- Pomoc przy organizacji biegu „Dycha z Górką 2023”
- Sadzenie lasu
- Zbiórka na rzecz Milana
MIGAWKI Z AKCJI SZKOLNEGO WOLONTARIATU
- 16
PODZIĘKOWANIE
Dzieci i nauczyciele ze świetlicy szkolnej składają podziękowania Rodzicom uczniów klasy 1a za zakupienie i podarowanie pomocy dydaktycznych i rekreacyjnych, które będą wykorzystywane podczas zajęć świetlicowych.
I POWIATOWY KONKURS CHEMICZNO-FIZYCZNY Z ELEMENTAMI JĘZYKA ANGIELSKIEGO "I FEEL CLIL"
W ostatni poniedziałek w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs chemiczno-fizyczny z elementami języka angielskiego, pt: „I feel CLiL”, którego celem m.in. jest zachęcanie szkół do wdrażania innowacji pedagogicznych CLiL.
Do konkurencji przystąpiło 5 drużyn ze Szkół Powiatu Trzebnickiego: Wiszni Małej, Trzebnicy, Pęgowa i Obornik Śląskich.
Pierwsza część miała charakter indywidualny, zadania obejmowały materiał programowy z chemii i fizyki i były sformułowane w języku polskim
Druga część, odbywała się drużynowo, a zadania z którymi zmagały się zespoły były sformułowane w języku angielskim i opierały się o zakres słownictwa dołączony do tegorocznego regulaminu.Po 2 godzinach zmagań indywidualne testy oraz konkurencje grupowe wyłoniły zwycięzców.
I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Małego Księcia w Wiszni Małej
II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Obornikach Śląskich im. ppor. Józefa Krysińskiego w ObornikachIII miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Skłodowskiej-Curie w Trzebnicy.
Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i już teraz zapraszamy do udziału w konkursie za rok
Dziękujemy zespołom nauczycielskim zaangażowanym w przygotowania uczniów i liczymy na spotkanie w przyszłej edycji.
Dziękuję również za akceptację pomysłu na konkurs oraz wsparcie w okresie przygotowań Stowarzyszeniu Oświatowemu „Sowa” i Dyrektor Marcie Michalkiewicz
Anna Pukacz Górnikowska
16
MAJÓWKA W OOK
Gorąco zapraszamy, by w zbliżający się wielkimi krokami dłuuugi weekend majowy, zajrzeć do Obornickiego Ośrodka Kultury. Mamy bowiem kilka propozycji wartych uwagi:
- Koncert IM FANKI TIM "Muzyczna R-ewolucja", którym znany i lubiany zespół świętuje swoje 10. urodziny. Z tej okazji muzyków na scenie OOK będą wspierać równie znani i lubiani goście: bluesman Tadeusz Bogucki - lider zespołu Blues Menu i muzyczna legenda, Dr Grzechu, czyli Grzegorz Dąbrowski - pieśniarz, muzyk, gitarzysta, oraz Mateusz Franczak - pianista. Na koncert zapraszamy w sobotę 29 kwietnia o godz. 19.00. Po bilety (w cenie 30 zł/ N i 25 zł/U) zapraszamy w tę stronę ->https://bilety.kinoastra.pl/OOK/mvc/pl
- 3 maja o godz. 16.00 zapraszamy dzieci na przedstawienie Teatru Kropa "Na dworze Króla Pasibrzucha". Wstęp jest wolny, a dodatkową atrakcję stanowią zabawy i warsztaty teatralne, które nastąpią bezpośrednio po przedstawieniu.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!
DZIEŃ ZIEMI
W piątek 21 kwietnia w naszej świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Ziemi.
Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie, którym nie były obojętne losy naszej planety, chcieli wyrazić protest przeciwko niszczeniu oblicza Matki - Ziemi.
I my dołączyliśmy do przyjaciół naszego globu i wspólnie z nimi walczymy o nasz dom. Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Rok w rok bogata przyroda staje się uboższa. Wielu gatunkom grozi wyginięcie. Jest to następstwem często nieprzemyślanych działań człowieka.
