• DENTOBUS

• Informujemy, iż Dentobus odwiedzi szkołę w dniu 24.03.2023 (w godzinach 08:00 - 14:00)

Po przyjęciach planowych (dzieci z podpisanymi Oświadczeniami) zapraszamy Rodziców chętnych do skorzystania przez ich dzieci z usług leczniczych.

Udzielanie świadczeń leczniczych jest zależne od wyników przeglądu, oceny lekarza, współpracy Pacjenta, zasobów materiałowych i czasowych oraz ilości Pacjentów w dniu postoju Dentobusu.

Proces obsługi Pacjentów:

• Jeśli tylko jest taka możliwość (nie jest to obligatoryjne) zapraszamy Pacjentów z UMYTYMI wcześniej ząbkami. Jeśli nie ma takiej możliwości - nie ma problemu, lekarze przeczyszczą zęby Pacjenta na unicie w Dentobusie :)
            • Pacjentów przyjmujemy w trybie ciągłym, niezależnie od przerw lekcyjnych
            • Każdy Pacjent wchodzi do Dentobusu ze swoim,  wypisanym przez jego Rodzica/Opiekuna Oświadczeniem (oryginał lub wydruk skanu) które uprzednio zostały zebrane od Rodziców - PROSIMY O SPRAWDZENIE: czy jest wpisany PESEL, czy jest to PESEL dziecka a NIE RODZICA, czy Rodzic się podpisał (najczęstsze błędy w oświadczeniach)
            • Każdy Pacjent ma mieć założoną maseczkę, którą na polecenie lekarza ściąga wyłącznie na czas czynności medycznych
            • Na koniec naszego dyżuru wypisane przez lekarza karty Pacjentów przekazujemy Placówce do Sekretariatu, celem dystrybucji przez Wychowawców dla  Rodziców/Opiekunów

Procedury bezpieczeństwa:

• Podczas wizyty Pacjenta pracuje lampa UVC przepływowa nieustanie filtrując powietrze
            • Personel pracuje w pełnych środkach ochrony osobistej
            • Personel jest w pełni zaszczepiony (3 dawki)
            • Czas czynności z Pacjentem ze zdjętą maseczką jest minimalizowany, wszelkie czynności niemedyczne nie są wykonywane podczas wizyty
            • Dentobus jest regularnie wietrzony
            • Po każdym Pacjencie dezynfekowane są powierzchnie płaskie, dotykane przez Pacjenta
            • Przed przyjazdem, wnętrze Dentobusu jest ozonowane
            • Wszystkie materiały, narzędzia, środki ochrony są sterylne i/lub jednorazowe.
          • WALENTYNKI

• Dnia 9.02 w klasie 3A odbyły się walentynki. Uczniowie przygotowali skrzyneczki, do których wrzucali własnoręcznie zrobione kartki walentynkowe. Dzieci świetnie się bawiły podczas tańców i delektowały się pysznymi przekąskiami. Wszyscy ubrani byli na kolor czerwony. W tym dniu również został ogłoszony konkurs na najlepszy stroj walentynkowy. Królową zabawy została Ania Lipiecka, królem zabawy został Kacper Czaja.

• KONKURS RECYTATORSKI

• Dzisiaj w klasie 3b odbył się Klasowy Konkurs Recytatorki. Uczniowie recytowali wiersze Hanny Niewiadomskiej - autorki wielu wierszy dla dzieci. Oto zwycięzcy, którzy będą reprezentowali naszą klasę w konkursie szkolnym:
            I miejsce Alan Ciejek
            II miejsce Weronika Mikuś