Z okazji zbliżającego się święta Dnia Kobiet
,,życzą dzieci i nauczyciele ze świetlicy szkolnej,,
Z okazji zbliżającego się święta Dnia Kobiet
,,życzą dzieci i nauczyciele ze świetlicy szkolnej,,
W Bibliotece Publicznej w Obornikach Śląskich odbyły się wyjątkowe warsztaty literackie inspirowane książką Waldemara Cichonia „Cukierku, Ty łobuzie!”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas trzecich, którzy mieli okazję wspólnie przeżyć literacką przygodę z uroczym, choć niesfornym kocurem Cukierkiem. Warsztaty rozpoczęły się od głośnego czytania fragmentów książki, które wprowadziły uczestników w humorystyczny świat przygód tytułowego bohatera. Po lekturze uczniowie zmierzyli się z przygotowanymi dla nich krzyżówkami i zagadkami literackimi, sprawdzającymi ich znajomość treści książki. Zabawa w rozwiązywanie łamigłówek okazała się świetnym sposobem na utrwalenie przygód Cukierka i jego właścicieli. Następnie każda z grup miała za zadanie wspólnie stworzyć rysunek ulubionej sceny z książki. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy, wykazując się kreatywnością i pomysłowością. Powstałe ilustracje pełne były barw, zabawnych detali i oczywiście – samego Cukierka w rozmaitych, czasem bardzo psotnych sytuacjach.
Warsztaty nie tylko przybliżyły dzieciom twórczość Waldemara Cichonia, ale także zachęciły do dalszego czytania i rozwijania wyobraźni. Spotkanie w bibliotece było pełne radości i śmiechu, a uczestnicy wyszli z niego z nowymi inspiracjami i entuzjazmem do literatury.
Aneta Grucela
REGULAMIN
Cele konkursu:
- rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej,
- propagowanie różnych technik malarskich i graficznych
- doskonalenie zdolności manualnych dzieci
- promocja szkoły i świetlicy.
Zgłoszone prace będą oceniane i nagradzane w następujących kategoriach:
I grupa 7 - 9 lat
II grupa 10 - 12 lat
III grupa 13 - 15 lat
Prace mogą być wykonane w dowolnej technice malarskiej, rysunkowej i graficznej (nie będą oceniane grafiki komputerowe, prace wyklejone ziarnami i kulkami). Z tyłu pracy powinien być opis: imię i nazwisko ucznia, nazwa szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna ucznia (karta zgłoszenia w załączniku). Prace powinny być wykonane w formacie A4.
Kryteria oceny pracy:
1. estetyka wykonania
2. samodzielność
3. zgodność pracy z tematem
4. kreatywność.
Jedna placówka może dostarczyć max. 5 prac. Prace należy przesłać lub dostarczyć do 31 maja 2025 roku do świetlicy szkolnej PSP nr3 im. Jana Pawła II w Obornikach Śl. ul. Trzebnicka 33 .Ogłoszenie wyników 10 czerwca, rozdanie nagród 17 czerwca 2025r. o godz.10.00. Po rozdaniu nagród odbędzie się druga część konkursu z nagrodami na najpiękniejszy strój z motywami zwierzęcymi. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału .
Z góry dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie i propagowanie idei konkursu, a dzieciom życzymy oryginalnych pomysłów, ciekawych prac i kreacji zwierzęcych.
Wszelkich informacji udziela Pani Urszula Mielniczuk - nr telefonu 508 560 913.
Kończąc wczoraj nasze rozważania, co możemy zrobić dla naszego zdrowia, jak zadbać o odporność, nie dać się pokonać wirusom i bakteriom, klasa 2a przygotowała witaminowe sałatki owocowe. Każda grupa wykonała sałatkę według własnego pomysłu. Sałatki był kolorowe, smaczne i zdrowe!!!
Po pracy z ochotą zasiedliśmy do wspólnej degustacji.
„Podaruj swoje serce dzieciom z Przylądka Nadziei”
Walentynki to dzień życzliwości, miłości, szacunku i przyjaźni.
Okazji do sprawienia radości drugiej osobie nigdy nie jest za dużo, dlatego nikogo nie powinna dziwić tak duża popularność Święta Zakochanych, które celebrujemy 14 lutego.
Przedmiotem konkursu skierowanego do uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną było zaprojektowanie i wykonanie kartki walentynkowej.
Głównym celem konkursu było rozwijanie aktywności twórczej oraz kształtowanie wrażliwości na drugą ospbę.
Kartki walentynkowe zostały przekazane dzieciom z Przylądka Nadziei we Wrocławiu.
Wszystkie prace uczniów były wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego przed komisją konkursową stanęło niełatwe zadanie wyłonienia najpiękniejszych kartek walentynkowych.