Tego dnia, dzieci ze świetlicy szkolnej, wykonywały zadania w formie prac plastycznych związanych z obchodami Dnia Ziemi pt. "Jak pomóc naszej planecie Ziemi, na której rośniemy i która nas żywi".nauczyciele świetlicy szkolnej
19
WARSZTATY W 3a
W dniach 17.04 i 18.04 w klasie 3a odbyły się warsztaty krawieckie i zajęcia kreatywne. Uczniowie uczyli się przyszywać guziki i z materiałów szyli różne części garderoby (bluzka, spódnica), bawily się w małych projektantów mody. Z materiałów papierniczych (rolek papieru, opakowań po lekach, kartonów) tworzyli makiety swoich wymarzonych domów. Każdy mógł wcielić się w architekta i wykazać się swoją pomysłowością. Domy były różne i bardzo ciekawe. Uczniowie w tych dniach mieli dużo radości i zabawy, ale przede wszystkim zdobyli nowa wiedzę. Poznali rodzaje tkanin i ich zastosowanie, zdobyli umiejetność szycia, nauczycieli się planować i tworzyć swój warsztat pracy.
71
Z WIZYTĄ W TEATRZE
17 kwietnia odwiedziliśmy Wrocławski Teatr Komedii. Mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Zemsta”, który powstał na podstawie utworu Aleksandra Fredry. O samym autorze również mogliśmy się więcej dowiedzieć, dzięki prezentacji wprowadzającej. Występ bardzo mi się podobał. Aktorzy w profesjonalny sposób oddali komizm utworu. Chętnie odwiedziłabym ten teatr jeszcze raz.
Ola
Wyjazd do wrocławskiego teatru na sztukę pt. „Zemsta” był dla mnie miłym przeżyciem. Na scenie powitano nas ciekawą prezentacją, następnie rozpoczął się spektakl. Aktorzy idealnie oddali komizm dzieła. Uważam, że takie wyjścia powinny być częściej organizowane w naszej szkole. Myślę, że teatr jest miejscem, które młodzież powinna odwiedzać regularnie.
Julia
Spektakl podobał mi się, a szczególnie postacie Cześnika oraz Papkina, ponieważ byli zabawni.
Jędrzej
W spektaklu podobało mi się to, że był śmieszniejszy niż książka.
Józiu
WYSTAWA "OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA"
W dniu 31 marca, uczniowie z klasy 2a wybrali się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Obornikach Śląskich, aby obejrzeć wystawę „Ocalić od zapomnienia”. Dzieci miały okazję cofnąć się w czasie poprzez wspólne podziwianie starych przedmiotów codziennego użytku oraz wielu niesamowitych eksponatów. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów przedmiotami, które widzą pierwszy raz w życiu. Mogły zobaczyć sprzęt RTV i AGD, ręcznie wyszywane obrusy i makatki, dawne obrazy, porcelanę, samowary, świeczniki, żelazka, telefony oraz wiele innych ciekawych przedmiotów, które usprawniały codzienne życie, a później musiały ustąpić miejsca sprzętom nowoczesnym i bardziej funkcjonalnym. Duże wrażenie na uczniach zrobiła maszyna do pisania, która bardzo różniła się od klawiatury w dzisiejszym komputerze, pralka do prania „Frania”, temperówka na żyletkę czy syfon do wody gazowanej na naboje. Po powrocie do szkoły jeszcze długo wspominaliśmy wystawę i ludzi, dzięki którym mogliśmy obejrzeć tyle wspaniałych przedmiotów i porównać to, co było kiedyś z tym co mamy dzisiaj.
opr. M. Zachar
28
zDolny Ślązak
Zostały ogłoszone już wszystkie wyniki konkursów zDolny Ślązak. Serdecznie gratulujemy Kasi i Grzegorzowi z 8b oraz Jędrzejowi z 7b, którzy zostali LAUREATAMI konkursów z języka angielskiego i matematyki! Brawa należą się także Józiowi z 7b, który otrzymał tytuł FINALISTY! GRATULUJEMY!
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "KOLOROWA WYDMUSZKA"
Tuż przed świetami został rozstrzygnięty konkurs "Kolorowa Wydmuszka”. Komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia, by wyróżnić najpiękniejsze wydmuszki. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i wykonane różnymi technikami. Były jajka malowane farbami, wyklejane, wypalane, a także przypominające postacie z bajek. W konkursie brali udział uczniowie klas I-III. Dzieci wykazały się niesamowitą kreatywnością. Wszystkim uczniom nagrodzonym i biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy.
