonym seansie wszyscy zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do domu. 
          Nigdy nie zapomnimy tego czasu spędzonego razem i oczywiście wspólnej zabawy. Mam nadzieję, że kiedyś uda nam się to powtórzyć. 

          opr. Kaja Żuk kl. 6a

          KLASA 6b 
          W dniu 30.09.2016 r. klasa 6b odbyła wycieczkę regionalną do Trzebnicy. Zgodnie z programem wycieczki wyjazd był o godzinie 8:45. 
          Pierwszym miejscem docelowym był Skatepark, w którym znajdowało się wiele przeszkód oraz torów do nauki jazdy i wykonywania różnych „trików” na sprzęcie sportowym. Uczniowie jeździli w rolkach lub na deskorolkach i hulajnogach. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. 
          Następnie pieszo udaliśmy się do Kina w Trzebnicy na komediowy film familijny pt. „Jak zostać kotem”. Film opowiadał o zarozumiałym biznesmenie, który zatracił wartości rodzinne, za co został uwięziony w ciele kota i starał się z niego wydostać. Film pełen humoru i żartów sytuacyjnych z kotem w roli głównej znakomicie bawił dzieci. 
          O godzinie 13:00 uczniowie powrócili na teren szkoły i rozeszli się do domu.

          opr. Angelika Rozpara

          KLASA 6c

          O_tym_jak_poznawaliśmy_tajemnice_ula.ppsx

           

         

        • SZKOLNA DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

           

          W dniu 29.09.2016  r. odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka zorganizowana przez klasę 6a.
          O godzinie 15:00 spotkaliśmy się w szkole, aby udekorować hol i przygotować sklepik. Z rodziców pomagali nam pan Sławek, pani Magda, pani Julita, pani Kinga i pani Basia. Ja i Igor dekorowaliśmy hol kwiatkami z bibuły. Emil pomógł pani Julicie w robieniu palmy na filarze. Dyskoteka rozpoczęła się o godzinie 16:00. Dziewczyny płaciły za wstęp 1zł, a chłopcy 50 gr. Opłaty za wstęp pobierał Michał. Filip Czarnecki robił gofry, Ania sprzedawała napoje, a Bartek i Kacper Świerczek sprzedawali kamienie. Ja, Filip Słomski i Emil byliśmy didżejami. Maja, Amelka, Michał i Kacper Bryl prowadzili zabawy. Na dyskotekę przyszło wielu uczniów z klas 4 - 6. Przy muzyce przygotowanej przez Michała wszyscy świetnie się bawili. Jedzenie bardzo szybko się sprzedawało, dlatego pan Sławek musiał jeździć do sklepu aż trzy razy. Dyskoteka zakończyła się o 19:30. Sprzątaliśmy wszystko do 20:00, a potem udaliśmy się do domu.
          Na dyskotece zarobiliśmy ponad 600 zł. Bardzo podobało mi się to, co zrobiliśmy wspólnie z klasą i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mieli szansę urządzić dyskotekę.

          opr. Szymon Czech kl. 6a

           

           
        • PIERWSZE Z CYKLU SPOTKAŃ - TROPAMI DYSCYPLIN SPORTOWYCH

           

          W piątek 23 września rozpoczęliśmy, w ramach programu TRZYMAJ FORMĘ, cykl spotkań „TROPAMI DYSCYPLIN SPORTOWYCH”.
          Naszym gościem był absolwent naszej szkoły Mateusz Kowalczyk(III DAN) – utalentowany zawodnik i początkujący trener TAEKWON-DO.
          W tym dniu nasz gość przeprowadził z uczniami klas IV i V, a 28 września z uczniami klas I -III krótki trening, przybliżając im tę koreańską sztukę walki i samoobrony. Dzieciaki świetnie się bawiły, chętnie uczestniczyły w zadaniach i zdobyły wiedzę o tej niezmiernie dynamicznej dyscyplinie, która dzięki pracy wielu mistrzów, nauczycieli oraz trenerów w ciągu zaledwie 40 lat ewoluowała od mało znanej, regionalnej sztuki walki  w kierunku pełnoprawnego sportu olimpijskiego.
          Oba spotkania przebiegły w bardzo miłej atmosferze, uczniowie byli bardzo zainteresowni pokazem. Dziękujemy Mateuszowi za przyjęcie naszego zaproszenia.

