• SUKCES W KONKURSIE POWIATOWYM

5 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Urazie odbył się XXI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Jestem Polakiem i Europejczykiem”, w którym nasi uczniowie:

JULIA MASTERNAK z klasy 8b zajęła II miejsce

MICHAŁ WOJCIESZAK z klasy 8a zajął III miejsce.

Gratulujemy!!!

• SPOTKANIE Z OPERETKĄ

• Dnia 6 kwietnia klasy 1-3 wybrały się do kina Astra na koncert "Zaczarowany świat operetki". Dzieci miały możliwość wysłuchania muzyki operowej, a także poznania wokalistów.

Marlena Krupa

• POTRZEBNA POMOC

• Drodzy Rodzice! Nauczyciele! Kochani Uczniowie!

Z całego serca prosimy Was o zaangażowanie i wsparcie podczas kiermaszu dla naszej mieszkanki Ingusi Szymoniak. Wiemy, że zawsze możemy na Państwa liczyć. W związku z tym bardzo, bardzo prosimy wszystkich, którym nie jest obojętny los Ingi, o upieczenie ciast, babeczek, ciasteczek lub innych pyszności na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się 9 kwietnia przy Urzędzie Gminy. Wszystkie smakołyki i rękodzieło prosimy przynieść na godzinę 11 na nasze stoisko przy Urzędzie. A w godzinach od 12 do 17 zapraszamy całe rodziny do udziału w Jarmarku. Dobro wraca, a jeden dobry uczynek może zmienić wszystko.
            Z góry dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. Czekamy na Was w najbliższą sobotę.

• MISTRZ RACHUNKU

• Aleksander Kacprzak matematycznym numerem 1. Uczeń 3 c będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie powiatowym.

80 matematycznych zadań do rozwiązania w 20 minut – przed takim wyzwaniem stanęli uczniowie trzech klas trzecich naszej szkoły. Osiem osób – najlepsi z najlepszych spośród swoich klasowych kolegów – 29  marca wzięło udział w kolejnej edycji konkursu „Mistrz rachunku”.

Najlepszym we wtorkowych zmaganiach okazał się Aleksander Kacprzak z klasy 3 c, który poprawnie rozwiązał aż 68 zadań. I to właśnie Olek będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie powiatowym. Na podium stanęli także uczniowie klasy 3 a: Mateusz Rozpara oraz Franciszek Pomianek.

Kolejny etap matematycznych zmagań w czwartek 7 kwietnia w Żmigrodzie.

opr. Barbara Pałka