Opracowała Marlena Krupa
Grażyna Olszewska-Drzewiecka1
ERASMUS+
W ramach programu Erasmus+ w dniach 13.02.2023 - 24.02.2023 uczestniczyłam w kursie jezyka angielskiego, który odbywał się na Malcie. W małej miedzynarodowej grupie miałam możliwość doskonalenia moich umiejętności językowych. W mojej grupie oprócz mnie była jeszcze jedna Polka, Hiszpanka, Francuz, mieszkaniec Gujany Francuskiej, nasza wykładowczyni to rodowita Maltanka. Popołudniami po wykladach jeździliśmy na wycieczki, poprzez które można było poznać historię i tradycje Maltańczyków. Polecam tą formę nauki i zwiedzania nowych miejsc. Jestem bardzo zadowolona że mogłam tam być.
Grażyna Drzewiecka-Olszewska
"Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach AKCJI MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ PROGRAMU ERASMUS+"
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Życzymy Rodzicom, Pracownikom i Uczniom,
aby Te Święta Wielkanocne przyniosły Wam
wzajemną życzliwość oraz radość.
Niech ten piękny czas, napełni Was wszystkich
wiarą, pokojem i nadzieją,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Spokojnych Świąt!Marta Michalkiewicz i Alicja Łukomska
REKRUTACJA UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH
Szanowni Rodzice Przyszłych Uczniów Klas I
Informujemy, że od 3 do 21 kwietnia 2023 roku trwać będzie rekrutacja uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024.
Wszystkich Rodziców, którzy chcą, aby ich dziecko chodziło do naszej szkoły, prosimy o wypełnienie karty zapisu (karta jest do pobrania w linku poniżej). Wypełniony dokument można składać osobiście w sekretariacie szkoły lub przesłać na adres e-mail szkoły: sp3obornikisl@wp.pl.
Obwód SP3:
Wsie: Borkowice, Wilczyn
Oborniki Śl. ulice: gen. Maczka, Aleksandra Fredry, Aleksandra Gierymskiego, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Czesława Miłosza, Cypriana Kamila Norwida, Energetyczna, Fryderyka Chopina, Henryka Brodatego, Henryka Pobożnego, Henryka Probusa, Henryka Sienkiewicza, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Paderewskiego, Jacka Malczewskiego, Jana Styki, Jarosława Dąbrowskiego, Józefa Chełmońskiego, Józefa Konrada Korzeniowskiego, Kornela Makuszyńskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Łąkowa, Mała, Na Przejściu, Piastów Śląskich, pl. Zwycięstwa, Polna, Powstańców Śląskich, Ptasia, Piotra Skargi, Słoneczna, Stanisława Moniuszki, Stanisława Staszica, Trzebnicka, Wincentego Witosa, Wisławy Szymborskiej, Wita Stwosza, Wojciecha Kossaka, Zapolskiej, Zbigniewa Herberta.
Harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej 2023/2024.doc
Karta zapisu do szkoly 2023/2024.doc
WIELKANOC TUŻ, TUŻ
Dzieci ze świetlicy szkolnej z życzeniami u Pań Dyrektorek z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
PODZIĘKOWANIA
Składamy serdeczne podziękowania naszym darczyńcom - Państwu Szostakom, za podarowanie dzieciom ze świetlicy szkolnej kolorowych piłek i zestawów do zabawy w piaskownicy. Dziękujemy bardzo!
II DZIEŃ CHEMII OD KUCHNI
II Dzień chemii w SP3 rozpoczęły warsztaty chemiczne dla klas 1, których gospodarzami byli uczniowie klas 8. Wybuchy wulkanów, kolorowe reakcje spowodowane łączeniem ze sobą wyciągu z czerwonej kapusty z kwasami i zasadami podobały się młodszym i starszym, a pozytywny nastrój zajęć podsumowały wspólne tańce.
Po zakończeniu warsztatów odbyła się degustacja i rozstrzygnięcie konkursu na najpyszniejsze i najpiękniejsze ciastko kruche dla klas 1-8. Dla komisji konkursowej, w której skład wchodzili autorzy ciastek i przedstawiciele Grona Pedagogicznego, to było prawdziwie trudne wyzwanie, bo wszystkie ciastka okazały się małymi dziełami sztuki, a ich smak zaskakiwał różnymi nutami smakowymi. Konkurs na najpyszniejsze i najpiękniejsze ciastko wygrały ciastka klasy 5c.