          opr. Anna Jeż

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • SPRAWOZDANIE Z WYJŚCIA DO BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ GRUPY ZE ŚWIETLICY

           

          Dzieci ze świetlicy dostały zaproszenie na kolejny rok współpracy z Biblioteką Miejską. Będziemy, co miesiąc uczestniczyć w warsztatach pt. „Spotkanie ze sztuką”, którego organizatorem jest pani Grażyna Drzewiecka-Olszewska. 
          Pierwsze spotkanie odbyło się 23.09.2016r. w warsztatach uczestniczyły po kilkoro dzieci z każdej grupy świetlicowej. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych wiadomości o sztuce, obejrzały ciekawe książki, poznały sławnych malarzy i rzeźbiarzy.
          Kolejne spotkanie odbędzie się 07.10.2016r.

                                                                                         opr. Aneta Grucela

           

           
        • SPRAWOZDANIE Z PROJEKTU EDUKACYJNEGO - BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

           

          Dnia 15 września 2016 roku w naszej szkole przeprowadzony został projekt edukacyjny „Bezpieczna droga do szkoły”, którym objęte zostały wszystkie klasy.
          Ten dzień rozpoczeliśmy od spotkania w sali gimnastycznej klas 1-3, które obejrzały film na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po krótkiej pogadance z Panią pedagog dzieci spotkały się z policjantami Komendy Policji w Obornikach Śląskich. Panowie przypomnieli dzieciom zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, a także poruszania się rowerem. Opowiedzieli również o konieczności noszenia odblasków, a na koniec odpowiadali na pytania dzieci. Następnie dzieci wraz z wychowawcami udały się do swoich klas celem wykonania makiet, znaków drogowych oraz przygotowania haseł dotyczących bezpieczeństwa. W międzyczasie spotkanie w sali gimnastycznej miały klasy starsze, a klasy pierwsze odwiedziły szkolnego gimbusa. Kierowca opowiedział dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują w trakcie przewożenia dzieci.
          Podsumowaniem projektu było przedstawienie przez każdą klasę, podczas końcowego apelu, haseł oraz wystawa prac, którą można oglądać w holu szkoły.

                                                                                                                   opr. Julita Domagała

           

           
        • PODZIĘKOWANIE DLA PANA SEBASTIANA SPEXARDA

           

           

          Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka. 
          Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń.” 
          Jan Paweł II

           

           

          Szanowny Pan

          Przewodniczący Rady Rodziców

          Sebastian Spexard

                   

                           Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Obornikach Śląskich wraz z całą społecznością szkolną składa serdeczne podziękowanie Panu Sebastianowi Spexardowi - Przewodniczącemu Rady Rodziców za dwuletnią, owocną pracę.

                      Pana zaangażowanie wspierało sprawną i skuteczną działalność całej Rady Rodziców. Wspólnie z Radą udało się Panu stworzyć przyjazną i partnerską atmosferę, podjąć i zrealizować szereg działań zarówno inwestycyjnych jak i wychowawczych na rzecz rozwoju naszych uczniów i szkoły.   

                      Życzymy Panu wytrwałości i sukcesów w codziennej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

           

           
        • DOŻYWIANIE DZIECI - POMOC MOPS-u

          INFORMACJA
          MIEJSKO-GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ
          W
           OBORNIKACH ŚLĄSKICH 
          DOTYCZĄCA
           DOŻYWIANIA DZIECI

                      Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obornikach Śląskich, informuje,  że  przyjmuje wnioski na dożywianie dzieci w szkołach/przedszkolach. 

          Pomoc w formie dożywiania dzieci przysługuje rodzinom, w których dochód netto na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty  771,00 zł.

          Do wniosku należy dołączyć:                                                                                     
          1) dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia 
          wniosku zaświadczenie od pracodawcy, odcinek renty, odcinekemerytury, zaświadczenie o wysokości pobieranego zasiłku dla bezrobotnych itp.),                                                       
          2) aktualne zaświadczenie o powierzchni gospodarstwa w hektarach przeliczeniowych, 
          3) w przypadku występowania w rodzinie bezrobocia, aktualne zaświadczenia z Urzędu Pracy o pozostawaniu w rejestrze osób bezrobotnych.                                            
          Do wydania decyzji niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu środowiskowego w miejscu zamieszkania wnioskodawcy. Podczas przeprowadzania wywiadupracownik socjalny może żądać przedstawienia dodatkowych dokumentów oraz złożenia oświadczeń.

