• V POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY
          • V POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

          • Listopadowy pejzaż w deszczu” to temat V Powiatowego Konkursu Plastycznego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Psarach. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1-3. Prace na konkurs przygotowało 22 uczniów. Wszystkie były bardzo ciekawe i zgodne z tematem. Ponieważ z każdej placówki można było dostarczyć 12 prac szkolna komisja konkursowa musiała dokonać wyboru, a wyłonione prace wraz z kartami kwalifikacyjnymi zostały przesłane do Psar.

            Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 24.11.2023r.

                      Wyróżnienie otrzymała praca naszej uczennicy  Natalii Rudnickiej z klasy 3b. Gratulujemy! Pracę plastyczną Natalia wykonała na zajęciach koła plastycznego pod kierunkiem Grażyny Drzewieckiej –Olszewskiej.

            Oto  praca konkursowa  Natalii Rudnickiej.

        • ZEBRANIA Z RODZICAMI
          • ZEBRANIA Z RODZICAMI

          • Zapraszamy na zebrania,

            które odbędą się 11 grudnia 2023 roku (poniedziałek)

            o godzinie:

            - klasy 1 i 3 - godzina 17:00

            - klasy 4-8 - godzina 17:30

             

            Wykaz sal, w których odbędą się spotkania:

            kl. 1a – sala nr 32 (II piętro) – zebranie odbędzie się w późniejszym terminie

            kl. 1b – sala nr 33 (II piętro) – wychowawca: Jolanta Krzyżyk

            kl. 1c – sala nr 6B (I p. w „starym” budynku) – wychowawca: Marlena Krupa

            kl. 3a – sala 25 (I piętro) – wychowawca: Małgorzata Zachar

            kl. 3b – sala nr 29 (II piętro) – wychowawca: Zdzisława Zając

            kl. 4a – sala nr 21 (I piętro) – wychowawca: Karolina Mrozińska

            kl. 4b – sala nr 19 (parter) – wychowawca: Małgorzata Gebel

            kl. 5a – sala nr 26 (I piętro) – wychowawca: Grażyna Drzewiecka-Olszewska

            kl. 5b – sala nr 24 (I piętro) – wychowawca: Angelika Rozpara

            kl. 5c – sala nr 3 (parter) – wychowawca: Łukasz Polak

            kl. 6a – sala nr 17 (parter) – wychowawca: Magdalena Olszewska

            kl. 6b – sala nr 016 (piwnica) – wychowawca: Joanna Marcinkowska

            kl. 6c – sala nr 10 (parter) – wychowawca: Anna Pukacz-Górnikowska

            kl. 7a – sala nr 20 (I piętro) – wychowawca: Beata Kreli

            kl. 7b – sala nr 5 (parter) – wychowawca: Małgorzata Dworniczak

            kl. 8a – sala nr 6 (parter) – wychowawca: Małgorzata Krupska

            kl. 8b – sala nr 23 (I piętro) – wychowawca: Anna Wojciechowska

            inf.

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

          • Kochani wolontariusze!

                 Z okazji obchodzonego 5 grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza składam  podziękowania wszystkim wolontariuszom ze   Szkolnego Koła Wolontariatu SP3.

            Dziękuję Wam za  poświęcony czas, za gotowość do działania, rzetelność w pracy, cierpliwość, uśmiech i za to, że jesteście.

               Życzę każdemu  z Was zapału do działania, radości z niesionej pomocy, spotkań z wieloma niesamowitymi ludźmi i wielu niezapomnianych chwil z różnych działań. Jestem z Was dumna.

              Na najbliższy czas niech inspiruje nas myśl o. Jana Berthiera: „Zazwyczaj dobro nie robi wiele hałasu. Zazwyczaj hałas nie robi wiele dobra”.

             

             

            opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

            Anna Wojciechowska

          • PODZIĘKOWANIA

          • Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie zbiórek dla podopiecznych z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” oraz dla mieszkańców Kresów. Wszystkie  złożone dary  zostały przekazane.