Kolejną dawkę emocji przyniósł zespołom klasowym konkurs wiedzy na temat pieczenia w oparciu o materiał filmowy, rywalizacja była bardzo ekscytująca, by ostatecznie zwyciężyli przedstawiciele klasy 8c, którym serdecznie gratulujemy i w nagrodę zapraszamy ich na warsztaty robienia świec sojowych podczas zajęć Klubu Młodego Odkrywcy.
Wszystkim zaangażowanym gratulujemy aktywności i ciekawości w wykorzystywaniu chemii w życiu codziennym. Do kolejnej zabawy zaprosimy Was już za rok.
Anna Pukacz Górrnikowska
39
TURNIEJ BAŚNIOWY
Dnia 24 marca b.r. odbył się w naszej szkole I etap Turnieju Baśniowego dla uczniów klas czwartych, w którym I miejsce zdobył Szymon Kowalski z kl. 4a, wykazując się dużą wiedzą w zakresie znajomości treści aż 32 baśni H.Ch. Andersena, braci J. i W. Grimm, Ch. Perrault oraz K. W. Wójcickiego i tym samym przeszedł do II etapu rozgrywanego na szczeblu powiatowym, w którym zdobył III miejsce, tracąc do zwycięzcy konkursu tylko
2 punkty. Serdecznie gratulujemy Szymonowi wysokich osiągnięć oraz ogromnej wiedzy
o baśniowych bohaterach i ich przygodach!„Baśnie są bardziej niż prawdziwe, nie dlatego iż mówią nam, że istnieją smoki, ale że uświadamiają, iż smoki można pokonać”(Gilbert Keith Chesterton), a zatem czytajmy baśnie, są dobre na wszelkie smutki zarówno dla małych, jak i dla dużych czytelników.
DNI OTWARTE W SZKOŁACH PONADPODSTAWOWYCH
Drodzy Ósmoklasiści!
Szybkimi krokami zbliża się czas wyboru szkoły ponadpodstawowej!
Sporo rozmawiamy o tym podczas zajęć, ale najlepiej zasięgnąć wiedzy u źródła. Dlatego na stronie szkoły znajdziecie pliki, w których można sprawdzić, kiedy odbywać się będą dni otwarte w poszczególnych szkołach (uwaga, mogłam tam umieścić tylko te informacje, które znalazłam na stronach szkół, a nie wszystkie ten dzień już ogłosiły, to stan na dzień 15.03.2023).
W plikach znajdziecie również linki do ogólnych warunków rekrutacji w danej szkole. W razie pytań jestem do dyspozycji, a już wkrótce ustalimy terminy naszych ostatnich spotkań doradczych, na które serdecznie zapraszam.
Pozdrawiam,
Anna Pukacz GórnikowskaSzkoły z kształceniem zawodowym
1
SPOTKANIE Z MICHAŁEM KOTERSKIM
22.03.2023r. uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w spotkaniu z aktorem, satyrykiem – Michałem
Koterskim. Nasz gość dzieląc się z jednej strony doświadczeniami z trudnego dzieciństwa, burzliwego
wieku dorastania, walce z uzależnieniami i pułapkami jakie serwuje nam współczesny świat, pokazał
jak wiele w naszym życiu zależy od nas samych i jak wiele mamy możliwości wyboru. Mówił, że
nawet z najcięższej walki możemy wyjść zwycięsko, najważniejsze byśmy odnaleźli w sobie zasoby,
nie poddawali się, a przede wszystkim pokochali siebie ze swoimi słabościami i ułomnościami. Każdy
człowiek jest bowiem wartością i zasługuje na wszystko co najlepsze. Nawet jeśli potkniemy się czy
popełnimy błąd, to na pewno wokół nas są ludzie, na których wsparcie możemy liczyć.
Ze spotkania wyszliśmy bogatsi…4
XXII POWIATOWY KONKURS INTERPRETACJI POEZJI DZIECIĘCEJ KLAS II
22 marca w Trzebnicy odbył się XXII Powiatowy Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej klas II. Uczniowie musieli zmierzyć się z bardzo mądrymi i zabawnymi wierszami Hanny Niewiadomskiej. W konkursie wzięło udział 19 uczniów i każdy z nich był świetnie przygotowany, więc konkurencja była baaaaaardzo duża. Naszą szkołę brawurowo reprezentowała Blanka Sadłocha, która recytowała wiersz pt. "Stonka w japonkach". Nasza uczennica zajęła 3. miejsce. BRAWO BLANKA!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie