Z ogromną radością informujemy, że
LAUREATEM
Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązak 2020/2021 z JĘZYKA POLSKIEGO została:
MICHALINA WDOWIAK - kl. 8c
GRATULUJEMY!
inf.
Z ogromną radością informujemy, że
LAUREATEM
Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązak 2020/2021 z JĘZYKA POLSKIEGO została:
MICHALINA WDOWIAK - kl. 8c
GRATULUJEMY!
inf.
Przedstawiamy wyniki konkursu fotograficznego, w którym uczniowie uchwycili ptaki dokarmiane zimą. Jury w składzie: Pani Joasia Marcinkowska, Pani Kasia Wawrzyniak oraz ja – miałyśmy wielki orzech do zgryzienia raczej do rozdziobania...
Zdjęcia były ciekawe, a różnorodność ptasich modeli była duża: sójka, sierpówki, sikorki bogatki i modraszki, raniuszek, kosy:)
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, zaangażowanie i piękne zdjęcia.
Wyniki są następujące:
I MIEJSCE
Artur Ptaszkowski 7B
Grzegorz Polański 6B
Marika Bielenica 6A
Karol Sobków 6A
II MIEJSCE
Lena Malawko 7A
Ania Wojtulewicz 7B
III MIEJSCE
Julia Narusiewicz 6B
Julia Żmijewska 6C
Alicja Cierpisz 7A
Gratulujemy !!!
Życzymy dalszego rozwijania talentu fotograficznego!
Marta Musiała
24 marca 2021 r. odbyło się posiedzenie komisji Szkolnego Konkursu Plastycznego „Oborniki Śląskie w ulubionej porze roku”.
Na konkurs wpłynęło 50 prac wykonanych różną techniką. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włożyli dużo serca i czasu w przygotowanie prac.
Komisja w składzie: Grażyna Drzewiecka-Olszewska, Jolanta Szkolna, Barbara Pałka i Małgorzata Zachar przyznała następujące miejsca:
Uczniowie kl. 1 – 3
I miejsce: Nela Kołaczek – kl. 2a i Matylda Miodek – kl. 2c
II miejsce: Wiktoria Kalisz – kl. 2b i Aleksander Kacprzak – kl. 2c
III miejsce: Karol Czapracki – kl. 3a i Karol Więcaszek – kl. 3a
wyróżnienia: Michał Brański – kl. 2a, Lena Homziuk – kl. 1a,
Tymon Małkiewicz – kl. 2a, Ignacy Płaczek-Rudzki – kl. 2a,
Dagna Zalewska – kl. 2a, Lidia Krzysztofiak – kl. 2c,
Szymon Olszewski - kl. 2c, Pola Tondel – kl. 2c, Kalina Madej - kl. 3c
Uczniowie kl. 4 – 8
Miejsc I –III – nie zostały przyznane
wyróżnienie: Filip Adamiak – kl. 4a i Aleksandra Ciechan – kl. 4a
GRATULUJEMY wszystkim laureatom i uczestnikom!!!
Nagrody laureatom zostaną przyznane po powrocie uczniów do szkoły.
inf.
Z ogromną dumą informujemy, że
LAUREATEM
Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązak 2020/2021
z JĘZYKA ANGIELSKIEGO został:
SAMUEL CLAYTON - kl. 7b
GRATULUJEMY!
inf.
Klasa 2b wzięła udział w warsztatowych inspiracjach dzieci pt. „Weź ze sobą dobrą myśl - Działamy z wyobraźnią".
Warsztaty były prowadzone przez szkolnego pedagoga i psychologa - Panie Katarzynę Wawrzyniak i Wiolettę Szymczak - Domino.
Podczas tych zajęć uczniowie mogli wykazać się talentem plastycznym, i udowodnić sobie wzajemnie, że tworzą zgrany zespół.
opr. Aneta Grucela
W tym roku szkolnym stypendystami Burmistrza Obornik Śląskich zostali:
Jadwiga Gan,
Julia Kurpiewska,
Michalina Wdowiak,
Hanna Żuk,
Jan Długosz,
Piotr Furman,
Mikołaj Nowowiejski,
Michał Ptaszkowski.
Zostali oni wyróżnieni za szczególne osiągnięcia naukowe, spotowe, społeczne i wzorową postawę uczniowską.
Serdecznie gratulujemy!
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.
Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła organizuje opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców. Bardzo proszę o przesłanie do szkoły na e-dzienniku takiej informacji do niedzieli 21 marca 2021 r., a w poniedziałek 22 marca dostarczenie wniosku do szkoły.
Na terenie naszej szkoły nadal organizujemy nauczanie zdalne lub stacjonarne ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub – ma taką możliwość – ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu. Bardzo proszę o przesłanie do szkoły na e-dzienniku takiej informacji do niedzieli 21 marca 2021 r., a w poniedziałek 22 marca dostarczenie wniosku do szkoły.
W szkole nadal organizujemy uczniom klas ósmych konsultacje indywidualne lub w małych grupach (informacje u wychowawców i nauczycieli przedmiotowców).
Podstawa prawna:
Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 22 marca br.
Dyrektor Marta Michalkiewicz
PONIEDZIAŁEK 11:00 - 14:00
ŚRODA 11:00 - 15:00
PIĄTEK 11:00 - 14:00
Drodzy Uczniowie
Projekt ECO-SZKOŁA nabiera rozpędu, a wraz uczestnikami Klubu Młodego Odkrywcy obiecaliśmy Wam przeprowadzenie kilu akcji, więc zapraszamy.
Tym razem zapraszamy Was na lekcję w terenie, a Waszym nauczycielem będzie Słońce!
Poobserwujcie przyrodę budzącą się do życia i zastanówcie się nad wpływem na nasze życie naszej życiodajnej gwiazd, może ten filmik Was do tego zachęci https://www.youtube.com/watch?v=w38nH6uUU4g.
Wyszukajcie i zbierzcie ciekawostki, zróbcie mema, plakat cyfrowy, a może rymowankę.
Wyślijcie do 22 marca br. na adres annapukacz1@gmail.com, a opublikujemy je na naszym fanpage i stronie szkoły.
W ten sposób wspólnie uczcimy Międzynarodowy Dzień Słońca.
Nch to będzie fajna zabawa, zapraszam -
Anna Pukacz-Górnikowska
ORGANIZACJA II PRÓBNEGO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
w roku szkolnym 2020/2021
W dniach 17 - 19 marca 2021 r. odbędzie się drugi próbny egzamin ósmoklasisty.
W tych dniach uczniowie kl. 8 nie mają zajęć zdalnych, za to przychodzą do szkoły, by napisać egzamin.
Pozostałe informacje w linku poniżej:
Organizacja_II_próbnego_egz._8-kl.pdf
ŻYCZYMY POWODZENIA
Dnia 5 marca 2021 r. w naszej szkole, już po raz szósty, miało miejsce niezwykłe wydarzenie edukacyjne - „Noc Sów”, pod patronatem Fundacji Ptaki Polskie.Uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią Anetą Grucelą, Panią Ewą Lenartowicz oraz Panią Dyrektor Martą Michalkiewicz.Organizatorem spotkania była Pani Marta Musiała, która na co dzień uczy w naszej szkole biologii i chemii.Na początku pani Marta zapoznała uczestników z zakresem działań Stowarzyszenia „Ptaki Polskie” i ideą Nocy Sów. Odkryła przed uczestnikami świat sów, wskazała poszczególne gatunki, środowisko życia i ciekawostki związane z tymi ptakami. Uczniowie dowiedzieli się, że marzec to szczególny okres w życiu tych ptaków. Koniec zimy to najbardziej aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Rozpoczynają swój okres godowy – i pohukują tak, że włos jeży się na głowie – albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia. Jest to czas godów. W ciszy nocnej sowy pohukują i skrzecząc szukają swojej drugiej połówki.Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną, w czasie której mali przyrodnicy poznali 13 gatunków sów występujących w Polsce. Mogli też usłyszeć odgłosy min. puszczyka, uszatki, płomykówki, sóweczki i włochatki. Uczniowie uważnie słuchali o zwyczajach sów, ich miejscach polowań, przysmakach i sposobach wychowywania piskląt. Zdobytą wiedzą mogli pochwalić się biorąc udział w quizie wiedzy o sowach. Pracowano w dwóch grupach. Rywalizacja była bardzo zacięta i trwała do samego końca. Obie drużyny wykazały się dużą wiedzą lecz jedna z nich zdobyła większą ilość punktów. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za wysiłek i zaangażowanie.Nie zabrakło również czasu na artystyczny akcent. Uczniowie wraz z Panią Dyrektor uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Panią Anete Grucelę. Wspólnie tworzyli kolorowe, papierowe sowy.Piątkowe spotkanie z tymi niezwykłymi ptakami zakończyło się wieczorną wyprawą do pobliskiego parku. Wyposażeni w latarki i lornetki udaliśmy się na poszukiwanie nocnych łowczyń. Każdy z nas chciał zobaczyć i usłyszeć sowy w ich naturalnym środowisku. Dzieci długo nasłuchiwały i wypatrywały sów w rozgałęzieniach drzew. Niektórzy z nas widzieli małe sóweczki, ale tylko nieliczni szczęściarze usłyszeli pohukiwania.Zadowoleni z wyprawy, w dobrych nastrojach wróciliśmy do domów.Noc Sów to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja przyrody, która z pewnością na długo zapisze się w pamięci wszystkich uczestników spotkania. Przyczyniła się do poszerzenia naszej wiedzy na temat gatunków występujących w Polsce, a także lepszego zrozumienia roli, jaką ptaki te odgrywają w środowisku.