Jednak ostatecznie udało się wybrać te najpiękniejsze:
I miejsce – Antonina Bulak 2b
Blanka Sadłocha 4b
II miejsce - Laura Dobosz 1a
III miejsce – Hanna Puszczyk 3b
Michał Puszczyk 1c
Wyróżnienie – Aleksandra Dwojak 2b
Lucy Clayton 1c
Nina Durkowska 1a
Serdecznie dziękujemy również uczniom z klasy 6a za przygotowanie kartek walentynkowych dla Przylądka Nadziei.
Nauczyciele świetlicy szkolnej
W minioną niedzielę, Maja Nowak, uczennica klasy 4a, wystąpiła jako "Młoda Perła Muzyki Klasycznej" z 20 minutowym mini recitalem podczas koncertu z okazji 215 rocznicy urodzin FRYDERYKA CHOPINA w przepięknym Pałacu w Antoninie.
Jest to miejsce szczególne, ponieważ bywał w nim sam Fryderyk Chopin. W trakcie swoich pobytów grał, komponował i nauczał księżniczkę Wandę Radziwiłłównę (chyba nie przypadkiem ugoszczono Maję w pokoju księżniczki ;-). Tak pisał o swoim pobycie Fryderyk Chopin : "Było to (...), w otoczonej wielkimi lasami zamku księcia Radziwiłła, w nielicznym, ale bardzo doborowym towarzystwie. Rano polowaliśmy, wieczorem muzykowaliśmy". (...) Byłbym tam siedział, dopóki by mię nie wypędzono, ale moje interesa, a w szczególności mój Koncert f-moll, jeszcze nie skończony, a oczekujący z niecierpliwością ukończenia finału swego, przynaglił mię do opuszczenia tego raju".
Dla Mai Nowak był to niesamowity zaszczyt zagrać w miejscu z taką historią i z taką duszą w rocznicę urodzin mistrza. Wykonała 5 utworów instrumentalnych i dwa wokalne. Po koncercie, Maja otrzymała mnóstwo gratulacji, bardzo pozytywnych opinii, kwiatów, czekoladek, a nawet udzieliła wywiadu ;-) To był niezapomniany dzień.
fot. kolekcja prywatna oraz p. K. Bazan
28 lutego świętowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, a z tej okazji nasi uczniowie przygotowali wyjątkowe przedstawienie pt.: "Internetowe sidła".
Sztuka opowiadała o uczennicy, która spędzała dużo czasu przed komputerem. Pewnej nocy przyśniły jej się różne zagrożenia w sieci – wirusy, złe treści, oszustwa, spam i uzależnienie. Na szczęście jej czujni rodzice pomogli jej znaleźć sposoby na uniknięcie tych niebezpieczeństw.
Dzięki temu nasza bohaterka nauczyła się, jak bezpiecznie korzystać z internetu i chronić swoje dane osobowe!
To było ważne i pouczające wydarzenie dla całej szkolnej społeczności. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie!
Angelika Rozpara
21.02.2025r. w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Wykorzystując szkolny radiowęzeł, uczniowie klas IV,V i VIII zwracali naszą uwagę na piękno poezji, czytając wiersze Wisławy Szymborskiej. Można było również usłyszeć piosenki Sanah, których słowa zaczerpnięte zostały z tekstów polskich poetów. Na lekcjach języka polskiego uczniowie klas VI,VII i VIII obejrzeli krótki film dotyczący błędów językowych, które popełniamy na co dzień oraz rozwiązywali test „ Z polszczyzną za pan brat”. Uczniowie klas IV i V wykonywali plansze ortograficzne utrwalające pisownię poszczególnych wyrazów. Natomiast dzieci z najmłodszych klas obejrzały przedstawienie pod tytułem,, Detektyw Kwiatek na tropie języka”.
Chętni uczniowie tworzyli wierszyki, które wymyśliła Wisława Szymborska, a sekretarz Noblistki nazwał lepiejami. Krótkie dwuwiersze miały być związane z językiem polskim oraz poprawną polszczyzną.
Oto niektóre lepieje :
Lepiej mówić płynnie i składnie,
niż kaleczyć polski przypadkiem nieładnie.
Grzegorz
Lepiej umieć czasowniki,
niż rowerem robić triki.
Emilka
Lepiej jest pisać lepieje,
niż mieć opowiadań wiele.
Maja
Lepiej umieć swoją mowę,
niż rozwalić sobie głowę.
Lev
Lepiej umieć ortografię,
niż mieć nudną fotografię.
Julia
Lepiej umieć czasowniki,
niż się wstydzić swej rytmiki.