          Rodzice zainteresowani korzystaniem przez dzieci z posiłków proszeni  o kontakt z pracownikami socjalnymi
          Miejsko  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach Śląskich
          w godzinach  pracy jednostki
          (tj. poniedziałek  wtorek: 7.00. - 15.00., środa: 8.00. - 16.00., czwartek - piątek: 7.00. - 15.00.)
          tel.
           71-310-34-24; 71-310-34-22

          inf.

          Wniosek_o_dożywianie.doc

           

           
        • SZKOLNY APEL INFORMACYJNY


          Dnia 14 września 2016 r. odbył się apel informacyjny, na którym pani dyrektor Krystyna Haładaj omówiła zadania uczniów w nowym 2016/2017 roku szkolnym w zakresie pracy nad Szkolnym Programem Wychowawczym i Szkolnym Programem Profilaktyki. Przedstawiła główne założenia obu programów. Przypomniała uczniom najważniejsze akty prawne szkoły jak statut, WSO w tm regulamin oceniania zachowania, procedury bezpiecznego pobytu w szkole.  Omówiła założenia zbliżających się projektów (m. in. "Bezpieczna droga do szkoły"). Zachęciła do zapisów na rozmaite zajęcia pozalekcyjne. Uczniowie zapoznali się także z kompetencjami i planem działań Samorządu Uczniowskiego. Ze względu na to, że wieloletni opiekun Samorządu Uczniowskiego  pan Adam Politowicz przekazał obowiązki nad  Samorządem Uczniowskim swojemu następcy panu Łukaszowi Polakowi, apel poprowadził pan Łukasz, który przedstawił na forum szkoły skład Samorządu Uczniowskiego, czyli: przewodniczącą - Maję Adamek z klasy 6a, zastępcę - Kubę Trockiego z 5c, skarbnika - Kacpra Dumasa z 6c, sekretarza - Michalinę Wdowiak z 4c oraz członków trójek klasowych ( z kl. III-VI). Na apelu przedstawiony został także skład pocztu sztandarowego. Nowy opiekun SU zapowiedział też budowę skoczni w dal oraz zaprosił uczniów i rodziców na zawody MTB na Grzybku

          opr. D. Przespolewska

           

           
        • ZEBRANIA Z RODZICAMI

           

           

          W dniu 12 września 2016 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów naszej szkoły.

          Przebieg spotkania:

          • godz. 16:30 Spotkanie wszystkich rodziców z dyrektorem szkoły Panią Krystyną Haładaj (w sali gimnastycznej)
          • godz. 17:00 Spotkania z wychowawcami (w salach lekcyjnych):

          - gr. przedszkolna "Pastelki" (sala grupy - czerwony budynek)
          - kl. 1a - sala nr 17 (parter),
          - kl. 1b - sala nr 30 (II piętro),
          - kl. 2a - sala nr 30 (II piętro),
          - kl. 2b - sala nr 25 (I piętro),
          - kl. 2c - sala nr 6 (parter),
          - kl. 2d - sala nr 29 (II piętro),
          - kl. 3a - sala nr 33 (II piętro),
          - kl. 3b - sala nr 32 (II piętro),
          - kl. 3c - sala nr 24 (I piętro),
          - kl. 3d - sala nr 3 (parter - hol),
          - kl. 4a - sala nr 5 (parter),
          - kl. 4b - sala nr 21 (I piętro),
          - kl. 4c - sala nr 20 (I piętro),
          - kl. 5a - sala nr 07 (piwnica),
          - kl. 5b - sala nr 23 (I piętro),
          - kl. 5c - sala nr 19 (parter),
          - kl. 6a - sala nr 10 (parter),
          - kl. 6b - sala nr 016 (piwnica),
          - kl. 6c - sala nr 26 (I piętro).

          PONADTO:
          W dniu 19 września 2016 r. o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie zarządu ustępującej Rady Rodziców 
          z nowowybranymi przewodniczącymi Rad Oddziałowych i dyrektorem szkoły.

          inf.

           

           
        • WRĘCZENIE NAGRÓD - KONKURS "OBORNIKI ŚLĄSKIE W PRZYSZŁOŚCI"

           

          W dniu 8 września 2016 r. nasi uczniowie zostali zaproszeni wraz z panią dyrektor Krystyną Haładaj do Urzędu Gminy w celu odebrania nagród za udział w konkursie "Oborniki Śląskie w przyszłości". Konkurs ten był jednym z elementów programu rozwoju gminy, który realizował Urząd naszego miasta. Nagrody zostały wręczone na konferencji  zamykającej Gminny Projekt Rewitalizacji Gminy Oborniki Śląskie. Podczas spotkania została przedstawiona prezentacja podsumowująca dotychczasowe osiągnięcia projektu.
          Burmistrz Obornik Śląskich Arkadiusz Poprawa wręczył osobiście nagrody za udział w konkursie: Michałowi Gawrońskiemu (I miejsce), Paulinie Wudarczyk (II miejsce), Kindze Yildirim (wyróżnienie), Amelii Antkowiak (wyróżnienie) oraz Jankowi Zatoka (wyróżnienie).

          Na zakończenie konferencji uczniowie i inni goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

          opr. Małgorzata Cymerman

          Zdjęcia w Albumie fotograficznym

           

           
        • INFORMACJA DLA RODZICÓW - POMOC SOCJALNA

           

           

          Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obornikach Śl informuje o możliwości ubiegania się o pomoc w formie dożywiania dzieci.  Pomoc przysługuje rodzinom, w których dochód netto w rodzinie nie przekracza kwoty 771,00 zł.  Wnioski można  pobrać w sekretariacie szkoły lub u wychowawcy klasowego. Po wypełnieniu, wnioski składane są przez rodziców w MGOPS w Obornikach Śl.

          pedagog szkolny - Joanna Garczyk

           

           
        • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

          Punktualnie o godz. 8.00, pierwszego września, rozpoczęła się Msza Święta, która zainaugurowała rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2016/2017. Po modlitwie, z sercami pełnymi wiary i radości, wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie rozpoczęła się oficjalna uroczystość.
          Wszystkich zebranych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców uroczyście przywitała Pani dyrektor Krystyna Haładaj. Uroczystość rozpoczęto tradycyjnie, wejściem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie pan Adam Politowicz przypomniał nam, jak ważnym jest pierwszy dzień września. To nie tylko początek ekscytującej podróży maluchów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją, czy uczniów, którzy po raz kolejny powracają do murów szkolnych, aby poszerzać swoje horyzonty. To również 77. rocznica wybuchu II wojny światowej, która wówczas zabrała dostęp do edukacji tysiącom dzieci. Dzieci, które nie mogły marzyć o tak wspaniałych możliwościach edukacyjnych jakie mamy dziś. Naszą uroczystość uświetniła obecność ówczesnych dzieci, a dziś wspaniałych Panów Kombatantów, którzy walczyli za nasz kraj. 
          Uczciliśmy poległych oraz tę rocznicę minutą ciszy. Delegacja SU złożyła kwiaty pod obornickim Obeliskiem oraz tablica Patrona Szkoły. 

          Następnie Pani Dyrektor przedstawiła kadrę pedagogiczną, przekazała informacje o najważniejszych zadaniach na nowy rok szkolny, zwróciła uwagę na bezpieczeństwo i życzyła wszystkim sukcesów w nauce i pracy. Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. 
          Pierwszy dzień szkoły szczególnie przeżywali najmłodsi koledzy z grupy przedszkolnej i klas pierwszych, którzy z obawą i niepewnością, a niektórzy z ciekawością obserwowali całe to wydarzenie. Zrobimy wszystko, aby dobrze czuli się w naszej szkole!

          opr. Marta Jastrzębska

           

           
        • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

           

          1 września 2016 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny 2016/2017.
          Organizacja tego dnia w naszej szkole:
          - 08:00   Msza św. w Kościele św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego przy ul. Trzebnickiej;
          - 09:00   Uroczysty apel rozpoczynający rok szkolny (na boisku szkolnym lub w razie złej pogody w sali gimnastycznej);
          - 09:30 - 11:00    Spotkania z wychowawcami (w salach lekcyjnych poszczególnych klas).

          Od godz. 09:30, informacji udzielają: pedagog szkolny (w gab. pedagoga), nauczyciele świetlicy (świetlica szkolna) i biblioteki (w bibliotece).