opr. Aneta Grucela
Informujemy, że od stycznia 2021 r. obowiązującą formą płatności za obiady jest przelew. Termin płatności za obiady jest ustalony do 10 dnia miesiąca (np. do 10 lutego 2021r. za obiady w lutym 2021r) i tak dalej w każdym miesiącu.
Więcej w linku poniżej:
https://sp3obornikisl.edupage.org/text/?text=text/text2&subpage=6
inf.
Szanowni Rodzice Przyszłych Uczniów Klas I
Informujemy, że od 8 do 31 marca 2021 r. trwać będzie rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022.
Wszystkich Rodziców, którzy chcą aby ich dziecko chodziło do naszej szkoły prosimy o wypełnienie karty zapisu do szkoły. Karta jest do pobrania w linku poniżej. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wypełnioną Kartę proszę przesłać na adres e-mail szkoły: sp3obornikisl@wp.pl. Kartę możecie także zeskanować lub sfotografować.
KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA do kl. I_PSP nr 3 w Obornikach Śl.doc
inf.
Drodzy uczniowie, wraz z uczestnikami Klubu Młodego Odkrywcy - Universe w ramach, którego realizujemy projekt Eco-Szkoła, w najbliższym czasie zaprosimy Was do udziału w 10 różnorodnych akcjach.
Mamy nadzieję, że będzie to okazja do przemyślenia postaw proekologicznych, satysfakcja i dobra zabawa
Wyzwanie pierwsze godne jest miana Pogromcy zmian klimatu, który realizujemy w formie konkursu - jesteś zainteresowany? Działaj!
Zaplanuj i przeprowadź działanie mające na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu, np: sposób na oszczędzanie wody, pomysł na selektywną zbiórkę odpadów, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, ograniczenie zużycia paliw kopalnych itp.
Zrób dokumentację w postaci zdjęć lub filmiku i prześlij do 30 marca 2021 na adres annapukacz1@gmail.com
Nagrody - okolicznościowe kubki - czekają!
Anna Pukacz-Górnikowska
Dnia 16 lutego 2021 r. moja klasa 3b z panią wychowawczynią Małgosią Wolską wybrała się na sanki na „Grzybek” w Obornikach Śląskich. Opiekowała się też nami babcia Marysi.
Była piękna pogoda, dużo śniegu. Czuliśmy się, jak byśmy wyjechali na zimowisko w góry. Każdy z uczniów przyniósł sanki, ślizgi i jabłuszka oraz inne pojazdy. Byliśmy ubrani stosownie do pogody, bo było zimno. Cała klasa świetnie się bawiła w tym dniu. Tylko moja koleżanka Jula, nie mogła z nami zjeżdżać, bo miała rękę w gipsie, ale również miło spędziła czas. Każdy otrzymał ocenę za swój zjazd. Mi udało się pojechać najdalej ze wszystkich, a moja koleżanka Emilka zajęła drugie miejsce.
Wszyscy wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni, że mogliśmy wspólnie pobawić się na śniegu. Mieliśmy szczęście do pogody, bo od następnego dnia zrobiło się ciepło i śnieg zaczął topnieć.
Basia Skupin uczennica klasy 3B
Powered by aSc EduPage