W dniu 17.06.2026r. w otoczeniu pięknych roślin na podwórku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach Śląskich odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu świetlicowego "Jestem Przyjacielem Zwierząt".
Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów wrażliwości na potrzeby zwierząt, kształtowanie postaw proekologicznych oraz zachęcanie dzieci do twórczej aktywności. Uczestnicy wykonali prace plastyczne przedstawiające sposoby opieki nad zwierzętami oraz promujące właściwe traktowanie naszych mniejszych przyjaciół.
Komisja konkursowa oceniła wszystkie prace biorąc zgodność prac z regulaminem konkursu. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a wykonane prace świadczyły o dużej świadomości dzieci dotyczącej opieki nad zwierzętami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a nauczycielom i rodzicom za wsparcie dzieci w rozwijaniu ich zainteresowań i talentów.
Opracowali nauczyciele świetlicy szkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach Śląskich