          Plan odjazdów autobusów w dn. 1 września 2016 r.:

          • Przywozy uczniów odbywają się według planu przywozów (rozkład jazdy w "wiadomosci" ponizej)
          • Odwozy rozpoczną się około godz. 11:00

          inf.

           

           
        • STYPENDIUM I WYPRAWKA SZKOLNA W ROKU 2016/2017

           

           

          STYPENDIUM SZKOLNE W ROKU 20106/2017
          Stypendium przyznawane jest uczniom, pochodzącym z rodzin spełniających kryterium dochodowe - miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się  o stypendium szkolne nie może przekroczyć kwoty 514 zł netto, (Dz.U. z 2015r. poz.1058)

          Zainteresowani rodzice/opiekunowie prawni dziecka, opiniują u pedagoga szkolnego, w nieprzekraczalnym terminie do 14 września 2016 roku, pobrany: ze strony internetowej (link ponizej) lub z sekretariatu szkolnego,bądź w gabinecie pedagoga szkolnego wniosek o przyznanie stypendium szkolnego oraz dokumenty potwierdzające wysokość dochodów  w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku  (z sierpnia 2016 r.). 

          Po zaopiniowaniu wniosku w szkole, zainteresowani rodzice/opiekunowie prawni składają wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w Urzędzie Miejskim Oborniki Śląskie w nieprzekraczalnym terminie do 15 września 2016 roku.

           

          WYPRAWKA SZKOLNA W ROKU  2016/2017 
          Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1045) pomocą mogą zostać objęci (bez względu na sytuację materialną i życiową) uczniowie:

          • słabowidzący,
          • niesłyszący,
          • słabosłyszący,
          • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
          • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
          • z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
          • z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
          • posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, pobierający naukę w szkołach dla dzieci i młodzieży w klasach VI szkoły podstawowej, klasach III gimnazjum, w zasadniczych szkołach zawodowych oraz liceach i technikach.

          Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym uczęszczający w roku szkolnym 2016/2017 do klas I-III i VI szkoły podstawowej, klasy III gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej mają możliwość uzyskania wsparcia finansowego nie tylko na zakup podręczników, ale również zakup materiałów edukacyjnych.

          Pedagog szkolny – Małgorzata Mnich

          WZÓR WNIOSKU o_STYPENDIUM_SOCJALNE_2016.doc

          Informacja z Urzędu Gminy na temat stypendium szkolnego o charakterze socjalnym.doc

           

           
        • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCY w roku szk. 2016/2017

          Poniżej linki do Szkolnego Zestawu Podręczników i Materiałów Ćwiczeniowych na rok szkolny 2016/2017
          zatwierdzonego przez Dyrektora Szkoły.


          Jednocześnie przypominamy iż w roku szkolnym 2016/2017 szkoły podstawowe otrzymują dotację celową na podręczniki i ćwiczenia dla uczniów klas I, II. III, IV i V. Podręczniki te zamawia i zakupuje szkoła.

           

          SZPiMC_2016-17_kl. I - VI.pdf

           

          Klasa_VI_2016-17.pdf

          inf.

           

           
        • ŻYCZENIA NA NOWY ROK SZKOLNY

           

           

          Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice,

          Przed Wami kolejne dziesięć miesięcy nowych zadań i wyzwań.
          To czas zdobywania wiedzy, doświadczeń i umiejętności,
          realizowania planów i marzeń oraz rozwijania swoich pasji.
          Życzymy, aby był to  rok pełny sukcesów i pozytywnych chwil,
          a codzienne zaangażowanie i wysiłek,
          który wniesiecie w zdobywanie wiedzy i pracę, dał wszystkim duże zadowolenie.

          Drodzy Uczniowie
          - bądźcie aktywni, ciekawi świata, nie ustawajcie w poszukiwaniach,
          zadawaniu pytań i rozwijaniu własnych horyzontów.

          Szanowni Nauczyciele i Rodzice
          - życzymy Wam również wielu zawodowych sukcesów
          i dumy z osiągnięć Waszych podopiecznych  i pociech,
          która będzie doskonałym świadectwem Waszej ciężkiej pracy i tego,
          jak bardzo jest ona niezbędna nam wszystkim.

          Krystyna Haładaj i Alicja Łukomska