            Szkolne Koło Wolontariatu

          • ANDRZEJKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

          • W dniu 30 listopada w świetlicy odbyła się zabawa andrzejkowa, uczestniczyły w niej dzieci biorące udział w zajęciach świetlicowych, a także uczniowie klasy 1c. Przygotowano liczne atrakcje, między innymi tradycyjne wróżby andrzejkowe, ,,teatrzyk zdjęciowy”, słodki poczęstunek. Było mnóstwo radości i zabawy. Wszyscy bawili się świetnie.

            Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do przygotowania tego niezwykłego dnia.

             

            Nauczyciele świetlicy.

          • WYCIECZKA KLAS 7

          • 28 listopada klasy siódme odwiedziły Poznań. Celem naszej wycieczki było zwiedzanie Starego Rynku, zobaczenie słynnych Poznańskich Koziołków oraz Bożonarodzeniowego Jarmarku. Odwiedziliśmy również Muzeum Rogala Świętomarcińskiego, w którym mogliśmy uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, by przygotować do wypieku ten tradycyjny wielkopolski przysmak.

          • WYCIECZKA UCZESTNIKÓW KOŁA TURYSTYCZNEGO

          • W sobotę 25 listopada uczniowie z Koła Turystycznego pod opieką pana Łukasza Polaka pojechali na jednodniową wycieczkę do Krakowa. Młodzi turyści zwiedzili: Kopiec Kościuszki z Muzeum Kościuszkowskim, Muzeum Rynek Podziemny z projekcją filmu dla dzieci "Legendy Krakowa" oraz oczywiście Rynek i Sukiennice, odwiedziliśmy także Smoka. Przygodą była również podróż pociągiem, która zawsze wywołuje dużo emocji. Nasi uczniowie nie mogą się już doczekać następnej wycieczki.

        • TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
          • TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          • Każdego roku  21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości. W naszej szkole obchodziliśmy to wyjątkowe święto przez cały tydzień. Towarzyszyło nam hasło: "Życzliwość zmienia świat".

                        Klasy 1-3 wzięły udział w szkolnym konkursie na najpiękniejsze wykonanie: "Klasowego Kodeksu Życzliwości".  Na drzwiach sal lekcyjnych oraz w klasach naszych najmłodszych uczniów zawisły przepięknie wykonane prace.

                        We wtorek cała społeczność szkolna zaakcentowała ten wyjątkowo życzliwy dzień, przychodząc do szkoły ubrana na niebiesko. W klasach 4-8 zostały przeprowadzone głosowania na: „Najbardziej życzliwą osobę w klasie” oraz na „Najbardziej życzliwego nauczyciela i pracownika szkoły”. Klasy starsze wzięły również udział w szkolnym konkursie na:  "Najpiękniejszy Łańcuch Życzliwości".

                        Zakończenie i finał naszego wspólnego święta zaakcentowaliśmy w Dzień Pluszowego Misia 24 listopada. Wszyscy uczniowie i pracownicy przynieśli do szkoły swoje najkochańsze pluszowe przytulaki. Dodatkowo, kto miał ochotę,  mógł ubrać  się na kolorowo, przebrać się w piżamkę lub wygodny dresik. Wszyscy uczniowe w dniu dzisiejszym swoje książki zapakowali i przynieśli w innych przedmiotach niż plecaki.  Kreatywność naszych dzieci i młodzieży przeszła nasze najśmielsze oczekiwania :).

                        Wyniki wszystkich konkursów zostały uroczyście ogłoszone na sali gimnastycznej przez panią Dyrektor Martę Michalkiewicz. Zwycięzcy konkursów otrzymali medale, dyplomy, certyfiakty i gromkie brawa. Wraz z naszymi pluszowymi misiami, uwieczniliśmy nasze spotkanie na wspólnych zdjęciach, które można oglądać w galerii.

                        Chociaż Tydzień Życzliwości w szkole już minął, to zapisał się on w naszych sercach. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy pamiętać o byciu życzliwym każdego dnia, a nie tylko od święta. A więc.........rzucamy wyzwanie: ŻYCZLIWOŚĆ-PODAJ DALEJ!!