Szymon
Lepiej czytać pięknie, sprawnie,
niźli w nudzie zginąć marnie.
Ewa
Lepiej umieć imiesłowy,
niż się wstydzić swojej mowy.
Anna Wojciechowska
Dnia 20.02.2025 na świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy warsztaty kreatywne, na których tworzyliśmy piękne wiosenne kwiaty. Pogoda za oknem jeszcze nas zaskakuje, ale my niecierpliwie wyczekujemy wiosny.
Głównym celem zajęć było pobudzenie twórczej wyobraźni dzieci, poczucie estetyki oraz umiejętności manualne.
Dzieci ćwiczyły również cierpliwość podczas świetnej zabawy.
Nauczyciele świetlicy szkolnej
W klasie 2c odbyły się inspirujące warsztaty, podczas których dzieci miały okazję malować swoje ferie na streczu. Używając kolorowych farb, uczniowie tworzyli własne dzieła sztuki, które odzwierciedlały ich radosne wspomnienia i kreatywność. Każda praca była wyjątkowa, a atmosfera twórcza sprzyjała współpracy i wymianie pomysłów. To był czas pełen radości i artystycznej ekspresji!
Szanowni Państwo!
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Trzebnicy zawiadamia o uruchomieniu VI Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem “Wioski bez troski”.
Celem konkursu jest popularyzowanie zasad bezpiecznej pracy oraz zaleceń prewencyjnych i profilaktycznych, stanowiących merytoryczną treść nowej kampanii prewencyjnej „Dobrostan Rolnika”, której inauguracja nastąpi na początku marca br.
Odnosi się ona do zdrowia człowieka w aspektach: fizycznym, psychicznym i społecznym i tematycznie zachęcać będzie rolników i ich rodziny do:
• systematycznych badań profilaktycznych,
• udziału w programach profilaktycznych,
• zdrowego odżywiania i nawadniania organizmu,
• aktywności fizycznej oraz rozwijania pasji i zainteresowań,
• dobrej organizacji pracy,
• stosowania ochrony pracy (odpowiedniego ubioru, ochron przed oddziaływaniem promieniowania UV),
• samokontroli stanu zdrowia i dobierania adekwatnej do niego pracy,
• dbałości o właściwe relacje społeczne w rodzinie i miejscu zamieszkania.
Tegoroczny konkurs na rymowankę uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej, patronat medialny zaś sprawuje TVP INFO. Partnerem strategicznym działania są AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.
W działaniu mogą uczestniczyć dzieci urodzone w latach 2010-2014, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu.
Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy, max. 30), odnoszącej się do hasła konkursowego.
Kompletne zgłoszenie (rymowanka oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) w terminie do dnia 25.03.2025 r. należy dostarczyć osobiście lub pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) lub elektroniczną na adres Oddziału Regionalnego/Placówki Terenowej KRUS, w którym/ej ubezpieczeniu podlega rodzic/opiekun prawny dziecka.
Z wyrazami szacunku
Dorota Konieczna
Główny Specjalista
Regulamin_Konkursu_-_Wioski_bez_troski.docx
Podobnie, jak w poprzednich latach, w marcu odwiedzi naszą szkołę Dentobus.
Uczniowie będą mogli skorzystania z BEZPŁATNEJ profilaktyki stomatologicznej, refundowanej przez Dolnośląski Oddział NFZ.
Dodatkowo, zgodnie z zaleceniem DOW NFZ, w załączonym druku Oświadczenia Rodzice mają możliwość (nie jest to obowiązkowe) wyrażenia zgody na wymienione w nim zbiegi stomatologiczne.
Inne zabiegi, nieujęte w druku, wymagają obecności Rodzica - takie czynności lekarze mogą wykonywać PO zakończeniu przeglądów w placówce.
Oświadczenia proszę składać u wychowawców lub w sekretariacie szkoły do dnia 10 marca 2025 r.
Wychowankowie naszej szkoły przyłączyli się do Wielkiego Grania na rzecz onkologii i hematologii dziecięcej. Swoim mini recitalem Maja i Bartosz Nowak rozpoczęli 33 Finał WOSP w GCKiS w Trzebnicy. Maja wprowadziła widzów w romantyczny nastrój poprzez utwory F. Chopina oraz P. de Sennevilla, natomiast Bartosz pokazał swój chłopięcy temperament w żywiołowych utworach "Rekiny", czy "W grocie Króla Gór" Edvarda Griega. To było piękne otwarcie Wielkiego Koncertu, który trwał do późnych godzin wieczornych. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły mogli zagrać w szczytnym celu :-)
Nie możemy także zapomnieć o naszych wolontariuszach, którzy poświecili swój czas i energię włączając się do tej akcji. Dziękujemy!