            Organizatorki:
            Angelika Rozpara
            Katarzyna Wawrzyniak
            Aleksandra Łoboda

        • CZEKOLADA DLA KRESOWIAKA
          • CZEKOLADA DLA KRESOWIAKA

          • Do 01 grudnia w naszej szkole trwa zbiórka słodyczy, przyborów szkolnych oraz maskotek w dobrym stanie dla mieszkańców Kresów. Przyniesione dary można zostawić w kartonie w holu z napisem wolontariat.

            Wolontariusze SP 3

             

        • PROJEKT "ALFAC" – ZAJĘCIA NA BASENIE NA AWF
          • PROJEKT "ALFAC" – ZAJĘCIA NA BASENIE NA AWF

          • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Obornikach Śl. przystąpiła do projektu KE ERASMUS+ ALFAC koordynowanego przez Uniwersytet w Lille. Projekt ALFAC to partnerstwo między naukowcami, nauczycielami oraz instytucjami z Europy.

            Celem główny Projektu jest  wyzwanie edukacyjne zmierzające do podniesienia poziomu edukacji wodnej  dzieci w wieku 6-12 lat, aby lepiej chronić je przed niebezpieczeństwami  związanymi z aktywnością ruchową w wodzie oraz nad wodą i motywować je do aktywności zarówno teraz, jak i w przyszłości. Zapobieganie utonięciom i długofalowe zaangażowanie w aktywność w wodzie i nad wodą.

            Pierwszym krokiem było zorganizowanie grupy 15-osobowej składającej się z uczniów z klas trzecich, uczniów którzy nie potrafią pływać. Grupa ta z opiekunem, raz w tygodniu jeździ na krytą pływalnię przy Akademii Wychowania Fizycznego. Pod kierunkiem  instruktora, nauczyciela akademickiego pana Marka Rejmana oraz studentów AWF, dzieci zdobywają  umiejętność pływania a także zachowania w wodzie.

            Zajęcia praktyczne w wodzie poprzedzane są zajęciami teoretycznymi, podczas których dzieci zdobywają wiedzę na temat bezpiecznego zachowania w wodzie i nad wodą. Analizują przedstawione na ilustracjach sytuacje i wypełniają testy kompetencji wodnej obejmujące umiejętności, czynniki psychofizyczne i wiedzę.

                                                        Koordynator  i opiekun grupy: Zdzisława Zając

             

          • 11 LISTOPADA - OBCHODY GMINNE

          • 11 Listopada świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Udział w uroczystościach związanych z tym świętem, to niezwykła lekcja historii i patriotyzmu. Wzięliśmy w niej udział i my, uczniowie SP nr 3 w Obornikach Śl. Wielkie podziękowania należą się Mateuszowi z kl.7b, który zastąpił w poczcie sztandarowym chorego kolegę.

        • 11 LISTOPADA 2023 ROKU
          • 11 LISTOPADA 2023 ROKU

          •    Na 11 listopada 2023 roku przypada 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzisiaj obchodziliśmy to święto w naszej szkole. Podczas uroczystości pt."Lekcja historii" przypomniana została historia niewoli, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć, poprzez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po radosny dzień odzyskania Niepodległości. 

               Wydarzenia te przedstawili uczniowie z klasy 7a i 8a z p.Beatą Kreli. Przekazane treści przeplatane były pieśniami patriotycznymi, które pięknie wykonał chór szkolny pod batutą p. Joanny Marcinkowskiej. Dekorację przygotowała p. Grażyna Drzewiecka - Olszewska.

                Dziękujemy wszystkim za udział w dzisiejszej akademii, odświętne stroje i patriotyczną postawę.

        • zDolny Ślązak
          • zDolny Ślązak

          • Zakończyły się kwalifikacje do etapów powiatowych  zDolnego Ślązaka. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w poszczególnych konkursach i gratulujemy wyników.

            Podczas etapu powiatowego naszą szkołę reprezentować będą: Filip Adamiak (matematyka i geografia), Roman Bartoś (język polski i historia), Wojciech Borysiak (historia), Joseph Clayton (język angielski), Hanna Majewska (język angielski), Mikołaj Niwisiewicz (matematyka), Maria Poros (chemia), Antonina Więsław (biologia).

            Etapy powiatowe zostaną przeprowadzone zgodnie z harmonogramem znajdującym się w zakładce DOKUMENTY na stronie zDolny Ślązak Wymagania na kolejny etap konkursów znajdują się w regulaminach przedmiotowych.

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

          • Obchodziliśmy dzisiaj w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który przypada na 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

            Uczniowie klas 1-3, poprzebierani za swoje ulubione postacie z bajek, m.in. rozwiązywali zagadki, krzyżówki, układali puzzle i rysowali. Spotkanie zakończył pokaz bajkowej mody, podczas którego wszyscy mogli podziwiać piękne i pomysłowe przebrania.

          • WIZYTA PANA BURMISTRZA

          • 30 października Burmistrz Miasta i Gminy Oborniki Ślaskie pan Arkadiusz Poprawa odwiedził  pierwszoklasistów w związku z ich niedawnym pasowaniem na uczniów naszej szkoły. Najpierw dzieci zaśpiewały panu Burmistrzowi piosenki, a następnie mogły zadawać mu pytania na interesujące je tematy. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, za co dzieci podziękowały swojemu Gościowi, wręczając mu własnoręcznie przygotowane obrazki.

          • MIGAWKI Z DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

          •  

            Pomoc Hospicjum

            Przez cały październik zbieraliśmy dary dla Hospicjum dla Dzieci z Dolnego Śląska ,,Formuła Dobra”, z którym współpracujemy już od lat. W tym roku zbieraliśmy chusteczki oraz pieluchy na rzepy. Postanowiliśmy również własnoręcznie uszyć pluszowe chmurki.

            Dziękujemy za wszystkie przyniesione dary.

             

            Sprzątanie nagrobków

            W sobotę 28.10.2023 r. uczestniczyliśmy w sprzątaniu nagrobków na obornickich cmentarzach. Wraz z uczniami innych szkół udało nam się wysprzątać wiele opuszczonych i zaniedbanych grobów. Zaangażowaliśmy się dużą grupą i chętnie weźmiemy udział w następnych akcjach.

             

            Biegi na orientację

            7-8 października odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegu na orientację. Pomagaliśmy grupie Oborygeni w organizacji tego przedsięwzięcia. Wydawaliśmy napoje, zapisywaliśmy uczestników i wręczaliśmy nagrody zwycięzcom. Przy okazji, gdy pomagaliśmy, poznaliśmy wielu nowych znajomych.

            Wolontariusze SP3

          • ERASMUS+

          •  

            W dniach 02-13 października 2023 roku dzięki projektowi Erasmus+ uczestniczyłam w kursie językowym na Malcie. Zajęcia odbywały się w szkole ETI w St. Julians w niewielkich międzynarodowych grupach. Pobyt w szkole umożliwił mi nie tylko rozwinięcie swoich kompetencji językowych, ale również poznanie nowych ludzi, zwiedzenie Malty oraz poznanie jej historii i kultury.  Odwiedziłam wiele urokliwych miejsc, które na długo pozostaną w mojej pamięci. Valetta - stolica Malty, Mdina, urokliwe zatoki i plaże, wyspy Gozo i Comino to miejsca warte poznania.

            Pobyt na Malcie to piękne i cenne doświadczenie.

            Małgorzata Dworniczak

          • MALTA ERASMUS+ 2023

          • W dniach 02.10. do 13.10.2023 r. wzięłam udział w dwutygodniowym kursie językowym General English Course w European School of English na Malcie. Olbrzymim atutem uczestnictwa w kursie językowym na Malcie było to, iż nauka języka odbywała się w jego "naturalnym środowisku" w oderwaniu od codzienności. Dzięki temu rozwinęłam swoje umiejętności i nabrałam większej swobody komunikacji językowej.

            Wyjazd na długo pozostanie w mojej pamięci, ponieważ była to okazja do poznania ludzi różnych narodowości i kultur oraz poznania historii, architektury, zabytków i uroków pięknych krajobrazów nadmorskich.

            Angelika Rozpara