W dniu 04.02.25r (wtorek) około godziny 8:00 wyjechaliśmy do schroniska zwierząt na ulicy Ślazowej we Wrocławiu, w celu przekazania 220 kilogramów karmy oraz ociepleń i zabawek dla czworonożnych podopiecznych. Gdy dotarliśmy na miejsce, wszystkim zrobiło się smutno na widok biednych psów, które gdy nas zobaczyły, zaczęły strasznie szczekać.
Pani Dyrektor schroniska pozwoliła nam pospacerować na terenie schroniska.
Niektóre pieski chciały się bawić z nami, inne podawały łapę, jeszcze inne skakały na siatkę wesoło merdając ogonem, ale niestety nie mogliśmy ich dotykać.
Również odwiedziliśmy koty, które były prześliczne.
Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć psiakom i kociakom.
W schronisku byliśmy około 1,5 godziny.
Pani Dyrektor i pracownicy schroniska byli bardzo zadowoleni, że przyjechaliśmy i pomogliśmy tym biednym czworonogom.
Wszyscy uczestnicy postanowili pomagać zwierzętom ze schroniska.
Apelujemy do wszystkich
POMAGAJCIE, BO NA PRAWDĘ WARTO.
Następnym punktem naszej podróży było lodowisko „Orbita” we Wrocławiu, gdzie uczniowie szlifowali swoje umiejętności jazdy na łyżwach.
Niektóre osoby naprawdę prezentowały wysoki poziom.
Byli też tacy, którzy na łyżwach jeździli pierwszy raz.
Wszyscy uczniowie świetnie się bawili, pomimo wielu upadków.
Po lodowisku udaliśmy się do McDonalds na poczęstunek.
Z pełnymi brzuchami, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do swoich domów, by móc podzielić się z naszymi bliskimi, niezapomnianymi wrażeniami.
A wszystkie te przeżycia dzięki naszej kochanej Pani Dyrektor, nauczycielom, uczniom , rodzicom.
Dziękujemy również za pomoc wolontariuszom i członkom samorządu w naszej szkole.
Nauczyciele świetlicy szkolnej
Dnia 30 stycznia 2025r. po raz pierwszy mogliśmy gościć na świetlicy szkolnej uczennicę PSP Nr 1 w Obornikach Śląskich, która zagrała na gitarze dzieciom koncert.
Niezwykłością był fakt, że jest to dziewczynka klasy czwartej i będzie brała udział w Ogólnopolskim koncercie muzycznym gry na gitarze.
Mamy nadzieję, że na świetlicy szkolnej będą odbywały się kolejne koncerty równie interesujące jak ten, pod każdym względem.
Serdecznie dziękujemy Basi Długosz i jej instruktorowi za piękny koncert gitarowy.
Niezapomniane przeżycia pozostaną na długo w naszych sercach i pamięci.
nauczyciele świetlicy szkolnej
Uczniowie klasy 2C przygotowali wyjątkowe jasełka dla mieszkańców domu opieki, wprowadzając ich w świąteczny nastrój. Młodzi aktorzy z dużym zaangażowaniem przedstawili bożonarodzeniową historię, wzruszając i rozgrzewając serca seniorów. Po zakończonym spektaklu dzieci wspólnie zaśpiewały pensjonariuszom „Sto lat” z okazji Dnia Babci i Dziadka. Okazując im w ten sposób swoją sympatię i szacunek. Nie zabrakło także upominków – uczniowie wręczyli seniorom własnoręcznie wykonane laurki, które wywołały wiele uśmiechów i wzruszeń. Spotkanie przebiegło w ciepłej i serdecznej atmosferze. Była to wyjątkowa chwila zarówno dla mieszkańców domu opieki, jak i dla dzieci, które mogły sprawić innym radość i nauczyć się, jak ważne jest niesienie dobra innym. Dziękujemy pani Sabinie za zaproszenie i mamy nadzieję na dalszą współpracę z ośrodkiem.
Nauczyciele:
Marlena Krupa
Agata Krzysztofik
W dniach 2 - 12 grudnia 2024 r. odbyły się etapy powiatowe Dolnośląskiegio Konkursu Przedmiotowego zDolny Ślązak.
Z naszej szkoły do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:
- MATEMATYKA
Filip Adamiak kl. 8a
Milan Bober kl. 8b
Mikołaj Niwisiewicz kl. 7b
Szymon Polański kl. 7b
- JĘZYK POLSKI, CHEMIA i BIOLOGIA
Antonina Więsław kl. 8b
- JĘZYK NIEMIECKI
Hanna Wocal kl. 5b
Zofia Wocal kl. 6a
Ogromne GRATULACJE! I powodzenia we Wrocławiu!
Powered by aSc EduPage